Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Πρώτη εξωσωματικη 9/14 40+


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ Αννα μου για το καλωσορισμα.Οχι δεν είναι η πρώτη μου προσπάθεια αλλά επειδή σε όλες σας είδα και κάτι από τα δικά μου είπα να κάνουμε παρειτσα.Είμαι και εγώ 40 και θα κάνω τον Σεπτέμβρη την 8η εωσωματική.Η τελευταία μου προσπάθεια ήταν με δανεικά αλλά και εκεί δεν τα καταφερα.

Θα μάθω τα ονοματακια σας σιγά σιγά συγνώμη που δεν τα θυμάμαι αλλά θέλω να πω στο κοριτσάκι που ρωτάει για την υστεροσκόπηση να μην αγχώνεται καθόλου είναι πολύ απλή επέμβαση και κατά την γνώμη μου σημαντική.[/Q

Αχ κοριτσάκι μου έχεις ταλαιπωρηθεί...Φαντάζομαι ότι θα έχεις ξεσκονίσει τα πάντα και θα έχεις βρει τι φταίει εεε?Και με την τελευταία σου προσπάθεια καταρρίπτονται κι αυτά που λένε για την ηλικία των ωαρίων μας...Η επόμενη προσπάθεια θα είναι με τα δικά σου ωάρια?Που τις έκανες τις εξωσωματικές?Αν θέλεις μας λες..Εύχομαι αυτή η ομάδα να φέρει τύχη σε όλες μας!!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Anna74

    Anna74 56 δημοσιεύσεις

  • Faith 30

    Faith 30 29 δημοσιεύσεις

  • white

    white 19 δημοσιεύσεις

  • smamy

    smamy 14 δημοσιεύσεις

Εγραφα εγραφα κ εσβησσν.

Γελοου γκερλ να περασεις καλα κ να ξεφυγεις λιγο απο τιε εννοιες.

Τακα καλως σε βρηκαμε. Ευχμαι αυτη τη φορα να πετυχει η εξωσωματικη. Οι γιατροι τι σου εχουν πει. Η ηλικια σου ειναι συνηθισμενη στις εξωσωματικες. Σου εχουν πει κατι συγκρπεκριμενο που εφταιξε ;

Εγω 10 μερες γνωριζω οτι ειμαι υπογοιμη. Πριν ηξερα οτι εχω Ηpv χωρις αλλιωσεις αλλα τωρα εμφανιστικε παλι στο παπ κ πρεπει να κανω κολποσκοπηση κ βιοψια. Ολα τα σκατα μαζι.

Δεν φοβαμαι την υστεροσκοπηση. Το αποτελεσμα φοβαμαι. Ειμαι κ ''χεστρα'' στο μεταξυ.αλλα ο γιατρος με ηρεμισε πολυ. Πειτε μου λιγο κοριτσια για την εξωσωματικη με φαρμακα. Τι γινεται ; ο γιατρος μου θελει να κανω με φαρμακα κ δεν εχω ιδεα. Επισης ποσα ωαρια σου βαζουν συνηθως ;

Είναι πολύ σημαντικό που σε ηρέμησε ο γιατρός σου!Μάλλον το καλύτερο είναι να τον εμπιστευθείς.Κι εγώ εχω ΗPV,θεωρητικά δεν υπάρχει πρόβλημα τώρα.Δυστυχώς,έχουμε πολλά κοινά...Αυτό για το κουρέλι που λες...το έζησα στο πετσί μου.Πένθησα κανένα μήνα,με πειράζει πολύ ακόμη αλλά έβγαλα τα μαύρα:wink:.Μόλις δρομολογηθεί η εξωσωματική σου θα ηρεμήσεις...Να γίνει η υστεροσκόπηση να τελειώνεις και μετά να χαλαρώσεις...


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ γεμάτη ελπίδες για φυσική σύλληψη μέσα στο καλοκαίρι(αιθεροβάμων ίσως) ξεκίνησα και ομοιοπαθητική(καθόλου καφές).Θα σας πω αν δω κανένα αποτέλεσμα.Μετά από τα νέα της υπογονιμότητας αισθανόμουν συντεριμμένη και αποφάσισα ότι πρέπει να ηρεμήσω:roll:


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ γεμάτη ελπίδες για φυσική σύλληψη μέσα στο καλοκαίρι(αιθεροβάμων ίσως) ξεκίνησα και ομοιοπαθητική(καθόλου καφές).Θα σας πω αν δω κανένα αποτέλεσμα.Μετά από τα νέα της υπογονιμότητας αισθανόμουν συντεριμμένη και αποφάσισα ότι πρέπει να ηρεμήσω:roll:

