Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Μπράβο Ράνια, αφού βρήκατε την αιτία, είμαι σίγουρη ότι από δω κ πέρα όλα θα πάρουν το δρόμο τους κ ο Απολλωνάκος θα ηρεμήσει.

Δεν προλαβαίνω να το διαβάσω, ο μικρός είναι πολύ ανήσυχος κ δεν τρώει γενικώς, ίσως δόντια;;; δεν ξέρω... πάντως από τα αγελαδινά είμαι παθούσα κ εδώ κ 2 χρόνια που τα έκοψα έχω βρει την υγειά μου σε πολλά θέματα... δεν κάνω υπερβολές απλά τα αντικατέστησα (γάλα, τυρί, κασέρι, γιαούρτι) με αιγοπρόβεια κ αν είναι ανάγκη να χρησιμοποιήσω κάτι αγελαδινό παίρνω βιολογικό... κ γι αυτό το συμπλήρωμα που δίνω είναι από βιολογικό γάλα, δε θα έδινα με τίποτα κάτι συμβατικό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κάναμε υπερήχους και καλλιεργειες. Τις ειδικές εξετάσεις για την αλλεργια μας ειπε να μην τις κάνουμε γιατι μπορεί να δειξουν οτι το παιδι δεν ειναι αλλεργικο και στην πραγματικότητα να ειναι. Αυτες δειχνουν απο ενος έτους. Αν χρονισουμε και τις κάνουμε θα μπορέσω να παιρνω και το γαλα μέσω ΙΚΑ, αφου κοστιζει το γαλα του 25 ευρώ! Σιροπι με την παλινδρόμηση ειπε να μην παρουμε ακομα αρκει να προσέχω εγω την διατροφή μου. Το μητρικό δεν τον πειράζει αρκει να μην τρωω γαλακτοκομικά και οτιδηποτε περιεχει γαλα πχ μπισκοτα σοκολάτες κτλ.

Διαβάστε αυτο, το ήξερα εγώ αλλά δεν περίμενα οτι θα έχει προβλημα το παιδί μου.

http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2014/06/blog-post_4552.html

Οι άνθρωποι δεν γεννιούνται προδιαγεγραμμένοι να πίνουν οποιοδήποτε γάλα, μονο το μητρικό. Το ειχα αναφερει σε έναν συνάδελφο κάποια φορά και με κορόιδευε. Αν ηταν έτσι μου ειχε πει δεν θα τα εδιναν οι παιδίατροι. Μα στον βωμό του χρήματος ολοι θα τα έδιναν! Μα΄λλον για αυτο τα κουτιά επάνω λενε πως το καλυτερο γαλα για τα παιδια ειναι το μητρικό. Οπως με τα τσιγάρα, που στα πουλάνε και σου λενε βλάπτει σοβάρά την υγεία! Εμενα ο δικός μου μεχρι και εκζεμα εχει βγάλει και η παιδίατρος ειπε οτι ειναι απο την αλλεργία στο γάλα.

Πως εγινε η διαγνωση, δεν καταλαβα; απο τα συμοτωματα η απο τα αποτελεσματα των εξετασεων;

Ειχε αιμα στα κακα; βλεννες;

Συγνωμη που επιμενω αλλα ψαχνομαι κ εγω...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πως εγινε η διαγνωση, δεν καταλαβα; απο τα συμοτωματα η απο τα αποτελεσματα των εξετασεων;

Ειχε αιμα στα κακα; βλεννες;

Συγνωμη που επιμενω αλλα ψαχνομαι κ εγω...

ειχαμε αιμα στα κακα και στον εμετο, εκζεμα στο σωμα και μεσω υπερηχου βρηκαμε και την παλινδρομηση. αντικατασταση του γαλακτος ειχε θετικα αποτελεσματα σε 3 ημερες οποτε διαγνωστηκαμε με αλλεργια στο γαλα. Σταμάτησαν οι κολικοι ξαφνικά και τελειως, τα πολλά αερια, το παιδι κοιμάται περισσοτερο και πιο ήρεμο, κανουμε κακα δυο φορές την ημέρα. Αν κανεις την ειδικη εξεταση κατα 90% θα δειξει οτι δεν εχεις αλλεργια γιατι στα μωρα φαινεται μετά τον πρώτο χρονο.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αρα το αιμα ηταν η πρωτη ενδειξη σε κακα κ εμετο κ ουσιαστικα με τ αλλα τσεκαριστηκε!!!

