Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια μου, Χριστος Ανεστη, χρονια μας πολλα!!!

Με εναν πονο ολες να κρατησουμε αγκαλια τα μωρακια μας και να εχουμε χαρανστις οικογενειες μας!!!

Σας φιλω :*


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι, εγω εχω δει μεγαλη διαφορα. εσυ;

Είχα δει διαφορά κατά τον 4ο που είχαν ξεκινήσει και μου έδωσε 1 την ημέρα, αλλά τελευταία είχα πάλι αρκετές και μου έδωσε και δεύτερο... έχω μια εβδομάδα που παίρνω 2 και δεν μπορώ να πω οτι έχω δει διαφορά... φοβάμαι πολύ για πρόωρο τοκετό σε συνδυασμό με το μειωμένο αμνιακό που έχω... σαν φυλακισμένος μετράω αντίστροφα...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, ΠΕΙΝΑΤΕ κ εσεις τωρα τελευταια; δεν ειναι η ιδεα μου ε;

Εν τω μεταξυ με το θεμα μετρησης σακχαρου ειχα ενα θεμα αυτες τις μερες... δεδομενου οτι πρεπει να μετραμε μια ωρα απο την εναρξη..... τι κανουμε οταν η εναρξη δεν ειναι σαφως προσδιορισμενη; κοινως, οταν ξεκιναμε να τρωμε κ δεν το ξανακλεινουμε ολη μερα;;;; ε;;;;

Το "θετικο" ειναι πως οταν ερθει η μεγαλη ωρα να μετρηθει, ειναι μεσα στα ορια... τι εχει μεσολαβησει....αγνωστο!!!


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Dorita, εγω παιρνω απ την αρχη μαγνησιο, γιατι ειχα συσπασεις. Επαιρνα 2 τη μερα, μετα ,3 κ τωρα παλι δυο. Εγω προσωπικα τις συσπασεις δεν τις καταλαβαινω, η γιατρος τις εβλεπεμστον υπερηχο καθως και οτι η μητρα ηταν κουρασμενη ( δεν ξερω τι σημαινειναυτο). Απο καποιο σημειο κ μετα μου λεει οτι εε βλεπει συσπασεις ουτε κουραση...

Τωρα οτι εγω νιωθψ κατι σφιξιματα κ τεντωματα στην κοιλια, τα νιωθω αλλα πιστευω πως ειναιντο μωρο.

Επισης νιωθω κατι σουβλιες ωρες ωρες αλλα κ αυτες μου ειπαν οτι ειναινστα πλαισιαντου φυσιολογικου..

Εσυ πως ακριβως τις νιωθεις τις συσπασεις;

Παντως προτεινω, αν σου χουν μπει τετοιες ιδεες, να πας στο γιατρο σου να σε δει κ ναντο συζητησετε.

Στην αναγκη πηγαινε στο νοσοκομειο να σε δουνε.

Μην μενεις με την ανησυχια κοριτσακι... δε σου κανει καλο..


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Dorita, εγω παιρνω απ την αρχη μαγνησιο, γιατι ειχα συσπασεις. Επαιρνα 2 τη μερα, μετα ,3 κ τωρα παλι δυο. Εγω προσωπικα τις συσπασεις δεν τις καταλαβαινω, η γιατρος τις εβλεπεμστον υπερηχο καθως και οτι η μητρα ηταν κουρασμενη ( δεν ξερω τι σημαινειναυτο). Απο καποιο σημειο κ μετα μου λεει οτι εε βλεπει συσπασεις ουτε κουραση...

Τωρα οτι εγω νιωθψ κατι σφιξιματα κ τεντωματα στην κοιλια, τα νιωθω αλλα πιστευω πως ειναιντο μωρο.

Επισης νιωθω κατι σουβλιες ωρες ωρες αλλα κ αυτες μου ειπαν οτι ειναινστα πλαισιαντου φυσιολογικου..

Εσυ πως ακριβως τις νιωθεις τις συσπασεις;

Παντως προτεινω, αν σου χουν μπει τετοιες ιδεες, να πας στο γιατρο σου να σε δει κ ναντο συζητησετε.