Πρωτη φορα θα κανεις το σεπτεμβριο ; αντρ καλη επιτυχια να εχεις κοπελα μου. Θα μας πεις ετυπωσεις κ διαδικασια. Εγω προς το παρον μαζευω εξετασεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι κορίτσια, τις προσπάθειες τις έχω κάνει στα 3 μεγαλύτερα κέντρα των Αθηνών, δεν ξέρω αν θα ξαναδοκιμάσω με δικά μου ή αν θα ξαναπάρω από δότρια, έχω απογοητευτεί πάρα πολύ και ναι δεν υπάρχει εξέταση που να μην έχω κάνει, τις έχω κάνει όλες.Τα ωάρια μου δεν είναι και χάλια απλά μετά από τόσα μηδενικά είπα και εγώ να πάρω ξένα, έλα όμως που δεν μου έκατσε ούτε και έτσι.Τώρα λέω να ξεκινήσω ραντεβού και με άλλους γιατρούς να δω τι θα μου πει και κανας άλλος, από τις φίρμες πάντως δεν είδα προκοπή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρωτη φορα θα κανεις το σεπτεμβριο ; αντρ καλη επιτυχια να εχεις κοπελα μου. Θα μας πεις ετυπωσεις κ διαδικασια. Εγω προς το παρον μαζευω εξετασεις.

Αν η εξωσωματική είναι σίγουρη για το φθινόπωρο θα σου πρότεινα να κλείσεις από τώρα ραντεβού καλού-κακού με την επιτροπή εξωσωματικής για το Σεπτέμβρη ώστε να πάρεις τα φάρμακα(γύρω στα 1000 ευρώ) δωρεάν. Από 20 Αυγούστου και μετά δρομολογείται η δική μου(αφού περάσω την Τρίτη την επιτροπή).Ευχαριστώ! Εξακολουθώ να ελπίζω σε θαύμα στους 2 επόμενους κύκλους!!Μου ήρθε αυτή τη φορά:roll: Πάμε στους Παξούς στις 14 Ιουλίου και μετά Κέρκυρα ....:P


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι κορίτσια, τις προσπάθειες τις έχω κάνει στα 3 μεγαλύτερα κέντρα των Αθηνών, δεν ξέρω αν θα ξαναδοκιμάσω με δικά μου ή αν θα ξαναπάρω από δότρια, έχω απογοητευτεί πάρα πολύ και ναι δεν υπάρχει εξέταση που να μην έχω κάνει, τις έχω κάνει όλες.Τα ωάρια μου δεν είναι και χάλια απλά μετά από τόσα μηδενικά είπα και εγώ να πάρω ξένα, έλα όμως που δεν μου έκατσε ούτε και έτσι.Τώρα λέω να ξεκινήσω ραντεβού και με άλλους γιατρούς να δω τι θα μου πει και κανας άλλος, από τις φίρμες πάντως δεν είδα προκοπή.

Πά...τος, Μαστ...μηνάς να υποθέσω. Εγώ πάλι αποφάσισα να πάω στο Έλενα για αρχή και μετά βλέπουμε .Να σου στείλω μήνυμα με 2 λιγότερο γνωστούς που μου 'χουν προτείνει? Το θέμα της επιλογής κέντρου είναι δύσκολο. Μετά από περιπλάνηση αποφάσισα απλά να πάω στο νοσοκομείο όπου έκανα αφαίρεση ινομυωμάτων και ήμουν πολύ ευχαριστημένη. Μήπως θα έπρεπε να πας στο Αλεξάνδρα? Δύσκολη απόφαση...Ακόμη κι αν αποφάσισα, κάπου μέσα μου δεν είμαι σίγουρη..


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Αν η εξωσωματική είναι σίγουρη για το φθινόπωρο θα σου πρότεινα να κλείσεις από τώρα ραντεβού καλού-κακού με την επιτροπή εξωσωματικής για το Σεπτέμβρη ώστε να πάρεις τα φάρμακα(γύρω στα 1000 ευρώ) δωρεάν. Από 20 Αυγούστου και μετά δρομολογείται η δική μου(αφού περάσω την Τρίτη την επιτροπή).Ευχαριστώ! Εξακολουθώ να ελπίζω σε θαύμα στους 2 επόμενους κύκλους!!Μου ήρθε αυτή τη φορά:roll: Πάμε στους Παξούς στις 14 Ιουλίου και μετά Κέρκυρα ....:P

Να περασεις ομορφα τις διακοπες σου κ να γυρισεις με γεματες μπαταριες κ νινακι.

