Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Πρώτη εξωσωματικη 9/14 40+


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ξεκινάω την πρώτη μου εξωσωματική το Σεπτέμβριο 14.Κλείνω τα 40.Προτείνω να μαζευτούμε εδώ όσες είμαστε σε ανάλογη φάση για να δώσουμε θάρρος και συμπαράσταση η μία στην άλλη....Με λένε Άννα και μένω στην Αθήνα.Η σαλπιγγογραφία μου δεν είναι καλή και έτσι αποφασίσαμε να προχωρήσουμε από Σεπτέμβρη έτσι ώστε να χαλαρώσουμε λίγο το καλοκαίρι(μήπως γίνει και κανένα θαύμα).Καμία ομοιοπαθούσα?


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anna74

    Anna74 56 δημοσιεύσεις

  • Faith 30

    Faith 30 29 δημοσιεύσεις

  • white

    white 19 δημοσιεύσεις

  • smamy

    smamy 14 δημοσιεύσεις

αννα καλημερα και καλως ηρθες...

εγω θα κανω την τεταρτη προσπαθεια μου το σεπτεμβρη.ειμαι απο ναυπακτο.

ειμαι 34 και εχω κανει σαλπιγγεκτομη γιατι και οι 2 ηταν υδροσαλπιγγες, οποτε η εξωσωματικη ειναι μονοδρομος για μενα.

ειχα μεινει εγκυος στη 2η προσπαθεια μου, αλλα δυστηχως παλινρομησε.

που θα κανεις την προσπαθεια σου?


3H4dp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που μου απάντησες γιατί μέχρι τώρα δεν με έπαιζαν τα άλλα παιδάκια:D.Αποφάσισα σήμερα να πάω στο Έλενα Βενιζέλου.Αρχίζω τα φάρμακα στα τέλη Αυγούστου και η εξωσωματική το Σεπτέμβρη.Αισθάνομαι πολύ ανακουφισμένη που το αποφάσισα γιατί η επιλογή κέντρου μου ήταν πολύ δύσκολη....Ξέρω ότι λυπάσαι για τις σάλπιγγές σου αλλά το "θετικό" είναι ότι δεν μπορούν τώρα να δημιουργήσουν κανένα πρόβλημα στην εξωσωματική σου...Πότε κάνεις την επόμενη προσπάθειά σου?Πού?Είσαι σε καλή ηλικία,έχεις πολλές πιθανότητες κι ας μην πέτυχαν οι προηγούμενες.Εδώ θα είμαστε να τα λεμε και να δείνουμε θάρρος η μία στην άλλη οκ?;)


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που μου απάντησες γιατί μέχρι τώρα δεν με έπαιζαν τα άλλα παιδάκια:D.Αποφάσισα σήμερα να πάω στο Έλενα Βενιζέλου.Αρχίζω τα φάρμακα στα τέλη Αυγούστου και η εξωσωματική το Σεπτέμβρη.Αισθάνομαι πολύ ανακουφισμένη που το αποφάσισα γιατί η επιλογή κέντρου μου ήταν πολύ δύσκολη....Ξέρω ότι λυπάσαι για τις σάλπιγγές σου αλλά το "θετικό" είναι ότι δεν μπορούν τώρα να δημιουργήσουν κανένα πρόβλημα στην εξωσωματική σου...Πότε κάνεις την επόμενη προσπάθειά σου?Πού?Είσαι σε καλή ηλικία,έχεις πολλές πιθανότητες κι ας μην πέτυχαν οι προηγούμενες.Εδώ θα είμαστε να τα λεμε και να δείνουμε θάρρος η μία στην άλλη οκ?;)

me το καλο να ξεκινησεις κοριτσι μου και ευχομαι ολα να πανε καλα ! ειμαι και εγω 40 + και λιγο πιο + απο εσενα :tongue: δυστηχως ακομα δεν τα εχω καταφερει αλλα συνεχιζω . οτι χρειαστεις να ρωτησεις εδω ειμαστε ! :D πες μας τις εμπειριες σου απο το ελενα πως σου φανηκε η πρωτη επαφη ?. εισαι στον γνωστο γιατρο που ειναι στο ελενα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία και από εμένα.Εγώ πρώτη φορά εξωσωματική και Δευτέρα πάω για ωοληψια. Ενώ μέχρι τώρα δεν είχα καθόλου άγχος από εχθές δεν μπορώ να ησυχάσω.


