Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Δεν ειναι επεξεργασμενο το κριθαρακι, ο τραχανας κτλ; αφου απο αλευρει γινονται... ποια η διαφορα με το ρυζαλευρο.πχ;

Τραχανά εμάς φτιάχνει μια θεία μας..... δεν ξέρω αν κάνει βέβαια αλλά είναι από τελείως αγνά υλικά... το ριζάλευρο φαριν λακτέ όσο να πεις κάποια συντηρητικουλια τα χει.....

Όσο για τα άλματα εμένα η γιατρός μου χε πει μόνο διατροφικά.... Τι να πω!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚοριτΣια για το ρυζαλευρο που λετε εμενα μου ειπε π ντοκ πως ξεκιναμε μ αυτο γιατι ειναι πιο λαιτ Σαν δημητριακο απ τα υπολοιπα. Σιμιγδαλι δν κανει εφοΣον δν εχουν φαει κ ζυμαρικο.αυτα πανε μαζι δλδ. Ο τραχανας δν κανει αν ειναι φτιαγμενος με γαλα 'η γιαουρτι. Αν δν θελετε ετοιμο ρυζαλ. Στο παρεντς εχει Συνταγες για να το φτιαξετε μονες. ΜπιΣκοτα εμας μας ειπε απ τον ογδοο.

Φρουτα εννοειται φρεΣκα! Ειναι χαζομαρα να μην δωΣουμε φρεΣκα εφοΣον εχουμε τοΔα!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ανάδρομο Ερμή έχει πάντως.... Χιχι!!! Και μεις 2 μέρες με νεύρα είμαστε δν ξέρω τι φταίει!!!!! Δε με πειράζαι το ρυζάλευρο... Με πειράζει το συσκευασμένο... Και εξηγούμαι: τι εναλλακτικές έχω αντί της έτοιμης σκόνης... Φίλη πχ μ είπε σιμιγδάλι με γάλα, η μιλκ σεικ, ή μπισκοτόκρεμα από γάλα και μιράντα... Δε θέλω τις συσκευασμένες κρέμες.... Θα μου πεις το συμπλήρωμα το δίνεις όμως.... Πόσο μάλλον λοιπόν γι αυτό ν αποφύγω άλλη μια σκόνη!!!!

Ολα αυτα ομως που Σου ειπε η φιλη Σου περιεχουν κατι απαγορευτικο για τοΣο μωρα.τα μπιΣκοτα , το Σιμιγδαλι..


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα ομως που Σου ειπε η φιλη Σου περιεχουν κατι απαγορευτικο για τοΣο μωρα.τα μπιΣκοτα , το Σιμιγδαλι..

το μιλκ σεικ γιατι?? γάλα με φρούτο είναι...... πφφφφφ........ δεν τη γλιτώνουμε δηλ τη φαριν λακτε ε??????????


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το μιλκ σεικ γιατι?? γάλα με φρούτο είναι...... πφφφφφ........ δεν τη γλιτώνουμε δηλ τη φαριν λακτε ε??????????

Με τι γαλα θα το φτιαξεις? Εκτος αυτου εΣυ θες κατι ν αντικαταΣτηΣεις το ρυζαλ. Απ οτι καταλαβα. Το φρουτο θα το φαει μια φορα την ημερα απο κει κ περα το απογευμα δβ θα ξαναφαει φρουτο. Θα πρεπει να φαει αλλη κρεμουλα! Γιατι δν παιρνεις το βιολογικο για καπως καλυτερα? Εξαλλου αυτες τις κρεμες τις αλλαζουμε καθε μηνα!οταν ενταχθουν ιλα τα δημητριακα κλπ θα μπορεις να της δινεις κρεμα με Σιμιγδαλι π.χ


