Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

kalimera koritsia,

kala apotelesmata sta koritsia pou exoun eksetaseis. ola kala tha pane. fagame to gaidaro kai mas emeine i oura pleon. ta kila pleon pane sinefo. apofasisa oti den tha ksana anevo sth zigaria mexri na genisw xaxa. meta tha to rapsw.

inka egw den exw valei akoma rantevou gia doppler. tha dw prwta to giatro mou stis 2/12 kai meta tha to valoume. aurio exw rantevou me ton ofthalmiatro na dw ti sto kalo einai auto to migaki pou vlepw ores ores kai meta tha milisw mazi tou na doume analoga. (ofeilo na omologisw oti me agxonei ligo auth h istoria) exw kai tous ponous otan perpataw asta na pane eimai pleon se pliri akinisia (500 kila tha ginw:( )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα σε όλες!!!

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις...εύχομαι όλα Α΄!!!

Καμπύλη ζαχάρου θα κάνω και γω την μικρή και όλες τις εξετάσεις...πρέπει να τα έχω όλα έτοιμα στις 3/12.

Βρε κορίτσια έχω μια κοιλιά σαν ετοιμόγεννη....είδα μια άλλη κοπέλα προχθες 7 μηνών έγκυο και δεν κατάλαβα ότι ήταν έγκυος...έχω τόση μεγάλη κοιλιά που δεν βλέπω μπροστά μου...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Inka εγώ έχω ραντεβού για το doppler στις 09/12 οπότε εσύ προηγήσε. Μην αγχώνεσαι, υπέρηχος είναι.... και θα δούμε και τις μπουμπούκες μας 3D (ουσιαστικά θα είναι οι πρώτες τους φωτογραφίες)....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

tis medela einai kala ta thilastra?pou ta vrisko ?pos apostirononte ayta?yparxoun xirokinita kai ilektonika ?poso exoun?

i enikiasi gia poso kairo einai me ti kostos ?

Της μεντέλα θεωρούνται τα καλύτερα, το δικό μου έκανε 150 ευρώ και το πήρα από φαρμακείο, αλλά και το χειροκίνητο καλό είναι για μια-δύο αντλήσεις τη μέρα. Το νοσοκομειακό νομίζω έχει 60 ευρώ το μήνα...

myrto, douleveis se paidiko stathmo?

Όοοοοοχι, απλώς πάω την κόρη μου το πρωί! :)


 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!

καλα αποτελεσματα και απο εμενα σε οσες εχουν εξετασεις!

Αυτα τα κοκκινα σημαδακια που λετε τα εχω βγαλει και εγω κυριως ψηλα στην κοιλια, πολυ μικρα ομως σαν το κεφαλι καρφιτσας

Doppler κανουμε ολες?? Δεν μου εχει αναφερει τιποτα ο γιατρος...

Σχετικα με αυτο, το εξω απο εδω, που συμβαινει στα μωρακια στον υπνο τους εχω ακουσει οτι το προκαλουν μονα τους καθως εχουν αναμνησεις απο την μητρα και σταματουν να αναπνεουν μονα τους καποιες στιγμες...ξουτ ξουτ...ουτε να σκεφτομαι δεν θελω τετοια πραγματα.. εκει παιζει ρολο και το υποστρωμα με τις κυψελες παντως...


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια τα θήλαστρα της medela τα έχουν και στα Λητώ απο 28ευρώ εως 115ευρώ ανάλογα το μοντέλο. Τώρα ψάχνω και αλλού, αν βρω κάτι θα σας πω....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να κανω καμπύλη ζαχαρου την μεγαλη στις 20. Επίσης εχω να κάνω αντισωματα τα γνωστα, γενικη αιματος, ουρων και 5 Δεκεμβρίου το dopller αυτα...... τα λίγα! Και να παω στο ΙΚΑ για την αδεια τοκετου-λοχειας και να μαζεψω τα χαρτια που χρειαζονται και για τη μπεμπουλα δεν εχω παρει τπτ!Μόνο τη βαλιτσα που θα παρω στο μαιευτηριο εχω βρεί....ανχωθηκα τωρα!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλά αποτελέσματα σε όσες έχετε εξετάσεις!!! Εγώ θα κάνω την καμπύλη ζακχάρου και αιματολογικές σε 1 εβδομάδα. Γενικά δεν έχω κάνει καθόλου εξετάσεις. Το προγεννητικό πακέτο και το ΡαρρΑ, τίποτα άλλο. Απο κιλάκια πήρα μάχρι στιγμής 6... Η κοιλιά μου δεν σκληραίνει καθόλου, μόνο κλωτσάει :)))

Και εγώ δεν έχω ετοιμάσει ΤΙΠΟΤΑ ακόμα για την μπουμπού, την Παρασκευή που θα κατεβω Θεσσαλονίκη θα κάνω μια γύρα στα μαγαζιά. Προσπαθώ να αποφασίσω για το καρότσι...

