Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες ιανουαριου 2015


korina89

Recommended Posts

Little star θα συμφωνήσω όπως ήδη ξέρεις με τη προλαλήσασα και θα σου πω επίσης ότι ΕΑΝ χρειαστούν τελικά τα φορμάκια - κορμάκια newborn θα στείλεις κάποιον τις μέρες που έισαι στο νοσοκομείο να πάει να σου πάρει, να τα πλύνει, να τα σιδερώσει. Μην ανησυχείς. Εμένα ο μικρός στις 34 εβδ. και κάτι μέρες ήταν 2600. Παίρνουν περίπου 150-200 γρ. την εβδομάδα. Έχεις χρόνο.....

Calliope άστο και εγώ αγχώνομαι αλλά - ω τι μαγεία - που πλησιάζουν οι μέρες και ξεχνάς το άγχος και γιγαντώνεται η προσμονή. Έεεεεερχεταιιιιιι!!!!!


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

baby να σου ζησει η κουκλα να ειναι παντα γερη και καλοτυχη και συντομα να την παρετε σπιτακι σας..

καλλιοπη και εγω τρεμω τα νοσοκομεια δεν τα θελω καθολου και ειδικα τα χειρουργια φοβαμαι πολυ αλλα προτιμω επισκληρηδιο την ολικη δεν την θελω καθολου..

πολλες με καισαρικη παντως βλεπω γενναμε..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια..σημερα πηγα στην κλινικη για εξεταση..λοιπον μου εκανε 40 λεπτα υπερηχο και αλλα τοσα καρδιοτοκογραφο..το μωρο ειναι ακομα αναποδα και λοξα το κεφαλι του ειναι στο αριστερο μου πλευρο και ο κολος κατω χαμηλα σφινωσε ..μου εκανε τον υπερηχο μια κοπελιτσα ειδικευομενη πρεπει να ηταν μετα ηρθε ο μεγαλος γιατρος και μας ειπε οτι με την θεση που εχει το μωρο παμε καισαρικη ειναι σχεδον απιθανο να αλλαξει θεση λεει, μας ενημερωσε οτι υπαρχει και ενα πανεπιστημιακο νοσοκομειο που αναλαμβανει τοκετο με το μωρο αναποδα αλλα θα ειναι επικυνδινο και ετσι ο αντρας μου ειπε κατευθειαν οχι παμε για καισαρικη..μας εκλεισε ραντεβου για καισαρικη στις 2/ 1 μεχρι τοτε θα ξαναπαμε στις 30/12 εκει για υπερηχο μηπως και γυρισε αλλα απιθανο λεει, θα κανω επισκληρηδιο μου ειπε και θα μεινω μεσα 5 μερες, και επισης το αμνιακο υγρο ειναι χαμηλο μου ειπε αλλα ενταξει..τωρα δευτερα εχω ραντεβου με την γιατρο μου..


m5tfp2.pngPEzvp1.png
Link to comment
Share on other sites

panmarne Ακομα ειμαι χαλαρη για μενα αλλα οταν ποναω αρχιζω να εχω ταχυκαρδιες απο τον φοβο μου!!!

Δεν μπορω να το καταπολεμησω!!!

Εσυ του λαχιστον το εχεις ξανα ζησει σου ειναι πιο ευκολο πιστευω ή οχι???:rolleyes::rolleyes:

korina89 Ναι συμφωνω λιγο δυσκολο να γυρισει τωρα ποσο ειναι τωρα το μωρο?

Εννοειτε να κανεις καισαρικη θα ταλαιπωρηθεις πολυ να κανεις φυσιολογικο τοκετο με το παιδι αναποδα κ πολυ επικυνδυνο..

Και εγω 5/1 κανονησα την καισαρικη και ελπιζω να καταφερω να φτασω μεχρι τοτε γτ με την πιεση που μου ασκει νοιωθω οτι απλα θελει να βγει!!


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!!Εγω αυριο εχω γιατρο οποτε προς το παρων δεν εχω νεα!Για το βαρος αγχωνομαι γιατι ηταν ηδη 2800 πριν 2 εβδομαδες.

LITTLE_STAR συμφωνω με τα κοριτσια.Εγω 3-4 φορμακια πηρα νουμερο 1 και παλι το μετανιωσα. Και αν θες να παρεις για να μην επιπλεει τις πρωτες μερες παρε 2-3 το πολυ αλλα μη τα ΧΡΥΣΟΠΛΗΡΩΣΕΙΣ.Δεν αξιζει για τοσο λιγο!Οσο για τον παιδιατρο και εγω πρεπει να ερθω σε μια πρωτη επαφη μαζι του αυτες τις μερες.

panmarne χεχε οντως μεγαλο μωρο.Πωπω πολλες καισαρικες! Τελευταια με βλεπω και καταιδρωμενη.

korina89 Και σε μια κοπελα που εχουμε στα μαθηματα ανωδυνου ετσι ειναι το μωρακι της και θα μπει καισαρικη.Οντως ειναι δυσκολο να γυρισει.Ουτε εγω θα ρισκαρα για φτ.Οσο για την επισκληριδιο συμφωνω στη καισαρικη,για να το ζησεις.Και εγω αν χτυπα ξυλο προκυψει καισαρικη θα τη ζητησω!

