Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Έτσι ακριβώς θα σας τα φέρει ο μπεμπάκος όλα τα καλά του κόσμου και να ζήσετε! ποτέ με το καλό λέτε; Δεν είμαστε και κοντά να φάμε κουφέτα

χαχαχχα ναι ρε γαμωτο...αμεσα susana μου αυριο καταθετω τα χαρτια και σε μια εβδομαδα θα ειναι ετοιμα!!!!οποτε θα τον κανω αμεσως εντομεταξη και για τον πολιτικο θελεις και 150ευρο αχ καταραμενο κρατος απο πουθενα δεν γλιτωνης!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Elenaki με το καλο ο γαμος και μην αγχώνεσαι με το οικονομικο, οι πραγματικες ανάγκες του μωρου δεν ειναι μεγαλες και εγω που χαλασα πολλα χρηματα στο πρωτο ουσιαστικα είδα πως λιγα ηταν χρήσιμα. Λιγα ρουχαλακια απο jumbo ή το next, μια κουνια, ενα απλο καροτσι και εισαι οκ. Ενα μπιμπερο για ωρα αναγκης (ουτε αποστειρωτή ούτε τιποτα αν σου χρειαστούν παίρνεις) . Οταν θα έρχεται η ανάγκη τότε να τη καλύπτεις, ειναι ο χρυσος κανονας. Και μετα τι εξοδα νομίζεις πως εχουν; ρουχαλακια (μεσα στο καλοκαιρι με 50 ευρω ειναι οκ) πάνες και ο γιατρος τους.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το να τα παίρνεις ενδοκολπικα ή από το στόμα τα ίδιο πράγμα είναι δεν καταλαβαίνω εμένα ο γιατρος μου είπε όπως θέλω καλύτερα εγώ

εγώ πάλι κορίτσια τα έπαιρνα ενδοκολπικά γιατί ο γιατρός μου 'πε ότι είναι καλύτερα κι επιπλέον ότι είναι βαριά για το στομάχι.'Οταν όμως είχα αιμορραγία τα έπαιρνα αποκλειστικά από το στόμα.


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το οικονομικο λεγαμε με τον αντρα μου και συνειδητοποιησαμε πως για το μωρο θελουμε 30 ευρω το μηνα για γιατρο + κανα ρουχαλακι για το πρωτο χρονο γιατι οι εποχες ειναι ανάποδα σε σχεση με τη κορη μου. οι πανες ειναι καινούργιες, γάλα παλια μου τέχνη κόσκινο και είμαι οκ.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πάλι κορίτσια τα έπαιρνα ενδοκολπικά γιατί ο γιατρός μου 'πε ότι είναι καλύτερα κι επιπλέον ότι είναι βαριά για το στομάχι.'Οταν όμως είχα αιμορραγία τα έπαιρνα αποκλειστικά από το στόμα.

Τ πρωτο καιρο π τ επαιρνα κ εγω μ ειχε πει ενδοκολπικα καλυτερα γτ δρουν πιο καλα ασε π εμενα μ πείραζαν στο στομαχι πολυ ειδικα με τ εμετους. Τωρα η μαια μ ειπε στομα. Δε ξερω αν ερεθιζεται ο κολπος ενδοκολπικα κ επιβαρυνει τ κατασταση. Ιδεα δε εχω. Α κ μ ειπε 2 ωρες διαφορα με τ μαγνησιο.


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Elenaki με το καλο ο γαμος και μην αγχώνεσαι με το οικονομικο, οι πραγματικες ανάγκες του μωρου δεν ειναι μεγαλες και εγω που χαλασα πολλα χρηματα στο πρωτο ουσιαστικα είδα πως λιγα ηταν χρήσιμα. Λιγα ρουχαλακια απο jumbo ή το next, μια κουνια, ενα απλο καροτσι και εισαι οκ. Ενα μπιμπερο για ωρα αναγκης (ουτε αποστειρωτή ούτε τιποτα αν σου χρειαστούν παίρνεις) . Οταν θα έρχεται η ανάγκη τότε να τη καλύπτεις, ειναι ο χρυσος κανονας. Και μετα τι εξοδα νομίζεις πως εχουν; ρουχαλακια (μεσα στο καλοκαιρι με 50 ευρω ειναι οκ) πάνες και ο γιατρος τους.