Στην αναγκη πηγαινε στο νοσοκομειο να σε δουνε.

Μην μενεις με την ανησυχια κοριτσακι... δε σου κανει καλο..

Το ξέρω αλλά έτσι κι αλλιώς είμαι υπο παρακολούθηση, έχω ραντεβού σε 10 μέρες... και για το θέμα του αμνιακού... τις συσπάσεις τις νιώθω σαν πετρώματα στην περιοχή γύρω από τον αφαλό, αυτό που λες εσύ με τα τεντώματα όντως μπορεί να είναι το μωρό... εγώ έχω μάθει να τα διαχωρίζω... Να μωρέ οι ιδέες μου μπήκαν αυτές τις μέρες που συζητώντας με άλλες κοπέλες μου έλεγαν η καθεμιά την δική της ιστορία... οι περισσότερες γέννησαν νωρίτερα (με προβλήματα παρόμοια με τα δικά μου) και μάλιστα είχαν πάει για συνηθισμένο υπέρηχο και τους λέει ο γιατρός "έχεις φάει; μπαίνεις να γεννήσεις τώρα..." :shock:


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμενα σφιγγεται και σκληραινει γυρω απο τον αφαλο... λετε να ναι πετρωματα βρε κοριτσια;;

Βρε πουλακι μου κ εσυ, ολες οι γνωστες σου προωρα γεννησαν; ξεκινα να μιλας με αγνωστες μπας κ δεις φως :D

Περαν της πλακας, αντιλαμβανομαι την ανησυχια σου... λιγη υπομονη ως το ραντεβου :)


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, ΠΕΙΝΑΤΕ κ εσεις τωρα τελευταια; δεν ειναι η ιδεα μου ε;

Εν τω μεταξυ με το θεμα μετρησης σακχαρου ειχα ενα θεμα αυτες τις μερες... δεδομενου οτι πρεπει να μετραμε μια ωρα απο την εναρξη..... τι κανουμε οταν η εναρξη δεν ειναι σαφως προσδιορισμενη; κοινως, οταν ξεκιναμε να τρωμε κ δεν το ξανακλεινουμε ολη μερα;;;; ε;;;;

Το "θετικο" ειναι πως οταν ερθει η μεγαλη ωρα να μετρηθει, ειναι μεσα στα ορια... τι εχει μεσολαβησει....αγνωστο!!!

ΠΕΙΝΑ..... Μαύρη πείνα φιλενάδα..... Ευτυχώς πάντα πλέον είμαι και γω μέσα στα όρια αλλά η ινσουλίνη έχει γίνει πλέον 6 άρα.... Με την άδεια του ντοκ φυσικά... Του το πα προχθές για την πείνα κ μ πε αφού έχω καλές τιμές σε μεσημεριανό και βραδυνό ν αυξήσω την ποσότητα!!! Αλλά ενδιάμεσα πεινάω... Λένε πάντως ότι η πείνα μειώνει το σάκαχρο χιχιχο να και κάπου που βολεύει!!!

και γω έχω σουβλιές χαμηλά στην κοιλιά....να μην ανησυχώ λες ε?


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Koριτσια μου καλημέρα και Χρονια πολλά, Χριστός Ανέστη και γρήγορα να φέρουμε στον κόσμο τα μωράκια μας, να είναι υγιή και τυχερά!

Κι εγώ έκανα φοβερές γουρουνιές εχθές και προχθές, κυρίως με τα πασχαλινά κουλούρια!

Αυτή τη βδομάδα σταματάω και με την δουλειά επιτέλους γιατί πραγματικά έχω βαρύνει. βεβαια δεν σας κρύβω ότι αγχωνομαι για το πόσα κιλά θα πάρω άμα κάτσω και μετά.

Οσον αφορά τις συσπάσεις που είδα οτι γίνεται συζήτηση, δόξα το Θεό δεν ξέρω τι πάει να πει σύσπαση ακόμα. Και μαγνήσιο που μου έχει δώσει δεν σας κρύβω ότι τις περισσότερες μέρες το ξεχνάω.

