Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

κατι άλλο ήθελα να ρωτήσω. κάθε μέρα τον ακουω τον μπέμπη, ρίχνει κλωτσίτσες ή κάνει σβουρίτσες αλλά γενικά δεν έχω δει να αυξάνεται σε ένταση αυτο. εδώ ακουω που λέτε για δυνατες κλωτσιες που σας ξυπνανε κλπ. εγω, τυχαινει να ξυπνησω μες στη νύχτα για αλλους λόγους και να τον καταλαβαινω αλλα δεν με ενοχλει να κοιμηθω πάλι παρόλες τις κινήσεις του. ισα ισα τις βρίσκω και ευχάριστες. τι έχετε να πείτε για ολα αυτα??

Καλημερουδια! Κι εγώ αναρωτιόμουν γιατι δεν τις νιώθω και τόσο δυνατές πια που να με ξυπνάνε μέσα στη νύχτα η να τινάζομαι μέσα στη μερα ενώ το άκουσα απο τη 17η εβδομάδα αν και ειναι το πρώτο μου, αλλα σκέφτηκα και παρηγορηθηκα ότι μια φίλη μου που ειναι έγκυος 1 μήνα παραπάνω απο εμένα της έλεγα εδω και καιρό για τούμπες που νιώθω να κάνει το μωρό κι εκείνη δεν είχε αισθανθεί κάτι τέτοιο και είχε αργήσει να το ακούσει και τώρα τιναζεται απο τις κλωτσιες... Οποτε κάνουμε λιγο υπομονή και θα ερθει κι εκείνη η ώρα γιατι καθε σώμα ειναι διαφορετικό αλλα και καθε μπεμπακι έχει διαφορετική ανάπτυξη και αντιδράσεις!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερουδια! Κι εγώ αναρωτιόμουν γιατι δεν τις νιώθω και τόσο δυνατές πια που να με ξυπνάνε μέσα στη νύχτα η να τινάζομαι μέσα στη μερα ενώ το άκουσα απο τη 17η εβδομάδα αν και ειναι το πρώτο μου, αλλα σκέφτηκα και παρηγορηθηκα ότι μια φίλη μου που ειναι έγκυος 1 μήνα παραπάνω απο εμένα της έλεγα εδω και καιρό για τούμπες που νιώθω να κάνει το μωρό κι εκείνη δεν είχε αισθανθεί κάτι τέτοιο και είχε αργήσει να το ακούσει και τώρα τιναζεται απο τις κλωτσιες... Οποτε κάνουμε λιγο υπομονή και θα ερθει κι εκείνη η ώρα γιατι καθε σώμα ειναι διαφορετικό αλλα και καθε μπεμπακι έχει διαφορετική ανάπτυξη και αντιδράσεις!

Oυτε εμένα με ξυπνάει το βράδυ αλλά τις τελευταίες μέρες χοροπηδάει η κοιλιά μου οταν κλωτσάει και κλωτσάει σχεδόν συνέχεια. Φαίνεται και απ'εξω απο τηνμπλουζα. Ισως ειναι και ανάλογα το ποσο βαρύ είναι το κάθε μωράκι, δενξέρω. Πάντως εμένα τυχαίνουν μερες πχ2-3 μέσα στην βδομάδα που δεν τον ακούω σχεδόν καθόλου.Εχει τις μέρες του!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα,

τα πέρασα κι εγώ αυτα τα στυλ γαστριτιδας και περασαν μετα απο λιγες μερες. τωρα είμαι φουλ ενεργεια και δεν κουραζομαι καθόλου στη δουλεια. οπότε μην ανησυχειτε, είναι περαστικο.

ενταξει οι πόνοι στη μέση πάντα υπάρχουν.

κατι άλλο ήθελα να ρωτήσω. κάθε μέρα τον ακουω τον μπέμπη, ρίχνει κλωτσίτσες ή κάνει σβουρίτσες αλλά γενικά δεν έχω δει να αυξάνεται σε ένταση αυτο. εδώ ακουω που λέτε για δυνατες κλωτσιες που σας ξυπνανε κλπ. εγω, τυχαινει να ξυπνησω μες στη νύχτα για αλλους λόγους και να τον καταλαβαινω αλλα δεν με ενοχλει να κοιμηθω πάλι παρόλες τις κινήσεις του. ισα ισα τις βρίσκω και ευχάριστες. τι έχετε να πείτε για ολα αυτα??

