Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Κορίτσια εμένα για καρδιοτοκογράφο δεν μου είπε τίποτα η γιατρός μου. Ξέρω οτι 4/12 θα κάνω καμπύλη ζαχάρου 2ωρη και 15/12 θα πάω για υπέρηχο. Μου είχε πει πως αν και η καμπύλη είναι καλή δεν θα χρειαστεί να κάνω τίποτα άλλο. Βέβαια θα ρωτήσω ξανά οταν πάω.

Ρε κορίτσια εσάς κλωτσάνε τόσο πολύ τα μωρά σας??? Μιλάμε κλωτσαει όλη μέρα. Ζήτημα αν σταματήσει για καμιά ώρα και μετά πάλι τα ίδια... Αφού άρχισα να ανησυχώ πως το παιδί είναι νευρασθενικό!!! Χθες βράδυ βογγούσα απο τις κλωτσιές όταν έπεσα για ύπνο. Μιλάμε για γερές όχι αστεία!!! Ο άντρας μου με ρωτούσε τι έπαθα νόμιζε πως κάτι άλλο μου συμβαίνει...

Ρούνα κι εγώ 15/12 έχω....:)...πάλι μαζί θ'αγωνιούμε.Το doppler είναι ο καρδιοτοκογράφος;Εμένα όπως τα ξέρεις...ήρεμος.Εχθές το βράδυ όμως παραήταν ζωηρός και χάιδεψα αρκετή ώρα την κοιλιά μου στο σημείο που κλωτσούσε και μετά άρχισε ν'αραιώνει μέχρι που σταμάτησε.Το διάβασα αυτό κι έπιασε ή ήταν τυχαίο δεν ξέρω.Δοκίμασε να του βάλεις μουσικούλα λένε ότι τους ηρεμεί.


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τι κανετε βρε κορες; εγω σημερα επεστρεψα, πολυ κουραστικο το ταξιδι στους σκ@τοδρομους που εχουμε, με βλεπω την επομενη φορα να πηγαινω αεροπορικος.

Doppler και καρδιοτογραφος ειναι δυο διαφορετικα πραγματα. Με το doppler βλεπουν πως τρεφεται το μωρο με τον ομφαλιο λωρο, οι γνωμες τον γιατρων ως προς αυτη την εξέταση ειναι διχασμενες μιας και υπαρχει πιθανοτητα ψευδούς αποτελεσματος. Ετσι πολλοι γιατροι προτιμούν να την κανουν αν υπαρχουν ενδείξεις. Ο καρδιοτοκογραφος βλεπει τους χτυπους της καρδιας του εμβρυου και κοιτουν πως μεταβάλλονται οταν κουνιεται ή οταν κανει συσπαση η μητρα.

Daip υπομονη με τη ζεστη, η αληθεια ειναι πως το καλοκαιρι ειναι δυσκολο για μθα εγκυο.


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρούνα κι εγώ 15/12 έχω....:)...πάλι μαζί θ'αγωνιούμε.Το doppler είναι ο καρδιοτοκογράφος;Εμένα όπως τα ξέρεις...ήρεμος.Εχθές το βράδυ όμως παραήταν ζωηρός και χάιδεψα αρκετή ώρα την κοιλιά μου στο σημείο που κλωτσούσε και μετά άρχισε ν'αραιώνει μέχρι που σταμάτησε.Το διάβασα αυτό κι έπιασε ή ήταν τυχαίο δεν ξέρω.Δοκίμασε να του βάλεις μουσικούλα λένε ότι τους ηρεμεί.

Αυτό με τη μουσική το έχω δοκιμάσει αλλά δεν έπιασε. Άσε που αυτή η μουσική που υποτίθεται ηρεμεί τα έμβρυα εκνευρίζει εμένα!!! Χαχαχα! Μόλις παρήγγειλα μαξιλάρι και το μενταγιόν. Τελικά τα πήρα και τα δυο από ελληνικά e-shop αφού με τα μεταφορικά πήγαιναν παραπάνω από το amazon.uk;)

Τι ώρα θα πας στις 15?