Τώρα οσον αφορά το περπάτημα, που έλεγε η αντζελίνα αν δεν κάνω λάθος, μου κάνει εντυπωση που της είπε απο εδώ και περα να σταματήσει, γιατί εμένα μου είχε πει οτι μετά την 32 βδομάδα ειναι επιθυμητό να περπατάω οσο γίνεται για να πάρει θέση το παιδί και να κατέβει πιο εύκολα. Πραγματικά ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του.

Κι εγώ γεννάω με το καλό στο ΡΕΑ. Δεν σας κρύβω ότι έχω αρχισει και έχω άγχος να ετοιμάσω το σπίτι και τα μωρουδιακά. Περιμένω την άλλη βδομάδα να ξεκινήσω με πρωτο μου μέλημα την κατάθεση των δικαιολογήτικών μου στο ΙΚΑ. Αντε να ξεμπερδέυουμε!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! Αυτό πάντως με το περπάτημα και μένα μου κάνει εντύπωση.... και γω ξέρω ότι ειδικά από τον 8ο και μετά επιβάλλεται να περπατάς μάλιστα ο γιατρός μου σε συζήτηση μου χε πει πολλές και μικρές βόλτες όχι πολύ ποδαρόδρομο ώστε και να πάρει θέση το μωρό αλλά και να γεννήσουμε πιο εύκολα!! Η μαμά μου πχ περπατούσε πάρα πολύ, φυσικά μπορούσε να το κάνει δεν υπήρχε κάποιος λόγος που να μην το επιτρέπει, και μ λέει ότι τη βοήθησε πολύ στον τοκετό!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!

γνωρίζετε μήπως αν μπορώ να καταθέσω τα χαρτιά μου στο ικα πριν την διακοπή της εργασίας μου; κανονικά σε άδεια βγαίνω την άλλη τετάρτη (30.4.2014) αλλά επειδή αισθάνομαι λίγο κουρασμένη και γενικότερα εξαντλημένη από το πηγαιν' έλα, θα πάρω κανονική άδεια τις τρεις μέρες από την ερχόμενη εβδομάδα. επομένως θα σταματήσω αυτή τη παρασκευή.

Έχω τα δικαιολογητικά , μπορώ να τα πάω Δευτέρα - Τρίτη στο ικα ή πρέπει να τα πάω όταν τελειώσει η κανονική μου άδεια, δηλαδή από Παρασκευή 2.5.2014;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

γνωρίζετε μήπως αν μπορώ να καταθέσω τα χαρτιά μου στο ικα πριν την διακοπή της εργασίας μου; κανονικά σε άδεια βγαίνω την άλλη τετάρτη (30.4.2014) αλλά επειδή αισθάνομαι λίγο κουρασμένη και γενικότερα εξαντλημένη από το πηγαιν' έλα, θα πάρω κανονική άδεια τις τρεις μέρες από την ερχόμενη εβδομάδα. επομένως θα σταματήσω αυτή τη παρασκευή.

Έχω τα δικαιολογητικά , μπορώ να τα πάω Δευτέρα - Τρίτη στο ικα ή πρέπει να τα πάω όταν τελειώσει η κανονική μου άδεια, δηλαδή από Παρασκευή 2.5.2014;

Απο οτι ξέρω καταθέτεις μολις βγεις μαζί με το χαρτί του γιατρού και του εργοδότη. δεν μπορεις νωριτερα.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χαρα! Δυστυχως δεν μπορεις νωριτερα γιατι το ΙΚΑ για να μπορεσει να σου δωσει το εποδονα κυοφοριας, πρεπει να εχει ξεκινησει και η αντιστοιχη αδεια. Δεν ξερω μηπως το δεχτουν, αν τους πεις οτι δεν θελεις να παρεις το επιδομα νωριτερα, απλα οτι θελεις μονο να καταθεσεις τα χαρτια.


QFy6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...