Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια τι κανετε? Εγω δυστυχως θα σας χαλασω λιγο τα κεφια, δεν ειμαι πολυ καλα..βγηκαν κατι αιματολογικες που εκανα την πεμπτη με το doppler και η tsh μου στα καλα καθουμενα ηταν 0.005..δηλαδη σχεδον μηδενικη και ο γιατρος με παρπεμψε αμεσως σε ενδοκρινολογο και τωρα την δευτερα θα ξαναπαω για αιματολογικες..το καλο ειναι οτι ο ενδοκρινολογος που ειδα εκτακτως σημερα πιστευει οτι μαλλον ειναι εργαστηριακο λαθος,διοτι η εικονα μου δεν συμβαδιζει με το μηδενικο tsh...τι να πω... τρομοκρατηθηκα η αληθεια ειναι, διοτι θα πρεπει στα καλα καθουμενα να ξεκινησω χαπι αν εχω κατι..

τον ιουλιο που το ειχαμε δει, η tsh ηταν τελεια...τι να εγινε τωρα..?


F4oIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημερααα απο το μοσχομυριστο με χλωρινες σπιτι μου χαχα!

Σαλονι και κουζινα ετοιμα εχθες,σημερα θα κανουμε το υπολοιπο (οοοταν αποφασισει να ξυπνησει ο καλος μου)και αν προλαβουμε θα στρωσουμε και τη κουνια με το πορτ μπεμπε αλλιως αυριο.Το περιμενω πως και πως!Μ'αρεσουν αυτες οι μερες,ψωνια μαγειρεματα,τραπεζωματα,καλλωπισμοι,αντε να περασουν οι μερες να'ρθουν και τα μωρακια μας!

LITTLE_STAR Χμμ αυτη η ορμονη ειναι ο θυροειδης ε? Εγω στις πρωτες εξετασεις αν θυμαμαι καλα την ειχα καπου στο 2.Ο μαιευτηρας μου ειχε πει τοτε οτι στην εγκυμουνη τον θελουμε οσο πιο χαμηλα γινεται και παροτι εμενα ηταν στα φυσιολογικα με παρεπεμψε σε ενδοκρινολογο ο οποιος προοληπτικα μου εδωσε ενα ελαφρυ χαπακι κ το παιρνω τωρα απο τις αρχες μεχρι κ να γεννησω.Τωρα τι παιζει με το μηδενικο αποτελεσμα δε γνωριζω.Το ψηλο δε θελουμε παντως αυτο ξερω.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.Βρισκομαι στο σπιτι μου απ την Πεμπτη,δεν κανω τιποτα κ κοιμαμαι στον καναπε για να μην ανεβοκατεβαινω σκαλες.Τεταρτη παω παλι για non stress κ να δουμε ποτε θα γινει τελικα η καισαρικη. Εμφανισα κ εγω κ το μωρο ταχυκαρδια οποτε πηγα κ σε καρδιολογο για ελεγχο.Ευτυχως τιποτα παθολογικο,αρκει η κυηση κ το αγχος βεβαια...

Για τα νυχια, οσες πατε για καισαρικη θα σας τα ξεβαψουν αν ειναι βαμενα.Εγω τα ειχα περασει με διαφανες βερνικι μονο κ ΕΥΤΥΧΩΣ δηλαδη γιατι ειχα θεμα στην ανανηψη κ δεν θα το καταλαβαιναν αν δεν εβλεπαν τα μελανιασμενα νυχια μου...Μην παιζετε με την υγεια χαρην του καλλωπισμου...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες στην παρέα και από μένα. Είμαι 36+1 σήμερα και κρατάω ακόμα γερά. Με έχει πιάσει μια τρελή αγωνία του αν θα τα καταφέρω (σαν μαμά,σαν σύζυγος,σαν εργαζόμενη κ.ο.κ.) και τα βράδια κλωθογυρίζω από τις σκέψεις και την συχνοουρία. Εσείς από ψυχολογία πως πάτε; Το άλλο δε που σκέφτομαι έτσι και αρχίζει η πεθερά μου στο μαιευτήριο να μου δίνει οδηγίες όχι κράτα έτσι το μωρό στο βυζί όχι κράτα το αλλιώς ή αν θα μου λένε οι συγγενείς πήρε τα αυτιά του μπαμπά ή τη μύτη μου και άλλα παρόμοια και ένας θεός ξέρει πως θα την παλέψω από τα σόγια. Κυριακάτικα έχω πέσει σε βαθυστόχαστες σκέψεις μου φαίνεται :?


