Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Πόσες πιθανότητες έχω να έμεινα έγκυος


Lila30

Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου!!!!

στελα μου το οτι δεν κυνηγατε τις γονιμες αυτο το μηνα λογω υποχρεωσεων ισως να ειναι καλυτερο, και πιο αποδοτικο;)

μασυ μου ελπιζω να τελειωσε η μετακομιση!!!!

ροδο μου καλη επιτυχια στο γιατρο!!!!

μαμουλη περιμενουμε νεα σου!

εγω θα παρω αυριο ή μεθαυριο τη γιατρο να κλεισω για τη δευτερα ραντεβου, δε νομιζω να μου ερθει η κοντη γιατι ενιωσα ωορρηξια την περασμενη τεταρτη το βραδυ! οποτε τεταρτη ή πεμπτη θα ρθει η κοντη! και εγω τρεχω να κανονισω λεπτομεριες πριν φυγουμε για κυπρο!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Masy

    Masy 473 δημοσιεύσεις

  • squishy

    squishy 286 δημοσιεύσεις

  • stelaa

    stelaa 143 δημοσιεύσεις

  • rodo83

    rodo83 105 δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσάκια μου!!!!

τί μου κάνετε?

ρόδο αύριο είναι η μεγάλη μέρα!!!! άντε πρώτη φώτο από το ροδοσποράκι έρχεται!!!!!!!!!! να γκρινιάζεις τώρα όσο θες γιατί μετά θα γκρινιάζει το νινί κ δεν θα παίρνεις σειρά!!!!! θα περιμένουμε νέα σου!!

squishy κ εγώ τη φύση την λατρέυω για κανένα διήμερο!! μετά θέλω φασαρία κ wifi!!! ελπίζω να προλάβεις την καλλιέργεια πριν έρθει η κοντή ώστε να ξεκινήσετε αμέσως προσπάθειες!!

μάσυ μου κουράγιο κ υπομονή με την μετακόμιση!!!! ξέρω πόσο λούκι είναι, το πέρασα 3 φορές την τελευταία πενταετια... να σκέφτεσαι πόσο θα ανανεωθείτε κ θα ηρεμήσετε μόλις είναι όλα έτοιμα!!! λίγο έμεινε!!

μαμούλη ελπίζω αυτός ο μήνας να είναι πιο τυχερός, να στρώσει κ ο κύκλος σου κ να πετύχετε τις γόνιμες!!

εγώ τρέχω κ δεν φτάνω με τις εξετάσεις των παιδιών.. μετράω μέρες σαν τους φαντάρους να τελειώσουμε!!

πήγα κ στον ωριλά σήμερα κ μου είπε δεν χρειάζομαι δεύτερο κουτί οπότε συνεχίζουμε κανονικά τις προσπάθειες (αααν βρεθούμε καθόλου αυτό το μήνα γιατί όλη μέρα λείπω..)!!

σας φιλώ όλες!!!!!!!!

Κοριτσάκι μου γεια σου! Κι εγώ σήμερα τέλειωσα τα μαθήματα! Ευτυχώς δε χρειάζεσαι άλλη αντιβίωση και θα μπορέσετε να προσπαθήσετε!!! Χαλαρά και αν δεν προλάβετε, έρχεται καλοκαιράκι, θα ηρεμήσετε και θα βρεθείτε!!! Κι εγώ περιμένω να έρθουν τα πράγματα και ο ιδιοκτήτης να επιστρέψει για να κάνουμε το συμβόλαιο και να ξεκινήσω να μετακομίζω!!! Θέλω 3 εβδομάδες ακόμη!!! Ουφ... Τουλάχιστον το καλοκαίρι ελπίζω να μπορέσουμε να ηρεμήσουμε λίγο!!! Φιλάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!

στελα μου το οτι δεν κυνηγατε τις γονιμες αυτο το μηνα λογω υποχρεωσεων ισως να ειναι καλυτερο, και πιο αποδοτικο;)

μασυ μου ελπιζω να τελειωσε η μετακομιση!!!!

ροδο μου καλη επιτυχια στο γιατρο!!!!

μαμουλη περιμενουμε νεα σου!

