Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

Γελάω με αυτό που έγραψες για τη μουσική. Και εγώ μπήκα στο διαδύκτιο να ακούσω τα νανουρίσματα και κόντεψα να πάθω κατάθλιψη άσε που τα περισσότερα έλεγαν βλακίες.

Μα ναι είναι τραγικά!!! Ακόμα και οι ροκ διασκευές για εγκύους είναι για γέλια και για κλάματα μαζί!!!


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

jimdin μην αγχωνεσαι...και εμενα τιποτα δεν μου ειπαν...

αλλα παρατηρω οτι οι τιμες οι δικες μου ειναι πολυ χαμηλες...γιαυτο ρωτησα...αν ξερετε...

αν δεις το β επιπεδου σου καπου λεει μητριαια αρτηρια...βασικα αυτα τα μετρανε στο ντοπλερ ...αλλα απο οτι ειδα και τωρα...τελοσπαντων...αν μπορειτε ..δειτε τη λιγο την εξεταση σε αυτο το πεδιο...θα με βοηθησετε....


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

ρουνα μου σε ευχαριστω..για τον κοπο...

η δικια μου β επιπεδου λεει καπου doppler υπερηχογραφια:μητριαια αρτηρια...

και απο κατω τιμες...PI αριστερας,PI δεξιας και μεση τιμη PI ...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

οπως τα λεει η φαιη ακριβως τα μετραω και εγω jimdin...τωρα διανυεις την 27 εβδομαδα αρα εισαι ηδη στον εβδομο...(σαμπανιες ανοιγουν ,πυροτεχνηματα πεφτουν;):-D:-D:-D:-D:-D:-D)

αν υπολογιζα βασει πητ που εχω στις 26/3 την αλλαγη του μηνα, θα εμπαινα στο 6 μηνα στις 26 νοεμβρη...αλλα εγω τωρα διανυω την 23 εβδομαδα που ειναι εβδομαδα του 6 μηνα...και μαλιστα η δευτερη εβδομαδα του...

και εμενα ειναι ζωηρη η μπεμπουλα...κλωτσαει σχεδον ολη μερα...βεβαια εμενα περναει και πολλες ωρες σε αβολη σταση και στενη λογω του καθισιου μου του ατελειωτου στη δουλεια...αλλα κλωτσαει και παρα πολυ οταν ειμαι ξαπλα...γενικα τη νιωθω πολυ...καλα ειπα το πρωι...και τη μυτη της να ξυσει θα λαβω το σημα...:tongue::tongue::tongue::tongue:

εγω εχω γιατρο στις 3 του μηνα(χιπ χιπ χουρειιιιιιιιιιιιιιιιι:-D:-D:-D:-D) και καμπυλη στις 20...αυτη την ημερομηνια δεν θελω αν τη σκεφτομαι...της καμπυλης εννοω...ιουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ...θα τα παιξω παλι με το χαζοροφημα το αηδιαστικο...

ρε συ φαιη ο καρδιοτοκογραφος δεν ειναι αυτο το μηχανημα με τη ζωνη που σου βαζουν στην κοιλια;

ρεζιλι εχω γινει η τριτομανα....ετσι θυμαμαι...(για συμβουλες...εγκυμοσυνης και γεννας "η φυσαλιδα" αξια αντιπροσωπος της μαιευτικης και γυναικολογικης εταιριας)χαχαχαχχαχαχ

and the oscar goes to....fysalida

Για να μη ξεχνιόμαστε....η φαίη είναι πρωτότοκη, καλά που την ξεστραβώνετε εσείς λίγο λίγο...:tongue::tongue::tongue:

Δεν μου είπε ποτέ για τέτοια πράγματα ακόμη η γιατρός γι αυτό ρώτησα τι είναι.Κι επίσης πώς ξέρετε πότε ακριβώς θα κάνετε την καμπύλη, πρέπει να κλείσω ραντεβου; Εγώ νόμιζα ότι θα πάω να την κάνω με τις υπόλοιπες εξετάσεις ένα τυχαίο πρωί μετά την 25η...:confused:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

επισης κοριτσια εσεις στο β επιπεδου τι τιμες ειχατε για τη μητριαια αρτηρια;

εγω πολυ χαμηλες ...ξερω οτι οι υψηλες ειναι προβλημα γιατι συνδεονται με προεκλαμψια αλλα δεν ξερω αν οι πολυ χαμηλες ειναι παλι προβλημα....

