Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

φαιη μην κοροιδευεις ρε....χαχαχαχαχαχχαχχχααχαχχαχαχα

εννοειται πως εισαι πρωτομανουλα και σιγα μην ξερεις τα παντα...εδω δεν τα ξερουμε εμεις ρε ...οι βετερανες του αθληματος...χαχαχαχαχ

σουζανα μου...εμενα ετσι τα γραφει... PI αριστερας δεξιας και μια μεση τιμη των 2...επειδη οπως σας ξαναειπα αυτα τα μετρανε στο ντοπλερ ,γιαυτο ισως δεν υπαρχουν στις δικες σας β.

στην δικη μου υπαρχουν...μπορει να ειναι και θεμα κεντρου...να μου κανανε και ενα μινι ντοπλερ...δεν ξερω...ουτε ρωτησα τιποτα εκει...μετα που πηγα σπιτι και χαζευα τις τιμες...αναρωτηθηκα..

PI αριστεράς 1,33

PI δεξιάς 1,05

Μεση τιμή PI 1,19

Εντύπωμα Όχι

Φυσιολογικές αντιστάσεις μητριαίων

Αυτά γράφει...μήπως παίζει ρόλο πως την κάναμε στο ίδιο κέντρο??? Και η neo εκει την έκανε θα γράφει και σε εκείνη μάλλον.


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

jim din αυτες λεω μωρε...σε ευχριστω!!!εμενα ειναι ολες με 0 μπροστα ...0,60 κατι τετοια...στα πιο χαμηλα νουμερα...τελοσπαντων θα ρωτησω και τον γιατρο...αλλα αφου δεν μου ειπαν αυτοι κατι στο κεντρο , δεν ανησυχω κιολας...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

soyzana εμενα για την πτερυγα κονσολα μου ειπαν οτι ειναι η "καλη" και ανακαινισμενη...

οπως και να χει θα παω μια μερα στο νοσοκομειο...ετσι για επισκεψη να δω τι παιζει...

αφου το πηρα αποφαση να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο ολα καλα...μονο καθαριοτητα απαιτω και πολιτισμο...τιποτε αλλο...τα λουξ δωματια δεν μου λενε τιποτα...ή ετσι με συμφερει να λεω:tongue::tongue::tongue::tongue:

παντως δικλινο ή μονοκλινο θα διαλεξω...αν κα μου εχουν πει οτι και τα τρικλινα ειναι υπερανετα στο αλεξανδρα ...θα δουμε...θα κανω προσωπικη εποπτευση χωρου!!!

Μιά χαρά θα είναι βρε θα είναι! Αφου ξέρεις τρείς μέρες και στο σπίτάκι μας!!!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα τωρα ειδα την απαντηση σου την δευτερη...εμενα ειναι ακομη πιο χαμηλα απο εσενα βρε φιλεναδα..τα μεγαλα νουμερα ανησυχουν οχι τα μικρα....απλα εμενα ειναι αρκετα μικρα...εσυ μια χαρα...αφου στο λεει κιολας...φυσιολογικες αντιστασεις....επιζω και εμενα μια χαρα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχα τωρα ειδα την απαντηση σου την δευτερη...εμενα ειναι ακομη πιο χαμηλα απο εσενα βρε φιλεναδα..τα μεγαλα νουμερα ανησυχουν οχι τα μικρα....απλα εμενα ειναι αρκετα μικρα...εσυ μια χαρα...αφου στο λεει κιολας...φυσιολογικες αντιστασεις....επιζω και εμενα μια χαρα...

Εσένα γράφει κάτι άλλο???Δίπλα στην κάθε απάντηση έχει και πινακάκια για τα φυσιολογικά όρια!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τη μουσική το έχω δοκιμάσει αλλά δεν έπιασε. Άσε που αυτή η μουσική που υποτίθεται ηρεμεί τα έμβρυα εκνευρίζει εμένα!!! Χαχαχα! Μόλις παρήγγειλα μαξιλάρι και το μενταγιόν. Τελικά τα πήρα και τα δυο από ελληνικά e-shop αφού με τα μεταφορικά πήγαιναν παραπάνω από το amazon.uk;)

Τι ώρα θα πας στις 15?

