Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Πόσες πιθανότητες έχω να έμεινα έγκυος


Lila30

Recommended Posts

Αχ οχι,τωρα που το ειπες θα ψαξω αν εχω κατι.φοραω μονο τη ζωνη της αγ. Ειρηνης.θα ρθει κοριτσακι μου συντομα!!!!!!!!!!!!!

ματι βαλε ροδο μου!!!! φτου φτου φτου μακρια απο σενα, οσο και να ειμαι κατα αρκετων τετοιων, το ματι το ειδα και το φοβηθηκα!!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Masy

    Masy 473 δημοσιεύσεις

  • squishy

    squishy 286 δημοσιεύσεις

  • stelaa

    stelaa 143 δημοσιεύσεις

  • rodo83

    rodo83 105 δημοσιεύσεις

τί κάνετε κορίτσια μου??

εγώ στο τρέξιμο λόγω εξετάσεων!!!!!! σήμερα ευτυχώς άρχισε να υποχωρεί ο πονοκέφαλος!!

ρόδο τέλεια η χοριακή!!!!!!! αναμένουμε τον πρώτο υπέρηχο τώρα!!!!! πώς είσαι γενικά??

squishy τελειώνει η αντιβίωση ε??

μάσυ τί γίνεται με το σπίτι?? ξεκινήσατε βαψίματα??? από επαφές πώς πάμε?? στις γόνιμες δεν είσαι?

Γεια σου Στελάκι μου! Τελειώσαμε σχεδόν με βαψίματα, έχουμε παραγγείλει τα έπιπλα και θέλουμε κανά 2 εβδομάδες να έρθουν! Έχω ξεκινήσει να μαζεύω λίγο τα χειμερινά και το ΣΚ θα πάω να καθαρίσω ντουλάπες, έτσι ώστε να πηγαίνω τίποτα σιγά σιγά. Προσπάθειες αυτό το μήνα δεν έπαιξαν λόγω της όλης κατάστασης! Πάμε για τον επόμενο!!! Περαστικούλια και πάλι!!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου!!!!! σημερα τελευταια μερα αντιβιωσης! και ευχομαι να εφυγε το ουρεοτετοιο!!!

στελιτσα μου μπραβο!

Γεια σου κοριτσάκι μου!!! Δε σας ξέχασα απλά τρέχω! Έπεσαν όλα μαζί και τρέχω! Άντε ξου ξου στο ουρεοτέτοιο σου και απο τον άλλο μήνα να συνεχίσετε δυναμικά!!! Φιλάκια!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!!!!!!

μάσυ μια χαρά οραγανωμένη σε βρίσκω!! τα κάνατε όλα στο τσακ μπαμ!! χαλάλι ο μήνας που πήγε χαμένος, από τον επόμενο θα έχετε τέλεια διάθεση στο νέο σας σπιτάκι κ όλα θα γίνουν!!!

ρόδο μου να είσαι αισιόδοξη! είναι σούπερ οι χοριακές σου κ θα είναι σούπερ κ ο πρώτος υπέρηχος είμαι σίγουρη!! να κοιμάσαι όσο περισσότερο μπορείς, το έχει ανάγκη το σποράκι!!!

squishy άντε να πάς για την καλλιέργεια για να πέσετε με τα μούτρα πάλι στις προσπάθειες!!!!!!!!!!!!

εμένα μου έμειναν δυο μέρες ακόμα αντιβίωσης κ ελπίζω να είναι οι τελευταίες.. απλώς έχω κάτι περίεργα τσιμπηματάκια κ φοβάμαι ότι κάνω ωορρηξία νωρίτερα.. μακάρι να κάνω λάθος κ να την προλάβω!!

σας φιλώ όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλεναδες!!!!!! τι κανετε????? εγω ηρθα στον αντρουλη μου! και σημερα ειναι η πρωτη μερα χωρις αντιβιωση!!!!! αλλες 9 και παμε για καλλιεργεια!!!!

