Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Μανούλες Μαρτίου 2015


want_s_baby

Recommended Posts

καλημερα κοιλουμπινες!!!!!

ολα καλα;

λοιπον, καταρχην ευχαριστω που ψαξατε τις β επιπεδου σας....!!!

πηρα χθες στο κεντρο που την εκανα και ρωτησα...γιατι τα δικα μου νουμερα ηταν κατω και απο το χαμηλοτατο οριο...μεση τιμη να φανταστειτε ειναι το 0.50, στα δικα μου...και μου ειπαν οτι τα χαμηλα νουμερα ειναι καλα...τα ψηλα δεν θελουμε...και ναι εχει να κανει με προεκλαμψια και με καθυστερημενη αναπτυξη εμβρυου.οταν γραφει φυσιολογικες αντιστατσεις ειναι μια χαρα!!!!

παει και αυτο...μη φοβαστε τιποτα κοιλακια συναδελφακια!!!!

dimrous ειχα αγχωθει επειδη τα νουμερα μου ηταν κατω απο τα κατωτατα φυσιολογικα...

λοιπον μια τριτη ξεκινησε,κρυα μερα ειναι...καλο αυτο...χουχουλιαστε οσες μπορειτε...κρυφτειτε κατω απο το παπλωμα...και δημιουργηστε μια ζεστη νυχτα!!!!:-D:-D:-D:-D:-D:-D

και χρονια πολλα αν καποια απο ολες ακουει εκτος απο το νικ νειμ της και στο κατερινα!!!!!


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσούδια!!!!Τι κάνετε??

Εγώ πήγα χθες γιατρό,όλα καλά,τα κοριτσάκι μου είναι μια χαρά και είχαν αλλάξει και θέσεις,είχαν σχηματίσει κύκλο μεταξύ τους μέσα στην μήτρα!!!

Κατά τα άλλα όλα κομπλέ,καρδιοτοκογράφος πολύ καλός που είδαμε τις συσπάσεις,τράχηλος ερμητικά κλειστός και 5,3εκ μήκος.τώρα ετοιμάζομαι να πάω στον διαβητολόγο να δούμε το ζάχαρο πως πάει με την ινσουλίνη!!Τα λέμε μετά....


ZI1Yp2.pngRerGp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσοκοιλομπινάρες καλημέρα από τον κρύο Βορρά!!Καλά,σήμερα στο σπίτι ξύπνησα με 18, άνοιξα τις μπαλκονόπορτες κι έπεσε αυτόματα στο 17!!!Χειμώνιασε...τέλος από βδομάδα δέντρο!!!

μπράβο Μαράκι με τις κοριτσάρες σου!!!Καλή επιτυχία με το διαβήτη.

fysalida, τσάμπα η χτεσινή σου αναστάτωση, ούτε εμένα πάντως είχε τέτοια νούμερα γι αυτό δεν απάντησα στις εκκλήσεις σου :(

όλα καλά λοιπόν! :)


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν ισχυει οτι ειναι για προεκλαμψια κ εισαι σιγουρη με βγαζεις απο μεγαλο αγχος ! Λογω κιλων και επειδη ανεβασα 2-3 φορες 14 πιεση φοβαμαι για προεκλαμψια αν κ η αιματος που εκανα μαζι με το παπ - α ειχε δειξει πολυ χαμηλες πιθανοτητες !

Για την ορμονη του πλακουντα που δεν αφηνει την ινσουλινη να κατεβασει το ζαχαρο αν ξερετε θα ηθελα παραπανω πληροφοριες γιατι εχω ηδη αντισταση και παιρνω

Οι πιθανοτητες για προεκλαμψια πεφτουν λογο αυτων των τιμων, το θεμα βεβαια δε το ξεχναμε, μου ειπε ο καρδιολογος. Εμενα με εχει βαλει δυο φορες την εβδομαδα να μετραω πιεση (πρωι, μεσημερι, βραδυ) γιατι η προεκλαμψια δινει σημαδια πιο πριν. Εγω ευτυχως παω καλα (οκ οταν νευριασω βαραω ψιλα, αλλα πεφτει γρηγορα) μεγιστο φτανω 11 μεγ 8 μικρη.