Καλα τους δυο προηγουμενους παιδιατρους δεν τους προβληματισε τοναιμα σε κακα κ εμετο;

Ο δικος μας απο την αρχη τονιζει να προσεχω γι αυτα κ αν δω τον παιρνω αμεσως τηλ...χθες παλι την πηγα κ μου το τονισε ιδιαιτερως ξανα, γι αυτο σε ρωτω..

Φαινοταν αμεσως η με προσπαθεια; δλδ, αν εχσι θα το δω (φτου κακα) η μπορει να μου διαφυγει;

Παντως ρε γμτ υπεφερε η ψυχουλα τοσον καιρο για κατι που λυνοταν!!!!!! :(

(Κ η μαμα της ψυχουλας..).. ελπιζω τωρα να πανε ολα καλα :*


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το πως.τρεφονται.αυτα τα ζωα ωστε να γινουν "παραγωγικα" πριν της ωρας τους, ειναι ενα θεμα μεγαλο ομως...

Οσο για τους γιατρους επισης δε νομιζω οτι κανουν τα παντα στο βωμο του κερδους. Πιστευω οτι οι περισσοτεροι απλα βλεπουν το θεμα ως συνολο. Δλδ.αν ενα μωρο δεν τεωει, η μαμα δεν καταφερνει να θηλασει για τον οποιο λογο, κτλ, τι πρεπει να πει ο γιατρος ; κοψε το λαιμο σου;

Ε εντάξει, δε μιλάμε γι'αυτήν την περίπτωση και φυσικά όχι για όλους τους γιατρούς... Γιατί δεν κάνει συνέχεια το γάλα αμυγδάλου;


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρα το αιμα ηταν η πρωτη ενδειξη σε κακα κ εμετο κ ουσιαστικα με τ αλλα τσεκαριστηκε!!!

Καλα τους δυο προηγουμενους παιδιατρους δεν τους προβληματισε τοναιμα σε κακα κ εμετο;

Ο δικος μας απο την αρχη τονιζει να προσεχω γι αυτα κ αν δω τον παιρνω αμεσως τηλ...χθες παλι την πηγα κ μου το τονισε ιδιαιτερως ξανα, γι αυτο σε ρωτω..

Φαινοταν αμεσως η με προσπαθεια; δλδ, αν εχσι θα το δω (φτου κακα) η μπορει να μου διαφυγει;

Παντως ρε γμτ υπεφερε η ψυχουλα τοσον καιρο για κατι που λυνοταν!!!!!! :(

(Κ η μαμα της ψυχουλας..).. ελπιζω τωρα να πανε ολα καλα :*

αν κοιτας τα κακα της καθε μερα δεν σου ξεφευγει.... ο εμετος θα μπορουσε να μου ειχε ξεφυγει αλλα ετυχε να τον κανει πανω σε λευκο χρωμα και ειδα εντονα την διαφορα.

Η μαμα και ο μικρος ακομα υποφερουν. Δοντιααα....... Ελεος, ολα μαζι!

Φαντασου οτι η προηγουμενη παιδιατρος μας εδωσε να δοκιμασουμε φακελακια με γαλα για τους κολικους ληγμενα!!!!!!! Πανω στο 2012 ειχαν πατησει το 2015 στην ημερομηνια ληξης και εφευγε με τρυψιμο, αφου το ειδαμε κατα λαθος! Μονο αυτο θα σου πω!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΟ Μ@Λ@Κ@ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ..... Απλά με ξεπερνά!!!!!!!!!!!!!!!!! Το πάθαμε και μεις με φαρμακοποιό που είχε λήξει το γάλα κάνα 6μηνο και δεν είχε πάρει χαμπάρι...... άκου 2012/.... Ήμαρτον Κύριε!!!!!!!!! Θα του κανα καταγγελία!!!