dimrous σε αυχαριστω πολυ!!!αγχωνομαι γιατι με μια δουλεια μονο του αντρα μου βγαινει δυσκολα βεβαια απο το καλοκαιρι θ ξεκινησω και εγω με τα ραντεβου μου θα κανω κανενα μασας,καθαρισμο,αποτροιχωση και μακιγιαζ γιατι τωρα το χειμωνα τα πραγματα εδω στο νησι ειναι δυσκολα και δεν εχει και πολυ δοθλεια!!!!οσο για τα πραγματα του μωρου δεν με πειραζει γιατι τα περισσοτερα ειναι δωρα..καροτσι ρηλαξ και αποστειρωτη τα βρηκα ολα τα υπολοιπα θα μου τα παρουν πεθερικα και γονεις...πιο πολυ με αγχωνη το μηνιαιο πακετακι με παιδιατρο πανες κ.λ.π και οσο μεγαλωνουν τα παιδακια εχουν και περισσοτερες απαιτησεις!!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites

Elenaki με το καλο ο γαμος και μην αγχώνεσαι με το οικονομικο, οι πραγματικες ανάγκες του μωρου δεν ειναι μεγαλες και εγω που χαλασα πολλα χρηματα στο πρωτο ουσιαστικα είδα πως λιγα ηταν χρήσιμα. Λιγα ρουχαλακια απο jumbo ή το next, μια κουνια, ενα απλο καροτσι και εισαι οκ. Ενα μπιμπερο για ωρα αναγκης (ουτε αποστειρωτή ούτε τιποτα αν σου χρειαστούν παίρνεις) . Οταν θα έρχεται η ανάγκη τότε να τη καλύπτεις, ειναι ο χρυσος κανονας. Και μετα τι εξοδα νομίζεις πως εχουν; ρουχαλακια (μεσα στο καλοκαιρι με 50 ευρω ειναι οκ) πάνες και ο γιατρος τους.

Σε αυτό το ατόπημα φοβάμαι μην πέσω αρχίζω και αγοράζω άχρηστες βλακιούλες και όχι τίποτα άλλο δεν υπάρχει και χώρος να τα βάλω το δεύτερο δωμάτιο που έχω είναι γύρω-γύρω βιβλιοθήκες δε χωράμε ούτε εμείς καλά καλά


ApRmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φουσκες καλησπερα !! Βαφουμε σαλονι κ εχουμε ξηλωσει τα παντα ολα !!! Χαιρομαι που εισαστε ολες καλα !! Για το μικρο λοιπον αυτο διαλειμμα εχουμε κ λεμε

Kellitsa το μαξιλαρι απ τα motherbaby ειναι το ιδιο και ειναι αρκετα βολικο !! Ριχνω υπνους ξεγυρισμενους λεμε !! Ποτε γεννας ?!

Ο τοιχος του σαλονιου μου εγινε μωβ κ εγω ψιλοαπογοητευτικα !

Πειτε μου ποσο υπεροχο χρωμα ειναι το μωβ !! Ε?ε?ε? Δεν ειναι !!?

1. Χαίρομαι για το μαξιλάρι που το βολεύτηκες. Το σκέφτομαι μέρες και όλο το αναβάλω για οικονομικούς λόγους γιατί όταν θα πάω, θα θέλω να ψωνίσω κιόλας.

2. 7/3 έχω ΠΗΤ...εσύ;

3. Μωβ έχω το υπνοδωμάτιό μας και είναι φανταστικό χρώμα. Τι χρώμα ήθελες να βγει;;;


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου μολις μπηκα σπιτι εβαλα γρηγορα ενα προχειρο φαγητακι θα κανω λουκανικα σαλτουλα με πατατουλες τηγανιτες!!!!!ετρεχα στο δημαρχειο στα κεπ ηθελα να φτιαξω τα χαρτια για τον πολιτικο γαμο...δεν εχουμε παντρευτη ακομη μονο αρραβωνες εχουμε κανει...δυστηχως τα οικονομικα δεν επετρεψαν να κανουμε θρησκευτικο αν και το θελω πολυ ειπαμε να κανουμε τωρα τον πολιτικο και μετα με την βαφτιση να κανουμε και τον θρησκευτικο...ειμαστε μαζιμε τον καλο μου 8 χρονια!!!!πολλα τα εξοδα ρε κοριτσια και εχω ανγχωθη..πρεπει σιγα σιγα να ξεκινησουμε να φτιαχνουμε το σπιτι μας γιατι σε αυτο που ειμαστε τωρα δεν θα χοραμε αλλα εχουμε μελλον γαυτο μεχρι του χρονου τετοια εποχη πιστευω ννα εχουμε μπει!!!

Ακριβώς στην ίδια φάση είμαστε κι εμείς. Σε όλα όσα είπες. Αλλά μην αγχώνεσαι...το κάθε πράγμα στον καιρό του. Τα βασικά τα έχουμε. Άσε τα μυστήρια για μετά. :wink:


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχαχχα ναι ρε γαμωτο...αμεσα susana μου αυριο καταθετω τα χαρτια και σε μια εβδομαδα θα ειναι ετοιμα!!!!οποτε θα τον κανω αμεσως εντομεταξη και για τον πολιτικο θελεις και 150ευρο αχ καταραμενο κρατος απο πουθενα δεν γλιτωνης!!!!

