Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

ιωαννάκι...................να σε ρωτήσω κάτι;;;;;με καίει λίγο...............

πότε σταμάτησαν τα αιματα τότε; όταν ανέβηκε η κοιλίτσα σου; δηλαδή τώρα που έχει ανέβει η δική μου έχω ελπίδες;;;;;

ναι κοριτσακι μου μην ανησυχεις θα δεις θα στο πει και ο γιατρος σου απλα πρεπει να προσεχεις οσο πιο πολυ μπορεις να μην σκυβεις αποτομα και σηκωνεις βαρος.


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κουτάκι? χαχααχαχα! Για kinder έκπληξη σε κόβω!

Εμείς δυστυχώς ακόμα λογω οικονομικού δεν έχουμε πάρει τίποτα για τον μικρό! Σιγά σιγά κάτι θα γίνει!

Facebook δεν έχω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι κοριτσακι μου μην ανησυχεις θα δεις θα στο πει και ο γιατρος σου απλα πρεπει να προσεχεις οσο πιο πολυ μπορεις να μην σκυβεις αποτομα και σηκωνεις βαρος.

πριν μια βδομάδα είχε ήδη ανέβει λίγο και δεν ήταν πια επιχείλιος απλά χαμηλός.....κι εκεί που χάρηκα την επόμενη είχα πάλι αίμα....βέβαια μου τον πίεσε ο ντοκ για να βρει την ακριβή θέση και περπάτησα και αρκετά μέχρι το ιατρείο....αλλά αναρωτιέμαι...τώρα που ανέβηκε αρκετά...παίζει να ανέβηκε και ο πλακ μου και να μην είναι πια χαμηλός;;;;;ζητάω πολλά; θέλω να αρχίσω να σηκώνομαι λίγο και να μην έχω φόβο ρε φιλενάδα............................με καταλαβαίνεις....το ξέρω!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κουτάκι? χαχααχαχα! Για kinder έκπληξη σε κόβω!

Εμείς δυστυχώς ακόμα λογω οικονομικού δεν έχουμε πάρει τίποτα για τον μικρό! Σιγά σιγά κάτι θα γίνει!

Facebook δεν έχω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαχαχαχαχααχ είδες τι είμαι εγώ;;;αχχαχααχχα

φιλενάδα ούτε εμείς ακόμη.....κυρίως λόγω του θέματος που προέκυψε.....και είπαμε να τα κάνουμε όλα το Πάσχα....μην ανησυχείς....όλα θα τα κάνουμε......σιγάαααααααααααα σιγά!!!!προτεραιότητα τα μωρούλια μας τα πολύτιμα!!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

πριν μια βδομάδα είχε ήδη ανέβει λίγο και δεν ήταν πια επιχείλιος απλά χαμηλός.....κι εκεί που χάρηκα την επόμενη είχα πάλι αίμα....βέβαια μου τον πίεσε ο ντοκ για να βρει την ακριβή θέση και περπάτησα και αρκετά μέχρι το ιατρείο....αλλά αναρωτιέμαι...τώρα που ανέβηκε αρκετά...παίζει να ανέβηκε και ο πλακ μου και να μην είναι πια χαμηλός;;;;;ζητάω πολλά; θέλω να αρχίσω να σηκώνομαι λίγο και να μην έχω φόβο ρε φιλενάδα............................με καταλαβαίνεις....το ξέρω!

εχεις απολυτο δικιο και σε καταλαβαινω γιατι τα περασα και ξερω...αλλα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι μονο υπομονη και ολα θα πανε καλα και οταν θα κρατας το μπεμπακι σου στην αγκαλια σου θα ειναι ολα μια αναμνηση αυτα...εγω ειχα αιμα μεχρι την 27 εβδομαδα απο οσο θυμαμαι..εμενα μου ειχε απαγορευση να περπαταω πολυ ωρα.


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχεις απολυτο δικιο και σε καταλαβαινω γιατι τα περασα και ξερω...αλλα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι μονο υπομονη και ολα θα πανε καλα και οταν θα κρατας το μπεμπακι σου στην αγκαλια σου θα ειναι ολα μια αναμνηση αυτα...εγω ειχα αιμα μεχρι την 27 εβδομαδα απο οσο θυμαμαι..εμενα μου ειχε απαγορευση να περπαταω πολυ ωρα.