Όσο για τη διατροφή και τα γάλατα... Δεν έχω σαφή άποψη, δεν έχω ασχοληθεί διότι το γάλα το σιχαίνομαι, το έβγαζα με το που το έπινα και η μανούλα μου ως τα 12 που με πίεζε να πίνω καλοπέρναγε..... Γιαούρτι δεν είμαι φαν...ξεσκίζω τα τυριά όμως.... Anyway...σε ζητήση με τη διαιτολόγο μου, όταν της είπα ότι διάβασα πως μητέρες είναι τελείως ενάντια στη χρήση γάλακτος από ζωάκια και λαμβάνουν ασβέστιο από εναλλακτικές πηγές πχ αμύγδαλα έβαλε τα γέλια..... Δε συνέχισα περαιτέρω αλλά θα τη ρωτήσω από περιέργεια....

Ο δε άντρας μου που το γάλα το πίνει σα νερό, λέει ότι όλα αυτά τα συσκευασμένα μόνο γάλατα δεν είναι και ότι απ όλα το καλύτερο είναι το κατσικίσιο.....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οντως το κατσικσιο-αλλιως γιδινο- ειναι, διοτι δεν εχει ζητηση σαν το αγελαδινο οποτε δεν πλακωνουν τις κατσικες στις ορμονες να μεγαλωσουν πριν της ωρας τους... αν κ με τη στροφη τα τελευταια χρονια, δεν το βλςπω ν αργει....

Επισης ειναι καλυτερο το προβειο γιαουρτι με την πετσα- ειναι "ζωναντο", δλδ εχει προβιοτικα απο τη ζυμωση.. τ αλλα ει αι λιγο γιαλατζι...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κάναμε υπερήχους και καλλιεργειες. Τις ειδικές εξετάσεις για την αλλεργια μας ειπε να μην τις κάνουμε γιατι μπορεί να δειξουν οτι το παιδι δεν ειναι αλλεργικο και στην πραγματικότητα να ειναι. Αυτες δειχνουν απο ενος έτους. Αν χρονισουμε και τις κάνουμε θα μπορέσω να παιρνω και το γαλα μέσω ΙΚΑ, αφου κοστιζει το γαλα του 25 ευρώ! Σιροπι με την παλινδρόμηση ειπε να μην παρουμε ακομα αρκει να προσέχω εγω την διατροφή μου. Το μητρικό δεν τον πειράζει αρκει να μην τρωω γαλακτοκομικά και οτιδηποτε περιεχει γαλα πχ μπισκοτα σοκολάτες κτλ.

Διαβάστε αυτο, το ήξερα εγώ αλλά δεν περίμενα οτι θα έχει προβλημα το παιδί μου.

http://thesecretrealtruth.blogspot.com/2014/06/blog-post_4552.html

Οι άνθρωποι δεν γεννιούνται προδιαγεγραμμένοι να πίνουν οποιοδήποτε γάλα, μονο το μητρικό. Το ειχα αναφερει σε έναν συνάδελφο κάποια φορά και με κορόιδευε. Αν ηταν έτσι μου ειχε πει δεν θα τα εδιναν οι παιδίατροι. Μα στον βωμό του χρήματος ολοι θα τα έδιναν! Μα΄λλον για αυτο τα κουτιά επάνω λενε πως το καλυτερο γαλα για τα παιδια ειναι το μητρικό. Οπως με τα τσιγάρα, που στα πουλάνε και σου λενε βλάπτει σοβάρά την υγεία! Εμενα ο δικός μου μεχρι και εκζεμα εχει βγάλει και η παιδίατρος ειπε οτι ειναι απο την αλλεργία στο γάλα.

Πολύ καλό άρθρο Ράνια ευχαριστούμε πολύ!


FIcup2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες

ενδιαφεροντα πραματα διαβαζω και ειναι μεγαλη συζητηση αυτη ..

Ο καθενας κανει οτι νομιζει καλυτερο .. σιγουρα παντως το κατσικισιο ειναι καλυτερο ..

να μην ταλαιπωρουνται τα μπεμπακια μονο..

φιλια στα μωρακια κουραγια στις μανουλες


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...