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη μουσική το έχω δοκιμάσει αλλά δεν έπιασε. Άσε που αυτή η μουσική που υποτίθεται ηρεμεί τα έμβρυα εκνευρίζει εμένα!!! Χαχαχα! Μόλις παρήγγειλα μαξιλάρι και το μενταγιόν. Τελικά τα πήρα και τα δυο από ελληνικά e-shop αφού με τα μεταφορικά πήγαιναν παραπάνω από το amazon.uk;)

Τι ώρα θα πας στις 15?

στις 6!!!καλά έκανες...πές για το μαξιλάρι αν είσαι ευχαριστημένη γιατί ακόμη δεν κατέληξα σε μέγεθος...

dimrous, καλώς επέστρεψες και thanx για την επεξήγηση...πάντα κατατοπιστική...


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη μουσική το έχω δοκιμάσει αλλά δεν έπιασε. Άσε που αυτή η μουσική που υποτίθεται ηρεμεί τα έμβρυα εκνευρίζει εμένα!!! Χαχαχα! Μόλις παρήγγειλα μαξιλάρι και το μενταγιόν. Τελικά τα πήρα και τα δυο από ελληνικά e-shop αφού με τα μεταφορικά πήγαιναν παραπάνω από το amazon.uk;)

Τι ώρα θα πας στις 15?

Γελάω με αυτό που έγραψες για τη μουσική. Και εγώ μπήκα στο διαδύκτιο να ακούσω τα νανουρίσματα και κόντεψα να πάθω κατάθλιψη άσε που τα περισσότερα έλεγαν βλακίες.


ApRmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κανετε βρε κορες; εγω σημερα επεστρεψα, πολυ κουραστικο το ταξιδι στους σκ@τοδρομους που εχουμε, με βλεπω την επομενη φορα να πηγαινω αεροπορικος.

Doppler και καρδιοτογραφος ειναι δυο διαφορετικα πραγματα. Με το doppler βλεπουν πως τρεφεται το μωρο με τον ομφαλιο λωρο, οι γνωμες τον γιατρων ως προς αυτη την εξέταση ειναι διχασμενες μιας και υπαρχει πιθανοτητα ψευδούς αποτελεσματος. Ετσι πολλοι γιατροι προτιμούν να την κανουν αν υπαρχουν ενδείξεις. Ο καρδιοτοκογραφος βλεπει τους χτυπους της καρδιας του εμβρυου και κοιτουν πως μεταβάλλονται οταν κουνιεται ή οταν κανει συσπαση η μητρα.

Daip υπομονη με τη ζεστη, η αληθεια ειναι πως το καλοκαιρι ειναι δυσκολο για μθα εγκυο.

Γειά σου dim! Στο γιό μου αν θυμάμαι καλά είχα κάνει στο Ιασώ το λεγόμενο βιοφυσικό προφιλ εμβρύου που συνδιάζει αυτές τις δύο εξετάσεις.Νομίζω κάτι παρόμοιο θα κάνω και τώρα αλλά θα πάρω τηλ να ενημερωθώ...είναι συνδιασμός υπερηχου και καρδιοτοκογράφου και γίνεται γύρω στην 32 εβδομάδα που θα ειμαι τότε...η αλήθεια ειναι πως και ο τότε γιατρός μου αλλά και ο τωρινός είναι ψείρας με κάποιες βασικές εξετάσεις χωρίς υπερβολές όμως!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

οπως τα λεει η φαιη ακριβως τα μετραω και εγω jimdin...τωρα διανυεις την 27 εβδομαδα αρα εισαι ηδη στον εβδομο...(σαμπανιες ανοιγουν ,πυροτεχνηματα πεφτουν;):-D:-D:-D:-D:-D:-D)

αν υπολογιζα βασει πητ που εχω στις 26/3 την αλλαγη του μηνα, θα εμπαινα στο 6 μηνα στις 26 νοεμβρη...αλλα εγω τωρα διανυω την 23 εβδομαδα που ειναι εβδομαδα του 6 μηνα...και μαλιστα η δευτερη εβδομαδα του...