Εγω δεν εχω τιποτα σιγουρο. Πρεπει πρωτα να κανω την υστεροσκοπηση να δουμε οτι ειμαινκαλα κ μετα τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι πραγματικά τα αποτελέσματα της υστεροσκόπησης να είναι καλά και να σε φέρουν πιο κοντά στο μωράκι-ια σου!!Την προγραμμάτισες?Θα έχεις αγωνία μέχρι να γίνει...Πόσο σε καταλαβαίνω..


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια. Θα πατε για μπανιο σημερα ;

Εγω λεω να κανω το πρωτο μου.

Αννα μου θα την κανω οταν θα μπορει ο αντρας μου να ειναι μαζι μου. Τωρα δεν γινεται γιατι ειμαστε εκτος Αθηνων. Θα πρεπει να περιμενω τον οκτωβριο να τα κανουμε ολα μαζι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκι μου!!Έχεις καιρό μέχρι τον Οκτώβρη να χαρείτε τον έρωτά σας!!Μόνο οι 2 μας είμαστε μέσα.. Όλες λείπουν! Εμένα μου ήρθε αυτή που δεν περίμενα.(που λες κι εσύ) Τα μπάνια επίσημα την επόμενη βδομάδα στους Παξούς. Αν χρειαστείς κάτι από Αθήνα, συμπαράσταση, ο,τιδήποτε ..πες μου!


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Σήμερα περνάω την επιτροπή εξωσωματικής.Ελπίζω να μην υπάρξει πρόβλημα και να είμαστε έτοιμοι για το Σεπτέμβριο...Κορίτσια που έχετε κάνει ήδη εξωσωματική και δεν έχει πετύχει δείτε μήπως αυτό σχετίζεται http://www.bagiokos.gr/?page_id=536&www.bagiokos.gr Τάκα να σε κρύψω στη βαλίτσα?:)


Qi0Mp3.png?ChdnBzhLZZCdp3.png?X2JaRTu1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Σήμερα περνάω την επιτροπή εξωσωματικής.Ελπίζω να μην υπάρξει πρόβλημα και να είμαστε έτοιμοι για το Σεπτέμβριο...Κορίτσια που έχετε κάνει ήδη εξωσωματική και δεν έχει πετύχει δείτε μήπως αυτό σχετίζεται http://www.bagiokos.gr/?page_id=536&www.bagiokos.gr Τάκα να σε κρύψω στη βαλίτσα?:)

Καλημερα Αννα καλη επιτυχια σημερα. Θα εισε ετοιμη για το σεπτεμβριο. Στειλε μας νεα πως πηγε κ τη βδιαδικασια αν μπορεις. Φιλακια απο μενσ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,να εχουμε ενα ομορφο καλοκαιρι

Anna καλη επιτυχια για την επιτροπη σημερα. Αν εχεις ολες τις εξετασεις δεν θα βρεις καποιο εμποδιο. Αλλα και να σου ζητησουν καμια εξεταση παραπανω δεν θα περιμενεις πολυ καιρο. Την επομενη εβδομαδα θα σε ξανακαλεσουν.Οποτε τον Σεπτεμβριο θα εισαι ετοιμη.Παξους ε? Τυχερουλα και εγω ζηλευω γιατι εχω ακουσει τα καλυτερα για τους παξους.

Lunity εχεις δρομολογησει ποτε θα γινει η υστεροσκοπηση?

Taka και εγω ζηλευωωωω πολυ

Anna φυσικα η ενδομητριωση παιζει πολυ σημαντικο τελικα ρολο στην γονιμοτητα της γυναικας. Εχω ηπια ενδομητριωση και εχω διαβασει καπου οτι επηρεαζει και την ποιοτητα των ωαριων. Οτι εχει συμβει δηλαδη σε εμενα. Αλλα δυστυχως οι γιατροι δεν μπορουν να μιλησουν για την γονιμοτητα 100% με σιγουρια,διοτι ακομη η επιστημη εχει σημαντικα κενα στο συγκεκριμενο θεμα. Παιζει και η τυχη σε μεγαλο ποσοστο οποτε υπομονη μεχρι να μας χαμογελασει και εμας ...:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...