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με τι γαλα θα το φτιαξεις? Εκτος αυτου εΣυ θες κατι ν αντικαταΣτηΣεις το ρυζαλ. Απ οτι καταλαβα. Το φρουτο θα το φαει μια φορα την ημερα απο κει κ περα το απογευμα δβ θα ξαναφαει φρουτο. Θα πρεπει να φαει αλλη κρεμουλα! Γιατι δν παιρνεις το βιολογικο για καπως καλυτερα? Εξαλλου αυτες τις κρεμες τις αλλαζουμε καθε μηνα!οταν ενταχθουν ιλα τα δημητριακα κλπ θα μπορεις να της δινεις κρεμα με Σιμιγδαλι π.χ

Μπορώ να αντλήσω..!!! Ελπίζω τουλάχιστον ν αρχίσουμε με φρούτα! Απλά αναρωτιέμαι και για το εξής... εγώ κρέμες εμπορίου δεν έφαγα ποτέ τις έφτυνα... η μάνα μ λέει ότι μου δινε φρούτο πάλι ή λίγο ψωμάκι με τυράκι....δε θυμάμαι τι άλλο και από πότε....... δεν μπορεί να μην υπάρχει εναλλακτικη!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αντλήσω..!!! Ελπίζω τουλάχιστον ν αρχίσουμε με φρούτα! Απλά αναρωτιέμαι και για το εξής... εγώ κρέμες εμπορίου δεν έφαγα ποτέ τις έφτυνα... η μάνα μ λέει ότι μου δινε φρούτο πάλι ή λίγο ψωμάκι με τυράκι....δε θυμάμαι τι άλλο και από πότε....... δεν μπορεί να μην υπάρχει εναλλακτικη!!!

Σε τοΣο μπεμπακια Συνηθως δινουν μια φορα την μερα φρουτο, δν ξερω. Τωρα για τις κρεμες εμποριου κ εγω θα το αποφυγω οΣο μπορω αλλα το ρυζαλευρο δν ειναι παρα αλεΣμενο ρυζι! Γιατι δν το φτιαχνεις μονη Σου αφου δν θες το ετοιμο? Καλα τυρακι ακομη Σιγουρα δν μπορουμε να φαμε. Οταν θα επιτρεπεται να τα φαει αυτα δν θα υπαρχει λογος να φαει το ρυζαλ. ΜπιΣκοτα κτλ εχουν ζαχαρη κ αλατι μεΣα κ δν κανει. Μπορεις να ρωτηΣεις για βρωμη αν επιτρεπεται


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σε τοΣο μπεμπακια Συνηθως δινουν μια φορα την μερα φρουτο, δν ξερω. Τωρα για τις κρεμες εμποριου κ εγω θα το αποφυγω οΣο μπορω αλλα το ρυζαλευρο δν ειναι παρα αλεΣμενο ρυζι! Γιατι δν το φτιαχνεις μονη Σου αφου δν θες το ετοιμο? Καλα τυρακι ακομη Σιγουρα δν μπορουμε να φαμε. Οταν θα επιτρεπεται να τα φαει αυτα δν θα υπαρχει λογος να φαει το ρυζαλ. ΜπιΣκοτα κτλ εχουν ζαχαρη κ αλατι μεΣα κ δν κανει. Μπορεις να ρωτηΣεις για βρωμη αν επιτρεπεται

θα ρωτήσω.... ευχαριστώ!!!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα μπορει να ειμαι χαζη, αλλα γιατι θεωρω οτι το ρυζαλευρο ειναι απλα αλευρι απο ρυζι; δεν ειναι; κ τωρα υπαρχουν κ χωρις ζαχαρη..το ρυζαλευρο το δινουν ως... εισαγωγη στα δημητριακα, ως πιο ελαφρυ... απο κει κ περα υπαρχουν κ καποιες ομαδες στο. fb που βρισκεις πολλες προτασεις.... προσωπικα εχω αποχωρησει απ ολες κ δε θυμαμαι κ τπτ να σου προτεινω.... κατι για βρωμη ελεγαν... οσον με αφορα ομως θα ακολουθησω την πεπατημενη, αν μου το προτεινει ο γιατρος θα δωσω...

