Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εξωτερικος ειναι ο πονος..το νιωθω σαν ενα σφιξημο που με ποναει για μερικα δευτερολεπτα και μετα περναει.

Μπορεί να είανι και νευρόπονος. κάνε όμως τον κόπο για καλό και για κακό και μίλησε με την γυναικολόγο σου μπας και έχεις συσπάσεις και τις νιώθεις χαμηλά! Μπορεί να είανι και το μωρό και να αντανακλά εκει ο πόνος. Καλυτερα να εισια σιγουρη


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είανι και νευρόπονος. κάνε όμως τον κόπο για καλό και για κακό και μίλησε με την γυναικολόγο σου μπας και έχεις συσπάσεις και τις νιώθεις χαμηλά! Μπορεί να είανι και το μωρό και να αντανακλά εκει ο πόνος. Καλυτερα να εισια σιγουρη

ναι εχετε δικιο θα την παρω τηλ. να δουμε τι ειναι.σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου!!!


3Xump2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι εχετε δικιο θα την παρω τηλ. να δουμε τι ειναι.σας ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου!!!

αυτο το εχω και εγω την τελευταια εβδομαδα οταν κανω ποδήλατο. δεν κανω πολυ, γυρω στα 20 λεπτα τη μερα, να παω στη δουλεια και να ερθω. να σου πω δεν με ανησυχησε καθολου, ενώ δεν το είχα πριν.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχω και εγω την τελευταια εβδομαδα οταν κανω ποδήλατο. δεν κανω πολυ, γυρω στα 20 λεπτα τη μερα, να παω στη δουλεια και να ερθω. να σου πω δεν με ανησυχησε καθολου, ενώ δεν το είχα πριν.

Δεν θελω να σετρομάξω αλλά το ποδήλατο δεν απαγορευται στην εγκυμοσύνη?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σετρομάξω αλλά το ποδήλατο δεν απαγορευται στην εγκυμοσύνη?

γιατι? δεν μου ειπε τιποτα η γιατρος και ολες οσες ξερω κανουν μεχρι τη μερα που θα γεννησουν. γιατι να απαγορευτεται το ποδηλατο ρε συ?


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

γιατι? δεν μου ειπε τιποτα η γιατρος και ολες οσες ξερω κανουν μεχρι τη μερα που θα γεννησουν. γιατι να απαγορευτεται το ποδηλατο ρε συ?

Εμείς εχουμε μηχανή. Και ο γιατρός μου έχει μηχανάκι. μου απαγορευσε κατηγορηματικά να ανεβαίνω σε δίτροχα οσο είμαι έγκυος για τους κραδασμούς. Δεν ξέρω, και κακώς μίλησα γιατί ο κάθε γιατρός ειναι διαφορετικός. Πάντως κι εγώ αν δεν είχα ρωτήσει δεν θα το ήξερα. Μου έχει επιτρέψει όμως ελαφριά αεροβική οπως πχ περπάτημα γρήγορο ή ελαφρύ τρέξιμο (μην βλεπεις που δεν τα κάνω). Και παλι δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς εχουμε μηχανή. Και ο γιατρός μου έχει μηχανάκι. μου απαγορευσε κατηγορηματικά να ανεβαίνω σε δίτροχα οσο είμαι έγκυος για τους κραδασμούς. Δεν ξέρω, και κακώς μίλησα γιατί ο κάθε γιατρός ειναι διαφορετικός. Πάντως κι εγώ αν δεν είχα ρωτήσει δεν θα το ήξερα. Μου έχει επιτρέψει όμως ελαφριά αεροβική οπως πχ περπάτημα γρήγορο ή ελαφρύ τρέξιμο (μην βλεπεις που δεν τα κάνω). Και παλι δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου.

