Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Πρώτη εξωσωματικη 9/14 40+


Recommended Posts

Λεμονια μου, επειδη δεν μπορω να παιρνω συνεχεια κορτιζονη και αντιπηκτικες, αν μεινω εγκυος με φυσ.συλληψη, το νωριτερο που μπορω να το διαπιστωσω ειναι 2-3 μερες πριν την καθυστερηση. Στην εξωσωματικη, επειδη ξερω ποτε θα μπουν τα εμβρυα, θα προετοιμαστω απο πριν με ενα μηνα κορτιζονη και ινοχεπ πριν την ετ. Αυτο με τρομαζει μονο. Οτι ισως στην φυσ.συλληψη να μην προλαβω. Ομως σε ευχαριστω για την ευχουλα, και παρα τους φοβους μου, εννοειται οτι θα το παλεψω ολο το καλοκαιρι. Φυσικα εκτος απο αυτα που βρηκα, μπορει απλα να φταιει η ποιοτητα των ωαριων λογω ηλικιας. Κι εκει κανεις δεν μπιρει να κανει τιποτα. Γι'αυτο και λεω...οτι πει ο Θεος...:)

peny τράβηξες και εσυ πολλά κοριτσι μου,σου ευχομαι υπομονη και δυναμη,μπραβο σου που εχασες 15 κιλά,ειναι ενας αθλος....αφου θα εχεις προγραμματισμενη εμβρυομεταφορα, απολαυσε το καλοκαιρι σου και που ξερεις...μπορει να μην χρειαστει!πως γινετε ρε π.... μου όλα σε σένα???


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anna74

    Anna74 56 δημοσιεύσεις

  • Faith 30

    Faith 30 29 δημοσιεύσεις

  • white

    white 19 δημοσιεύσεις

  • smamy

    smamy 14 δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια μου.

Μακαρι ολεε μας να τα καταφερουμε. Εγω δεν ξερω αν υπαρχει αλλο θεμα εκτος απο τις φραγμενες σαλπιγγες. Καπνιζω πολλα χρονια κ φοβαμαι οτι εχω κ αλλα θεματα. Το ευτυχημα ειναι οτι ο αντρας μου εχει καλο σπερμα. Κοριτσια η ηλικια ειναι σχετικη. Μια 40αρα μπορει να εχει αμεσα θετικο σποτελεσμα απο μια νεοτερη. Παιζουν πολλα ρολο. Ενα βημα καθε φορα. Προσωπικα εχω γινει ρακος κ σκεφτομαι οτι χανω το τραινο με τοσα θεμετα. Η ελπιδα ομως πεθαινει τελεθταια. Παρακαλαω τον οποιο θεο να μου επιτρεψει την πιθανοτητα εξωσωμστικης σε φυσικο κυκλο.

Μαζι θα το παλεψουμε ολες κ η χαρα θα ειναι μεγαλη γιατι δινει ελπιδες !

Link to comment
Share on other sites

Στην ίδια φάση λοιπόν(αν εξαιρέσουμε την ηλικία-πράγμα σημαντικό..)Πάντως η σαλπιγγογραφία μπορεί να δείξει και λάθος.Μετά τη σαλπιγγογραφία περασα πολύ δύσκολα,αισθάνθηκα λίγο σα χαλάσμένο μηχάνημα:(,πένθησα τη χαμένη μου γονιμότητα για 1 μήνα περίπου.Μιλάμε για πολύ κλαμά...Μετά άρχισα να πηγαίνω στους γιατρούς που εν ολίγοις μου έλεγαν πόσο μεγάλη είμαι..Δώσε πληροφορίες για το φίλο εξωσωματικό σε π.μ...Τώρα είμαι πολύ καλά..Και ελπίζω στο θαύμα της εγκυμοσύνης μου μέσα στο καλόκαίρι.Στο εύχομαι και εσένα!

