Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Οσο για θήλαστρα και εγω εχω διαβάσει πως το καλυτερο ειναι το σουινγκ της μεντέλα, αλλα απο εκει και περα ειναι θέμα της κάθε γυναίκας τι την βολευει!! Εγω προς το παρόν δανείστηκα το μινι της μεντέλλα και βλέπουμε!!! Το σουινγκ κανει 150 ευρω στην Ελλάδα και μπορεις να το βρεις απο εναν αντιπρόσωπο στην θεσσαλονίκη με 120 ευρώ!! Εξω ειναι πολυ πιο οικονομικό φυσικα!!!

Ο αντιπρόσωπος της Medela έχει γραφεία στην Θεσσαλονική και στην Αθήνα. Μπείτε στο site του για περισσότερες λεπτομέρειες: www.klinikum.gr

Εκεί θα βρείτε και ένα πινακάκι με στοιχεία για να διαλέξετε ποιό θήλαστρο είναι κατάλληλο για εσάς....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Α, και της Weleda είναι ίσως τα πιο αγνά προιόντα. Γιαυτό όμως δεν μυρίζουν πάρα πολύ, σε ορισμένους δεν αρέσει αυτό, για μένα δεν είναι πρόβλημα, ούτως ή άλλως μυρίζουν αυτή την υπέροχη μωρουδίλα....αααααααχ!


 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ doppler στις 15/12 θα κάνω.

Το σίδηρο πειράζει να τον παίρνουμε με γαλακτοκομικά??

Παίρνω

σίδηρο

filicine

βιταμίνη Β

μαγνήσιο (2),

ασβέστιο

και..καθαρτικό γιατί δεν παλεύεται..

Δεν ξέρω πότε να φάω τα corn flakes μου γιατί τα 3 πρώτα τα παίρνω μαζί το πρωί με την πορτοκαλάδα μου. Πειράζει να πίνω και το γάλα μου τότε??

Πειραζει, δεν τα απορροφα ο οργανισμος καλα, αλλα και εγω τα ιδια κανω και πολλες φορες δεν πινω ουτε πορτοκαλαδα!! Την Β την κανω ενεση, την Β12 συγκεκριμενα αλλα λογω οτι εχω μια σπανια αναιμια... Βαρεθηκα και κουραστηκα με ολα αυτα τα χαπια καθε μερα!!! Την Παρασκευη πηρα και το πρωτο ...βοηθητικο..οχι καθαρτικο ομως ενα αλλο dulco..κατι...


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω ότι για την μπεμπούλα θα πάρω καλλυντικά από την weleda

Δεν ξέρω,

Εσείς τί λέτε?

Αν ειναι τα γερμανικα γνωστα weleda ειναι τα καλυτερα!! αλλα πολύ ακριβα νομιζω...ειχα παει σε μια παρουσιαση σχετικη στην Θεσ/νικη


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λιγάκι κάτι, έχετε κάνει ραγάδες??? Το στήθος μου γέμισε απο τον τρίτο μήνα και απο ότι βλέπω η κρεμούλα δεν βοηθάει.... Στην κοιλιά πάλι δεν έχω ούτε μία!!!!

Εγω βαζω τελευταια μια πολύ καλή υποτιθεται θα σου πω αυριο πως λεγεται. Οχι καθε μερα, οποτε το θυμαμαι! Κανει περιπου 25+euro, δεν εχω ακομα ραγαδες αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι αν ειναι να κανεις θα κανεις οτι και αν βαλεις..Εχω ακουσει ομως, παλι τελευταια, οτι παρα πολυ καλο ειναι το αμυγδαλελαιο σε μικρες ποσοτητες


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Πειραζει, δεν τα απορροφα ο οργανισμος καλα, αλλα και εγω τα ιδια κανω και πολλες φορες δεν πινω ουτε πορτοκαλαδα!! Την Β την κανω ενεση, την Β12 συγκεκριμενα αλλα λογω οτι εχω μια σπανια αναιμια... Βαρεθηκα και κουραστηκα με ολα αυτα τα χαπια καθε μερα!!! Την Παρασκευη πηρα και το πρωτο ...βοηθητικο..οχι καθαρτικο ομως ενα αλλο dulco..κατι...