κοιτα θα τη ρωτησω παλι αλλά ο μονος κινδυνος που μπορω να φανταστω είναι αν πεσεις ή αν έχει μεγαλώσει τοσο πολύ η κοιλιά σου που σε ενδεχομενο φρεναρισμα χτυπησει μπροστα στο τιμόνι. ο δρομος προς τη δουλεια μου ειναι πολύ ομαλός απο την αλλη και χωρις αυτοκίνητα συνήθως. θα ρωτήσω πάλι πάντως.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοιτα θα τη ρωτησω παλι αλλά ο μονος κινδυνος που μπορω να φανταστω είναι αν πεσεις ή αν έχει μεγαλώσει τοσο πολύ η κοιλιά σου που σε ενδεχομενο φρεναρισμα χτυπησει μπροστα στο τιμόνι. ο δρομος προς τη δουλεια μου ειναι πολύ ομαλός απο την αλλη και χωρις αυτοκίνητα συνήθως. θα ρωτήσω πάλι πάντως.

Kαι πάλι σου λεω ο καθε γιατρός είναι διαφορετικός! Ο δικός σου μπορει ναμην εχει προβλημα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοιλίτσες μου!!!!!!!!!

χαίρομαι πάρα πολύ που δεν είμαι η μόνη τρελή που μετράει την κοιλιά της!!!χο χο χο

Ράνια μου....και σήμερα 102 είναι......παραδεξου την ήττα σου πια ... όφου!!χαχαχαχαχα πέρα από την πλάκα κορίτσια η κοιλιά είναι καθαρά θέμα σωματότυπου.....σε άλλες παραφουσκώνει σε άλλες όχι...επίσης παίζει ρόλο και το νινί....εμένα ήταν ανέκαθεν πιο μεγάλος κατά 7-9 μέρες στους υπερήχους οπότε ίσως παίζει κι αυτό το ρόλο του....γι αυτό Πυτζαμούλα μην αγχώνεσαι καλό μου γι αυτά....σημασία έχει να είναι γερά τα μωρούλια μας!!!εγώ τη μετράω πιο πολύ για να παίρνω θάρρος ότι μεγαλώνει και τραβάει και τον πλακούντα μου.............καθένας με τον πόνο του!χαχαχαχαχα

Πάντως, αυτό για το ποδήλατο και τη μηχανή που σου είπε η Ράνια το έχω ακούσει κι εγώ.............ρώτα καλύτερα.............για να είσαι σίγουρη.....ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; δεν είναι ακραίο που κάθε γιατρός λέει τα δικά του για μια κοινή συνθήκη; θα μου πεις κάθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικά και κρίνουν κατά περίπτωση .... αλλά κάποια πράγματα που είναι κοινά μου κάνει πολύ εντύπωση που άλλοι λένε έτσι και άλλοι γιουβετσι....ειδικά για τα φάρμακα...που προφανώς παίζουν και συμφέροντα.....τι να πω; δηλαδή μπορεί κάτι να βλάπτει και να μην στο λέει γιατί έχει συμφέροντα ή γιατί είναι στον κόσμο του; και από την άλλη μπορεί να σε υπέρτρομάζει γιατί είναι φοβιτσιάρης ο ίδιος;;;χαχαχαχααχαχ τι να πω; κάθε εγκυος έχει το δικό της μάνιουαλ και μου κάνει εντύπωση....................ουφ τα είπα και ησύχασα!!!αχχαχαχαχα:shock:

στα πιο σοβαρά τώρα....χαχααχαχ

Καρδούλα είσαι σίγουρη ότι η κοιλίτσα σου είναο μόνο 102;;;;;:shock: ρε φιλενάδα εσύ με δίδυμα και δη θηριάκια.....και σύμφωνα και με τις φωτό σου....θαρρώ πως λάθος μετριέσαι.................είσαι πιο μεγάλη σίγουρα!!!!

ΜΟυντάκι μου......γι αυτό σε πάω ρε συμπεθέρα....γιατί πας κόντρα στο ρεύμα....και χάνεις όταν όλες παίρνουν...............και κάνεις τη διαφορά.....και θα γεννήσεις και θα συνεχίσεις να χάνεις και θα μας κουζουλάνεις όλους!!!μην μασάς φιλενάδα μου......και μην ασχολείσαι με νούμερα και ζύγια.....όλα τα κιλά είναι η καρδούλα σου που είναι τεράστια ;)

και άλλα θα μπορούσα να πω αλλά ξεχάστηκα........................σύμπτωμα κι αυτό...να τα σημειώνουμε....χα


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...