στελα μου πολυ νωρις ειναι για ωορρηξια αφου η κοντη σου ηρθε την περασμενη εβδομαδα! πιστευω μια χαρα θα την προλαβεις!!!!!

μασυ μου τι γινεται με το σπιτι???

ροδο μου πως εισαι? το σπορακι???

μαμουλη μου χαθηκες !


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας βρε κοριτσια μου.τι κανετε;;;που να χαθηκα βρε κοριτσια ακομη χωρις λαπτοπ ειμαι δεν σας ξεχναω ομως οποτε εχω ευκαιρεια στη δουλεια μπαινω και διαβαζω τα νεα σας!!!!!!!!

ροδο μου πως εισαι;;;

μασυ τακτοποιηθηκες με το σπιτακι σου;αντε αυτο θα ειναι γουρικο και θα ερθει το σπορακι συντομα!!

stella & squishy αντε να τελειωνετε με τις θεραπειες σας σιγα σιγα και βουρρρρρ για το νινι!!!

εμενα μου ηρθε η κοντη στις 22/05 μετα απο 11 μερες καθυστερησης λογω ανωμαλειας του κυκλου απο την αποβολη...ελπιζω τον επομενο να το πετυχουμε κι εμεις αλλα να τα καταφερει να γαντζωθει κιολας μεσα στην κοιλιτσα!!!!σας φιλω!!!!!!!θα διαβασω τα νεα σας τη δευτερα παλι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας βρε κοριτσια μου.τι κανετε;;;που να χαθηκα βρε κοριτσια ακομη χωρις λαπτοπ ειμαι δεν σας ξεχναω ομως οποτε εχω ευκαιρεια στη δουλεια μπαινω και διαβαζω τα νεα σας!!!!!!!!

ροδο μου πως εισαι;;;

μασυ τακτοποιηθηκες με το σπιτακι σου;αντε αυτο θα ειναι γουρικο και θα ερθει το σπορακι συντομα!!

stella & squishy αντε να τελειωνετε με τις θεραπειες σας σιγα σιγα και βουρρρρρ για το νινι!!!

εμενα μου ηρθε η κοντη στις 22/05 μετα απο 11 μερες καθυστερησης λογω ανωμαλειας του κυκλου απο την αποβολη...ελπιζω τον επομενο να το πετυχουμε κι εμεις αλλα να τα καταφερει να γαντζωθει κιολας μεσα στην κοιλιτσα!!!!σας φιλω!!!!!!!θα διαβασω τα νεα σας τη δευτερα παλι!!!!!!

καλως την !!!!! θα γαντζωθει μαμουλη μου! θα ακολουθησεις τις οδηγιες του γιατρου και ολα θα πανε τελεια!!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας!!! Τι μου κάνετε; Τώρα κατάφερα να μπω λίγο, γιατί έχουν πέσει όλα μαζί και τρέχω και δε φτάνω! Μέχρι και ο σκύλος έπαθε ωτίτιδα! Τέλος πάντων, είμαι καλά, και απ'όσο διαβάζω κι εσείς και χαίρομαι!!! Squishaki επιτέλους τέλος με την αντιβίωση, άντε να κάνεις και την εξέταση να βγει καθαρή και να πάμε δυνατά για τον επόμενο και καλά να περάσεις με τον αντρούλη σου!!! Στελάκι μου κι εσύ εύχομαι να μην χρειαστείς άλλο κουτί και να είσαι power για τις επόμενες προσπάθειες!!! Μαμούλη μου θα στρώσει ο κύκλος ξανά και θα το πετύχετε το σποράκι και αυτή τη φορά θα έρθει για να μείνει!!!! Ρόδο μου ελπίζω να είσαι καλά και να μας στέλνεις μπεμπεδοενέργεια!!!! Λογικά απο Δευτέρα θα καταφέρω να ξαναμπώ και να τα πούμε, γιατί πηγαινοέρχομαι να καθαρίσω, να μετρήσω για κουρτίνες και διάφορα άλλα... Μέχρι τότε σας φιλώωωωω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μουυυυυ!!!!