και εμενα ειναι ζωηρη η μπεμπουλα...κλωτσαει σχεδον ολη μερα...βεβαια εμενα περναει και πολλες ωρες σε αβολη σταση και στενη λογω του καθισιου μου του ατελειωτου στη δουλεια...αλλα κλωτσαει και παρα πολυ οταν ειμαι ξαπλα...γενικα τη νιωθω πολυ...καλα ειπα το πρωι...και τη μυτη της να ξυσει θα λαβω το σημα...:tongue::tongue::tongue::tongue:

εγω εχω γιατρο στις 3 του μηνα(χιπ χιπ χουρειιιιιιιιιιιιιιιιι:-D:-D:-D:-D) και καμπυλη στις 20...αυτη την ημερομηνια δεν θελω αν τη σκεφτομαι...της καμπυλης εννοω...ιουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ...θα τα παιξω παλι με το χαζοροφημα το αηδιαστικο...

ρε συ φαιη ο καρδιοτοκογραφος δεν ειναι αυτο το μηχανημα με τη ζωνη που σου βαζουν στην κοιλια;

ρεζιλι εχω γινει η τριτομανα....ετσι θυμαμαι...(για συμβουλες...εγκυμοσυνης και γεννας "η φυσαλιδα" αξια αντιπροσωπος της μαιευτικης και γυναικολογικης εταιριας)χαχαχαχχαχαχ


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Γελάω με αυτό που έγραψες για τη μουσική. Και εγώ μπήκα στο διαδύκτιο να ακούσω τα νανουρίσματα και κόντεψα να πάθω κατάθλιψη άσε που τα περισσότερα έλεγαν βλακίες.

Μια απο τα ίδια και εγώ κόντεψα να βάλω τα κλάματα...Στο γιό μου έλεγα 2 νανουρίσματα που μου τα έλεγε και μένα η γιαγιά μου και έχω σκοπό να τα λέω και στο κορίτσι μου η ίδια!!!!Το μεσημέρι είχα ανοιχτεί την τηλ και έπαιζε ένα τραγουδί της βουγιουκλάκη και η μπέμπα μου δεν σταμάτησε να κουνιέται παρα μόνο όταν τελειώσε το τραγούδι...μάλλον ναζιάρα θα μου βγεί η μπουμπούκα!!!! Ευτυχώς γιατί ο γιός μου δεν ακούει καθόλου ελληνικά τραγούδια μόνο ξένη μουσική με έμφαση στη ροκ σαν τον μπαμπά του!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

επισης κοριτσια εσεις στο β επιπεδου τι τιμες ειχατε για τη μητριαια αρτηρια;

εγω πολυ χαμηλες ...ξερω οτι οι υψηλες ειναι προβλημα γιατι συνδεονται με προεκλαμψια αλλα δεν ξερω αν οι πολυ χαμηλες ειναι παλι προβλημα....

κατατοπιστε οσες θυμοσαστε...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οπως τα λεει η φαιη ακριβως τα μετραω και εγω jimdin...τωρα διανυεις την 27 εβδομαδα αρα εισαι ηδη στον εβδομο...(σαμπανιες ανοιγουν ,πυροτεχνηματα πεφτουν;):-D:-D:-D:-D:-D:-D)

αν υπολογιζα βασει πητ που εχω στις 26/3 την αλλαγη του μηνα, θα εμπαινα στο 6 μηνα στις 26 νοεμβρη...αλλα εγω τωρα διανυω την 23 εβδομαδα που ειναι εβδομαδα του 6 μηνα...και μαλιστα η δευτερη εβδομαδα του...

και εμενα ειναι ζωηρη η μπεμπουλα...κλωτσαει σχεδον ολη μερα...βεβαια εμενα περναει και πολλες ωρες σε αβολη σταση και στενη λογω του καθισιου μου του ατελειωτου στη δουλεια...αλλα κλωτσαει και παρα πολυ οταν ειμαι ξαπλα...γενικα τη νιωθω πολυ...καλα ειπα το πρωι...και τη μυτη της να ξυσει θα λαβω το σημα...:tongue::tongue::tongue::tongue:

εγω εχω γιατρο στις 3 του μηνα(χιπ χιπ χουρειιιιιιιιιιιιιιιιι:-D:-D:-D:-D) και καμπυλη στις 20...αυτη την ημερομηνια δεν θελω αν τη σκεφτομαι...της καμπυλης εννοω...ιουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ...θα τα παιξω παλι με το χαζοροφημα το αηδιαστικο...

