Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Καλημέρα!!

Μαρίνια τα ίδια και εγώ, δεν ξεκίνησε και καλυτερα δεν ξέρω γιατι χωρίς λόγο δεν είχα διάθεση. Να σας πω την αλήθεια εγω που δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα θα ήθελα να είχα γιατί θα ένιωθα οτι είναι εντάξει.

Panmare καλώς ήρθες!! Μια φίλη μου οταν περίμενε το δεύτερο είχε πει οτι φάνηκε αμέσως η κοιλιά της ενώ στη πρώτη δεν φαινόταν! Το πρώτο σου είναι αγόρια ή κορίτσι;

Κική θα γεννήσουμε στην ίδια κλινική!! Θα ήθελα εκει γιατί μένω στα Νότια και η γιατρός με ειπε όπου θελω γαία, μητέρα ή ρεα. Φαντάζεσαι να είμαστε μαζί;; Αν και εγώ 15/12 έχω ΠΗΤ! Και εγώ το σποράκι μας το άκουσα την προηγούμενη εβδομάδα που ήμουν στις ίδιες εβδομάδες.

Κορίτσια εσάς η κοιλίτσα σας στη διάρκεια της μέρας μεγαλώνει και το πρωί πάλι σχεδόν σαν να μην έχει αλλάξει κάτι;


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Liza κι εγώ το ίδιο...τουλάχιστον τα συμπτώματα δείχνουν κάτι...εμείς τίποτα εδώ.... Το πρώτο μου παιδάκι είναι κορίτσι και είναι 3 ετών! Εντάξει η κοιλιά μου είναι λες και είμαι 5 μηνών....άντε ίσως λίγο λιγότερο. Πάντως στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κοιλιά...βέβαια ήμουν και 5 κιλά ελαφρύτερη...:-(

Αλλά αυτή τη φορά, αφού γεννήσω θα πάω σε διαιτολόγο να τα χάσω όλα συν τα 5 που χρωστάω...:)


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Panmarne έχεις τουλάχιστον την εμπειρία απο την πρώτη εγκυμοσύνη. Με ανχώνουν πράγματα που έχω διαβάσει δεν θέλω να αναφερθώ μόνο αισιόδοξα πρεπει να σκεφτόμαστε αλλά πχ σήμερα το πρωί ένιωθα σαν να μην είμαι έγκυος. Να χαίρεσαι την κορούλα σου ωραια διαφορά ηλικίας θα έχουν με το νέο μέλος! Τα κιλά και εγώ τα σκέφτομαι οχι μην χαλάσει το σωμα μου και τέτοια αλλά κυρίως μην ειμαι αν όλα πάνε καλά στον 9 μήνα και δεν μπορω να άναπνέω. Φυσιολογικά γέννησε στο πρώτο;


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Panmarne έχεις τουλάχιστον την εμπειρία απο την πρώτη εγκυμοσύνη. Με ανχώνουν πράγματα που έχω διαβάσει δεν θέλω να αναφερθώ μόνο αισιόδοξα πρεπει να σκεφτόμαστε αλλά πχ σήμερα το πρωί ένιωθα σαν να μην είμαι έγκυος. Να χαίρεσαι την κορούλα σου ωραια διαφορά ηλικίας θα έχουν με το νέο μέλος! Τα κιλά και εγώ τα σκέφτομαι οχι μην χαλάσει το σωμα μου και τέτοια αλλά κυρίως μην ειμαι αν όλα πάνε καλά στον 9 μήνα και δεν μπορω να άναπνέω. Φυσιολογικά γέννησε στο πρώτο;

Γέννησα με καισαρική...Γι' αυτό και τώρα έχω ΠΗΤ 27/12, κανονικά θα γεννούσα 07/01/2015 (στα γενέθλιά μου...)

Στην πρώτη εγκυμοσύνη ειδικά τους δύο πρώτους μήνες ένοιωθα ότι είμαι σε καράβι...τώρα ακριβώς όπως εσύ...κι εγώ σκέφτομαι αυτά που σκέφτεσαι:roll: και μετά ευτυχώς με επαναφέρει ο άντρας μου ο οποίος μου λέει ότι δεν πρέπει να είμαι παράλογη και κανονικά θα έπρεπε να είμαι απλά χαρούμενη που δεν ξερνώ σαν το γατί...πόσο δίκιο έχει μερικές φορές....


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

oles rea koritsia???? liza me pht 15/12 den nomizw na brethoume alla me panmarne mporei.... bebeia den ksereis mporei na paw poio nwris alla gia sena poio arga apokleietai....mou elege h mama mou shmera oti se kamoia eggumosunh den ennoiwse tpt...oute zalades oute anakatwsoures tpt....ax lew tuxh einai auth.... mhn paraponieste mia xara tha pane na niwthete tuxeres pou den gurizei to stomaxi sas!!!!! egw tha paw apo bdomada panws diaitologo mpas kai mou dwsei kanena tipaki gia to ti na trww sta andiamesa ths ligouras xxx :P


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας! Ηρθα και γω σήμερα! Τι κανετε?