ξέρεις τι βάλσαμο είναι για μένα τα λόγια σου;;;;δεν έχεις ιδέα!υπομονή κάνω φιλενάδα..................τι άλλο; και μένα.....δεν περπάτησα αρκετή ώρα αλλά όσο να είναι από το κρεβάτι ξαφνικά περπάτησα μια απόσταση α μέχρι να φτάσουμε από το αμάξι στο ιατρείο.....τεσπα....είμαι πολύ προσεχτική κι ελπίζω αυτό να βοηθάει..........εγώ σήμερα έκλεισα την 24η και μπαίνω στην 25η και προσεύχομαι να τελειώσουμε σιγά σιγά..............................


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

ξέρεις τι βάλσαμο είναι για μένα τα λόγια σου;;;;δεν έχεις ιδέα!υπομονή κάνω φιλενάδα..................τι άλλο; και μένα.....δεν περπάτησα αρκετή ώρα αλλά όσο να είναι από το κρεβάτι ξαφνικά περπάτησα μια απόσταση α μέχρι να φτάσουμε από το αμάξι στο ιατρείο.....τεσπα....είμαι πολύ προσεχτική κι ελπίζω αυτό να βοηθάει..........εγώ σήμερα έκλεισα την 24η και μπαίνω στην 25η και προσεύχομαι να τελειώσουμε σιγά σιγά..............................

να πεις στο συζηγο να αποφευγει τις λακουβες στο δρομο εγω απο εκει την πατησα πολλες φορες και μου ερχοταν αιμα.παντως μην στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε!!! ειμαι σιγουρη για αυτο!!! :D


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

να πεις στο συζηγο να αποφευγει τις λακουβες στο δρομο εγω απο εκει την πατησα πολλες φορες και μου ερχοταν αιμα.παντως μην στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε!!! ειμαι σιγουρη για αυτο!!! :D

άσε είναι ένα θέμα αυτό....γιατί πάντα του λέω και ίσως σε έντονο ύφος και ο καημένος προσπαθεί.....αλλά που να πάει κιόλας με τέτοιους δρόμους που έχουμε!!!!πραγματικά είναι γεμάτοι όλοι οι δρόμοι....το σκεφτόμουν τις προάλλες......καμμιά πρόνοια ρε παιδί μου σε τίποτα!!!και μετά πληρώνουμε τόσα διόδια και τέλη.......γκρρρρρρρρρρρ

πάντως σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ γλυκό μου!δεν σε πρήζω άλλο!!!!!μέχρι νεωτέρας................χαχαχαχαχα


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

άσε είναι ένα θέμα αυτό....γιατί πάντα του λέω και ίσως σε έντονο ύφος και ο καημένος προσπαθεί.....αλλά που να πάει κιόλας με τέτοιους δρόμους που έχουμε!!!!πραγματικά είναι γεμάτοι όλοι οι δρόμοι....το σκεφτόμουν τις προάλλες......καμμιά πρόνοια ρε παιδί μου σε τίποτα!!!και μετά πληρώνουμε τόσα διόδια και τέλη.......γκρρρρρρρρρρρ

πάντως σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ γλυκό μου!δεν σε πρήζω άλλο!!!!!μέχρι νεωτέρας................χαχαχαχαχα

να μην ανησυχεις δεν με πρηζεις καθολου!!! το καταλαβα αυτο με τις λακουβες για αυτο αλλωστε στο λεω επειδη και εγω απο εκει την παταγα πολλες φορες.


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έτσι φιλενάδα μου...................................................

πως πας με το δωματιάκι; τελειώσατε; θες να κάνεις και τα δικά μου; εγώ ακόμη τίποτα..................................

δεν τελειώσαμε αλλά είμαστε σε καλό δρόμο! στήσαμε τα κρεβατάκια κ την συρταριέρα, βάλαμε χαλιά κ κουρτίνα (δεν κρατιέται ο μπαμπάς μας :D) κ τώρα μένει να παραγγείλουμε ταπετσαρία για την ντουλάπα,να φτιάξουμε το φωτιστικό (λέω να το κάνω αερόστατο αν μπορέσω) κ να βάλουμε κ καμιά φιγούρα για ντεκόρ! επίσης θέλω να τελειώνω με τα ψώνια γιατί αρχίζω κ κουράζομαι όλο κ πιο εύκολα...


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν τελειώσαμε αλλά είμαστε σε καλό δρόμο! στήσαμε τα κρεβατάκια κ την συρταριέρα, βάλαμε χαλιά κ κουρτίνα (δεν κρατιέται ο μπαμπάς μας :D) κ τώρα μένει να παραγγείλουμε ταπετσαρία για την ντουλάπα,να φτιάξουμε το φωτιστικό (λέω να το κάνω αερόστατο αν μπορέσω) κ να βάλουμε κ καμιά φιγούρα για ντεκόρ! επίσης θέλω να τελειώνω με τα ψώνια γιατί αρχίζω κ κουράζομαι όλο κ πιο εύκολα...

ζηλεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

θέλω κι εγώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

μπράβο καρδουλίτσα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

ζηλεύωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

θέλω κι εγώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

μπράβο καρδουλίτσα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

θα έρθει κι η δική σας ώρα φιλενάδα μου!!!! μπορείς να κάνεις την έρευνα σου κι όταν έρθει η στιγμή να είσαι έτοιμη! εγώ έτσι έκανα!! κι εγώ αν δεν είχα δίδυμα δεν νομίζω να τα είχα κάνει όλ'αυτά!! κατά το πάσχα λέω να ετοιμάσουμε κ τα ρουχαλάκια, σεντονάκια κτλ κ να είμαστε έτοιμοι!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

θα έρθει κι η δική σας ώρα φιλενάδα μου!!!! μπορείς να κάνεις την έρευνα σου κι όταν έρθει η στιγμή να είσαι έτοιμη! εγώ έτσι έκανα!! κι εγώ αν δεν είχα δίδυμα δεν νομίζω να τα είχα κάνει όλ'αυτά!! κατά το πάσχα λέω να ετοιμάσουμε κ τα ρουχαλάκια, σεντονάκια κτλ κ να είμαστε έτοιμοι!!

να σου πω την αλήθεια τρομοκρατήθηκα και με αυτό που πέρασα και σταμάτησα να το σκέφτομαι το θέμα..............................τώρα έχουμε αρχίσει να το συζητάμε με τον καλό μου και σιγά σιγά μόλις σηκωθώ για τα καλά θα αρχίσουμε κι εμείς....................

μπαίνεις κάθε μερα και το χαζεύεις; λιώνεις καρδούλα μου;;;;;;;;;;;;φαντάζομαι!!!!!!!!!!

έχεις δίκιο πάντως γιατί με τα διδυμάκια σύντομα θα μας κουράζεσαι πολύ εύκολα....οπότε το έκανες μια χαρα!!!!!!!!!!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν τελειώσαμε αλλά είμαστε σε καλό δρόμο! στήσαμε τα κρεβατάκια κ την συρταριέρα, βάλαμε χαλιά κ κουρτίνα (δεν κρατιέται ο μπαμπάς μας :D) κ τώρα μένει να παραγγείλουμε ταπετσαρία για την ντουλάπα,να φτιάξουμε το φωτιστικό (λέω να το κάνω αερόστατο αν μπορέσω) κ να βάλουμε κ καμιά φιγούρα για ντεκόρ! επίσης θέλω να τελειώνω με τα ψώνια γιατί αρχίζω κ κουράζομαι όλο κ πιο εύκολα...

Α εσύ είσαι καλήηηηηη!!! Εμείς μέχρι στιγμής έχουμε αλλάξει χρώμα στον έναν τοίχο για να πηγαίνει με την κούνια που βρήκαμε και έχουμε βάλει αυτοκόλλητα στον τοίχο!!! Μόνο που το σκέφτομαι κουράζομαι, έχουμε να κάνουμε το άλλο παιδικό δωμάτιο ξενώνα ενώ ήταν γραφείο και το γραφείο να πάει αλλού...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αλήθεια τρομοκρατήθηκα και με αυτό που πέρασα και σταμάτησα να το σκέφτομαι το θέμα..............................τώρα έχουμε αρχίσει να το συζητάμε με τον καλό μου και σιγά σιγά μόλις σηκωθώ για τα καλά θα αρχίσουμε κι εμείς....................

μπαίνεις κάθε μερα και το χαζεύεις; λιώνεις καρδούλα μου;;;;;;;;;;;;φαντάζομαι!!!!!!!!!!

έχεις δίκιο πάντως γιατί με τα διδυμάκια σύντομα θα μας κουράζεσαι πολύ εύκολα....οπότε το έκανες μια χαρα!!!!!!!!!!!!

όλα θα γίνουν σιγά σιγά!!

η αλήθεια είναι ότι μπαίνω κ το χαζεύω (που να ήταν κ τελείος έτοιμο), κ μυρίζει καινουργίλα που λέω εγώ χαχχα κ να σου πω δεν το πιστεύω ότι θα έχουμε 2 μωράκια σε λίγους μήνες!!! είναι κ που τα περιμέναμε κ 2 χρόνια αυτά τα μωρά κ μου φαίνεται απίστευτο τώρα!! που να το τελειώσουμε κιόλας!! θα σας βάλω φωτο όταν είναι έτοιμο!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...