ρε συ φαιη ο καρδιοτοκογραφος δεν ειναι αυτο το μηχανημα με τη ζωνη που σου βαζουν στην κοιλια;

ρεζιλι εχω γινει η τριτομανα....ετσι θυμαμαι...(για συμβουλες...εγκυμοσυνης και γεννας "η φυσαλιδα" αξια αντιπροσωπος της μαιευτικης και γυναικολογικης εταιριας)χαχαχαχχαχαχ

Με έκανες και γέλασα ρε φυσαλίδα!!!! Μιά απο τα ίδια και εδώ το 2ο γεννάω και ακόμα δεν ξέρω σε ποιό μήνα είμαι η μάνα!!!! Πάντως το Μάρτιο θα έχω γεννήσει έτσι αυτλο δεν αλλάζει!!!! Χαχαχα!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΨΑΡΑΚΙΑ

JimDin - 1/3 - Έλενα Βενιζέλου

vasiliki27 - 1/3

want_s_baby - 3/3 - Γενική Κλινική

daip - 3/3 - Αυστραλία

mariaeleni1984 - 3/3 - Παν. Ρίο

lizkat - 4/3 - Ρέα

kellitsa - 7/3

xeimwnas - 13/3 (twins) - Κύπρος

fey81 - 15/3 - Γενική Κλινική

elenaki028 - 15/3 - Μητέρα

sad_sam - 17/3 - Ολύμπιο Πάτρα

Vas30 - 18/3

ρούνα - 19/3 - Γαία

ΚΑΙ ΤΑ ΚΡΙΑΡΑΚΙΑ

stroumf1989 - 22/3 - Νοσ. Χανίων

sia1982 - 25/3 - Νοσ. Κέρκυρας

maria2610 - 26/3 (twins) - Γερμανία

fysalida - 26/3 - Αλεξάνδρα

mandalein - 26/3 - Ιασώ

Neo Geo - 28/3 - Ρέα

ANNAAAA - 29/3 (twins)

DimRous - 29/3 - Νοσ. Ζακύνθου ή Γαία

Susana10 - 29/3 - Ιασώ

13 κορίτσια 11 αγόρια και ένα που δεν ξέρουμε ακόμη τι είναι...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

επισης κοριτσια εσεις στο β επιπεδου τι τιμες ειχατε για τη μητριαια αρτηρια;

εγω πολυ χαμηλες ...ξερω οτι οι υψηλες ειναι προβλημα γιατι συνδεονται με προεκλαμψια αλλα δεν ξερω αν οι πολυ χαμηλες ειναι παλι προβλημα....

κατατοπιστε οσες θυμοσαστε...

Τι είναι αυτό πάλι???? Θα με κάνεις να ψάχνω τις εξετάσεις μεσημεριάτικα!!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

στις 6!!!καλά έκανες...πές για το μαξιλάρι αν είσαι ευχαριστημένη γιατί ακόμη δεν κατέληξα σε μέγεθος...

dimrous, καλώς επέστρεψες και thanx για την επεξήγηση...πάντα κατατοπιστική...

Τέλεια! Εγώ θα πάω 5:30!!! Θα σου πω τη γνώμη μου για το μαξιλάρι. Θεωρητικά αύριο - μεθαύριο θα έρθει...


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

επισης κοριτσια εσεις στο β επιπεδου τι τιμες ειχατε για τη μητριαια αρτηρια;

εγω πολυ χαμηλες ...ξερω οτι οι υψηλες ειναι προβλημα γιατι συνδεονται με προεκλαμψια αλλα δεν ξερω αν οι πολυ χαμηλες ειναι παλι προβλημα....

κατατοπιστε οσες θυμοσαστε...

Έψαξα λίγο αλλά δεν το βρήκα κάπου γραμμένο αυτό που λες.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...