Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και τα μωράκια!

καρδουλίτσα χαιρόμαστε που είσαι καλά, η αλήθεια είναι ότι ανησυχήσαμε λίγο. Για την Πατσούρου μου είπαν ότι πλέον δεν επισκέπτεται στο σπίτι, γιατί κάνει πρωί-απόγευμα ιατρείο, και όταν γεννήσω ίσως να μην την προλάβω γιατί πάει 2 φορές διακοπές. Πάντως μου είπαν είναι χρήσιμο να κλείσω 1 ραντεβού να τη δω πριν τη γέννα. (εγώ δε θα το κάνω όμως γιατί βλέπω να καταλήγω αλλού, την είδα και σε άλλο βιντεάκι, πιο μεγάλη και σαν να βάρυνε κάπως στο στυλ της και χαλάστηκα λίγο).

θωκάκι αν είσαι ακόμα νοσ. με το καλό να βγεις να κάνεις Πάσχα στο σπιτάκι σου.

Επειδή αυτές οι μέρες είναι φορτωμένες για μας, δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ξαναμπώ, οπότε Καλή Ανάσταση σε όλες σας και καλά να περάσετε όπου και να είστε. Φιλάκια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημέρα κορίτσια μου. Αντε Μ.Πέμπτη αύριο να σταματήσουμε με την δουλειά να καταλάβουμε και λίγο Πάσχα.

Είδα το πρώτο άσχημο όνειρο σήμερα οτι γεννάω το παιδί και είναι σαν τερατάκι και το είχα πάρει αγκαλία και του έλεγα ποσο το αγαπάω και έτσι,

χαλια ονειρο χάλια!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! πως είστε, τα μωρά σας? άντε κοντοζυγώνουμε! θα σταματήσουμε από τις δουλειές μας και δε θα το πιστεύουμε πως πέρασε ο καιρός και φτάνουμε στις μέρες μας να αγκαλιάσουμε τα αγγελούδια μας:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Γυρισα απο ντοπλερ. 31&5 , 1700 γραμμαρια.καλα ειναι;;

Εχει ξεκινησει κ κατεβαινει μου ειπε το μωρο.αυτο που επιανα στη κοιλια μου τοσο καιρο ειναι ο πωπος του.

Εσεις καλα;


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Γυρισα απο ντοπλερ. 31&5 , 1700 γραμμαρια.καλα ειναι;;

Εχει ξεκινησει κ κατεβαινει μου ειπε το μωρο.αυτο που επιανα στη κοιλια μου τοσο καιρο ειναι ο πωπος του.

Εσεις καλα;

Μια χαρα αστερι ειναι και εμεις 31 +4 και μου ειπε οτι ειναι περίπου 1,800 φυσιολογικοτατο. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!!! Τι κάνετε κορίτσια και μωράκια;;; Ενείς είμαστε καλά, πήγαμε σήμερα στο διαβητολογο, με βρήκε καλά με εξαίρεση το μεταγευματικό πρωινό που αυξήσαμε λίγο την ινσουλίνη. Μου είπε ότι το πρωί είναι λογικό να ανεβαίνει πολύ με μικρότερη ποσότητα υδατανθράκων γιατί προερχόμαστε από νηστεία και ο οργανισμός έχει μεγαλύτερες ανάγκες!!!! Κατά τα άλλα για τα υπόλοιπα, το παιδί δεν επηρρεάζεται ως προς την πιθανότητα εμφάνισης νενανικού διαβήτη και γω συο 3 μηνο θα κάνω καμπύλη αλλά γενικά από δω και μπρος πρέπει να μαι προσεκτική και να μην πάρω βάρος. Με μέτρο τα γλυκά και ισορροπημένο διατροφικό πρόγραμμα!!! Αυτά......


