Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

που είσαι βρε κορίτσι! τι κάνει το νινί σου;

Είχα διάφορα τρεχάματα και δεν προλάβαινα να μπω στη παρέα... Το νινι καλά, μεγαλώνει και περνά διάφορες φάσεις που με ανακούφιση διαβάζοντάς σας συνειδητοποιώ πως είναι φυσιολογικές. Παράδειγμα το ότι περασαν μερες που δεν έτρωγε, τον ενοχλούν πολύ τα ούλα του, γκρίνια ανεξήγητη ώρες ώρες κτλ κτλ. Τα θέματα δεν έχουν τελειωμό και μάλλον πρέπει να χωνέψουμε πως δε θα έχουν ποτέ!


FIcup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γιατι δεν της παιρνεις για αρχη ενα απλο ΗΑ να δεις αν εχετε διαφορα?

Ha? = υποαλλεργικο;

Απο τη μια ετσι κ αλλιως πινει πολυ λιγο συμπληρωμα, απο την αλλη εγω τρωω γαλακτομικα... εχει νοημα το ha υπ αυτες τις συνθηκες;


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας μανουλάκια κ μπεμπακια!!!μεγαλωσαμε μωρε κ δεν είμαστε πια πολυ πολυ μικρα,ε;;;

Ρανια μου...στεναχωρήθηκα παρα πολυ....γιατι ενοιωσα απόλυτα τον πόνο κ την κούραση σου....αλλα κ τον πόνο που πέρασε το πλασματάκι σου....βέβαια αυτο ειναι μικτουτσικο κ τώρα που το έχετε φτιάξει θα το εχει ξεχάσει ήδη....εύχομαι το ίδιο να συμβαίνει κ με σένα...κ να είσαι χαρούμενη γιατι τώρα θα το αντιμετωπίσετε κ όλα θα πάνε καλα!!!θελω να δώσεις ενα τεράστιο φιλι στο φιλαράκι μας απο τον μικρο μου πρίγκιπα!!!

Αλοβεσακι....γιατι αγχωθηκες με τις βλεννες;συμβαίνει καμμια φορα στα θηλαζοντα βρεφη...πρόσεξε λίγο τη διατροφή σου...τι εφαγες που ίσως την πείραξε κ όλα οκ...έτσι ξέρω τουλαχιστον εγω....

Ντοριτακι πως τα πάτε με την παλινδρομηση;είστε καλύτερα;

Μαρινάκι τα καταφέρατε με το θηλασμο;με το μεγάλο πως παει;έφερε καμμια ίωση δωράκι απο το σχολείο;;

Μαρντούλα εσείς πως τα πάτε;Μουντάκι μου;Διδυμομανούλα μου;Οι υπόλοιπες μανουλιτσες που είστε;;

Εμείς απο τότε που μπήκε ο 4ος μηνας τα διαλυσαμε όλα!!!!υπνος;;;χαχαχα τι ειναι αυτο οέο;;;;τη μέρα μισαωρα τη νύχτα ανα δυωρο ξυπναμε....περνάμε κ μέρες άρνησης για μαμ λογω δοντιών....περνάμε κ μέρες με γκρίνια.....κ κάπως έτσι περνάει ο καιρος κ εύχομαι να ηρεμησουμε απο τα πονάκια μας....αν κ εικάζω πως μεχρι να χρονισουμε κάπως έτσι θα ειναι το σκηνικό....υπομονη....τουλαχιστον τώρα "μιλάμε" κ μου γελάει κακαριστα κ δυνατα πολυ κ με αποτρελαινει!!

Σας φιλάμε πολυ πολυ δυνατα!!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας μανουλάκια κ μπεμπακια!!!μεγαλωσαμε μωρε κ δεν είμαστε πια πολυ πολυ μικρα,ε;;;

Μουντάκι μου;Διδυμομανούλα μου;Οι υπόλοιπες μανουλιτσες που είστε;;

Εμείς απο τότε που μπήκε ο 4ος μηνας τα διαλυσαμε όλα!!!!υπνος;;;χαχαχα τι ειναι αυτο οέο;;;;τη μέρα μισαωρα τη νύχτα ανα δυωρο ξυπναμε....περνάμε κ μέρες άρνησης για μαμ λογω δοντιών....περνάμε κ μέρες με γκρίνια.....κ κάπως έτσι περνάει ο καιρος κ εύχομαι να ηρεμησουμε απο τα πονάκια μας....αν κ εικάζω πως μεχρι να χρονισουμε κάπως έτσι θα ειναι το σκηνικό....υπομονη....τουλαχιστον τώρα "μιλάμε" κ μου γελάει κακαριστα κ δυνατα πολυ κ με αποτρελαινει!!

