Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρώτη εξωσωματικη 9/14 40+


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anna74

    Anna74 56 δημοσιεύσεις

  • Faith 30

    Faith 30 29 δημοσιεύσεις

  • white

    white 19 δημοσιεύσεις

  • smamy

    smamy 14 δημοσιεύσεις

Γεια σου Αννα! Ειμαι 39 και μια ολοκληρη ιστορια απο πισω με πολλα και διαφορα. Μετα κοπων και βασανων, μετα απο τρεις ωοληψιες σε τροπ.φυσικο κυκλο εχω μαζεψει πεντε εμβρυακια καποια καλα, καποια μετρια, κι ο γιατρος δεν μου αφηνει να τα βαλουμε γιατι θελει να χασω κιλα( εχω ηδη χασει 15 και θελει κι αλλα τοσα...). Οποτε κι εγω αναγκαστικα απο Σεπτεμβρη μαζι σας...

Οντως το πλεονεκτημα ειναι οτι θα κανουμε χαλαρα τα μπανακια μας, αλλα μερικες στιγμες ειναι βασανιστικο να περιμενεις οταν καπου στο ψυγειο σε περιμενουν τα εμβρυακια σου.

Εχω προωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια, χασιμοτο, ενδομητριωση, νκ αυξημενα, θρομβοφιλια σε δυο γονιδια ...μονο οι σαλπιγγες ειναι οκ! Εχω βιωσει δυο αποβολες απο φυσικη συλληψη και μια καμμενη εξωσωματικη( απο τραγικο λαθος του εξωσωματικου)......

Περνωντας απο λαθη, απογοητευσεις, ελλειψεις και εμπορία, αναγκαστηκαμε να στρωθουμε, να διαβασουμε, να μαθουμε.

Ευχομαι για εσενα( το Αννα ειναι πολυ αγαπημενο ονομα, εχω την Αγ.Αννα προστατιδα μου και ευελπιστω μια μερα να αποκτησω ενα κοριτσακι με το ονομα Της) και για ολα τα κοριτσια ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Peny μου το οτι εχεις 5 εμβρυακια ειναι πολυ ευχαριστο και αθλος για ολα αυτα που εχεις περασει.

Τωρα το καλοκαιρι εως τον Σεμπτεμβριο ειναι η ευκαιρια να προσπαθεισετε μονοι σας. Η ηλιοθεραπεια βοηθαει στη συλληψη πολυ. Αυτο το ξερω απο μια θεια μου που της το ειχε πει ο γυναικολογος πριν πολλα πολλα χριονια και με αυτον τον τροπο καταφερε και εμεινε εγκυος μετα απο 2 χρονια. Οχι ομως βρεγμενο μαγιω.

Καλη επιτυχια σε ολες τις κοπελες

Link to comment
Share on other sites

γιά σας κορίτσια, εγώ είμαι απο θεσσαλονίκη κια θα κάνω την 1 εξωσωματικη λόγο βαριας ολιγοασπερμιας στο newlife...τώρα μαζευω τα χαρτια για την επιτροπη και απο βδομαδα θα δουμε αν υπαρχει σπερμα για κρυοσυντηρηση, αλιως βιοψία...καλή αρχή σε όλλες σας με καλα αποτελεσματα!

Γνωρίζω περιπτώσεις που έχουν μείνει έγκυοι με την πρώτη με πολύ κακό σπέρμα,εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσάκι μου.Να μας πεις τα καλά νέα!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αννα! Ειμαι 39 και μια ολοκληρη ιστορια απο πισω με πολλα και διαφορα. Μετα κοπων και βασανων, μετα απο τρεις ωοληψιες σε τροπ.φυσικο κυκλο εχω μαζεψει πεντε εμβρυακια καποια καλα, καποια μετρια, κι ο γιατρος δεν μου αφηνει να τα βαλουμε γιατι θελει να χασω κιλα( εχω ηδη χασει 15 και θελει κι αλλα τοσα...). Οποτε κι εγω αναγκαστικα απο Σεπτεμβρη μαζι σας...

Οντως το πλεονεκτημα ειναι οτι θα κανουμε χαλαρα τα μπανακια μας, αλλα μερικες στιγμες ειναι βασανιστικο να περιμενεις οταν καπου στο ψυγειο σε περιμενουν τα εμβρυακια σου.

Εχω προωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια, χασιμοτο, ενδομητριωση, νκ αυξημενα, θρομβοφιλια σε δυο γονιδια ...μονο οι σαλπιγγες ειναι οκ! Εχω βιωσει δυο αποβολες απο φυσικη συλληψη και μια καμμενη εξωσωματικη( απο τραγικο λαθος του εξωσωματικου)......

Περνωντας απο λαθη, απογοητευσεις, ελλειψεις και εμπορία, αναγκαστηκαμε να στρωθουμε, να διαβασουμε, να μαθουμε.