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια κοριτσάκια !

Σήμερα Κυριακή, μπήκα στο μήνα μου και από το πρωί βάζω πλυντήρια ασταμάτητα !!Ευτυχώς έχει λιακάδα εδώ στην Κρήτη και θα μου στεγνώσουν γρήγορα.......Κατά τα άλλα, χτύπησα ένα ξενύχτι λόγω καούρας αλλά δεν πτοήθηκα, συνεχίζω και τρώω κανονικά, ότι μου κατέβει :-D

Να ρωτήσω, βαλίτσα ετοιμάσατε ? Εγώ ακόμη...τα έχω συγκεντρώσει βέβαια τα περισσότερα αλλά δεν είμαι τελείως έτοιμη.....Έκλεισα και ραντεβουδάκι για αποτρίχωση , να γίνω άνθρωπος, γιατί φοβάμαι το ραντεβού της Τρίτης με το γιατρό, μη μου πει, Περάστε παρακαλώ στον επάνω όροφο, είστε έτοιμη για τοκετό χαχαχχα!!!!


SW8up3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Εμφανιζόμαστε όλες σιγά σιγά. Σήμερα έκανα μία μίνι αποτρίχωση, έκανα και μία μάσκα προσώπου. Αύριο έχω ραντεβού για νύχια και θα τα κάνω γαλλικό (με διαφανές μανό φυσικά)...Κάναμε τα μεγάλα ψώνια από το σουπερμάρκετ για τις ημέρες που θα είμαι στο μαιευτήριο έτσι ώστε τίποτα να μη λείψει από το σπίτι. Πρέπει να ετοιμάσω και μερικά φαγητά, αλλά από Πέμπτη και μετά αυτό. Την βαλίτσα κι εγώ την έχω και δεν την έχω έτοιμη. Έχω βάλει βέβαια μέσα πιτζάμες, νυχτικό, φορμάκι εξόδου του μικρού, κάτι καλλυντικά, εσώρουχα μίας χρήσης, σερβιέτες λοχείας, και πρέπει να βάλω και το δικό μου ρούχο για την αναχώρησή μας από το μαιευτήριο. Επίσης πρέπει να θυμηθώ να πάρω επιθέματα στήθους....Άλλες 5 μέρες μόνο....:roll:

Άγχος???? Μπόλικο....


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις τελος με τη γενικη,ουφ!Κατι λιγα μεινανε.Γυαλισε το σπιτακι μας!Eγω της μπεμπας τα εχω ετοιμα τα πραγματα.Τα δικα μου της τελευταιας στιγμης λειπουνε.Θα στρωσουμε και τη κουνια σημερα.Αν βρω πως γινεται θα σας βαλω φωτογραφια να μοιραστω τη χαρα μου!Και εμεις θα παμε σουπερ μαρκετ απο βδομαδα να ειμαστε ετοιμοι για γιορτες και για τυχον απροοπτα.Μετα πλυσιμο το αμαξι εμεινε και να τοποθετησουμε και το καθισματακι της.Πωπω δε ξερω πως θα ημουν αν ειχα μονο 5 μερες ακομη χεχε.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Από το μαιευτήριο θα φύγουμε με το καλαθάκι του μωυσή....ξέρετε αυτά τα ψάθινα...αυτό είχαμε χρησιμοποιήσει και στο πρώτο μας παιδάκι. Μια χαρά ήταν....Χτες το βράδυ έπαθα κρίση πανικού στον ύπνο μου σκεπτόμενη την καισαρική....και μετά μου περνάει και το ξεχνάω....ουφ


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Rock me γεννάς σε δημόσια κλινική? Γιατί βλέπω ότι γράφεις ότι ετοίμασες τα πράγματα του μωρού, άρα μιλάς για αρκετά πράγματα. Ενώ σε εμένα η λίστα του ρεα γράφει ότι πρέπει να έχω μόνο τα ρούχα εξόδου. Οφείλω να ομολογήσω ότι είναι αρκετά ξεαγχωτικό αυτό...