Πως ειστε???

Λοιπον,σκουισι και στελα τελος με τα των αντιβιωσεων,ας επικεντρωθουμε τωρα στο στοχο μας.

Μαμουλη το ξερεις οτι ειναι θεμα χρονου να ερθει κ να γαντζωθει το σπορακι σου!

Μασυ μου πως πανε οι ετοιμασιες για το σπιτι?ουφ,πρεπει να αρχισω κι εγω να ψαχνω.....

Εγω κοριτσια μετραω μερες για την πεμπτη...κατα τα αλλα γκρινιαζω λιγουλακι,η υπνηλια εχει χειροτερεψει,το στηθος μου ποναει απιστευτα κ με επιασαν κ ανακατωσουρες!!!!

Σας τα ευχομαι ολα κ στελνω κ τη μπεμπεδοσκονη μαζι!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μουυυυυ!!!!

Πως ειστε???

Λοιπον,σκουισι και στελα τελος με τα των αντιβιωσεων,ας επικεντρωθουμε τωρα στο στοχο μας.

Μαμουλη το ξερεις οτι ειναι θεμα χρονου να ερθει κ να γαντζωθει το σπορακι σου!

Μασυ μου πως πανε οι ετοιμασιες για το σπιτι?ουφ,πρεπει να αρχισω κι εγω να ψαχνω.....

Εγω κοριτσια μετραω μερες για την πεμπτη...κατα τα αλλα γκρινιαζω λιγουλακι,η υπνηλια εχει χειροτερεψει,το στηθος μου ποναει απιστευτα κ με επιασαν κ ανακατωσουρες!!!!

Σας τα ευχομαι ολα κ στελνω κ τη μπεμπεδοσκονη μαζι!!! :wink:

Γεια σου αγάπη! Κοίτα να χαρείς αυτή την τόσο όμορφη περίοδο της ζωής σου και γκρίνιαξε όσο θες τώρα που μπορείς, γιατί κανείς δεν θα παραπονεθεί!!!! ;);) Να μας πεις τα νέα απο τον υπέρηχο και να είναι όλα καλά!!!! Εγώ ακόμη καθαρίζω και τρέχω με αγορές! Κούρασηηηηη!!! Τα πόδια μου πριστήκανε απο το ανέβα κατέβα απο τη σκάλα! Τέλος πάντων δεν παραπονιέμαι, όλα καλά!!! ανυπομονώ να περάσουν οι 2 εβδομάδες να μετακομίσουμε!!! Φιλάκια!!! Περιμένουμε νέαααα!!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας αγάπες!!! Τι κάνετε;;; Εγώ τα ίδια όπως τα ξέρετε, τρέξιμο!!! Ελπίζω να περάσατε καλά ΣΚ και να ανασυγκροτήσατε δυνάμεις!!! Φιλάκια!!!

καλως την!!!!!! και εγω μολις γυρισα απο τον αντρουλη μου και πειναω σαν λυκος!!!!!!!! καλα ειμαι αγαπη, ζεστη και βαρεμαρα σημερα!!!! σουκου πηγαμε στο χωριο του πεθερου μου, τερμα Θεου καπου χαμενοι στο Γραμμο, ουτε ιντερνετ ουτε τπτ! και καταλαβα οτι ειμαι παιδι της πολης!!! χαχαχαχα ωραια η φυση και η ησυχια αλλα οχι για πολυ! :tongue::tongue::tongue:

φιλακια αγαπη! και καλοριζικο και παλι! ειμαι σιγουρη θα γινει τελειο! και θα ρθει και το μπεμπε με το νεο σπιτι!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μουυυυυ!!!!

Πως ειστε???

Λοιπον,σκουισι και στελα τελος με τα των αντιβιωσεων,ας επικεντρωθουμε τωρα στο στοχο μας.