Πείτε μου λιγάκι κάτι, έχετε κάνει ραγάδες??? Το στήθος μου γέμισε απο τον τρίτο μήνα και απο ότι βλέπω η κρεμούλα δεν βοηθάει.... Στην κοιλιά πάλι δεν έχω ούτε μία!!!!

Εγώ σκοπεύω να θυλάσω την μπουμπού. Το θύλαστρο τι ακριβώς κάνει??? Το χρειάζομαι? Είναι καλύτερα τα χειροκίνητα ή τα ηλεκτρονικά??? Έχω δει σε περιοδικό την διαφήμηση της Avent, ξέρετε εάν είναι καλά? Δεν έχω προλάβει να διαβάσω πολλά για τον θυλασμό, σκέφτομαι να πάρω βιβλίο την Παρασκευή.


6Eylp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μυρτώ αν θυμάμαι καλα κοριτσάκι ειναι και το δευτερο ε; Οποτε λογικά τα εχεις ηδη τα περισσοτερα πραγματάκια της!!

Γεωργια με το καλο!!!

Ινκα εγω το τροφοκάρτ το παιρνω απο την αρχη, για τον ιδιο λογο!!! Να μην το συνδιάζεις με γαλακτομικά!

Νατάσσα καλη τυχη με τον γιατρο, περιμένουμε νέα σας!!

Καρδουλα μην απογοητευεσαι!! πλησιάζεις.. πάντως πονάκια εχω και εγω οταν περπατάω πολυ.. Αλλα γιατι σε εβαλε σε πληρη ακινησια;

Φέλια ειναι ανετα το ζουζουνι σου ετσι! :) αυτο να σκέφτεσαι!! η δικιά μου εγινε στρογγυλη!!!

Κορίτσια δεν ειναι μικρά σαν καρφιτσούλες..ειναι μεγαλύτερα..αλλα δεν ξέρω πως να σας τα περιγράψω!!!

Οσο για την βαλιτσα τα εχω συγκεντρώσει ολα σχεδον!! Σημερα πηγα στα κεπ και ζητησα τα πιστοποιητικά. Θα τα εχω την Παρασκευή ή την Δευτέρα. Η mammycool είχε δικιο εχουν εξάμηνη ισχύ!!

Οσο για θήλαστρα και εγω εχω διαβάσει πως το καλυτερο ειναι το σουινγκ της μεντέλα, αλλα απο εκει και περα ειναι θέμα της κάθε γυναίκας τι την βολευει!! Εγω προς το παρόν δανείστηκα το μινι της μεντέλλα και βλέπουμε!!! Το σουινγκ κανει 150 ευρω στην Ελλάδα και μπορεις να το βρεις απο εναν αντιπρόσωπο στην θεσσαλονίκη με 120 ευρώ!! Εξω ειναι πολυ πιο οικονομικό φυσικα!!!

Nutella μήπως να αλλάξεις κρέμμα; ποια παίρνεις;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Μπα, αγοράκι περιμένω Μαρία...να δεις που θα βγει το όνειρο μου αληθινό, ότι γεννιέται ο μπέμπης και εγώ δεν εχω πάρει ρούχα οπότε του φοράω όλα τα ροζ και λουλουδάτα της Λήδας...Μάλλον θα ψωνίσω απ'το ίντερνετ, από το Μothercare συγκεκριμένα....


 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξέχασα να σας πω, μολις γυρισα απο το φαρμακείο εχει βγει μια προσφορά σε προϊοντα της frezyderm, αφρόλουτρο 200γρ + σαμπουάν 200γρ +κρέμμα συγκάματος 50γρ στα 25,90 ευρώ με δώρο μια.... ομπρέλλα!!!!

Ενω μεμονομένα κοστίζουν 14,60 η κρέμμα+12,85 το αφροντουζ +13,10 το σαμπουάν, σύνολο 40,55 ευρω!!!

Τα πήρα, μόλις τα ανοιξα και τα μυριζω!! ετσι θα μυρίζει και το βατραχάκι μου!!! απιστευτο μου φαίνεται!!!! εχω συγκινηθει!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ doppler στις 15/12 θα κάνω.

Το σίδηρο πειράζει να τον παίρνουμε με γαλακτοκομικά??

Παίρνω

σίδηρο

filicine

βιταμίνη Β

μαγνήσιο (2),

ασβέστιο

και..καθαρτικό γιατί δεν παλεύεται..

Δεν ξέρω πότε να φάω τα corn flakes μου γιατί τα 3 πρώτα τα παίρνω μαζί το πρωί με την πορτοκαλάδα μου. Πειράζει να πίνω και το γάλα μου τότε??


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...