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Rock me γεννάς σε δημόσια κλινική? Γιατί βλέπω ότι γράφεις ότι ετοίμασες τα πράγματα του μωρού, άρα μιλάς για αρκετά πράγματα. Ενώ σε εμένα η λίστα του ρεα γράφει ότι πρέπει να έχω μόνο τα ρούχα εξόδου. Οφείλω να ομολογήσω ότι είναι αρκετά ξεαγχωτικό αυτό...

Αχ απο τη μια σε ζηλευω που θα ξεμπερδεψεις χεχε.Ναι σε δημοσιο ασε ενα σωρο πραγματα,στα ιδιωτικα ειναι οντως πιο ανετα ολα.Εγω θα το βγαλω με το πορτ μπεμπε και στο αμαξι θα το βαλω στο καθισματακι.Ολοκληρη ιστορια αλλα το καθισματακι ειναι μεχρι 7 ετων και δεν μετακινειται ευκολα.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο δημόσιο είναι αλλιώς...Την μικρή μου τη γέννησα στο Αλεξάνδρα και γνωρίζω... Και παρά το γεγονός ότι είναι δημόσιο μας στοίχισε ελάχιστα (πραγματικά ελάχιστα όμως) λιγότερο από όσο θα μας στοιχίσει τώρα.... γκρρρρρ...Οπότε είπαμε τουλάχιστον να το ευχαριστηθούμε....

Ναι όντως το καλαθάκι δεν πληροί τους κανόνες ασφαλείας..


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια εμεις επιτελους φτιαξαμε το παιδικο στρωσαμε το κρεβατι οχι ομως το λικνο....

Την βαλιτσα εγω την εχω ετοιμη το μονο ποιυ λειπει ειναι φορτιστης υγρο φακων επαφης κ τα γυαλια τα οποια μου εσπασαν κ δεν προλαβαινω να τα φτιαξω γτ δεν υπαρχει κ σαλιο πλεον....τι να κανω με ενα ραγισμενο τζαμι θα ειμαι αλλα μονο το βραδυ τα χρησιμοποιω....:confused::confused:

panmarne πωπω τρελο αγχος ετσι;; εδω εχω εγω που εχω προγραμματισει σε 2 εβδομαδες απο τωρα....:rolleyes:

Ντάλια7 γτ σου εχει πει οτι μπορει να γεννησεις νωριτερα γτ βλεπω οτι εχεις πιο μετα απο μενα πητ....

enseignante κ εγω σκεφτομαι ποιυ ολοι θα εχουν κατι να μουν πουν αλλα μην χαλιεσαι απο τωρα....τα ιδια σκεφτομαι κ εγω μερικες φορες αν θα τα καταφερω αλλα μετα λεω οπως τα καταφεραν ολες!!!:-D:-D


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα !!! Πως πάτε ;; Όλοι βλεπω ετοιμαζόμαστε !! Έκανα κ εγω νύχια χθες ! Θέλω βοήθεια απο τις δευτερομανούλες που έχουν κάνει καισαρική . Επειδή θα γεννήσω αθηνα κ θέλω μόλις βγούμε απο το μαιευτήριο να γυρίσουμε σπιτι μας που δυστυχώς απέχει 5 ώρες πιστεύετε θα τα καταφέρουμε ;;; Οι πόνοι που θα εχω της καισαρικής θα ειναι ανεκτοί τι λέτε ;; Δεν την παλεύω λεχώνα να μείνω έστω κ 2 μερες φιλοξενούμενη αλλού. Θέλω το σπιτάκι μας κ την ησυχία μας ! Άχ με εχει πιάσει άγχος !! Κ κάτι άλλο ισχύει τόσο όσο πιο γρήγορα περπατήσεις μετα την καισαρική τόσο καλύτερα ;;


b3GMp2.png

0lJgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...