Ευχομαι για εσενα( το Αννα ειναι πολυ αγαπημενο ονομα, εχω την Αγ.Αννα προστατιδα μου και ευελπιστω μια μερα να αποκτησω ενα κοριτσακι με το ονομα Της) και για ολα τα κοριτσια ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Άχχχ!Να μου έδινες λίγο από σάλπιγγα να σου έδινα λίγο απο τ'άλλα πουνομίζω πως είναι υγιή!:DΚάνε υπομονή,σαν να μου φαίνεται σωστό αυτό που κάνεις.Φαντάσου ότι τέλη Σεπτέμβρη μπορεί να είσαι έγκυος.Τα κιλά είναι δύσκολο πράγμα αλλά το κάνεις και για τον εαυτό σου και για το μωρό σου!!Θα αισθάνεσαι πολύ καλύτερα με λιγότερα κιλά και η εγκυμοσύνη σου θα είναι πιο εύκολη!Σ'ευχαριστώ για το όνομα κι εγώ το αγαπώ πολύ!Εδώ θα είμαστε να τα λέμε.Υπομονή είναι το χαρακτηριστικό γνώρισμα κάθε μάνας!!:wink:


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Εψαχνα κ εγω να βρω κοπελες στην ιδια περιπου φαση με εμενα. Την τεταρτη εκανα σαλπιγγογραφια κ ανακαλυψα οτι οι σαλπιγγες μου εινσι φουλ βουλωμενες. Η εξωσωματικη ειναι πλεον μονοδρομος. Ειμαι 36 ετων κ παροτι δεν ειμαι μικρουλα, το πηρα βαρεως. Αυτη την εβδομαδα θα παω τις εξετασεις σε ενα φιλο εξωσωματικο κ απο οκτωβριο θα ξεκινησω ευχομαι σε φυσικο κυκλο. Δεν εχω ιδεα τι με περιμενει αλλα ελπιζω οτι θα μπορω με εξωσωματικη. Μεσα απο την καρδια μου υχομαι σε ολες μας να πετυχουμε.

Στην ίδια φάση λοιπόν(αν εξαιρέσουμε την ηλικία-πράγμα σημαντικό..)Πάντως η σαλπιγγογραφία μπορεί να δείξει και λάθος.Μετά τη σαλπιγγογραφία περασα πολύ δύσκολα,αισθάνθηκα λίγο σα χαλάσμένο μηχάνημα:(,πένθησα τη χαμένη μου γονιμότητα για 1 μήνα περίπου.Μιλάμε για πολύ κλαμά...Μετά άρχισα να πηγαίνω στους γιατρούς που εν ολίγοις μου έλεγαν πόσο μεγάλη είμαι..Δώσε πληροφορίες για το φίλο εξωσωματικό σε π.μ...Τώρα είμαι πολύ καλά..Και ελπίζω στο θαύμα της εγκυμοσύνης μου μέσα στο καλόκαίρι.Στο εύχομαι και εσένα!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

lunity καλη επιτυχια και σε σένα και σε όλλες....ατέλιωτες οι μερες μέχρι να μαζευτουν τα χαρτια για την επιτροπη...ουφ ειδικά οταν κανεις πρώτη φορα εξωσωμ.,δεν ξερεις τι σου γίνετε...εγω ειμαι 27 και ειναι πρωτη φορα.

Αλήθεια,περνάω επιτροπή στις 8 Ιουλίου στο Μαρούσι...Θα είναι καμία εκει?

Επειδή όμως πιστέυω στα θάυματα λέω μήπως ανακαλύψω εγκυμοσύνη μέχρι τις 7 Ιουλίου και αφήσω το ραντεβού για κάποια άλλη!!Κορίτσια ,το καλοκαίρι να έιμαστε οργανωμένες!!Τα θαύματα συμβαίνουν συνέχεια.Καλή διάθεση,ήλιος και θάλασσα.Το κορμί μας να ανοίξει για να υποδεχθεί το μωρό-α της κάθε μίας!!Πολλά φιλιά!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Peny μου το οτι εχεις 5 εμβρυακια ειναι πολυ ευχαριστο και αθλος για ολα αυτα που εχεις περασει.

Τωρα το καλοκαιρι εως τον Σεμπτεμβριο ειναι η ευκαιρια να προσπαθεισετε μονοι σας. Η ηλιοθεραπεια βοηθαει στη συλληψη πολυ. Αυτο το ξερω απο μια θεια μου που της το ειχε πει ο γυναικολογος πριν πολλα πολλα χριονια και με αυτον τον τροπο καταφερε και εμεινε εγκυος μετα απο 2 χρονια. Οχι ομως βρεγμενο μαγιω.

Καλη επιτυχια σε ολες τις κοπελες

Έχεις δίκιο!Ευχαριστούμε!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

εγω θεσσαλονικη θα περασω...τα πιο ωραια πραγματα ερχονται εκει που δεν το περιμενεις και γινονται τα θαυματα οταν παψεις να επιμενεις....αφιερωμενο σε όλες σας με καλα αποτελεσματα!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή επιτυχία και από εμένα.Εγώ πρώτη φορά εξωσωματική και Δευτέρα πάω για ωοληψια. Ενώ μέχρι τώρα δεν είχα καθόλου άγχος από εχθές δεν μπορώ να ησυχάσω.