Εε αυτοι οι γιατροι ειναι για σκοτωμα. Ενταξει δεν σαι κ παιδουλα αλλσ μην τρελαθουμε κι ολας. Εδω η αλλη με εξωσωμστικη εκανε παιδι στα 45 Κ πολλες γυναικες μεγαλυτερες τα καταφεραν. Απλα μην καθυστερσεις τις προσπαθειες. Οσο για την σαλπιγγογραφια ο πονος που ενοιωσα μου επιβεβαιωνει οτι δεν εγινε λαθος. Ασε που μου ειπαν κ για συμφηση κ εχω τρελαθει. Περιμενω την αξιολογηση απο τον γιατρο που θα με δει. Οταν θα τον δω θα σου δωσω πληροφοριες κ γιαυτον. Σου ευχομαι να ερθει το καλοκαιρινο σπορακι σου. Θα κσνεις σε φυσικο κυκλο;

Link to comment
Share on other sites

lunity καλη επιτυχια και σε σένα και σε όλλες....ατέλιωτες οι μερες μέχρι να μαζευτουν τα χαρτια για την επιτροπη...ουφ ειδικά οταν κανεις πρώτη φορα εξωσωμ.,δεν ξερεις τι σου γίνετε...εγω ειμαι 27 και ειναι πρωτη φορα.

Κοριτσι μου εισαι μικρηβκ εχεις μεγαλυτερες πθθανοτητς απο εμας τις λιγο μεγαλυτερες. Σου ευχομαι συντομα να εχεις το μωρακι σου. Εγω το βλεπω να ξεκιναω τον οκτωβριο τη διαδικασια λογω εργασιας του αντρα μου. Εως τοτε θα βραζω....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο μενα,

ειμαι 34 χρονων και τον περασμενο μαιο ξεκινησα για πρωτη φορα διαδικασια εξωσωματικης. Απετυχε και η γιατρος μου ηταν προβληματισμενη διοτι δεν ανταποκριθηκε ο οργανισμος μου με τα πρωτα φαρμακα. Τυχαιο η οργανικο?Ποιος ξερει.Θα δειξει η πορεια.

Γενικα η εικονα των ωαριων-εμβρυων δεν ηταν καθολου καλη, παρα το νεαρο της ηλικιας μου. Ενω γονιμοποιηθηκαν τα 7 δεν μπορεσαμε να εχουμε τελεια γονιμοιποιημενα ωαρια παρα μονο 2 καλης ποιοτητας. Απο Σεπτεμβρη ξεκιναω με αλλο πρωτοκολλο (πιο πολλα φαρμακα και δοσεις ). Καλη μας επιτυχια και ευχομαι να πανε καλα σε ολες τις γυναικες που προσπαθουν ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουφ, μια ερωτση κοριτσια αν ξερετε. Οταν εχεις φραγμενες σαλπιγγες το να κανεις ελευθερα δεν υπαρχει κινδυνος εξωμητριου. ; θα ρωτησω το γιατρι αλλα προς το παρον απο την τεταρτη που εμαθα για τις σαλπιγγες δεν εχουμε επαφες.... Ημουν κ χαλια κ πονουσα. Αννα μου εσυ πως προχωρας που εχεις παροπμοιο θεμα;

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου εισαι μικρηβκ εχεις μεγαλυτερες πθθανοτητς απο εμας τις λιγο μεγαλυτερες. Σου ευχομαι συντομα να εχεις το μωρακι σου. Εγω το βλεπω να ξεκιναω τον οκτωβριο τη διαδικασια λογω εργασιας του αντρα μου. Εως τοτε θα βραζω....

λουνιτη καλημέρα! όντος μεχρι τον οκτωβριο θα ειναι ατελειωτες οι μερες....κοιτα να χαλαρωσεις για να ειναι ετοιμο το σωμα σου να υποδεχτει το νινακι σου!!!!!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο μενα,

ειμαι 34 χρονων και τον περασμενο μαιο ξεκινησα για πρωτη φορα διαδικασια εξωσωματικης. Απετυχε και η γιατρος μου ηταν προβληματισμενη διοτι δεν ανταποκριθηκε ο οργανισμος μου με τα πρωτα φαρμακα. Τυχαιο η οργανικο?Ποιος ξερει.Θα δειξει η πορεια.

Γενικα η εικονα των ωαριων-εμβρυων δεν ηταν καθολου καλη, παρα το νεαρο της ηλικιας μου. Ενω γονιμοποιηθηκαν τα 7 δεν μπορεσαμε να εχουμε τελεια γονιμοιποιημενα ωαρια παρα μονο 2 καλης ποιοτητας. Απο Σεπτεμβρη ξεκιναω με αλλο πρωτοκολλο (πιο πολλα φαρμακα και δοσεις ). Καλη μας επιτυχια και ευχομαι να πανε καλα σε ολες τις γυναικες που προσπαθουν ...