(Αντι για γαλα με σιμιγδαλι δεν τους κανουμε μια μπεσαμελ να τη φαμε εμεις αν δε την φανε; τρελαινομαι μιλαμε!!! Που τη σκεφτγκα!!! Ουτε εγκυα να ημουν!!)


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω τωρα μπορει να ειμαι χαζη, αλλα γιατι θεωρω οτι το ρυζαλευρο ειναι απλα αλευρι απο ρυζι; δεν ειναι; κ τωρα υπαρχουν κ χωρις ζαχαρη..το ρυζαλευρο το δινουν ως... εισαγωγη στα δημητριακα, ως πιο ελαφρυ... απο κει κ περα υπαρχουν κ καποιες ομαδες στο. fb που βρισκεις πολλες προτασεις.... προσωπικα εχω αποχωρησει απ ολες κ δε θυμαμαι κ τπτ να σου προτεινω.... κατι για βρωμη ελεγαν... οσον με αφορα ομως θα ακολουθησω την πεπατημενη, αν μου το προτεινει ο γιατρος θα δωσω...

(Αντι για γαλα με σιμιγδαλι δεν τους κανουμε μια μπεσαμελ να τη φαμε εμεις αν δε την φανε; τρελαινομαι μιλαμε!!! Που τη σκεφτγκα!!! Ουτε εγκυα να ημουν!!)

Καθολου χαζη! Ακριβως αυτο ειναι! Κ ξαναλεω κυκλοφορουν κ βιολογικα κ χωρις γλυκαντικα κτλ. ΕπιΣης ακριβως γι αυτον τον λογο το δινουν! Εμενα ο ντοκ με αφηΣε ελευθερη Στο πιο να δωΣω κ απλα του ειπα πως θα δωΣω το βιολογικο! Ωραια ιδεα η μπεΣαμελ!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα μπορει να ειμαι χαζη, αλλα γιατι θεωρω οτι το ρυζαλευρο ειναι απλα αλευρι απο ρυζι; δεν ειναι; κ τωρα υπαρχουν κ χωρις ζαχαρη..το ρυζαλευρο το δινουν ως... εισαγωγη στα δημητριακα, ως πιο ελαφρυ... απο κει κ περα υπαρχουν κ καποιες ομαδες στο. fb που βρισκεις πολλες προτασεις.... προσωπικα εχω αποχωρησει απ ολες κ δε θυμαμαι κ τπτ να σου προτεινω.... κατι για βρωμη ελεγαν... οσον με αφορα ομως θα ακολουθησω την πεπατημενη, αν μου το προτεινει ο γιατρος θα δωσω...

(Αντι για γαλα με σιμιγδαλι δεν τους κανουμε μια μπεσαμελ να τη φαμε εμεις αν δε την φανε; τρελαινομαι μιλαμε!!! Που τη σκεφτγκα!!! Ουτε εγκυα να ημουν!!)

αρνούμαι να μπω σε ομάδες θηλασμού, υγιεινής διατροφής κλπ διότι περνάνε σε άλλο επίπεδο πολλές φορές υστερίας.... Προφανώς και θ ακολουθήσω ρητά τις οδηγίες της παιδιάτρου, στη χειρότερη θα το δώσω κάνα 2 μηνο ε μετά πια θα ναι 8 μηνών φαντάζομαι θα χουμε περισσότερες επιλογές!!!!!!

ΥΓ Σιχαίνομαι τη μπεσαμέλ ρε φίλη....... Πώς είναι η μικρή??


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πώς πάτε καρδούλα με τα στέρεα βρήκατε ρυθμό? τι κάνουν τ αστεράκια????????

Τα παμε καλα! Ειδικα ο μικρος τα φρουτα τα καταβροχθιζει! Ανοιγει κ το Στομα κ νευριαζει αν αργεις χαχαχα κι ο μεγαλος μου αρχιζει κι αυτος κ του αρεΣουν αν κ προτιμαει το ρυζαλ. Χαχαχα

Να ξερεις πως κ να το δωΣεις το ρυζ. Ειναι για ενα μηνα μετα δινουμε αλλη κρεμα μας ειπε ο ντοκ!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...