Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Πόσες πιθανότητες έχω να έμεινα έγκυος


Lila30

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!!! τι κανετε?

ροδο μου μπραβο !!!!!! ολα θα πανε τελεια! ποτε πας για τον επομενο υπερηχο? ο γιατρος σου εδωσε καμια συμβουλη? μακαρι να τον ακουσουμε και εμεις συντομα!

μασυ μου πως πανε οι φουριες???

στελα μου και μαμουλη πως ειστε?

οδοντοβουρτσα καλως ορισες!!!! θα συμφωνισω με την μασυ! ολα ειναι πιθανα, απο τι στιγμη που πρασπαθειτε για μπεμπε! ευχομαι καλα αποτελεσματα και τα συμπτωματα αυτα να ειναι λογω εγκυμοσυνης!!!

Αγάπη γεια!!!! Έχω αρχίσει και μπαίνω σε ρυθμό!!! έχω μπόλικα ακόμη, αλλά τα έχω βάλει σε μία σειρά! Εσύ πως είσαι;;;; :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Masy

    Masy 473 δημοσιεύσεις

  • squishy

    squishy 286 δημοσιεύσεις

  • stelaa

    stelaa 143 δημοσιεύσεις

  • rodo83

    rodo83 105 δημοσιεύσεις

Μαρουλι λαχανπ επ ουδενι εξω,οχι συκωτια,ροκφορ,οχι κατεψυγμενα ψαρια κ θαλασσινα,οχι φαγητα σε κονσερβα,πολυ καλα πλυμενα φρουτα κ λαχανικα κ πολυ καλα ψημενα τα κρεατα.καφεδες το πολυ εναν την ημερα,ελαφρυ κ κατα προτιμηση ελληνικο.

Αυτα :-D

Πάλι καλά έχω το έντερο και δεν τα πολυτρώωω! χαχαχαχ Δεν είναι και λίγα!!! Νομίζω κι εσύ ρόδο μου έχεις θέμα με το έντερο ε; ή η Στέλα έχει; Τεσπα! Δεν πειράζει, υπάρχουν τόσα φαγητά που μπορείς να τρως και τουλάχιστον εδώ υπάρχει κι ένας καλός λόγος, όχι κάποιο πρόβλημα, όπως το έντερο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά έχω το έντερο και δεν τα πολυτρώωω! χαχαχαχ Δεν είναι και λίγα!!! Νομίζω κι εσύ ρόδο μου έχεις θέμα με το έντερο ε; ή η Στέλα έχει; Τεσπα! Δεν πειράζει, υπάρχουν τόσα φαγητά που μπορείς να τρως και τουλάχιστον εδώ υπάρχει κι ένας καλός λόγος, όχι κάποιο πρόβλημα, όπως το έντερο! ;)

Εχω κι εγω masy μου.δε με πειραξε τιποτα απο τα φαγητα,τα φαρμακα δε συμπαθω,αλλα τι να κανω.αφου πρεπει, ο,τι κ αν μου πει θα το παρω

Link to comment
Share on other sites

Μαρουλι λαχανπ επ ουδενι εξω,οχι συκωτια,ροκφορ,οχι κατεψυγμενα ψαρια κ θαλασσινα,οχι φαγητα σε κονσερβα,πολυ καλα πλυμενα φρουτα κ λαχανικα κ πολυ καλα ψημενα τα κρεατα.καφεδες το πολυ εναν την ημερα,ελαφρυ κ κατα προτιμηση ελληνικο.

Αυτα :-D

κατεψυγμενα ψαρια γιατι? αφου λενε στην εγκυμοσυνη πρεπει να τρως πολυ ψαρι, φρεσκο πρεπει να ειναι;

εκτος απο τα ψαρακια μια χαρα ευκολες οι απαγορευσεις!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

Αγάπη γεια!!!! Έχω αρχίσει και μπαίνω σε ρυθμό!!! έχω μπόλικα ακόμη, αλλά τα έχω βάλει σε μία σειρά! Εσύ πως είσαι;;;; :D

καλα ειμαι αγαπη ηρθε ο αντρουλης μου και βολταραμε! και εγω εχω προβλημα με το εντερο αλλα τρωω σαλατικα γιατι μου αρεσουν πολυ!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κατεψυγμενα ψαρια γιατι? αφου λενε στην εγκυμοσυνη πρεπει να τρως πολυ ψαρι, φρεσκο πρεπει να ειναι;

εκτος απο τα ψαρακια μια χαρα ευκολες οι απαγορευσεις!