κατατοπιστε οσες θυμοσαστε...

Έχω δίπλα μου τις εξετάσεις και δε δείχνει τέτοια τιμή δες μήπως έχει δυο Λατινικά γράμματα και την βρούμε.


ApRmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα ναι είναι τραγικά!!! Ακόμα και οι ροκ διασκευές για εγκύους είναι για γέλια και για κλάματα μαζί!!!

μόνο κλασσική μουσική ενδείκνυται για την προγεννετική ανάπτυξη του εμβρύου. Ιδίως mozart, vivaldi, schubert(όχι bethoven).Όλα τα παιδικά έργα της disney,με τα οποία μεγαλώσαμε, έχουν αποκλειστικά τέτοια μουσική κάλυψη...τίποτα δεν είναι τυχαίο...:)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

and the oscar goes to....fysalida

Για να μη ξεχνιόμαστε....η φαίη είναι πρωτότοκη, καλά που την ξεστραβώνετε εσείς λίγο λίγο...:tongue::tongue::tongue:

Δεν μου είπε ποτέ για τέτοια πράγματα ακόμη η γιατρός γι αυτό ρώτησα τι είναι.Κι επίσης πώς ξέρετε πότε ακριβώς θα κάνετε την καμπύλη, πρέπει να κλείσω ραντεβου; Εγώ νόμιζα ότι θα πάω να την κάνω με τις υπόλοιπες εξετάσεις ένα τυχαίο πρωί μετά την 25η...:confused:

Φαίη εμένα μου την έγραψε την καμπύλη μαζί με τις άλλες εξετάσεις που κάνω κάθε τόσο και μου είπε τη μέρα που μου τις έδωσε να τις κάνω σε 3 εβδομάδες που θα είμαι στην 25η.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

μόνο κλασσική μουσική ενδείκνυται για την προγεννετική ανάπτυξη του εμβρύου. Ιδίως mozart, vivaldi, schubert(όχι bethoven).Όλα τα παιδικά έργα της disney,με τα οποία μεγαλώσαμε, έχουν αποκλειστικά τέτοια μουσική κάλυψη...τίποτα δεν είναι τυχαίο...:)

Δεν μπορώ με τίποτα να ακούσω κλασική μουσική. Με τίποτα όμως!!! :tongue::tongue::tongue: Μου τσιτώνει τα νεύρα. Ούτε στον άντρα μου αρέσει. Άρα δεν θα αρέσει και στο μωρό μας!!! (ωραίο το συμπέρασμα μου και δημοκρατικό πάνω από όλα!!!!).


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

ρουνα μου σε ευχαριστω..για τον κοπο...

η δικια μου β επιπεδου λεει καπου doppler υπερηχογραφια:μητριαια αρτηρια...

και απο κατω τιμες...PI αριστερας,PI δεξιας και μεση τιμη PI ...

Σιγά τον κόπο καλέ! Δίπλα μου τις έχω και τις κοιτάω ανά τακτά χρονικά διαστήματα... Εμένα δεν γράφει τίποτα τέτοιο πάντως.


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

jimdin μην αγχωνεσαι...και εμενα τιποτα δεν μου ειπαν...

αλλα παρατηρω οτι οι τιμες οι δικες μου ειναι πολυ χαμηλες...γιαυτο ρωτησα...αν ξερετε...

αν δεις το β επιπεδου σου καπου λεει μητριαια αρτηρια...βασικα αυτα τα μετρανε στο ντοπλερ ...αλλα απο οτι ειδα και τωρα...τελοσπαντων...αν μπορειτε ..δειτε τη λιγο την εξεταση σε αυτο το πεδιο...θα με βοηθησετε....