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Gorgina μου ηλικιακά είμαστε στην ίδια κατηγορία..εύχομαι στην επόμενη προσπάθειά σου να γίνει το θαύμα..Πότε ξανακάνεις και πού?Τί έφταιξε στην προηγούμενη?Κάποια συμβουλή?Εγώ κατάλαβα ότι μου έγινε εμμονή και έχω κάπως χαλάρώσει τώρα.Λέω μήπως γίνει κανένα θαύμα (από μόνο του )το καλοκαίρι...Palmoira μου σε καταλαβαίνω..αύριο θα ξέρουμε αβγουλάκια εεε?Εύχομαι να γίνουν πολλά και καλά!!:)

Κι εμάς μας είπε ο g..τος να κάνουμε μέσα στον Ιούλιο αλλά μας φάνηκε παράνοια....θα τα καταφέρναμε οριακά και -αν λέω- αν έμενα έγκυος θα το μάθαινα κατά το 15Αυγουστό.(το κέντρο θα ήταν κλειστό όλο τον Αύγουστο)Δηλαδή πάει όλο το καλοκαίρι...Αποφασίσαμε ότι η ξεκούρασή μας είναι σημαντική.Εσύ θα μας πεις τα πρώτα αποτελέσματα σ' αυτό το σημείο!!Κανόνισε να μας φέρεις τύχη!!Δυνατά αύριο με θετικές σκέψεις!!Να σου πάνε όλα καλά!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

me το καλο να ξεκινησεις κοριτσι μου και ευχομαι ολα να πανε καλα ! ειμαι και εγω 40 + και λιγο πιο + απο εσενα :tongue: δυστηχως ακομα δεν τα εχω καταφερει αλλα συνεχιζω . οτι χρειαστεις να ρωτησεις εδω ειμαστε ! :D πες μας τις εμπειριες σου απο το ελενα πως σου φανηκε η πρωτη επαφη ?. εισαι στον γνωστο γιατρο που ειναι στο ελενα ?

Δεν ξέρω ποιος είναι ο γνωστός...Εγώ βρήκα τον Γά....η.Καλός μου φάνηκε.Να σας πω την αλήθεια μου φαίνεται λιγότερο βιομηχανία εκεί.Ελπίζω να είναι το τυχερό μου.Το Ελενα το ξέρω γιατί έκανα εκει χειρουργείο για ινομυώματα το 2008.Οι εντυπώσεις μου ήταν άριστες.Ο γιατρός καλός μου φάνηκε,χωρίς βέβαια να διακρίνω κανένα τρομερό και εξονυχιστικό έλεγχο.Μου ετοίμασε τα χαρτιά για την επιτροπή στις 8 Ιουλίου...Όταν συναντηθόυμε τέλη Αυγούστου για τα φάρμακα πιστεύω ότι θα ασχοληθεί περισσότερο.Πάντως ήταν ευγενικός...


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία και από εμένα.Εγώ πρώτη φορά εξωσωματική και Δευτέρα πάω για ωοληψια. Ενώ μέχρι τώρα δεν είχα καθόλου άγχος από εχθές δεν μπορώ να ησυχάσω.

Σου εύχομαι πολύ πολύ καλή Επιτυχία !!!

Η Παναγία και Όλοι οι Άγιοι Μαζί Σου !


[sIGPIC][/sIGPIC]Πριγκιπέσααα μου, Ήρθες !!! Μαζί με ένα Πρίγκιπα για παρέα !! Αυτά τα Χριστούγεννα είμαστε μαζί !!!

Αγάπες μου.......

xP7up3.png

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που μου απάντησες γιατί μέχρι τώρα δεν με έπαιζαν τα άλλα παιδάκια:D.Αποφάσισα σήμερα να πάω στο Έλενα Βενιζέλου.Αρχίζω τα φάρμακα στα τέλη Αυγούστου και η εξωσωματική το Σεπτέμβρη.Αισθάνομαι πολύ ανακουφισμένη που το αποφάσισα γιατί η επιλογή κέντρου μου ήταν πολύ δύσκολη....Ξέρω ότι λυπάσαι για τις σάλπιγγές σου αλλά το "θετικό" είναι ότι δεν μπορούν τώρα να δημιουργήσουν κανένα πρόβλημα στην εξωσωματική σου...Πότε κάνεις την επόμενη προσπάθειά σου?Πού?Είσαι σε καλή ηλικία,έχεις πολλές πιθανότητες κι ας μην πέτυχαν οι προηγούμενες.Εδώ θα είμαστε να τα λεμε και να δείνουμε θάρρος η μία στην άλλη οκ?;)

κανω το μακρυ πρωτοκολλο, οποτε θα ξεκινησω καταστολη μεσα αυγουστου, υπολογιζω την εμβρυομεταφορα να γινει μεσα σεπτεμβρη.να μη χασουμε και τα μπανακια μας..την τελευται μου προσπαθεια την εκανα στο γεννεσις με τον παντο και εκει θα ξαναπαω.

κοντα θα ειμαστε χρονικα στον καναπε θα κανουμε παρεα μην αγχωνεσαι για τιποτα!!!