καλημερα και καλως ηρθες....υπομονη και επιμονη και θα γινει το θαυμα!!!όλλες το αξιζουμε!


EpmQp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο μενα,

ειμαι 34 χρονων και τον περασμενο μαιο ξεκινησα για πρωτη φορα διαδικασια εξωσωματικης. Απετυχε και η γιατρος μου ηταν προβληματισμενη διοτι δεν ανταποκριθηκε ο οργανισμος μου με τα πρωτα φαρμακα. Τυχαιο η οργανικο?Ποιος ξερει.Θα δειξει η πορεια.

Γενικα η εικονα των ωαριων-εμβρυων δεν ηταν καθολου καλη, παρα το νεαρο της ηλικιας μου. Ενω γονιμοποιηθηκαν τα 7 δεν μπορεσαμε να εχουμε τελεια γονιμοιποιημενα ωαρια παρα μονο 2 καλης ποιοτητας. Απο Σεπτεμβρη ξεκιναω με αλλο πρωτοκολλο (πιο πολλα φαρμακα και δοσεις ). Καλη μας επιτυχια και ευχομαι να πανε καλα σε ολες τις γυναικες που προσπαθουν ...

Kαλημέρα YellowGirl. Γιατι να σκέφτεσαι οτι τα ωάρια σου δεν είναι καλά ? Λένε οτι με την εξωσωματική με φάρμακα, καμια φορά δεν είναι όλα τα ωάρια καλά. Αυτό δεν σημαίνει οτι εχεις κακά ωάρια, λογικό είναι οταν το σώμα βομβαρδίζεται με ορμόνες και βάλε και το ψυχολογικό άγχος, να υπάρξουν και απώλειες. ΤΟ θετικό ειναι οτι είχες και 2 καλής ποιότητας. Αρα..........σκέψου την θετική πλευρά .Και ελπίζω οι γιατροι σου να είναι άνθρωποι και να μη σου λένε μ.@@@κιες.

Link to comment
Share on other sites

peny τράβηξες και εσυ πολλά κοριτσι μου,σου ευχομαι υπομονη και δυναμη,μπραβο σου που εχασες 15 κιλά,ειναι ενας αθλος....αφου θα εχεις προγραμματισμενη εμβρυομεταφορα, απολαυσε το καλοκαιρι σου και που ξερεις...μπορει να μην χρειαστει!πως γινετε ρε π.... μου όλα σε σένα???

Χαχαχαχ...Εφακι μου, περασα πολλους μηνες οικτιροντας τον εαυτο μου, ακριβως γι'αυτην την ερωτηση...περνωντας απο βαρια μελαγχολια για την τυχη μου και για ολα οσα κουβαλαω. Ομως ο Θεος μου εδωσε πολυ δυναμη κι εναν καταπληκτικο αντρα για συζηγο, κι ετσι τωρα μπορω και γελαω παλι και εχω αποδεχτει την κατασταση αλλα και την πιθανοτητα να χρειαστει να προβω και σε...αλλες λυσεις...τελικα δεν πιστευω τοσο στην τυχη...ολα γινονται για καποιο σκοπο και οτι επιτρεπει μπορουμε να το αντεξουμε και μας κανει καλυτερους ανθρωπους! Ακομη κι αν καμια φορα, περιλαμβανει πολυ-πολυ και βαθυ πονο!


bSqYp3.pngu97Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ουφ, μια ερωτση κοριτσια αν ξερετε. Οταν εχεις φραγμενες σαλπιγγες το να κανεις ελευθερα δεν υπαρχει κινδυνος εξωμητριου. ; θα ρωτησω το γιατρι αλλα προς το παρον απο την τεταρτη που εμαθα για τις σαλπιγγες δεν εχουμε επαφες.... Ημουν κ χαλια κ πονουσα. Αννα μου εσυ πως προχωρας που εχεις παροπμοιο θεμα;

Υποθετω αναλογα με τον βαθμο αποφραξης. Πιθανοτητα εγκυμοσυνης, εστω και μικρη, νομιζω υπαρχει παντα.


bSqYp3.pngu97Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και απο μενα,

ειμαι 34 χρονων και τον περασμενο μαιο ξεκινησα για πρωτη φορα διαδικασια εξωσωματικης. Απετυχε και η γιατρος μου ηταν προβληματισμενη διοτι δεν ανταποκριθηκε ο οργανισμος μου με τα πρωτα φαρμακα. Τυχαιο η οργανικο?Ποιος ξερει.Θα δειξει η πορεια.