Μου ειπε οτι πρεπει νς ξερουμε την προελευση τους και οτι θελουν προσοχη,γιατι υπαρχουν καποια ψαρια που εχουν βαρεα μεταλλα και δεν ειναι ο,τι καλυτερο στην εγκυμοσυνη..πχ ο τονος

Link to comment
Share on other sites

Μου ειπε οτι πρεπει νς ξερουμε την προελευση τους και οτι θελουν προσοχη,γιατι υπαρχουν καποια ψαρια που εχουν βαρεα μεταλλα και δεν ειναι ο,τι καλυτερο στην εγκυμοσυνη..πχ ο τονος

Ναι σωστά! Τόνος, σολωμός, ξιφίας ακόμη και όταν δεν είσαι έγκυος δεν κάνει να τα τρως πολύ συχνά λόγω των βαρέων μετάλλων! ;)

Link to comment
Share on other sites

Και ο σολωμος?νομιζα οτο σολωμο κανει!

ο σολωμος κανει γιατι εχει πολλα Ω3 αλλα οχι συχνα απο οτι το εψαξα! πχ 1-3 φορες το μηνα! ψαρακι απο το αιγαιο ροδο μου! αν εχεις και ψαραγορα κοντα εισαι πολυ τυχερη!

κοριτσια μου, τι κανετε οι υπολοιπες; τρεχω αυτες τις μερες και χαθηκα, πεμπτη θα εχω αποτελεσματα της καλλιεργειας, αυριο εχω μεγαλο ταξιδι μπροστα μου και δεν ξερω αν θα μπορεσω να μπω

φιλακια σε ολες!!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο σολωμος κανει γιατι εχει πολλα Ω3 αλλα οχι συχνα απο οτι το εψαξα! πχ 1-3 φορες το μηνα! ψαρακι απο το αιγαιο ροδο μου! αν εχεις και ψαραγορα κοντα εισαι πολυ τυχερη!

κοριτσια μου, τι κανετε οι υπολοιπες; τρεχω αυτες τις μερες και χαθηκα, πεμπτη θα εχω αποτελεσματα της καλλιεργειας, αυριο εχω μεγαλο ταξιδι μπροστα μου και δεν ξερω αν θα μπορεσω να μπω

φιλακια σε ολες!!!!

Καλό ταξίδι κοριτσάκι μου και καλά να περάσετε!!! Αυτό είπα κι εγώ για το σολωμό! Κανονικά δεν κάνει να τον τρώμε πάνω απο μία φορά την εβδομάδα, παρόλα τα καλά λιπαρά που έχει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεια σας! Δε σας έχω ξεχάσει, απλά δεν προλαβαίνω να μπαίνω κάθε μέρα! Στελίτσα που είσαι;;; Καιρό έχω να σε ακούσω κι εσένα! Μαμούλη;;; Και σένα σε χάσαμε! Το έφτιαξες το λαπ τοπ; Φιλάκιαααα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάρες!!!!

δεν σας ξέχασα απλώς με τις εξετάσεις των παιδιών δουλεύω 9 το πρωι με 12 το βράδυ.... γυρνάω σπίτι κ ξεραίνομαι!!!!!!!!

όλα καλά κατά τα άλλα!! επαφές κανά δυο καταφέραμε γιατί κουράγιο μηδέν κ δεν νομίζω ότι πετύχαμε γόνιμες.. τον επόμενο μήνα που θα κάθομαι ελπίζω να μας πάει πιο καλά!!

ρόδο μου τί ωραία που ακούσατε κ καρδούλα!!!!! πρέπει να είναι το πιο γλυκό συναίσθημα!!! να ακολουθήσεις πιστά τις συμβουλές του γιατρού κ να ξεκουράζεσαι!!!

μάσυ αφού τελείωσες με καθάρισμα κ βάψιμο τα υπόλοιπα θα γίνουν πιο εύκολα κ πιο ευχάριστα!! σύντομα θα απολαμβάνεις το νέο περιβάλλον κ θα σου φέρει γούρι θα δεις!!

squishy τα πήρες τα αποτελέσματα???? όλα καλά??

εμείς περιμένουμε το σκ που μάλλον δεν θα έχω μαθήματα μπας κ πάμε καμιά χαλκιδική να μυρίσουμε λίγο θάλασσα!!! θα κάνετε τίποτα εσείς για τριήμερο??

σας φιλω, φεύγω για μάθημα...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω ενα γαμο στην αρτα αλλα επειδη ειναι πολυ κουραστικο ισως να μη με αφησει ο γιατρος και επισης μου ειπε να ξεχασω το μπανιο στη θαλασσα μεχρι να κλεισω το πρωτο τριμηνο.καντε καμια βουτια κ για μενα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...