Για το θεμα με την ινσουλινη θα ψαξω να βρω τη σχετικη βιβλιογραφια αλλα δεν υποσχομαι γιατι δε θυμαμαι σε ποια βιβλια το διαβασα (σιγουρα ειναι ξενα)


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοιλιτσες απο τη βροχερη Κυπρο!!! Ξεκινω να σας γραφω κ ολο καποιος με διακοπτει κ μεχρι να ξαναμπω εχετε γεμισει σελιδες :-D ... Καλε μην μου αγχωνεστε για τιποτα. Εγω μετα απο 5 μερες ελεγχου για το ζαχαρο τελικα δεν εχω ουτε κ 1 μετρηση ψιλη. Ηταν τυχαιο στη καμπυλη. Οπως κ να χει σας βλεπω ολες μια χαρα κ με τη β επιπεδου ολα πηγαν τελεια!!!

Link to comment
Share on other sites

φαιη μου...ολα καλα ,ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι,καλημερα!!!

παντως κοριτσια θελει προσοχη...το θεμα με την πιεση ειναι σημαντικοτατο..και ενας ελεγχος ακομη και αν δεν σας εχουν πει να τον κανετε ,χρειαζεται...

και εμενα η πιεση μου μονιμως χαμηλα...10 με 7 ειναι το συνηθες...απο παντα...αλλα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και ενω βρισκομουν σε φαση ωδινων ,ζηταω να μου κανουν επισκληριδιο και λεπτα μετα την επισκληριδιο ανεβασα πιεση , δεν μου ειπαν ποτε ποσο αλλα εβλεπα τις μαιες να κοιταζονται αγχωμενα.δεν ξερω αν ηταν παρενεργεια της επισκλιριδιου ή ηταν να γινει...αλλα εγινε...αντιμετωπιστηκε αμεσα...

εε σε ολη την εγκυμοσυνη δεν ειχα το παραμικρο θεμα με πιεση...ουτε πρηξιματα ...τιποτα τιποτα...ηταν κυριολεκτικα η πρωτη φορα που ανεβασα...

μπορει να ηταν και το αγχος της γεννας...και πρωταρα τοτε εγω...βρισκομουν κοντα στο να γεννησω, ειχα διαστολη 7.

για να μην σας αγχωσω ...εγω δεν καταλαβα οτι ανεβασα πιεση...οπως ηρθε εφυγε....μονο τις μαιες εβλεπα καπως αλλα οχι οτι τα χανε χαμενα...το ελεγχανε...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

ααα θυμηθηκα...το μονο συμπτωμα που ενιωσα αμεσως μετα την επισκληριδιο ηταν ενα τρεμουλιασμα...σα να κρυωνω...εεε αυτο ηταν επειδη ανεβασα αποτομα μαλλον πιεση...αυτο μονο ενιωσα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες απο τη βροχερη Κυπρο!!! Ξεκινω να σας γραφω κ ολο καποιος με διακοπτει κ μεχρι να ξαναμπω εχετε γεμισει σελιδες :-D ... Καλε μην μου αγχωνεστε για τιποτα. Εγω μετα απο 5 μερες ελεγχου για το ζαχαρο τελικα δεν εχω ουτε κ 1 μετρηση ψιλη. Ηταν τυχαιο στη καμπυλη. Οπως κ να χει σας βλεπω ολες μια χαρα κ με τη β επιπεδου ολα πηγαν τελεια!!!

μπράβο χειμώνα!!!έτσι να πάς έως τέλους...:)

δηλαδή κορίτσια, μπορεί η καμπύλη να βγει ψευδής;;xeimwnas, ήσουν εκτός ορίων τελείως ή απλά στα ανώτερα όρια;


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites

ααα θυμηθηκα...το μονο συμπτωμα που ενιωσα αμεσως μετα την επισκληριδιο ηταν ενα τρεμουλιασμα...σα να κρυωνω...εεε αυτο ηταν επειδη ανεβασα αποτομα μαλλον πιεση...αυτο μονο ενιωσα...

φυσαλίδα μου το τρεμούλιασμα ήταν από την πίεση δλδ; γιατί η αναισθησία γενικά όταν υποχωρεί προκαλεί ένα ρίγος. Να σου πώ, τώρα που θα γεννήσεις σε δημόσιο, επισκληρίδιος μπορεί να γίνει;. Γτ μου 'παν ότι στα δημόσια νοσοκομεία δεν κάνουν αλλά μου φάνηκε λίγο μούφα :roll:


zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φαιη μου,μολις την ειχα κανει την επισκληριδιο...αρα δεν υποχωρουσε...σου λεω εγω συνεδεσα την πιεση με την επισκληριδιο ή απλα με το αγχος μου γιατι ειχα αρχισει να ποναω πολυ και τα χρειαστηκα...οπως και να ταν...ολα καλα....και αμεσα καλα....