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!! Τι κάνετε κορίτσια και μωράκια;;; Ενείς είμαστε καλά, πήγαμε σήμερα στο διαβητολογο, με βρήκε καλά με εξαίρεση το μεταγευματικό πρωινό που αυξήσαμε λίγο την ινσουλίνη. Μου είπε ότι το πρωί είναι λογικό να ανεβαίνει πολύ με μικρότερη ποσότητα υδατανθράκων γιατί προερχόμαστε από νηστεία και ο οργανισμός έχει μεγαλύτερες ανάγκες!!!! Κατά τα άλλα για τα υπόλοιπα, το παιδί δεν επηρρεάζεται ως προς την πιθανότητα εμφάνισης νενανικού διαβήτη και γω συο 3 μηνο θα κάνω καμπύλη αλλά γενικά από δω και μπρος πρέπει να μαι προσεκτική και να μην πάρω βάρος. Με μέτρο τα γλυκά και ισορροπημένο διατροφικό πρόγραμμα!!! Αυτά......

να μου τη δωσεις κ μενα τη διατροφη σου μπας κ μαζευτω!!!8)8)8):cool:


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα διατροφή συγκεκριμένη δε μου δίνει.... Μου πε γλυκά 2 φορές το μήνα και διατροφικές παρασπονδίες τύπου goodys κλπ όςο πιο σπάνια γίνεται!!!! Μετά τη γέννα όλα αυτά τωωωωρα ψητοσάλατο και άγιος ο Θεός!!! Μακαρόνια μια φορά τη βδομάδα και από τ άλλα μετρημένες μερίδες και ψυχραιμία!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα διατροφή συγκεκριμένη δε μου δίνει.... Μου πε γλυκά 2 φορές το μήνα και διατροφικές παρασπονδίες τύπου goodys κλπ όςο πιο σπάνια γίνεται!!!! Μετά τη γέννα όλα αυτά τωωωωρα ψητοσάλατο και άγιος ο Θεός!!! Μακαρόνια μια φορά τη βδομάδα και από τ άλλα μετρημένες μερίδες και ψυχραιμία!!

Χαρά στο κουράγιο σου!!! Μπράβο, εγώ άθλο το βλέπω όλο αυτό... 2 φορές το μήνα γλυκό;;; οποιοδήποτε γλυκό (π.χ. μέλι) ή πάστες και τέτοια βαρβάτα;


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χαρά στο κουράγιο σου!!! Μπράβο, εγώ άθλο το βλέπω όλο αυτό... 2 φορές το μήνα γλυκό;;; οποιοδήποτε γλυκό (π.χ. μέλι) ή πάστες και τέτοια βαρβάτα;

Δεν έχω περιθώρια... Το σάκχαρο είναι ύπουλη ασθένεια φθείρει άσχημα νευρικό σύστημα και αγγεία!!! Μέλι μπορώ πχ στο πρωινό αλλά μη φανταστείς ίσα ίσα να αλείψουμε τη φρυγανιά!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια! Γυρισα απο ντοπλερ. 31&5 , 1700 γραμμαρια.καλα ειναι;;

Εχει ξεκινησει κ κατεβαινει μου ειπε το μωρο.αυτο που επιανα στη κοιλια μου τοσο καιρο ειναι ο πωπος του.

Εσεις καλα;

μπράβο!!! ακριβώς το ίδιο και μενα σε βάρος. και μενα ο πωπός του είναι ψηλά εκει στο στομαχι!


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Για όσες δουλεύουν και τις ενδιαφέρει, ισχύει όντως ότι είναι πλέον υποχρεωτικό να πάρουμε άδεια 56 ημέρες πριν και όχι να τη μοιράσουμε όπως θέλουμε σε συνενόηση με τον εργοδότη!!! Το μονο που μπορεί να γίνει είναι κατ ιδίαν συνενόηση με τον εργοδότη!!!! Περιμένω να το επιβεβαιώσω και με το ΙΚΑ αλλά ο λογιστής στη δουλειά μετά από έρευνα αυτό μου είπε!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...