καλη επιτυχια σου ευχομαι,περιμενουμε νεα σου!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Peny μου το οτι εχεις 5 εμβρυακια ειναι πολυ ευχαριστο και αθλος για ολα αυτα που εχεις περασει.

Τωρα το καλοκαιρι εως τον Σεμπτεμβριο ειναι η ευκαιρια να προσπαθεισετε μονοι σας. Η ηλιοθεραπεια βοηθαει στη συλληψη πολυ. Αυτο το ξερω απο μια θεια μου που της το ειχε πει ο γυναικολογος πριν πολλα πολλα χριονια και με αυτον τον τροπο καταφερε και εμεινε εγκυος μετα απο 2 χρονια. Οχι ομως βρεγμενο μαγιω.

Καλη επιτυχια σε ολες τις κοπελες

Σ'ευχαριστω Λεμονια μου. Αυτην την στιγμη...αυτο κανω...ηλιοθεραπεια. Φυσικα και θα προσπαθησουμε και μονοι απλα φοβαμαι τις αποβολες πλεον. Οτι πει ο Θεος. Το αφηνουμε στα χερια Του. Ευχομαι και για σενα το καλυτερο!


bSqYp3.pngu97Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άχχχ!Να μου έδινες λίγο από σάλπιγγα να σου έδινα λίγο απο τ'άλλα πουνομίζω πως είναι υγιή!:DΚάνε υπομονή,σαν να μου φαίνεται σωστό αυτό που κάνεις.Φαντάσου ότι τέλη Σεπτέμβρη μπορεί να είσαι έγκυος.Τα κιλά είναι δύσκολο πράγμα αλλά το κάνεις και για τον εαυτό σου και για το μωρό σου!!Θα αισθάνεσαι πολύ καλύτερα με λιγότερα κιλά και η εγκυμοσύνη σου θα είναι πιο εύκολη!Σ'ευχαριστώ για το όνομα κι εγώ το αγαπώ πολύ!Εδώ θα είμαστε να τα λέμε.Υπομονή είναι το χαρακτηριστικό γνώρισμα κάθε μάνας!!:wink:

Οντως...μια ανταλλαγη ειναι η καλυτερη λυση...αχαχαχχχ...απο υπομονη αλλο τιποτα! Μακαρι να ακουσουμε ολες τα ευχαριστα στο τελος του σεπτεμβρη!!!


bSqYp3.pngu97Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι Πενυ οτι οταν ειχες τις αποβολες δεν ειχες ανακαλυψει τα Θεματα που ειχες .

Τωρα παιρνεις αγωγη για αυτα οποτε μην κανεις αρνητικες σκεψεις με αποβολες, οσο ειναι εφικτο βεβαια.

Ολα καλα θα πανε και ποιος ξερει μπορει μεχρι τον Σεπτεμβριο να μεινεις εγκυος φυσιολογικα και να εχεις και τα εμβρυακια σου ετοιμα να περιμενουν για αργοτερα .

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι Πενυ οτι οταν ειχες τις αποβολες δεν ειχες ανακαλυψει τα Θεματα που ειχες .

Τωρα παιρνεις αγωγη για αυτα οποτε μην κανεις αρνητικες σκεψεις με αποβολες, οσο ειναι εφικτο βεβαια.

Ολα καλα θα πανε και ποιος ξερει μπορει μεχρι τον Σεπτεμβριο να μεινεις εγκυος φυσιολογικα και να εχεις και τα εμβρυακια σου ετοιμα να περιμενουν για αργοτερα .

Λεμονια μου, επειδη δεν μπορω να παιρνω συνεχεια κορτιζονη και αντιπηκτικες, αν μεινω εγκυος με φυσ.συλληψη, το νωριτερο που μπορω να το διαπιστωσω ειναι 2-3 μερες πριν την καθυστερηση. Στην εξωσωματικη, επειδη ξερω ποτε θα μπουν τα εμβρυα, θα προετοιμαστω απο πριν με ενα μηνα κορτιζονη και ινοχεπ πριν την ετ. Αυτο με τρομαζει μονο. Οτι ισως στην φυσ.συλληψη να μην προλαβω. Ομως σε ευχαριστω για την ευχουλα, και παρα τους φοβους μου, εννοειται οτι θα το παλεψω ολο το καλοκαιρι. Φυσικα εκτος απο αυτα που βρηκα, μπορει απλα να φταιει η ποιοτητα των ωαριων λογω ηλικιας. Κι εκει κανεις δεν μπιρει να κανει τιποτα. Γι'αυτο και λεω...οτι πει ο Θεος...:)


bSqYp3.pngu97Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...