και εγω ειχα ακουσει οτι δεν κανουν στα δημοσια επισκληριδιο αλλα σε συζητηση με τον γιατρο μου ,μου ειπε οτι δεν υπαρχει τετοιο θεμα...απο τη στιγμη που θα ζητησω σε 10 λεπτα θα χω κανει...τι να σου πω...θα δειξει...μακαρι να χω γρηγορη γεννα και να μην χρειαστω....κριμα να βαζω χημεια μεσα μου...

χειμωνα και εμενα μου κανει εντυπωση να εχει βγει ψευδης η καμπυλη...εκτος και αν η καμπυλη σου δεν ηταν παθολογικα μεγαλη....αλλα στα ορια...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites

μπράβο χειμώνα!!!έτσι να πάς έως τέλους...:)

δηλαδή κορίτσια, μπορεί η καμπύλη να βγει ψευδής;;xeimwnas, ήσουν εκτός ορίων τελείως ή απλά στα ανώτερα όρια;

Ναι η καμπυλη μπορει να βγει ψευδης, μπορει να βγει οκ αλλα να μην ειναι οκ (οπως σε εμενα τωρα με φυσιολογικη καμπυλη υπαρχουν φαγητα που μου ανεβαζουν πολυ το ζαχαρο). Επισης μια παθολογικη καμπυλη δε λεει κατι με διατροφη μπορει να ρυθμίζεται μια χαρα το ζαχαρο. Ο διαβητης κυησης ειναι πολυ περίεργο τρενο, θελει διατροφη που δυστυχως λιγοι μπορουν να σε κατευθυνουν γιατι ειναι διαφορετικη απο αυτη του κοινου διαβητη. Εγω μετα απο πολυ ψαξιμο εχω καταληξει σε καποια διατροφη, την ιδια εκανε και κολλητη μου τωρα στη δευτερη εγκυμοσυνη και ολα πηγαν σουπερ χωρις να χρειαστει ινσουλινη.

ααα θυμηθηκα...το μονο συμπτωμα που ενιωσα αμεσως μετα την επισκληριδιο ηταν ενα τρεμουλιασμα...σα να κρυωνω...εεε αυτο ηταν επειδη ανεβασα αποτομα μαλλον πιεση...αυτο μονο ενιωσα...

Ειναι παρενεργεια της επισκληριδιου η πιεση (εχει και αλλες πολλες).


as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Goodmorning girlsss!!!

Κοριτσάκια μου τα φώτα σας...ξέρει κάποια κοπέλα κάποιο πολυκατάστημα με έπιπλα, ρούχα, μπιμπερό, σελτεδάκια και όοολα τέλος πάντων τα πραγματάκια που χρειάζεται ένα μωρό αλλά όμορφα και σε λογικές τιμές;;;

Θα σχολάσουμε σχετικά νωρίς σήμερα με τον αντρούλη και έχω κάνει λίστα για να πάμε Θεσσαλονίκη να τα πάρουμε αλλά δεν ξέρω που να πάω :D


jKvLp3.png

5enJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Goodmorning girlsss!!!

Κοριτσάκια μου τα φώτα σας...ξέρει κάποια κοπέλα κάποιο πολυκατάστημα με έπιπλα, ρούχα, μπιμπερό, σελτεδάκια και όοολα τέλος πάντων τα πραγματάκια που χρειάζεται ένα μωρό αλλά όμορφα και σε λογικές τιμές;;;

Θα σχολάσουμε σχετικά νωρίς σήμερα με τον αντρούλη και έχω κάνει λίστα για να πάμε Θεσσαλονίκη να τα πάρουμε αλλά δεν ξέρω που να πάω :D

Θεσσαλονικη δεν εχω ιδέα. Καλα ψώνια κοριτσάκι.

as1cHrkuM2B0000MDAwMTQwOGx8MDAwMzE4OGR8bXkgZGF1Z2h0ZXI.gifURFVp3.png
Link to comment
Share on other sites

η θεσσαλονικη εχει τα παντα....μπορεις να βρεις οτι μαγαζι θες....τιμες λογικες δεν ξερω που θα βρεις...μου φαινεται οτι ζουμε σε παραλληλο συμπαν με πολλα απο τα μαγαζια αυτης της χωρας....και τα σουπερμαρκετ ακομη...ειναι τραγικο δηλαδη....παιρνεις 5 πραγματα στο καλαθι και το 30ευρω το εχεις για πλακα...


an1cz_W-O6k0010NzIzNjMxfDk3Njg3MDBkYXxoZW4gaGVuIHlvdSBhcmUgbXkgbGlmZSE.gif

as1cHo3-M000000MTAwNjE5OXw2MjRkfG15IHJlZCBwYXNzaW9u.gif

tt1c3fef.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...