Φυσαλίδα τώρα είδα ότι θα γεννήσεις στο Αλεξάνδρα δε ξέρω τι ταμείο έχεις πάντως υπάρχει εκεί η πτέρυγα Λαμπρακη που τύφλα να έχει οποιοδήποτε νοσοκομείο μονόκλινο λουξ της Αθήνας.


ApRmp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν μπορώ με τίποτα να ακούσω κλασική μουσική. Με τίποτα όμως!!! :tongue::tongue::tongue: Μου τσιτώνει τα νεύρα. Ούτε στον άντρα μου αρέσει. Άρα δεν θα αρέσει και στο μωρό μας!!! (ωραίο το συμπέρασμα μου και δημοκρατικό πάνω από όλα!!!!).

θέλω να σου βγει κάνενας πιανίστας να σε τρέχει σε όλο το φεστιβάλ εκεί της Σύρου και όχι μόνο...:tongue::tongue::tongue:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φαίη εμένα μου την έγραψε την καμπύλη μαζί με τις άλλες εξετάσεις που κάνω κάθε τόσο και μου είπε τη μέρα που μου τις έδωσε να τις κάνω σε 3 εβδομάδες που θα είμαι στην 25η.

μπράβο,και μένα μου πε μετά την 25η, απλά διαβάζω κάποιες που είναι προγραμματισμένες μέσα στο δεκέμβρη και αναρωτήθηκα η δόλια μήπως κάνω πατάτα :confused:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

θέλω να σου βγει κάνενας πιανίστας να σε τρέχει σε όλο το φεστιβάλ εκεί της Σύρου και όχι μόνο...:tongue::tongue::tongue:

Θα πάθω εγκεφαλικό!!! Φαντάσου πως εμένα η μάνα μου με έβαλε να μάθω πιάνο στα 7 μου... Ούτε 6 μήνες δεν άντεξα. Έκλαιγα κάθε φορά που ερχόταν σπίτι η δασκάλα! Ε το κατάλαβε και με σταμάτησε...

Ο μπαμπάς μας έχει περίπου 1000 βινύλια και 2000-3000 cd. Όλα metal και ροκ. Ποίος θα τα κληρονομήσει? Ο πιανίστας???:tongue:


HTygp3.png

SeOep3.png

5Ph8p3.png

Link to comment
Share on other sites

φαιη μην κοροιδευεις ρε....χαχαχαχαχαχχαχχχααχαχχαχαχα

εννοειται πως εισαι πρωτομανουλα και σιγα μην ξερεις τα παντα...εδω δεν τα ξερουμε εμεις ρε ...οι βετερανες του αθληματος...χαχαχαχαχ

σουζανα μου...εμενα ετσι τα γραφει... PI αριστερας δεξιας και μια μεση τιμη των 2...επειδη οπως σας ξαναειπα αυτα τα μετρανε στο ντοπλερ ,γιαυτο ισως δεν υπαρχουν στις δικες σας β.

στην δικη μου υπαρχουν...μπορει να ειναι και θεμα κεντρου...να μου κανανε και ενα μινι ντοπλερ...δεν ξερω...ουτε ρωτησα τιποτα εκει...μετα που πηγα σπιτι και χαζευα τις τιμες...αναρωτηθηκα..


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

soyzana εμενα για την πτερυγα κονσολα μου ειπαν οτι ειναι η "καλη" και ανακαινισμενη...

οπως και να χει θα παω μια μερα στο νοσοκομειο...ετσι για επισκεψη να δω τι παιζει...

αφου το πηρα αποφαση να γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο ολα καλα...μονο καθαριοτητα απαιτω και πολιτισμο...τιποτε αλλο...τα λουξ δωματια δεν μου λενε τιποτα...ή ετσι με συμφερει να λεω:tongue::tongue::tongue::tongue:

παντως δικλινο ή μονοκλινο θα διαλεξω...αν κα μου εχουν πει οτι και τα τρικλινα ειναι υπερανετα στο αλεξανδρα ...θα δουμε...θα κανω προσωπικη εποπτευση χωρου!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...