Μαμουλη το ξερεις οτι ειναι θεμα χρονου να ερθει κ να γαντζωθει το σπορακι σου!

Μασυ μου πως πανε οι ετοιμασιες για το σπιτι?ουφ,πρεπει να αρχισω κι εγω να ψαχνω.....

Εγω κοριτσια μετραω μερες για την πεμπτη...κατα τα αλλα γκρινιαζω λιγουλακι,η υπνηλια εχει χειροτερεψει,το στηθος μου ποναει απιστευτα κ με επιασαν κ ανακατωσουρες!!!!

Σας τα ευχομαι ολα κ στελνω κ τη μπεμπεδοσκονη μαζι!!! :wink:

ροδο μου περιμενουμε νεα σου απο τον υπερηχο, ο οποιος θα ειναι υπεροχος!!!! λιγες μερες μεινανε και θα δειτε το σπορακι σας!!!!! υπομονη με τα συμπτωματα οταν μπεις στον 3ο θα αρχισουν να υποχωρουν!!! ματακι εβαλες?????


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

καλως την!!!!!! και εγω μολις γυρισα απο τον αντρουλη μου και πειναω σαν λυκος!!!!!!!! καλα ειμαι αγαπη, ζεστη και βαρεμαρα σημερα!!!! σουκου πηγαμε στο χωριο του πεθερου μου, τερμα Θεου καπου χαμενοι στο Γραμμο, ουτε ιντερνετ ουτε τπτ! και καταλαβα οτι ειμαι παιδι της πολης!!! χαχαχαχα ωραια η φυση και η ησυχια αλλα οχι για πολυ! :tongue::tongue::tongue:

φιλακια αγαπη! και καλοριζικο και παλι! ειμαι σιγουρη θα γινει τελειο! και θα ρθει και το μπεμπε με το νεο σπιτι!

ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!! Χαίρομαι που πέρασες καλά!!! Η φύση είναι για λίγο για ξεκούραση, μετά γίνεται κούραση! αχχαχαχχα Κι εγώ πάω να φάω και μετά μάθημα!!! Φιλάκια πολλά!!! :P:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσάκια μου!!!!

τί μου κάνετε?

ρόδο αύριο είναι η μεγάλη μέρα!!!! άντε πρώτη φώτο από το ροδοσποράκι έρχεται!!!!!!!!!! να γκρινιάζεις τώρα όσο θες γιατί μετά θα γκρινιάζει το νινί κ δεν θα παίρνεις σειρά!!!!! θα περιμένουμε νέα σου!!

squishy κ εγώ τη φύση την λατρέυω για κανένα διήμερο!! μετά θέλω φασαρία κ wifi!!! ελπίζω να προλάβεις την καλλιέργεια πριν έρθει η κοντή ώστε να ξεκινήσετε αμέσως προσπάθειες!!

μάσυ μου κουράγιο κ υπομονή με την μετακόμιση!!!! ξέρω πόσο λούκι είναι, το πέρασα 3 φορές την τελευταία πενταετια... να σκέφτεσαι πόσο θα ανανεωθείτε κ θα ηρεμήσετε μόλις είναι όλα έτοιμα!!! λίγο έμεινε!!

μαμούλη ελπίζω αυτός ο μήνας να είναι πιο τυχερός, να στρώσει κ ο κύκλος σου κ να πετύχετε τις γόνιμες!!

εγώ τρέχω κ δεν φτάνω με τις εξετάσεις των παιδιών.. μετράω μέρες σαν τους φαντάρους να τελειώσουμε!!

πήγα κ στον ωριλά σήμερα κ μου είπε δεν χρειάζομαι δεύτερο κουτί οπότε συνεχίζουμε κανονικά τις προσπάθειες (αααν βρεθούμε καθόλου αυτό το μήνα γιατί όλη μέρα λείπω..)!!

σας φιλώ όλες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...