Σας φιλάμε πολυ πολυ δυνατα!!!!

Καλημέρα thokoni!!!!!!!!!!!!! Τι κάνετε??? Τραβάτε ζόρια με τα δόντια ε??? Ωχου μωρέ το καημενάκι μου.... Λένε ότι οι πόνοι αυτοί για τα μωρά ειναι ίδιοι με αυτούς τις γέννας... φαντάσου τι τραβάνε....

Γελάτε??? Αχ τι τέλεια.... Εμένα της ξεφεύγει καμιά φορά αλλά δεν το κάνει ακόμη συνειδητά.... χαμογελάει πλατιά και κάνει ντροπές.... κι όταν χαμογελάει φωτίζει όλο της το πρόσωπο.... και το δικό μου ακόμη πιο πολύ!!!!! Κατά τα άλλα είμαστε πολύ ήρεμα...να χτυπήσω ξύλο!!!! Χθες και μένα δεν πολυέτρωγε φαντάσου με θηλασμό φτάσαμε το 4ωρο τη μέρα και δεν ήθελε να φάει!!!!!! Μάλλον την τρώνε τα ούλα γιατί τρώει και με μανία το δάχτυλό της....

Επίσης θέλει συνέχεια να ναι καθιστή στην αγκαλιά μας και να πιάνει ότι της δίνουμε....κι έχουν τα ματάκια της τέτοιον ενθουσιασμό.... σουφρώνει και τα χειλάκια της μπροστά και προσπαθεί να συγχρονίσει τα χεράκια της για να πιάσει και όταν το καταφέρνει αχαχαχαχχα τρελή χαρά και ενθουσιασμός!!!!!!! Είναι μαγική.........Χθες ήρθε η πεθερά μου, την είχε αγκαλιά και τα μάτια της ήταν πάνω μου.... Και να σας πω και κάτι...λίγο άσχημο.... Χαζοχαίρομαι που γελάει πιο πολύ μόλις της μιλήσω εγώ ενώ με τους άλλους τους κοιτάει καλά καλά και ίσα που το σκάει το χαμόγελο!!!!!!! Μόλις πω μπεμπούιιιιιιι..... με κοιτάει και γελάει!!!!!!!! Αχ οκ...... αρκετά σας ζάλισα με τη χελωνίτσα μου....

Καλημέρες χειμωνιάτικες!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα

οχι αλλη γκρινια ....

μεχρι την κυριακη που συζυγοσ ελεγε παντου οτι δνε το εοχυμε ακουσει οτ μωρο ειμασταν μια χαρα

2 μερες δεν ξερω και πηγαμε και στον γιατρο και δεν βρηκε και τιποτα τλπ

εμεις ενα μηνα περιπου τωρα θηλαζουμε αποκλειστικα και φτασαμε 6 κιλα και cm

ο μεγαλος περναει την εφηβεια του δημοτικου..

κουραγιο με τα δοντια ειναι και στο παιδι αλλα το περνανε πιο δυσκολα αλλα πιο ευκολα εμας δνε ειδε τιποτα ακομα αλλα απο σαλια ειναι σαν να εχει καταπιει σαπουναδα ..

κουραγιο κοριτσια ..

ξυπνησε παλι ...


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ha? = υποαλλεργικο;

Απο τη μια ετσι κ αλλιως πινει πολυ λιγο συμπληρωμα, απο την αλλη εγω τρωω γαλακτομικα... εχει νοημα το ha υπ αυτες τις συνθηκες;

TO HA ειναι το απλο υποαλλεργικο. Ναι μπορει να δεις διαφορα. Εμεις παίρνουμε το φαρμακευτικο υποαλλεργικο, αυτο που γραφουν τα ταμεια. Και ο δικος μου δεν πινει πολυ αλλα η γιατρος ειπε οτι ακομα και αυτο το λιγο μπορει να δωσει το εναυσμα για περαιτερω αλλεργιες, πχ ασθμα. Τι να σου πω, εγω πηρα μεγαλη τρομαρα με το αιμα. Με απλες βλεννες μπορει να μην θελει και τιποτα. Δεν ξερω καθολου.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θωκάκι μου ειμαστε μια χαρά τωρα, εχουμε μουρμουρα και πολυ πονο απο τα δοντια αλλα ειναι ελεγχομενο τουλαχιστον, οχι αυτο που περνουσαμε και δεν ξεραμε τι ηταν. Πραγματικά ευχομαι να το ξεχάσει γιατι ειλικρινά οταν σε κοιτανε μεσα στα ματια και κλαινε και θελουν βοηθεια και δεν ξερεις τι να κανεις σου δημιουργουν τοσες τυψεις και τοσες ανασφαλειες για το αν εισια καλη μητερα ή οχι. Ανταπωδιδουμε το φιλάκι!