εγω θα παρω αυριο ή μεθαυριο τη γιατρο να κλεισω για τη δευτερα ραντεβου, δε νομιζω να μου ερθει η κοντη γιατι ενιωσα ωορρηξια την περασμενη τεταρτη το βραδυ! οποτε τεταρτη ή πεμπτη θα ρθει η κοντη! και εγω τρεχω να κανονισω λεπτομεριες πριν φυγουμε για κυπρο!

Αγάπη γεια!!! Δεν έχουμε ξεκινήσει καν ακόμη τη μετακόμιση!!! Απλά πήγα και καθάρισα και βάψαμε!!! Τα έπιπλα θα έρθουν την επόμενη και μεθεπόμενη εβδομάδα! Επομένως μέχρι τότε δε μπορούμε να φύγουμε!!! Αύριο θα πάω να αλλάξω κλειδαριά και να ξεκινήσω σιγά σιγά!!! Έχω δρόμο ακόμη!!! Είμαι χώμα, γιατί είμαι και στα 2 σπίτια και τρέχω να κάνω δουλειές και στα 2! Άντε πλησιάζουν οι μέρες να φύγετε λίγο να ξεκουραστείτε και να περάσετε καλά!!! Και μια χαρά σου έκατσε και η περίοδος, αφού προλαβαίνεις να κάνεις και την εξέταση!!! Απο αύριο θα μπορώ να μπαίνω πιο συχνά και να τα λέμε!!! Φιλάκια!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Αγάπη γεια!!! Δεν έχουμε ξεκινήσει καν ακόμη τη μετακόμιση!!! Απλά πήγα και καθάρισα και βάψαμε!!! Τα έπιπλα θα έρθουν την επόμενη και μεθεπόμενη εβδομάδα! Επομένως μέχρι τότε δε μπορούμε να φύγουμε!!! Αύριο θα πάω να αλλάξω κλειδαριά και να ξεκινήσω σιγά σιγά!!! Έχω δρόμο ακόμη!!! Είμαι χώμα, γιατί είμαι και στα 2 σπίτια και τρέχω να κάνω δουλειές και στα 2! Άντε πλησιάζουν οι μέρες να φύγετε λίγο να ξεκουραστείτε και να περάσετε καλά!!! Και μια χαρά σου έκατσε και η περίοδος, αφού προλαβαίνεις να κάνεις και την εξέταση!!! Απο αύριο θα μπορώ να μπαίνω πιο συχνά και να τα λέμε!!! Φιλάκια!!!!:D

κανε οσα βλεπει η πεθερα στο παλιο το σπιτι αγαπη!!!! :lol::lol::lol:


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

κανε οσα βλεπει η πεθερα στο παλιο το σπιτι αγαπη!!!! :lol::lol::lol:

Αυτό κάνω! Όταν φύγουμε θα φέρω καθαρίστρια, γιατί δε θέλω να λέει ότι άφησα το σπίτι έτσι! Μη νομίζεις ότι δε θα γίνει επιθεώρηση!!! χαχαχαχα Σιγά μην της δώσω την ευχαρίστηση να βρει να πει κάτι!!! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό κάνω! Όταν φύγουμε θα φέρω καθαρίστρια, γιατί δε θέλω να λέει ότι άφησα το σπίτι έτσι! Μη νομίζεις ότι δε θα γίνει επιθεώρηση!!! χαχαχαχα Σιγά μην της δώσω την ευχαρίστηση να βρει να πει κάτι!!! :D

