Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βίκη, οι σκέψεις μας μαζί σου. Οτι καλύτερο κούκλα μου και για σένα και το μωράκι σου. Θα περιμένουμε νέα σου!

Άννα, χαλαρά με τις δουλειές, δεν χάλασε κι ο κόσμος. Κι εμένα είναι μέρες που έχω τρομερή υπνηλία και άλλες που δεν κλείνει το μάτι με τίποτα. Την πρώτη φορά δε που με έπιασε αυτή η υπνηλία σκέφτηκα μήπως με πιάνει καταθλιψη. Κοιμόμουν από 00:00-10:00 και 14:00-19:00 και μετά ειχα γλαρωσει από τις δέκα μισή. 13 ώρες υπνο σε ενα 24ωρο :oops:


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγα καμια ωριτσα νωριτερα στο ραντεβου λογω πιεσης(14μεγαλη,9μικρη),καναμε καρδιοτοκογραφο ολα παρα πολυ καλα,με το κεφαλακι ερχεται,θα το προσπαθησουμε για φυσιολογικο οσο μας παιρνει χρονικα.ξαναπαω παρασκευη πρωι που θα με εξετασει κ απο κατω,κ αν το επιτρεπουν οι συνθηκες θα ξεκινησουμε προκληση.η μικρη 3250(αλλα επειδη ο υπερηχος δεν ειναι καλος,εχει αποκλιση 400 γρ,το ειπε κ ο γιατρος οτι φαινεται πιο μεγαλη).τουλαχιστον να μπορουσα να περπατησω να βοηθησω λιγο την κατασταση..μεσα στο σπιτι μετακινουμε κανονικα,εξω χρησιμοποιω μια πατεριτσα για να μην κουραζομαι.βαριεμαι παρα πολυ σημερα αλλα δεν εχω κουραγιο για βολτα(κ ειναι ολη η οικογενεια μαζεμενη,αλλα αν παω δε θα φαω σωστα,θα γινω κ πτωμα..)κ σημερα εχω τρελη ορεξη να φαω χαζα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα μανουλες , μετα απο πολυ καιρο!

Χαιρομαι που ειστε ολες καλα απο οτι διαβαζω !μολις επιστρεψαμε απο διακοπες στον Πορο , οπου κοριτσια το τι εγκυες συναντησα , δε λεγεται, πιθανον επειδη ειναι κοντινος προορισμος.. Στις 1/9 , μαλλον θα γεννησω απο οτι ειπε η γιατρος μου (καισαρικη )στο Μητερα , 38η εβδομαδα. σας φιλω


;);)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εμένα σήμερα με βάλανε μόνο στον καρδιοτοκογραφο, και ξαναπάω Δευτέρα πρωί. Άντε να δούμε πόσο ακόμη θα την περιμένουμε.. Χριστίνα εύχομαι όλα να πάνε τέλεια. Άννα οπότε θέλει το μπεμπακι, υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς την Χριστίνα, με τα χαρμόσυνο νέα της! Θα είσαι η πρώτη μανούλα του Σεπτέμβρη κατά πως φαίνεται:-) Με το καλό κορίτσι μου, να φέρεις στον κόσμο μας ένα υγιές μωράκι και να γίνει καλός άνθρωπος και να διαπρέψει στη ζωή του.

Βικάκι, λες η Δευτέρα να είναι η μεγάλη μέρα? Πωπωπω! Δεν έχω λόγια. Με ένα πόνο κι όλα να πάνε κατ'ευχή.

Τα δικά μου δεν είναι σπουδαία νέα. Την Τετάρτη πήγα για ξενάγηση στο μαιευτήριο. Μπήκα στα δωμάτια των ωδινών, στα χειρουργεία... πιο πολύ για εξοικείωση με το περιβάλλον. Μου μίλησε η μαία για τα στάδια του τοκετού και μου λύθηκαν πολλές απορίες. Με εξέτασε με ψιλαφιση και η μπέμπα μου είναι με το κεφάλι προς τα κάτω αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ακόμα, αλλά αυτό μπορεί να γίνει και την ώρα του τοκετού. Έκοψα τα μαγνήσια την προηγούμενη Κυριακή και από την Πέμπτη έχουν αρχίσει κάποια τραβηγματάκια και πετρώματα στην κοιλιά αλλά χωρίς πόνους. Μόνο μια ελαφρά δυσφορία που τεντωνεται τόσο πολύ η κοιλιά μου. Ξανά ραντεβού έχω την Τρίτη, εκτός απροόπτου ;)

Φιλάκια σε ολες.

Περιμένουμε νέα σας


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Αμελι να χαίρεσαι την κορούλα σου, να είναι πολύχρονη, γερή,τυχερη και ευτυχισμένη! Σμαρα μια χαρά και σένα τα νέα σου! Εγώ έχω μισό μήνα που έκοψα το μαγνήσιο και τίποτα. Στο τέλος θα φτάσει 4 κιλά και να δω πως θα βγει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με βαση τις μετρησεις της στους υπερηχους κ κυριως στο ντοπλερ.ειναι νταρντανα αλλα γονιδιακα.κυριως βλεπουν μεγεθος κεφαλιου κ κοιλιτσας,επισης τα μωρα των γυναικων με διαβητη κυησης εχουν πολυ αμνιακο υγρο γτ κατουρανε πολυ.επιπλεον εγω κανω πολυ λιγες μοναδες ινσουλινη που οι 8 στους 10 το βρισκουν υπερβολικο που κανω κιολας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...