Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Πρώτη εξωσωματικη 9/14 40+


Recommended Posts

Υπάρχει πάντα η πιθνότητά εξωμητρίου.Να κάνεις προσπάθεις όπως κι εγώ!!Μπορεί να τον βρει το δρόμο το σπόρι και να γίνει το θαύμα.αν γίνει εξωμήτριο(που το απέυχομαι) θα φαιρέσουμε λαπαροσκοπικά τη σάλπιγγα που μας λένε ότι είναι άχρηστη και θα κάνουμε κι ένα τσεκαπ στα μέσα μας.Τί έχεις να΄χάσεις αν όντως οι σάλπιγγες είναι κλειστές?Να χαρούμε το καλοκαίρι κι έχει ο θεός!!:PΑ και κακώς δεν έχετε επαφές.Βουρ στο ψητό.Δηλαδή αν δεν είχες κάνει σαλπιγγογραφία τί θα άλλαζε?

Κοριτσια δεν ξερω αν και ποσο ισχυει, αλλα εχω ακουσει, οτι οταν υπαρχουν σαλπιγγες με σοβαρα θεματα, καλο ειναι πριν την εξωσωματικη να αφαιρουνται γιατι μπορει η φλεγμονη που φερουν να επηρρεασει την εξωσωματικη. Εχετε ακουσει κατι? Γυναικολογοι δεν ημαστε, αλλα δεχομαστε τοσες πληροφοριες που γινεται ενα μπερδεμα...Σας εχουν πει κατι τετοιο?


bSqYp3.pngu97Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anna74

    Anna74 56 δημοσιεύσεις

  • Faith 30

    Faith 30 29 δημοσιεύσεις

  • white

    white 19 δημοσιεύσεις

  • smamy

    smamy 14 δημοσιεύσεις

γεια σας και απο μενα!! penaky μου,yellowgirl σας βρισκω και εδω! χαχα!

εγω ειμαι 25 και λογω ολιγοασθενοτερατοσπερμιας, ξεκινησα την διαδικασια εξωσωμ 18 μαιου. πριν 13 μερες εκανα ωοληψια και γονιμοποιηθηκαν ολα τα ωαριακια! μην απελπιζεστε, εμεις με τετοιο σπερμα ημασταν πολυ απαισιοδοξοι ομως οι εμβρυολογοι εκαναν απιστευτη δουλεια! ειμαι στο γεννεσις στον Κ.Παντο.

τελικα εμβρυομεταφορα δεν εγινε λογω υπερδιεγερσης που επαθα και αν ολα ειναι οκ θα κανω σε αυτον τον κυκλο. σημερα αδιαθετησα και αυριο θα κανω υπερηχο για να δουμε αν συνηλθαν οι ωοθηκες μου και πραττουμε αναλογως! καλη επιτυχια σε ολες σας ευχομαι!!!

Νικολινακι, μικρουλα μου, καλως ηρθες! Ξερεις τι πιστευω για σενα και σου εχω ηδη πει το προαισθημα μου! Μην φοβασαι τιποτα! Κοιτα απλα να δυναμωσεις απο αυτο που περασες, κι ολα τ'αλλα θα κυλησουν μονα τους......


bSqYp3.pngu97Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου δεν ξέρω ειλικρινά. Θα ρωτησω το γιατρό που θα πάω και θα σας πω.

Για τις σάλπιγγες ξέρω οτι αν ειναι υδροσάλπιγγες πρεπει να αφαιρούνται στην εξωσωματική. Εμένα μεχρι στιγμής ειναι εντελώς φραγμένες ( Η μια δεν φαίνεται καν η άλλη ειναι γεμάτη συμφήσεις) και ισως να ειιμα τυχερη μεσα στην α τυθχια μου δεν ξέρω.

Αννα μου η εκδοχη σου μου αρέσει όμως. Στέλνει αισιοδοξια αν και εγω ειμαι αρκετα απογοητευμένη και φοβισμένη.

Μικρουλάκι ονομα και πράγμα. Εσύ εχεις χρόνο να κάταφέρεις πολλα πράγματα , μη το βάζεις κάτω. ΟΛΕΣ ΜΑΣ εφόσον το ψάχνουμε θα βγάλουμε άκρη και θα εχουμε σύντομα μπεμπε.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν ξερω αν και ποσο ισχυει, αλλα εχω ακουσει, οτι οταν υπαρχουν σαλπιγγες με σοβαρα θεματα, καλο ειναι πριν την εξωσωματικη να αφαιρουνται γιατι μπορει η φλεγμονη που φερουν να επηρρεασει την εξωσωματικη. Εχετε ακουσει κατι? Γυναικολογοι δεν ημαστε, αλλα δεχομαστε τοσες πληροφοριες που γινεται ενα μπερδεμα...Σας εχουν πει κατι τετοιο?