Μα υπάρχει ωραιότερο πράγμα απο το να σου δίνει το παρών το πιτσιρίκι σου!??:-P


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!!!!!! Τι κάνετε?? Εύχομαι να χουμε μια όμορφη εβδομάδα... χαίρομαι που έχει κρύο μπας και ψοφήσουν τα μικρόβια που κυκλοφορούν!!!!!!!!! Εμείς σήμερα έχουμε ραντεβού στο ντοκ....η μπουμπού μας δίνει το παρόν έντονα και πολύ χαίρομαι.... Το σκ κάναμε ενδελεχή έρευνα αγοράς και μάλλον έχουμε καταλήξει στα ψώνια μας, έπιπλα, καροτσάκι, καθισματάκι αυτοκινήτου.... Και αποφασίσαμε για το πρώτο 2μηνο η κούνια μας να μπει δίπλα στη μαμά!!!!!! Αν θηλάσουμε φυσικά πρώτα ο Θεός!!!!!!!

Thokaki.... είμαι καλά Δόξα σοι... τρώω κάτι φρίκες γιατί είπαμε είναι και οι κακές μέρες αλλά που θα πάει θα φύγει ο Μάρτιος και θα ηρεμήσουμε ....(λέμε τώρα....) εσείς καλά???????

Τα άλλα κοριτσάκια τι κάνουν?


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!!!!!! Τι κάνετε?? Εύχομαι να χουμε μια όμορφη εβδομάδα... χαίρομαι που έχει κρύο μπας και ψοφήσουν τα μικρόβια που κυκλοφορούν!!!!!!!!! Εμείς σήμερα έχουμε ραντεβού στο ντοκ....η μπουμπού μας δίνει το παρόν έντονα και πολύ χαίρομαι.... Το σκ κάναμε ενδελεχή έρευνα αγοράς και μάλλον έχουμε καταλήξει στα ψώνια μας, έπιπλα, καροτσάκι, καθισματάκι αυτοκινήτου.... Και αποφασίσαμε για το πρώτο 2μηνο η κούνια μας να μπει δίπλα στη μαμά!!!!!! Αν θηλάσουμε φυσικά πρώτα ο Θεός!!!!!!!

Thokaki.... είμαι καλά Δόξα σοι... τρώω κάτι φρίκες γιατί είπαμε είναι και οι κακές μέρες αλλά που θα πάει θα φύγει ο Μάρτιος και θα ηρεμήσουμε ....(λέμε τώρα....) εσείς καλά???????

Τα άλλα κοριτσάκια τι κάνουν?

Eίμαστε πολύ καλα! Ισα ισα που χαιρόμαστε γιατί ακούμε συνέχεια για εγκυμοσύνες γύρω μας και γέννες! Πολύ γόνιμο το 2014 μου φαινεται και με εντονη παρουσία στα αγόρια! Πάλι σήμερα μια γνωστή μου μου είπε ότι η κόρη της έκανε τον γιο πριν δέκα μέρες!

Πως αλλάζουν τα πράγματα βρε παιδια! Κάποτε ακουγα για γέννες και μωρά καιπαιδιά και έλεγα 'ωχχχ παναγία μου, πως αντέχουν την φασαρία' και τώρα κωλοχαίρομαι!

Κι Εμείς έχουμε αποφασίσει για την κουνια αλλα δεν παραγγείλαμε ακόμα! Περιμένουμε.

:D


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο αυτά είναι ευχάριστα!!! Και μακάρι στις δύσκολες στιγμές που περνάμε να χουν όλοι το κουράγιο να κάνουν και να μεγαλώνουν παιδιά!!!!