Πηγα τελικα σήμερα νοσοκομείο για το λίγο αίμα που είχα και έχω μία πολύ μικρή αποκόλληση,μου εγραψε 2 utrogestan των 200 κολπικά κάθε μερα!Ελεγα και γω πώς σε αυτην την εγκυμοσυνη θα τα γλιτωσω! Οσο περιμενα στο γιατρό σκεφτομουν πώς ανακατευομαι, άρα καλά παμε! Στο γιο μου οι ανακατωσουρες τελείωσαν στην 11η εβδομαδα, αντε να τελειωνουν κ τώρα, αν και είναι πιο ήπιες! Η κοιλιά μου είναι πιο φουσκωμενη, αλλά μου ερεσει :tongue:!

Link to comment
Share on other sites

Κική, συγχαρητήρια για την καρδουλα!! Συνεχιζεις ακαθεκτη τωρα!! κλεισες και την αυχενικη, μια χαρα!

Panmarne καλωσηρθες!!Εχουμε και την ίδια ΠΗΤ 27/12!

Μα μία κοπελα απο εδω έχει καιρο να φανει, Γεωργια νομιζω?

Ολες Αθηνα γεννατε? Καμια προς Κρητη? Σε δημοσιο?

με επιασε παλι η γνωστη υπνηλια:o! Ξεκουραση θελει ο γιατρος? ξεκουραση!! Καλο απογευμα!!

Link to comment
Share on other sites

Όλες δηλαδή από Αθήνα είμαστε;

Κικη ενθαρρυντικό που δεν είχε τίποτα η μαμα σου μακάρι απλα να είμαι απο τις τυχερές! Αν μπορούσα να πηγαίνω κάθε εβδομάδα να βλέπω οτι είναι εντάξει δεν θα ειχα πρόβλημα.

Mylife τουλάχιστο ειναι κάτι μικρο! Είχες παρόμοια εμπειρία και στη πρώτη εγκυμοσύνη;

Panmarne και έμενα ο δικός μου τα ίδια μου λεει και καμια μέρα αν δεν είμαι καλά συνήθως το βράδυ στεναχωριέται πολυ δεν καταλαβαίνει οτι ειναι φυσιολογικό. Η αλήθεια είναι ακόμα κορίτσια δεν με αφήνω να χαρώ ούτε τον αντρα μου όλο τον λεω στασου να είναι όλα καλα η μαμα μου με μαλώνει βέβαια που σκέφτομαι έτσι.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mylife όλα καλα θα πάνε μην ανησυχείς, απλά να ξεκουράζεσαι οπως σου είπε!

Liza κι εγω συγκρατημένα αισιόδοξη είμαι, μιας και την πρώτη φορα είχα κάποια θέματα στην πορεία της εγκυμοσύνης, αλλα ολοι μου λένε πως κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και έτσι θέλω να πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια! Panmarne καλωσορισες!

Mylife πολύ χαίρομαι που δεν ήταν κάτι σημαντικό! Ξεκούραση τώρα!

Εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσυνη είχα πολλές ανακατωσουρες! Στη δεύτερη μάλλον όχι κ τόσες πολλές. Κ τώρα έχω ανακατωσουρες μόνο το απόγευμα! Βέβαια με βολεύει γιατί δεν έχω όρεξη να φάω τίποτα! Πάντως κ εμένα η κοιλιά μου κοριτσια ειναι πολυ πιο μεγάλη απο τις προηγούμενες φορές! Ειδικά στο τέλος της ημέρας είμαι λες κ είμαι στον 5 μήνα! Ευτυχώς το πρωί μαζεύεται λίγο η κατάσταση...


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

nai bre koritsia mikres apokolisoules exoun polles kopeles ,ligh ksekourash, kai se liges meres perdiki.... ekleisa stis 18/6 telika sto rea 140 kai an kaneis ekei thn b epipedou kai doppler 120 kai 40 antistoixa me thn ekptwsh....sas enomerwnw gia na exete metro suggrisis den nomizw na yparxei problhma pou to lew den trww karta e :tongue:


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κικη μπραβο! Όλα καλά με το σπορακι! Σου φεύγει ενα βάρος όταν ακούς την καρδούλα. Κοριτσια όσες δεν έχετε,θα θέλατε να βάλετε ενα ticker για να βλέπουμε που είμαστε η καθεμιά;


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Panmarne κ εγώ με την υπνηλία υποφέρω! Θυμάμαι στην πρώτη μου έγκυμοσυνη είχα την πολυτέλεια να κοιμάμαι όσο ήθελα! Τώρα σερνομαι... Έχω και τα κοριτσια να με τρέχουν καθημερινά... Όσο για τον υπέρηχο κ εγώ αν ξυπνούσα κάθε μέρα κ έβλεπα το σπορακι μου όχι δεν θα έλεγα! Είχα διαβάσει για έναν ποδοσφαιριστή Άγγλο τον Rooney ο οποίος είχε αγοράσει παρακαλώ μηχάνημα για υπέρηχο στο σπίτι του(!) για να βλέπουν το μωρό με τη γυναίκα του! Τις τελευταίες μέρες όλο αυτο σκέφτομαι! Χαχαχα!


hBdsp2.pngh9oap1.pngWRnvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...