Μουντάκι μου θα σου πω ενα μυστικο. Κι εγώ χαιρομαι οταν γελάει που βλέπει εμενα και οι αλλοι κανουν τον κλοουν και δεν του παιρνουν χαμογελο!!!! χαχαχαχα! Ειναι τελειο! Εχουμε και τα ξεκαρδισματά μας!

Κοριτσια τον ζυγισαμε εχθες, Φτασαμε τα 8,5 κιλά! Τι γινεται???? Πινουμε μονο 180 μλ συμπληρωμα και το υπολοιπο θηλασμος! Επαθα εγκεφαλικο εχθες που ειδα την ζυγαρια!Σε μισο μήνα εχει πάρει ενα κιλο! Δηλαδη αν δεν ειχαμε ΓΟΠ και αλλεργια ποσο θα ήμασταν? Θα ημασταν στην κατηγορια με τα μοσχαράκια????? χαχαχαχαχα


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θωκακι, δε με αγχωσαν οι βλεννες απο μονες τους.. με αγχωσαν σε συνδυασμο με την παλλινδρομηση κ τις ραγαδες στον πωπουδακο.

Δεν δοκιμάζεις να κοψεις για λιγες μερες γαλακτοκομικά και οσπρια αν τρως και καποιους ξηρους καρπους και γλυκά (αν τρως οτι τρως) να δεις αν εχει διαφορα? Εγω παρατηρω οτι αν φαω πχ ψημενους ξηρους καρπους αμυγδαλα δηλαδη εχει αερια, αν τα φαω ωμα ειναι μια χαρα, αν φαω σοκολατα ειναι χαλια (αθλια οχι απλα χαλια). Και τα αναψυκτικα ειναι θεμα!

Εγω τις τρεις πρωτες μερες απο την στερηση κοντεψα να κοψω φλεβες! Αλλα ειναι ηρεμος τωρα και κοιμαται αρκετα και κανει πολλες φορες κακα μεσα στη μερα οποτε ανταπεδωσε απολυτα! Αλλα κατα τα αλλα οι δυο πρωτες παιδιατροι μου ελεγαν να τρωω οτι θελω, δεν επηρεαζεται το παιδι! Ε τι να πω!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα

οχι αλλη γκρινια ....

μεχρι την κυριακη που συζυγοσ ελεγε παντου οτι δνε το εοχυμε ακουσει οτ μωρο ειμασταν μια χαρα

2 μερες δεν ξερω και πηγαμε και στον γιατρο και δεν βρηκε και τιποτα τλπ

εμεις ενα μηνα περιπου τωρα θηλαζουμε αποκλειστικα και φτασαμε 6 κιλα και cm

ο μεγαλος περναει την εφηβεια του δημοτικου..

κουραγιο με τα δοντια ειναι και στο παιδι αλλα το περνανε πιο δυσκολα αλλα πιο ευκολα εμας δνε ειδε τιποτα ακομα αλλα απο σαλια ειναι σαν να εχει καταπιει σαπουναδα ..

κουραγιο κοριτσια ..

ξυπνησε παλι ...

Μήπως ειναι άλμα? Μήπως ειναι δοντάκια? Κι εμενα οι δυο πρωτες παιδιατροι μου ειπαν οτι δεν ειναι δοντια και ειχαμε τρελα σαλια και πονο και η τελευταια που τον ειδε ειπε οτι μαλλον θα τα δουμε μεσα στονμηνα! Τι να σου πω!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σας μανουλάκια κ μπεμπακια!!!μεγαλωσαμε μωρε κ δεν είμαστε πια πολυ πολυ μικρα,ε;;;

Ντοριτακι πως τα πάτε με την παλινδρομηση;είστε καλύτερα;

Εμείς απο τότε που μπήκε ο 4ος μηνας τα διαλυσαμε όλα!!!!υπνος;;;χαχαχα τι ειναι αυτο οέο;;;;τη μέρα μισαωρα τη νύχτα ανα δυωρο ξυπναμε....περνάμε κ μέρες άρνησης για μαμ λογω δοντιών....περνάμε κ μέρες με γκρίνια.....κ κάπως έτσι περνάει ο καιρος κ εύχομαι να ηρεμησουμε απο τα πονάκια μας....αν κ εικάζω πως μεχρι να χρονισουμε κάπως έτσι θα ειναι το σκηνικό....υπομονη....τουλαχιστον τώρα "μιλάμε" κ μου γελάει κακαριστα κ δυνατα πολυ κ με αποτρελαινει!!