Αυτό ισχύει αν υπάρχουν υδροσάλπιγγες που νομίζω ότι φαίνονται με τον υπέρηχο.Νομίζω ότι πάντα υπάρχει πιθανότητα να υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν δεν ελέγξεις λαπαροσκοπικά,αλλά αποφάσισα να κάνω πρώτα εξωσωματική και να πιστεψω στην καλή του τύχη....


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου θαύμα δεν έγινε αυτό το μήνα!Είδα λίγο αιματάκι.Κι έχω σταματήσει να πιστεύω στο αίμα εμφύτευσης:roll:.Δύο κύκλοι ακόμη και ίσως το θαύμα της εξωσωματικής το Σεπτέμβριο...


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το δικό μου θαύμα δεν έγινε αυτό το μήνα!Είδα λίγο αιματάκι.Κι έχω σταματήσει να πιστεύω στο αίμα εμφύτευσης:roll:.Δύο κύκλοι ακόμη και ίσως το θαύμα της εξωσωματικής το Σεπτέμβριο...

Ποτε δεν ξερεις. Ποτε δενπερημενεις ;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα YellowGirl. Γιατι να σκέφτεσαι οτι τα ωάρια σου δεν είναι καλά ? Λένε οτι με την εξωσωματική με φάρμακα, καμια φορά δεν είναι όλα τα ωάρια καλά. Αυτό δεν σημαίνει οτι εχεις κακά ωάρια, λογικό είναι οταν το σώμα βομβαρδίζεται με ορμόνες και βάλε και το ψυχολογικό άγχος, να υπάρξουν και απώλειες. ΤΟ θετικό ειναι οτι είχες και 2 καλής ποιότητας. Αρα..........σκέψου την θετική πλευρά .Και ελπίζω οι γιατροι σου να είναι άνθρωποι και να μη σου λένε μ.@@@κιες.

Και εγω θελω να πιστευω οτι μπορει την επομενη φορα να σχηματιστει μια τελειως διαφορετικη εικονα, θετικη, και να ειναι καλυτερα τα πραγματα. Με την δευτερη προσπαθεια θα εχουν και οι γιατροι πιο ξεκαθαρο ιστορικο ωστε να μιλησουν και με σιγουρια.

Δεν γνωριζω καθολου αν υπαρχει κινδυνος για εξωμητριο με φραγμενες σαλπιγγες. Λιγο υπομονη και ο γιατρος σου θα σου λυσει ολες τις αποριες που εχεις.

Σιγουρα το καπνισμα (και εγω καπνιζα και ψιλοκαπνιζω ακομη),λενε, οτι επηρεαζουν την ποιοτητα των ωαριων. Καλα, το καπνισμα κανει κακο παντου. Καλο θα ειναι να το κοψεις η τουλαχιστον να το μειωσεις αν μπορεις.

Για ποτε σκεφτεσαι να ξεκινησεις? Η ακομη δεν εχεις μιλησει με τον γιατρο σου?

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ξερεις. Ποτε δενπερημενεις ;

Τέλεια ερώτηση!!Δεν περιμένω μέχρι την Κυριακή αλλά πραγματικά μπορεί να ήρθε...Αυτό με την εμφύτευση το χω ζήσει πολλές φορές οπότε δε μασάω!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !,

Αννα μου ποτε δεν ξερεις. Αυτο με την εμφυτευση το λενε αλλα οκ μην το βλεπουμε κ αρνητικα. Ολα παιζουν σν δεν ερθει η κακιασμενη.

Yellow girl, εκλεισα ραντεβου για αυτη την εβδομαδα με το γιατρο να δει τις εξετασεις μου. Μετα το βλεπω απο Σεπτεμβριο , οκτωβριο να ξεκινησουμε το οτιδηποτε. Το σημαντικο για μενα θσ ριναι το προβλημα να ειναι μονονοι σαλπιγγες. Μακαρι να σταθω τυχερη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολα τα κοριτσια,

Lunity οτιδηποτε εχτρα προβλημα και να εντοπιστει να ξερεις οτι λυνεται. Αλλα μπορει και να ειναι μονο οι σαλπιγγες το θεμα σου και αδικα να ανησυχεις.Ασε να δουμε τι θα πει ο γιατρος και μετα να ξερεις οτι υπαρχουν τελικα πολλες λυσεις αρκει να εχουμε υπομονη.