Rania2810 και γω δεν παραγγέλνω τίποτα ακόμη!!!!!! Μετά το Πάσχα θα ξεκινήσω να φτιάχνω δωμάτιο και μέσα Μαΐου θα παραγγείλω..... Απλά έχω υποσχεθεί στη Μπουμπού να της πάρω μόλις κλείσουμε τον 6ο το πρώτο της δωράκι..... ελπίζω να φτάσουμε!!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο αυτά είναι ευχάριστα!!! Και μακάρι στις δύσκολες στιγμές που περνάμε να χουν όλοι το κουράγιο να κάνουν και να μεγαλώνουν παιδιά!!!!

Rania2810 και γω δεν παραγγέλνω τίποτα ακόμη!!!!!! Μετά το Πάσχα θα ξεκινήσω να φτιάχνω δωμάτιο και μέσα Μαΐου θα παραγγείλω..... Απλά έχω υποσχεθεί στη Μπουμπού να της πάρω μόλις κλείσουμε τον 6ο το πρώτο της δωράκι..... ελπίζω να φτάσουμε!!!!!!

Φυσικά και θα φτάσετε! Δεν θέλω να ακουω τέτοια! Μην με αναγκάσεις να σου ζητήσω διεύθυνση να σου στείλω εγώ το πρώτο δωράκι! Και θα φτάσετε και θα το αγκαλιάσετε και θα είναι και το πρώτο μουτράκι!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα φτάσετε! Δεν θέλω να ακουω τέτοια! Μην με αναγκάσεις να σου ζητήσω διεύθυνση να σου στείλω εγώ το πρώτο δωράκι! Και θα φτάσετε και θα το αγκαλιάσετε και θα είναι και το πρώτο μουτράκι!

σ ευχαριστώ γλυκειά μου!! Όλες μας μακάρι να τα καταφέρουμε!!!:P


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ γλυκειά μου!! Όλες μας μακάρι να τα καταφέρουμε!!!:P

Ολες μας θα τα καταφέρουμε! Δεν θέλω τέτοια! Αντε! :mad:

Θα τα δούμε θα τα χαρούμε, θα τα αγκαλιάσουμε, θα τους φιλήσουμε τα μπουντάκια! Ολα θα τα κάνουμε! Και θα μένουμε και ξάγρυπνες από την γκρίνια τους, και θα βρωμάμε και σκατίλα και εμετίλα, γιατί απλά έτσι μας αρέσει! Μην ξανακούσω καμία να λεει αν θα τα καταφέρουμε! Δεν αργώ να μας βάλω σε μια σειρά να μας χαστουκίζω όλες μας, ....αμώ τα άγχη μας ..αμω! Αμαν!

P.S. Eγώ το πιτσιρίκι μου ήδη το φωνάζω με το ονομά του και όποτε περάσω από εκκλησία ανάβω ένα κεράκι και για τους τρείς μας! Πάσχα έρχεται.

P.S.2. Kαι μην νομίζεται ότι είμαι και πολύ της εκκλησίας! :D


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ασε γιατι και εγω τις τελευταίες 2 μέρες ειμαι αγχωμένη!!!δε νιώθω τόσο έντονα τη μπεμπα και ανησυχώ....:(

Eίχα κι εγώ ακριβώς το ίδιο την προηγούμενη εβδομάδα. Μάλλον το μωρό καθόταν σε θέση που δεν το καταλάβαινα. Ημουν στο όριο να πάρω τον γιατρό μου τηλ. Τώρα έχει ανέβει προς τον αφαλό και μου έχει αλλαξει την πιστη. Μην αγχώνεσαι, κάπου εχει βολευτει και κλωτσάει αλλά δεν το νιώθεις!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eίχα κι εγώ ακριβώς το ίδιο την προηγούμενη εβδομάδα. Μάλλον το μωρό καθόταν σε θέση που δεν το καταλάβαινα. Ημουν στο όριο να πάρω τον γιατρό μου τηλ. Τώρα έχει ανέβει προς τον αφαλό και μου έχει αλλαξει την πιστη. Μην αγχώνεσαι, κάπου εχει βολευτει και κλωτσάει αλλά δεν το νιώθεις!

Νιώθω ίσα ίσα κατι χτυπηματακια χαμηλά....μακαρι να ειναι έτσι!


LJqDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...