Calliope* Ποτε σε ειδε γιατρος τελευταια εσενα? Μηπως το μωρακι μπηκε ηδη στη λεκανη σου για αυτο νιωθεις τοση πιεση?Τι σου ειπε?Γιατι αυτο που περιγραφεις μας ειπε η μαια ειναι οταν εμπεδωθει το μωρο,σωστα?Και εγω το ενιωσα σε καποια φαση αλλα σημερα βγηκα αγορα και με αφησε και περπατησα ανετα.Θα κουνησε το κεφαλακι φαινεται.Που ξερω!Οσο για την ημερομηνια σου?Και νωριτερα να βγει τελειομηνο ειναι!Μακαρι να τη φτασεις βεβαια.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν τώρα ότι το μωρό αυτή τη στιγμή είναι πλήρως σχηματισμένο. Και όμως είναι μέσα σε υγρό και αναπνέει ακόμα από εμένα. Και όταν γεννηθεί θα πάρει την πρώτη του ανάσα. Τι σου είναι η φύση...


iOBZp3.png

IYXNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Rock me με ειχε δει αρχες του μηνα στις 4/12 αν θυμαμαι...δεν μου λεει κ πολλα να σου πω παρα μονο οτι το κεφαλακι ειναι προς τα κατω....

Σημερα ενοιωσα ενα πονο κατω χαμηλα που εχασα την γη κατω απο τα ποδια....εχασα τα φως μου!!!

Ας περασει κ η αλλη εβδομαδα κ δεν με πειραζει να γεννηθει....

Την δευτερα εχω παλι ραντεβου να δουμε τι θα δουμε θα κανω κ τον πορωτο μου καρδιοκοτογραφο...


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Rock me με ειχε δει αρχες του μηνα στις 4/12 αν θυμαμαι...δεν μου λεει κ πολλα να σου πω παρα μονο οτι το κεφαλακι ειναι προς τα κατω....

Σημερα ενοιωσα ενα πονο κατω χαμηλα που εχασα την γη κατω απο τα ποδια....εχασα τα φως μου!!!

Ας περασει κ η αλλη εβδομαδα κ δεν με πειραζει να γεννηθει....

Την δευτερα εχω παλι ραντεβου να δουμε τι θα δουμε θα κανω κ τον πορωτο μου καρδιοκοτογραφο...

Για να δουμε τι θα σου πει.Νιωθεις ενα "μπουκωμα", ετσι μου το περιεγραψε η μαια οταν μπει στη λεκανη οπου περπατας και νομιζεις οτι θα σου βγει το μωρο.Ουτε εμενα μου λεει πολλα ο γιατρος χεχε.Αφου μου λεει "ολα καλα" μου φτανει!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε τι θα σου πει.Νιωθεις ενα "μπουκωμα", ετσι μου το περιεγραψε η μαια οταν μπει στη λεκανη οπου περπατας και νομιζεις οτι θα σου βγει το μωρο.Ουτε εμενα μου λεει πολλα ο γιατρος χεχε.Αφου μου λεει "ολα καλα" μου φτανει!

Καποιες φορες νοιωθω οτι δεν μπορω να περπατησω γτ θα μου φυγει το μωρο κ αλλες οχι.....μπερδεμα....

Κ εμενα ετσι λεει ολα καλα....αλλα εχουν περασει κ 2 εβδομαδες απο τοτε


 FqBWp2.pngNRyFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα και απο μενα!Πως ειστε?

Πριν λιγο γυρισα απο γιατρο.Νον στρες, υπερηχος και οι τελευταιες εξετασεις πολυ καλες.Το μωρο ειναι ψηλα ακομη αλλα 3500 κιλα μου ειπε.Το επαθα το ψιλο εγκεφαλικο.χαχα. Ο γιατρος απο την αλλη μου λεει οτι ειναι μια χαρα και οτι δεν ειναι μεγαλο αλλα αγχωνομαι γιατι εχω 3 εβδομαδες ακομη!Που θα φτασεις μαρη χοντρούλα?????Πως θα σε βγαλω???:tongue::tongue::tongue::tongue:

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Rock_me τέλεια τα νέα σου. Όσο για το μέγεθος της μπεμπούλας...ευτυχώς που υπάρχει η επισκληρίδιος!! Μεγάλη ανακάλυψη!:wink:

Και εγω την ηθελα την επισκληριδιο αλλα η μαια μου ειπε να μη κανω γιατι δε θα μπορω να συνεργαστω και υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να χρησιμοποιησουν βεντουζα για να το βγαλουν αφου δε θα ξερω ποτε να σπρωξω.Ασε που ειπε οτι αν ηταν γενικως αποδεκτη δε θα την πληρωναμε μαυρα.Πφφ με αγχωσε και με επεισε να μη κανω.Πφφ βλεποντας και κανοντας.Ας ελπισω να μη παρει αλλο η μικρουλα μου και να υπαρχει και η μειον αποκλιση σε μενα χαχα.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια επιτελους μετα απο πολυ αγχος πιεση κ κλαμα τελειωσα με τα αλουμινια κ την καθαριοτητα σημερα θα στρωσω κιολας...διαβαζω τα νεα σας οντως τωρα τελευταια δεν νιωθω τις κλωτσιες που ενοιωθα αλλα τραβηγματα τεντωματα ενοχλησεις σε μεση κ πλευρα ακομη χαμηλα μονο τσιμπιματακια νιωθω οχι πιεση...οσο για την δυσπνοια δεν το συζητω πολυ εντονη...

Αντε κοριτσια ομως κοντευουμε δεν το εχω συνειδητοποιησει ακομη οτι περασε τοσο γρηγορα ο καιρος...κανενα νεο απο τα κοριτσακια που γεννησαν??


uOZHp12.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...