Ευτυχως που σταματαω τη δουλεια τα χω παρει σημερα κορίτσια!Ειμαστε 8 ατομα σ΄ενα μακροστενο γραφείο και δεν ανοιγουν καθόλου τη πορτα να αεριστεί ο χωρος ασε που κανει ζέστη σημερα!

Για τη δυσκοιλιοτητα εχω βρει την εξής λύση!Παιρνω το σιδηρο μετα απο μια ωρα τρωω γαλα με all bran και μετα πίνω ενα χυμο πορτοκαλι και μαζί με τα υπολοιπα φρουτα που τρωω την υπόλοιπη μερα μεχρι στιγμής το παλευω!

Απο βιταμινες πινω μαγνησιο και φιλικο οξυ και γω, εχω και ελλειψη νατρίου αλλα δε μου δωσε γ΄αυτό κατι!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρώω πρωινό και μετά απο καμιά ώρα παίρνω το σίδηρο. Βέβαια βοηθάει το ότι δεν δουλεύω και έτσι κάνω καλό κουμάντο το φαγητό και τα συμπληρώματα.

Το μαγνήσιο γιατί το παίρνετε? Εμένα δεν μου το έδωσε! Μόνο σίδερο, φυλικό και ασβέστιο. Α, και το duphalac (ευτυχώς!!!)


6Eylp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω παίρνω την Salba mama uno προς το παρον δεν εχω καποιο ιδιαίτερο προβλημα και βάζω μονο μια φορα την ημέρα.. ή μπορει να βάλω μια φορα στις δυο μερες απο βαριεμάρα!!!

και εμενα ετσι μου ειπαν, το σιδηρο να το πινω με χυμο και μετα απο μια ωρα οτιδηποτε γαλακτομικο!!! Απλα εχω και το μαγνήσιο εγω οποτε δεσμεύομαι ολη την ημέρα!!!

Και εγω τα ψάχνω της weleda, αλλα ο ανδρας μου επέμενε τα πρωτα να ειναι frexyderm, μετα θα μπουμε μαλλον στην weleda!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ βάζω του Κορρέ για τις ραγάδες και στο καπάκι λίγο λαδάκι της weleda για ραγάδες γιατί δεν μου αρέσει η μυρωδιά του Κορρέ και για extra θρεψη.

Το κάνω πλέον 2 φορές την ημέρα, πρωί και βράδυ μετά το ντους, και το εντατικοποίησα μόλις είδα να εμφανίζονται ραγάδες στο στήθος από κάτω.. Ευτυχώς δεν εμφανίστηκαν άλλες, για να δούμε


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

gia ta proionta tis wedela mou exei stilei pm mia kopela pou ta fernei .....

alla ego den ta ksero ...protimo ta proionta farmakiou ...den ksero palies mamades sos!!!!!

gia ragades ego vazo krema somatos (oti na ne) kai vaselini stin koilia kai gyro apo to stithos ....den exo vgalei akoma ...alla to exo akousei ki ego...oti an einai na kaneis tha kaneis!!!!!!

ego gia tin diskiliotita troo damaskina 3 tin imera ...kano kathe mera alla oxi opos palia...

koritsia na rotiso ...yparxei periptosei na mas fevgoune tsisakia ?etsi sto ksekoudouno?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Inka ναι!!!!!

Καποιες στιγμές η μικρη μου εχει ριξει μινι γερές κλωτσιες στην κυστη!!! εε αυτές οι στιγμές δεν ειναι και οτι καλυτερο!! Ο γιατρός μου ειπε πως οσο προχωραει η εγκυμοσυνη θα γινεται και εντονο!! Να βάλεις σερβιετακι!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

gia ragades ego vazo krema somatos (oti na ne) kai vaselini stin koilia kai gyro apo to stithos ....den exo vgalei akoma ...alla to exo akousei ki ego...oti an einai na kaneis tha kaneis!!!!!!

koritsia na rotiso ...yparxei periptosei na mas fevgoune tsisakia ?etsi sto ksekoudouno?

inka μηπως να μην βαζεις βαζελινη καθως ειναι παραγωγο πετρελαιου?

αυτο το τελευταιο ισχυει και αναρωτιομουν αν ειμαι η μονη..παιζει ψιλοακρατεια ..που να γεννησουμε κιολας κανονικα..φανταζομαι επιδεινωνεται μετα ... ????


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...