η επιθεωρητης πεθερα!!!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από μένα! Αυτό είναι το πρώτο μου ποστ και σας παρακαλώ διορθώστε με αν η ερώτηση μου δεν ταιριάζει εδώ. Ξεκινήσαμε με τον άντρα μου την προσπάθεια για να κάνουμε μπεμπέ! Η πρώτη μέρα της τελευταίας μου περιόδου ήταν στις 5/5/2014. Προσπαθήσαμε στις 14,16,19,20,22,25,27/5. Από τις 27/5 άρχισα να μετρώ κολπικά, πριν σηκωθώ, την θερμοκρασία μου η οποία ήταν στις 27 & 28 36,7 και σήμερα 37. Σήμερα τα ξημερώματα ξύπνησα με ένα οξύ πόνο κοντά στην δεξιά μου ωοθήκη, σαν να είχα αέρα και να μην μπορούσα να τον βγάλω (χίλια συγγνώμη για την περιγραφή). Επιπλέον εδώ και δυο μέρες έχω σαν ροζ βλέννα όταν σκουπίζομαι και σήμερα είχα καφέ υγρά (πράγμα που είναι σύνηθες σε εμένα όταν μου έρχεται περίοδος.). Χθες το μεσημέρι ανακατευόμουν ελαφρώς και το στόμα μου εδώ και μια βδομάδα έχει γεμίσει άφτρες και από χθες ρεύομε συνέχεια. Επιπλέον έχω ενοχλήσεις πίσω χαμηλά στην πλάτη, αλλά κ αυτό είναι συνηθισμένο σύμπτωμα περιόδου. Η αλήθεια είναι ότι παρακολουθώ τα σχετικά φόρουμ και φοβάμαι μην με έχουν επηρεάσει. Την Κυριακή με Δευτέρα περιμένω περίοδο. Με τα παραπάνω που σας έγραψα θεωρείται ότι υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από μένα! Αυτό είναι το πρώτο μου ποστ και σας παρακαλώ διορθώστε με αν η ερώτηση μου δεν ταιριάζει εδώ. Ξεκινήσαμε με τον άντρα μου την προσπάθεια για να κάνουμε μπεμπέ! Η πρώτη μέρα της τελευταίας μου περιόδου ήταν στις 5/5/2014. Προσπαθήσαμε στις 14,16,19,20,22,25,27/5. Από τις 27/5 άρχισα να μετρώ κολπικά, πριν σηκωθώ, την θερμοκρασία μου η οποία ήταν στις 27 & 28 36,7 και σήμερα 37. Σήμερα τα ξημερώματα ξύπνησα με ένα οξύ πόνο κοντά στην δεξιά μου ωοθήκη, σαν να είχα αέρα και να μην μπορούσα να τον βγάλω (χίλια συγγνώμη για την περιγραφή). Επιπλέον εδώ και δυο μέρες έχω σαν ροζ βλέννα όταν σκουπίζομαι και σήμερα είχα καφέ υγρά (πράγμα που είναι σύνηθες σε εμένα όταν μου έρχεται περίοδος.). Χθες το μεσημέρι ανακατευόμουν ελαφρώς και το στόμα μου εδώ και μια βδομάδα έχει γεμίσει άφτρες και από χθες ρεύομε συνέχεια. Επιπλέον έχω ενοχλήσεις πίσω χαμηλά στην πλάτη, αλλά κ αυτό είναι συνηθισμένο σύμπτωμα περιόδου. Η αλήθεια είναι ότι παρακολουθώ τα σχετικά φόρουμ και φοβάμαι μην με έχουν επηρεάσει. Την Κυριακή με Δευτέρα περιμένω περίοδο. Με τα παραπάνω που σας έγραψα θεωρείται ότι υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης?

Odontovourtsa καλώς ήρθες και καλή επιτυχία στις προσπάθειές σας! Με βάση τα όσα λες έχεις πιθανότητες να είσαι έγκυος, αφού είχατε επαφές στις γόνιμες. Τώρα όσον αφορά τα συμπτώματά σου, έχεις συμπτώματα που μπορεί να δείχνουν μία εγκυμοσύνη, αλλά απο την άλλη τα συμπτώματα περιόδου-εγκυμοσύνης μοιάζουν τόσο που είναι δύσκολο να δει κανείς τι πραγματικά συμβαίνει! Αν κάποιο απο τα συμπτώματά σου δεν τα είχες ξανά, τότε ίσως αυτό είναι ένα θετικό σημάδι! Αν πάλι όχι δεν σημαίνει ότι δεν είσαι, αφού πολλές κοπέλες δεν έχουν συμπτώματα. Όπως και να έχει σου εύχομαι να είσαι και τη Δευτέρα να μας πεις ευχάριστα!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες μου τι κάνετε; Εγώ καλά, γύρισα πριν λίγο και μπήκα να δω μήπως έχουμε κανένα νέο! Πάσης φύσεως!!!! Ρόδο μου τι έγινε τελικά με τον υπέρηχο;;;;

Γεια σας αγαπες.....τα χω χασει!πριν λιγο γυρισαμε,ακουσαμε καρδουλα,το ειδαμε,ολα ειναι καλα.τα χω χασει,δεν ξερω πως αισθανομαι.ο ηχος της καρδιας ειναι συγκλονιστικος.σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να το ζησετε συντομα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια!!! τι κανετε?