Σας φιλάμε πολυ πολυ δυνατα!!!!

Γειά σου Thokaki! Μπορώ να πω πως είμαστε καλύτερα με την παλινδρόμηση :) αλλά όπως λες κι εσύ ο ύπνος έχει πάει περίπατο... Καταραμένο άλμα του 4ου μήνα!!!! Αλλά χαλάλι, κάνουν τόσα ωραία και καινούρια πράγματα που κάπως πρέπει να ξεσπάσουν κι αυτά τα δόλια την έντασή τους :rolleyes:! Αυτό το κακαριστό γέλιο είναι όλα τα λεφτά, όλη μέρα τον προκαλώ για να τον βλέπω να λιώνει στα γέλια!!!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

αλμα θα κανω εγω μου φαινετε

μαλλον πρεπει αρχισω να δινω και γω βαση στο τι τρωω γιατι το εχω παρει πολυ ελαφρα

και με βαλατε σε πολλες σκεψεις

υπομονη μανουλες θα νικησουμε!!!!!!!!!


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

θωκάκι καλά είμαστε κ εμείς...

συνεχίζουμε με μεικτή, δίνω 3 90άρια τη μέρα χωρίς να αφήνω να πολυπεινάσει, αν κ τελευταία τον κυνηγώ με το μπουκάλι γιατί δεν τρώει γενικώς... πάντως κ όλο να το πιει κάθε 1 ώρα θέλει στήθος κ τη νύχτα κάθε 1,5... να 'ναι τα ούλα που φαγουρίζουν; δεν ξέρω

εμείς ξεκαρδιζόμαστε στα γέλια με τον μπαμπά μας!

εγώ αποφεύγω να του κάνω χαρούλες μπροστά σε κόσμο γιατί έχω τη συνεχή μουρμούρα από τα πεθερικά "εμάς δε μας γελάει, δε μας κοιτάει, δε μας γνωρίζει", μιλάμε τους έχει γίνει έμμονη ιδέα, μέχρι κ σε όνειρο το είδαν ότι παίρναν το παιδί στο σπίτι τους κ αυτό τους τραβούσε το χέρι με κατεύθυνση προς το δικό μας! κ με συμπέρασμα; "δε θες τον παππού, τη μαμά θες ε;".... ψύχωση ή ζήλεια, όπως κ να 'χει αποφεύγω...

Link to comment
Share on other sites

α, όταν γελάει πολύ πάντα τον πιάνει λόξιγκας!

τρελαίνεται για τον καθρέφτη, έχουμε 1 ολόσωμο κ όποτε γκρινιάζει είναι το κόλπο για να σταματάει!

κι εμείς σουφρώνουμε τα χείλια κ γινόμαστε σα σκυλόψαρα χαχαχα! να 'ναι από τη φαγούρα αυτό λέτε;

τραβάει κουβέρτες κ τραπεζομάντηλα για να τα βάλει στο στόμα!

μιλάει εισπνέοντας κ όχι εκπνέοντας!

κ κάτι άσχετο, όσες δίνουν συμπλήρωμα, μόλις κλείσουμε το μήνα παίρνουμε το Νο 2 ή θα μας πει ο παιδίατρος πότε;

Link to comment
Share on other sites

α, όταν γελάει πολύ πάντα τον πιάνει λόξιγκας!

τρελαίνεται για τον καθρέφτη, έχουμε 1 ολόσωμο κ όποτε γκρινιάζει είναι το κόλπο για να σταματάει!

κι εμείς σουφρώνουμε τα χείλια κ γινόμαστε σα σκυλόψαρα χαχαχα! να 'ναι από τη φαγούρα αυτό λέτε;

τραβάει κουβέρτες κ τραπεζομάντηλα για να τα βάλει στο στόμα!

μιλάει εισπνέοντας κ όχι εκπνέοντας!

κ κάτι άσχετο, όσες δίνουν συμπλήρωμα, μόλις κλείσουμε το μήνα παίρνουμε το Νο 2 ή θα μας πει ο παιδίατρος πότε;

Ναιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τα τραπεζομάντηλα γενικά τα λατρεύουμε!!!!! Ό,τι και να κρατάει κάποιος δηλ το θέλει!!!! Αυτό που απλώνει τα χέρια με τρελαίνει εμένα!!!!!!!

Ναι νομίζω καλύτερα να σου πει ο γιατρός πότε το αλλάζουμε!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...