Καλορίζικα!!!Για βάλε λινκ για το μαξιλάρι όταν μπορείς!!


yXNfp3.png

l63xp2.png

2k1Up2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια.

Τώρα σας διαβάζω ... όλη μέρα γράφατε,ε; :)

Εγώ είχα τραπέζι σήμερα σε ένα φιλικό μα ζευγάρι...γιουβαρλάκια (ότι είχαμε, τους έβγαλα) και τώρα κάνω γλυκάκι με μια φίλη μου. Σοκαλοτόπιτα!!!

Αυτά με τη μουσική τα έχω διαβάσει κι εγώ αλλά δεν το έχω κάνει ως τώρα.

Το μαξιλάρι...θα το χρειαστώ κι εγώ. Η μεσούλα μουυυυυυυυυυυυυυ....

Καλά αυτό που μας χώρισες με τα ζώδια...όλα τα λεφτά. Στο Ρέα γεννάω κι εγώ. :)

Επίσης, μεθαύριο έχω ραντεβού με το γιατρό. Να δούμε πότε θα πρέπει να κάνω την καμπύλη κι εγώ, που δεν την περιμένω καθόλου. Επίσης θέλω να τον ρωτήσω για τις ταχυπαλμίες και τα πονάκια μου.


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-monster.gr/index.php?route=product/product&product_id=522

Αυτό παρήγγειλα. Ελπίζω να με βολέψει.

Αρκετά φθηνότερο από αυτά που έχω δει. Συνήθως είναι γύρω στα 60-70 ευρώ. Πες μας εντυπώσεις.

Ποια κοπέλα είχε πάρει το μαξιλάρι από το motherbaby? Δε θυμάμαι....πως βγήκε τελικά;


WWM7p2.pngqDKSp2.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρκετά φθηνότερο από αυτά που έχω δει. Συνήθως είναι γύρω στα 60-70 ευρώ. Πες μας εντυπώσεις.

Ποια κοπέλα είχε πάρει το μαξιλάρι από το motherbaby? Δε θυμάμαι....πως βγήκε τελικά;

Για αυτό το παρήγγειλα. Άλλο να πετάξω 40 και άλλο 70 αν δεν με βολέψει. Θα σας πω όταν μου το φέρουν.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

PI αριστεράς 1,33

PI δεξιάς 1,05

Μεση τιμή PI 1,19

Εντύπωμα Όχι

Φυσιολογικές αντιστάσεις μητριαίων

Αυτά γράφει...μήπως παίζει ρόλο πως την κάναμε στο ίδιο κέντρο??? Και η neo εκει την έκανε θα γράφει και σε εκείνη μάλλον.

ΡΙ αριστερά 0.65 ΡΙ δεξια 0.60 μεση τιμη ΡΙ 0.63 εν τύπωμα οχι κόμβος


4UAUp3.png
Link to comment
Share on other sites

jimdin μην αγχωνεσαι...και εμενα τιποτα δεν μου ειπαν...

αλλα παρατηρω οτι οι τιμες οι δικες μου ειναι πολυ χαμηλες...γιαυτο ρωτησα...αν ξερετε...

αν δεις το β επιπεδου σου καπου λεει μητριαια αρτηρια...βασικα αυτα τα μετρανε στο ντοπλερ ...αλλα απο οτι ειδα και τωρα...τελοσπαντων...αν μπορειτε ..δειτε τη λιγο την εξεταση σε αυτο το πεδιο...θα με βοηθησετε....

Ο.67 φυσαλιδα αν εισαι μεσα στα φυσιολογικα δεν υπαρχει θεμα.

and the oscar goes to....fysalida

Για να μη ξεχνιόμαστε....η φαίη είναι πρωτότοκη, καλά που την ξεστραβώνετε εσείς λίγο λίγο...:tongue::tongue::tongue:

Δεν μου είπε ποτέ για τέτοια πράγματα ακόμη η γιατρός γι αυτό ρώτησα τι είναι.Κι επίσης πώς ξέρετε πότε ακριβώς θα κάνετε την καμπύλη, πρέπει να κλείσω ραντεβου; Εγώ νόμιζα ότι θα πάω να την κάνω με τις υπόλοιπες εξετάσεις ένα τυχαίο πρωί μετά την 25η...:confused:

υποτιθεται οτι καπου μετα την 25η εβδομαδα ο πλακουντας βγαζει μια ορμόνη που εμποδιζει την ινσουλινη να μεταβολισει το ζαχαρο (κατι τετοιο τελος παντων), για αυτο λενε καπου μετα την 25η και επειδη οι εβδομαδες ειναι σχετικες (λιγες μερες πανω- λιγες κατω) οι περισσοτεροι λενε 26η.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φουσκες καλησπερα !! Βαφουμε σαλονι κ εχουμε ξηλωσει τα παντα ολα !!! Χαιρομαι που εισαστε ολες καλα !! Για το μικρο λοιπον αυτο διαλειμμα εχουμε κ λεμε

Kellitsa το μαξιλαρι απ τα motherbaby ειναι το ιδιο και ειναι αρκετα βολικο !! Ριχνω υπνους ξεγυρισμενους λεμε !! Ποτε γεννας ?!

Fysalida p1 αριστερης 0,81

p1 δεξιας 0,67

μεση τιμη 0,74

εντυπωμα οχι

φυσιολογικες αντιστασεις μητριαιων !

Αν ισχυει οτι ειναι για προεκλαμψια κ εισαι σιγουρη με βγαζεις απο μεγαλο αγχος ! Λογω κιλων και επειδη ανεβασα 2-3 φορες 14 πιεση φοβαμαι για προεκλαμψια αν κ η αιματος που εκανα μαζι με το παπ - α ειχε δειξει πολυ χαμηλες πιθανοτητες !

Για την ορμονη του πλακουντα που δεν αφηνει την ινσουλινη να κατεβασει το ζαχαρο αν ξερετε θα ηθελα παραπανω πληροφοριες γιατι εχω ηδη αντισταση και παιρνω και glucophage σε ολη την εγκυμοσυνη !!

Παω για ντουζακι κ τουφες ! Δεν την παλευω λεμεεεε !!

Ο τοιχος του σαλονιου μου εγινε μωβ κ εγω ψιλοαπογοητευτικα !

Πειτε μου ποσο υπεροχο χρωμα ειναι το μωβ !! Ε?ε?ε? Δεν ειναι !!?

daip παλουκι αυτο που παθατε !! Ψυχραιμια !! με τον καιρο θα το ξεχασετε... Βαλτε συναγερμο !!!

Ρε κοριτσια με το μενταγιον ηρεμουν τα μωρα σας ?! Το βαλα προχθες κ ειχα 2 μερες να την ακουσω !!

Σημερα που ξυπνησα με κραμπα στην γαμπα εκανε πανηγυρι ολη μερα !!


SDUwp3.png

0VcDp3.png

Link to comment
Share on other sites

μόνο κλασσική μουσική ενδείκνυται για την προγεννετική ανάπτυξη του εμβρύου. Ιδίως mozart, vivaldi, schubert(όχι bethoven).Όλα τα παιδικά έργα της disney,με τα οποία μεγαλώσαμε, έχουν αποκλειστικά τέτοια μουσική κάλυψη...τίποτα δεν είναι τυχαίο...:)

Εγω του κάνω σφαιρική εκπαίδευση. Ελληνικά, ξένα, κλασσική, με μια έμφαση στους Led Zepelin. χαχαχαχαχα

Ο.67 φυσαλιδα αν εισαι μεσα στα φυσιολογικα δεν υπαρχει θεμα. Υποτιθεται οτι καπου μετα την 25η εβδομαδα ο πλακουντας βγαζει μια ορμόνη που εμποδιζει την ινσουλινη να μεταβολισει το ζαχαρο (κατι τετοιο τελος παντων), για αυτο λενε καπου μετα την 25η και επειδη οι εβδομαδες ειναι σχετικες (λιγες μερες πανω- λιγες κατω) οι περισσοτεροι λενε 26η.

Και το είχα απορία γιατί μας βάζουν τότε να κάνουμε την καμπύλη. Αν και την είδαν χαλαρά και θα την κάνω σε 2.5 βδομαδες.

Βρε μήπως να φτιάξω απο τώρα κανα μελομακάρονο; Αλλιώς με βλέπω να τα φτιάχνω το Πάσχα, αμα η εξετάση βγει χάλια.


HgXsp11.pngvQxtp11.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...