ροδο μου μπραβο !!!!!! ολα θα πανε τελεια! ποτε πας για τον επομενο υπερηχο? ο γιατρος σου εδωσε καμια συμβουλη? μακαρι να τον ακουσουμε και εμεις συντομα!

μασυ μου πως πανε οι φουριες???

στελα μου και μαμουλη πως ειστε?

οδοντοβουρτσα καλως ορισες!!!! θα συμφωνισω με την μασυ! ολα ειναι πιθανα, απο τι στιγμη που πρασπαθειτε για μπεμπε! ευχομαι καλα αποτελεσματα και τα συμπτωματα αυτα να ειναι λογω εγκυμοσυνης!!!


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!! τι κανετε?

ροδο μου μπραβο !!!!!! ολα θα πανε τελεια! ποτε πας για τον επομενο υπερηχο? ο γιατρος σου εδωσε καμια συμβουλη? μακαρι να τον ακουσουμε και εμεις συντομα!

μασυ μου πως πανε οι φουριες???

στελα μου και μαμουλη πως ειστε?

οδοντοβουρτσα καλως ορισες!!!! θα συμφωνισω με την μασυ! ολα ειναι πιθανα, απο τι στιγμη που πρασπαθειτε για μπεμπε! ευχομαι καλα αποτελεσματα και τα συμπτωματα αυτα να ειναι λογω εγκυμοσυνης!!!

Καλημερουδια!!!!!στις 17 θα ξαναπαω.μου εδωσε καποια φαρμακα,μου ειπε τι να μην τρωω,οχι επαφες,να μη βαψω μαλλι ,να ξεκουραζομαι,οχι βαρη κλπ..εσυ δευτερα πας για καλλιεργεια?καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια!!!!!στις 17 θα ξαναπαω.μου εδωσε καποια φαρμακα,μου ειπε τι να μην τρωω,οχι επαφες,να μη βαψω μαλλι ,να ξεκουραζομαι,οχι βαρη κλπ..εσυ δευτερα πας για καλλιεργεια?καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου!

ευχαριστω ροδο μου!!!! ναι δευτερα παω και ως την πεμπτη μαλλον θα βγουνε και τα αποτελεσματα, λογικα θα μου ερθει και η κοντη (ελπιζω να μην με καθυστερησει για να κανω και κανενα μπανακι στα πατρια εδαφη)

απο φαγητα κοβουν πολλα?


dpo-1415944800z7z28z14.png

I3asp3.png

66878b6d95.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ροδο μου!!!! ναι δευτερα παω και ως την πεμπτη μαλλον θα βγουνε και τα αποτελεσματα, λογικα θα μου ερθει και η κοντη (ελπιζω να μην με καθυστερησει για να κανω και κανενα μπανακι στα πατρια εδαφη)

απο φαγητα κοβουν πολλα?

Μαρουλι λαχανπ επ ουδενι εξω,οχι συκωτια,ροκφορ,οχι κατεψυγμενα ψαρια κ θαλασσινα,οχι φαγητα σε κονσερβα,πολυ καλα πλυμενα φρουτα κ λαχανικα κ πολυ καλα ψημενα τα κρεατα.καφεδες το πολυ εναν την ημερα,ελαφρυ κ κατα προτιμηση ελληνικο.

Αυτα :-D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπες.....τα χω χασει!πριν λιγο γυρισαμε,ακουσαμε καρδουλα,το ειδαμε,ολα ειναι καλα.τα χω χασει,δεν ξερω πως αισθανομαι.ο ηχος της καρδιας ειναι συγκλονιστικος.σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να το ζησετε συντομα!!!!

Μπράβο αγάπη, έτσι να ακούμε ωραία πράγματα!!! Ευχαριστούμε και να μας ενημερώνεις για τις εξελίξεις!!! Τώρα πότε ξαναπας; Λογικά θα σου έδωσε να κάνεις και κάποιες εξετάσεις! Καλά αποτελέσματα κι εκεί κι εύχομαι να είναι όλα τέλεια!!!! Φιλάκια!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...