Γενικα η εικονα των ωαριων-εμβρυων δεν ηταν καθολου καλη, παρα το νεαρο της ηλικιας μου. Ενω γονιμοποιηθηκαν τα 7 δεν μπορεσαμε να εχουμε τελεια γονιμοιποιημενα ωαρια παρα μονο 2 καλης ποιοτητας. Απο Σεπτεμβρη ξεκιναω με αλλο πρωτοκολλο (πιο πολλα φαρμακα και δοσεις ). Καλη μας επιτυχια και ευχομαι να πανε καλα σε ολες τις γυναικες που προσπαθουν ...

Γεια σου κοριτσι μου! Εμεις θα τα λεμε κι εδω...Υπομονηηηηη...


bSqYp3.pngu97Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα!! penaky μου,yellowgirl σας βρισκω και εδω! χαχα!

εγω ειμαι 25 και λογω ολιγοασθενοτερατοσπερμιας, ξεκινησα την διαδικασια εξωσωμ 18 μαιου. πριν 13 μερες εκανα ωοληψια και γονιμοποιηθηκαν ολα τα ωαριακια! μην απελπιζεστε, εμεις με τετοιο σπερμα ημασταν πολυ απαισιοδοξοι ομως οι εμβρυολογοι εκαναν απιστευτη δουλεια! ειμαι στο γεννεσις στον Κ.Παντο.

τελικα εμβρυομεταφορα δεν εγινε λογω υπερδιεγερσης που επαθα και αν ολα ειναι οκ θα κανω σε αυτον τον κυκλο. σημερα αδιαθετησα και αυριο θα κανω υπερηχο για να δουμε αν συνηλθαν οι ωοθηκες μου και πραττουμε αναλογως! καλη επιτυχια σε ολες σας ευχομαι!!!


thpmp3.png

jyeHp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, μια ερωτση κοριτσια αν ξερετε. Οταν εχεις φραγμενες σαλπιγγες το να κανεις ελευθερα δεν υπαρχει κινδυνος εξωμητριου. ; θα ρωτησω το γιατρι αλλα προς το παρον απο την τεταρτη που εμαθα για τις σαλπιγγες δεν εχουμε επαφες.... Ημουν κ χαλια κ πονουσα. Αννα μου εσυ πως προχωρας που εχεις παροπμοιο θεμα;

Υπάρχει πάντα η πιθνότητά εξωμητρίου.Να κάνεις προσπάθεις όπως κι εγώ!!Μπορεί να τον βρει το δρόμο το σπόρι και να γίνει το θαύμα.αν γίνει εξωμήτριο(που το απέυχομαι) θα φαιρέσουμε λαπαροσκοπικά τη σάλπιγγα που μας λένε ότι είναι άχρηστη και θα κάνουμε κι ένα τσεκαπ στα μέσα μας.Τί έχεις να΄χάσεις αν όντως οι σάλπιγγες είναι κλειστές?Να χαρούμε το καλοκαίρι κι έχει ο θεός!!:PΑ και κακώς δεν έχετε επαφές.Βουρ στο ψητό.Δηλαδή αν δεν είχες κάνει σαλπιγγογραφία τί θα άλλαζε?


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα!! penaky μου,yellowgirl σας βρισκω και εδω! χαχα!

εγω ειμαι 25 και λογω ολιγοασθενοτερατοσπερμιας, ξεκινησα την διαδικασια εξωσωμ 18 μαιου. πριν 13 μερες εκανα ωοληψια και γονιμοποιηθηκαν ολα τα ωαριακια! μην απελπιζεστε, εμεις με τετοιο σπερμα ημασταν πολυ απαισιοδοξοι ομως οι εμβρυολογοι εκαναν απιστευτη δουλεια! ειμαι στο γεννεσις στον Κ.Παντο.

τελικα εμβρυομεταφορα δεν εγινε λογω υπερδιεγερσης που επαθα και αν ολα ειναι οκ θα κανω σε αυτον τον κυκλο. σημερα αδιαθετησα και αυριο θα κανω υπερηχο για να δουμε αν συνηλθαν οι ωοθηκες μου και πραττουμε αναλογως! καλη επιτυχια σε ολες σας ευχομαι!!!

Καλή τύχη!!Μακάρι,να μας φέρεις τύχη το μικιό!!:-D


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...