3H4dp3.png

Link to comment
Share on other sites

κανω το μακρυ πρωτοκολλο, οποτε θα ξεκινησω καταστολη μεσα αυγουστου, υπολογιζω την εμβρυομεταφορα να γινει μεσα σεπτεμβρη.να μη χασουμε και τα μπανακια μας..την τελευται μου προσπαθεια την εκανα στο γεννεσις με τον παντο και εκει θα ξαναπαω.

κοντα θα ειμαστε χρονικα στον καναπε θα κανουμε παρεα μην αγχωνεσαι για τιποτα!!!

Ωραία! Πας και στον καλύτερο -όπως λένε-.Εύχομαι να έχουμε τα ωραία σου νέα το Σεπτέμβρη. Σημαντικό το να μη χάσουμε τα μπανάκια μας. Πρέπει να φροντίσουμε το σώμα και την ψυχή μας ώστε να είμαστε έτοιμες για να υποδεχθούμε τα παιδάκια μας!!:P


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή επιτυχία και από εμένα.Εγώ πρώτη φορά εξωσωματική και Δευτέρα πάω για ωοληψια. Ενώ μέχρι τώρα δεν είχα καθόλου άγχος από εχθές δεν μπορώ να ησυχάσω.

Σε σκέφτομαι με την ωοληψία σήμερα!!Αν μπορείς και θέλεις πες μας τα νέα σου. Πήγαν όλα καλά? Πόνεσες? Πώς είσαι τώρα? Εύχομαι η σημερινή μέρα να είναι η αρχή της τελειόμηνης εγκυμοσύνης σου!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

γιά σας κορίτσια, εγώ είμαι απο θεσσαλονίκη κια θα κάνω την 1 εξωσωματικη λόγο βαριας ολιγοασπερμιας στο newlife...τώρα μαζευω τα χαρτια για την επιτροπη και απο βδομαδα θα δουμε αν υπαρχει σπερμα για κρυοσυντηρηση, αλιως βιοψία...καλή αρχή σε όλλες σας με καλα αποτελεσματα!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αννα! Ειμαι 39 και μια ολοκληρη ιστορια απο πισω με πολλα και διαφορα. Μετα κοπων και βασανων, μετα απο τρεις ωοληψιες σε τροπ.φυσικο κυκλο εχω μαζεψει πεντε εμβρυακια καποια καλα, καποια μετρια, κι ο γιατρος δεν μου αφηνει να τα βαλουμε γιατι θελει να χασω κιλα( εχω ηδη χασει 15 και θελει κι αλλα τοσα...). Οποτε κι εγω αναγκαστικα απο Σεπτεμβρη μαζι σας...

Οντως το πλεονεκτημα ειναι οτι θα κανουμε χαλαρα τα μπανακια μας, αλλα μερικες στιγμες ειναι βασανιστικο να περιμενεις οταν καπου στο ψυγειο σε περιμενουν τα εμβρυακια σου.

Εχω προωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια, χασιμοτο, ενδομητριωση, νκ αυξημενα, θρομβοφιλια σε δυο γονιδια ...μονο οι σαλπιγγες ειναι οκ! Εχω βιωσει δυο αποβολες απο φυσικη συλληψη και μια καμμενη εξωσωματικη( απο τραγικο λαθος του εξωσωματικου)......

Περνωντας απο λαθη, απογοητευσεις, ελλειψεις και εμπορία, αναγκαστηκαμε να στρωθουμε, να διαβασουμε, να μαθουμε.

Ευχομαι για εσενα( το Αννα ειναι πολυ αγαπημενο ονομα, εχω την Αγ.Αννα προστατιδα μου και ευελπιστω μια μερα να αποκτησω ενα κοριτσακι με το ονομα Της) και για ολα τα κοριτσια ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!


bSqYp3.pngu97Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Εψαχνα κ εγω να βρω κοπελες στην ιδια περιπου φαση με εμενα. Την τεταρτη εκανα σαλπιγγογραφια κ ανακαλυψα οτι οι σαλπιγγες μου εινσι φουλ βουλωμενες. Η εξωσωματικη ειναι πλεον μονοδρομος. Ειμαι 36 ετων κ παροτι δεν ειμαι μικρουλα, το πηρα βαρεως. Αυτη την εβδομαδα θα παω τις εξετασεις σε ενα φιλο εξωσωματικο κ απο οκτωβριο θα ξεκινησω ευχομαι σε φυσικο κυκλο. Δεν εχω ιδεα τι με περιμενει αλλα ελπιζω οτι θα μπορω με εξωσωματικη. Μεσα απο την καρδια μου υχομαι σε ολες μας να πετυχουμε.

Link to comment
Share on other sites

lunity καλη επιτυχια και σε σένα και σε όλλες....ατέλιωτες οι μερες μέχρι να μαζευτουν τα χαρτια για την επιτροπη...ουφ ειδικά οταν κανεις πρώτη φορα εξωσωμ.,δεν ξερεις τι σου γίνετε...εγω ειμαι 27 και ειναι πρωτη φορα.


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...