Αχ αυτη η υπομονη, ποσο ακομη πια θα κανουμε αραγε ... !!!

Αννα θα πανε ολα καλα, το καλυτερο ειναι να κανεις ευχαριστες διακοπες και να ξεκουραστεις το καλοκαιρι. Απο σεπτεμβρη εχω την καλη διαισθηση οτι ολες μας θα ειμαστε με ενα σπορακι στην κοιλιτσα μας.

Link to comment
Share on other sites

Mikroulaki εισαι καλα τωρα, υποχωρησε το πρηξιμο που εκανε η υπερδιεργερση?

Αρε peny ηρεμη δυναμη εισαι ....

το πρηξιμο υποχωρησε αλλα οχι ολο το υγρο...ε κανα υπερηχο σημερα εχει μεινει λιγο αλλα μου ειπαν θα απορροφηθει απο τον οργανισμο μου. τελικα ετ θα κανω σε αυτον τον κυκλο.. ξεκιναω σημερα cyclacoyr και ειδωμεν!!

πενακυ μου το ξερω και σε ευχαριστω... νιωθω και ειμαι καλα!

κι εσυ μια χαρα τα πας! αντε σιγα σιγα να φουσκωσουν οι κοιλιτσες μας! θα μας βοηθησει ολες ο Θεος θα δεις! αργα η γρηγορα θα γινεια απλα ταλαιπωρουμαστε παραπανω... οσα αντεχουμε καλοδεχουμενα!


thpmp3.png

jyeHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Lunity μου δεν νομίζω αυτό το μήνα.Φυσικά και είναι μόνο οι σάλπιγγες ..μη ξεκινάς τώρα και ανησυχείς προκαταβολικά για άλλα πράγματα!!

Θα μας φέρει το μικράκι τύχη τώρα που ξεκινάει!!Μικρουλάκι περιμένουμε τα καλά σου νέα!!

Ξεκίνησα ομοιοπαθητική σήμερα-τί να κάνω την είδα και λίγο αλλιώς-.Και εκεί ο γιατρός μου είπε για ήλιο και θάλασσα κορίτσια.:'Οσο μπορούμε,θα βοηθήσει.


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο μενα,

ειμαι 34 χρονων και τον περασμενο μαιο ξεκινησα για πρωτη φορα διαδικασια εξωσωματικης. Απετυχε και η γιατρος μου ηταν προβληματισμενη διοτι δεν ανταποκριθηκε ο οργανισμος μου με τα πρωτα φαρμακα. Τυχαιο η οργανικο?Ποιος ξερει.Θα δειξει η πορεια.

Γενικα η εικονα των ωαριων-εμβρυων δεν ηταν καθολου καλη, παρα το νεαρο της ηλικιας μου. Ενω γονιμοποιηθηκαν τα 7 δεν μπορεσαμε να εχουμε τελεια γονιμοιποιημενα ωαρια παρα μονο 2 καλης ποιοτητας. Απο Σεπτεμβρη ξεκιναω με αλλο πρωτοκολλο (πιο πολλα φαρμακα και δοσεις ). Καλη μας επιτυχια και ευχομαι να πανε καλα σε ολες τις γυναικες που προσπαθουν ...

Ίσως το άλλο πρωτόκολλο να είναι το άλλο που σου ταιριάζει,συμφωνώ ότι τώρα θα προσαρμοστεί καλύτερα η δοσολογία πάνω σου....Εύχομαι να τα καταφέρουμε όλες!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.ι μου κανετε ; εγω σημερα εχω το ραντεβου με τον εξωσωματικο κ εχω τρελο αγχος. Ειχα στειλει το πορισμα της σαλπιγγογραφιας σε ερωτημα γιατρο φορουμ κ μου ειπε πως η μια σαλπιγγα ειναι υδροσαλπιγγα. Ουφ δεν ξερω ποση στεναχωρια με περιμενει ακομα. Υποθετω οτι θα οπρεπει να αφαιρεσω τις σαλπιγγες κ να πρριμενω μετα για να ξεκινησω την εξωσωμστικη. Δεν ξερω πως υα το αντιμετωπισω ειμαι κουρελι.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...