Γιατί θες 150 ευρώ;;; Εμάς δε μας τα ζήτησαν αυτά...μόνο τα δικιολογητικά και το παράβολο 15 ευρώ. Για τις βέρες το καθυστερούμε να φανταστείς. Αυτές δεν έχουμε. :tongue:


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Elenaki με το καλο ο γαμος και μην αγχώνεσαι με το οικονομικο, οι πραγματικες ανάγκες του μωρου δεν ειναι μεγαλες και εγω που χαλασα πολλα χρηματα στο πρωτο ουσιαστικα είδα πως λιγα ηταν χρήσιμα. Λιγα ρουχαλακια απο jumbo ή το next, μια κουνια, ενα απλο καροτσι και εισαι οκ. Ενα μπιμπερο για ωρα αναγκης (ουτε αποστειρωτή ούτε τιποτα αν σου χρειαστούν παίρνεις) . Οταν θα έρχεται η ανάγκη τότε να τη καλύπτεις, ειναι ο χρυσος κανονας. Και μετα τι εξοδα νομίζεις πως εχουν; ρουχαλακια (μεσα στο καλοκαιρι με 50 ευρω ειναι οκ) πάνες και ο γιατρος τους.

Να μην αγωνόμαστε δλδ να πάρουμε ότι βλέπουμε; Κι εγώ φοβάμαι μην πετάξω λεφτά και συγκρατούμαι πλέον.


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

μπράβο χειμώνα!!!έτσι να πάς έως τέλους...:)

δηλαδή κορίτσια, μπορεί η καμπύλη να βγει ψευδής;;xeimwnas, ήσουν εκτός ορίων τελείως ή απλά στα ανώτερα όρια;

Ειχα την πρωτη μετρηση 99 αντι 92 .. κ ετσι χωρις επνελεγχο με εβαλαν σε μετρησεις κ εχω κλεισει ραντεβου με διατροφολογο τη Πεμπτη. Πιθανον η μετρηση νηστειας να επηρεαστηκε απο το βραδυνο φαγητο κ να βγηκε ψευδης, αυτο συζητησαμε με το γιατρο. Θα συνεχισω αλλα μια βδομαδα τις μετρησεις κ θα φαω κ μακαρονια που ειχα φαει το προηγουμενο βραδυ να δουμε αν αυτο επηρεασε τη μετρηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου μολις μπηκα σπιτι εβαλα γρηγορα ενα προχειρο φαγητακι θα κανω λουκανικα σαλτουλα με πατατουλες τηγανιτες!!!!!ετρεχα στο δημαρχειο στα κεπ ηθελα να φτιαξω τα χαρτια για τον πολιτικο γαμο...δεν εχουμε παντρευτη ακομη μονο αρραβωνες εχουμε κανει...δυστηχως τα οικονομικα δεν επετρεψαν να κανουμε θρησκευτικο αν και το θελω πολυ ειπαμε να κανουμε τωρα τον πολιτικο και μετα με την βαφτιση να κανουμε και τον θρησκευτικο...ειμαστε μαζιμε τον καλο μου 8 χρονια!!!!πολλα τα εξοδα ρε κοριτσια και εχω ανγχωθη..πρεπει σιγα σιγα να ξεκινησουμε να φτιαχνουμε το σπιτι μας γιατι σε αυτο που ειμαστε τωρα δεν θα χοραμε αλλα εχουμε μελλον γαυτο μεχρι του χρονου τετοια εποχη πιστευω ννα εχουμε μπει!!!

Elenaki μου ολα καλα θα πανε!! Μην αγχωνεσε για τα οικονομικα, σιγα σιγα κ ολα θα κανονιστουν. Να ζησετε κοριτσακι κ ολα καλα να σας πηγαινουν!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θες 150 ευρώ;;; Εμάς δε μας τα ζήτησαν αυτά...μόνο τα δικιολογητικά και το παράβολο 15 ευρώ. Για τις βέρες το καθυστερούμε να φανταστείς. Αυτές δεν έχουμε. :tongue:

εμεις δινουμε 15ευρω ο ενας και 15 ο αλλος δηλαδη 30ευρω και 120 τη ημερα που θα γινει ο γαμος στο δημαρχειο δεν ξερω γιατι ολο να τα παιρνουν θελουν μου ειπαν απο δημο σε δημο διαφερουν!!!εμεις βερες ειχαμε γιατι ειχαμε αρραβωνιατη πριν ενα χρονο!!!


E9njp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...