Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ευχαριστω κοριτσια!

εχουν αρχισει τα "οργανα" ηδη εδω αλλα δεν μασαω!!! Υπομονη!!

mariamg τι τελειο ειναι αυτο!!!!!! παιρνουν αποτυπωματα απο το μωρο και τα βαζουν οπου θες???? Πεθαινω!!! Α, παρεπιμπτοντως να σε ενημερωσω οτι ο σταθης -τον ιδιο δεν εχουμε?- δεν προκαλει τοκετο πιο νωρις...καθοτι χτες εκανα την ερωτηση "γιατρε ποιο ειναι το νωριτερο που μπορω να γεννησω να ερθω με τεχνητους να ξεμπερδευω?" ..δεν παιζει σε περιπτωση που σε ενδιαφερει...οταν θελήσει ο θεουλης ή αν περάσουμε την ημερομηνια...

Κιλακια εχω χτυπήσει 15!!!!!!! το τι ακουσα....δεν θελω να σκεφτομαι τα μελομακαρονα τους κουραμπιεδες και τις διπλες!! ....


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

σιλβη εγω δεν κανω εμβολιο! εδω ουτε γιατροι και νοσοκομοι που προηγουνται τωρα και πρεπει να το κανουν δυσανασχετουν και δεν πανε...αυτο λενε παντου!

σκεψου αν δεν το κανουν ουτε οι γιατροι που κινδυνευουν αμεσοτατα καποιο λογο θα εχουν!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνω σημασία σε καμμια αναφορά για αυτα τα χαζά άνοστα, χωρις θερμιδες μελομακάρονα!!!!!! (πω πω..κανω 2,5 δοσεις καθε Χριστουγεννα γιατι την μια την τρωω μονη μου!!!! )

Εσυ το κανεις υδροχοάκι, ειναι αντιαλλεργικο υλικο, στην μια πλευρα βαζεις την φωτογραφια του και στην άλλη εχεις παρει τα αποτυπωματά του!! ποδαράκια ή χεράκια!! ή και τα δυο!!! Με το που τα ειδα ξετρελλάθηκα!!! πάνε γυρω στα 25 ευρω το ενα, αλλα θελω παρα πολυ να πάρω!!!

Μου το ειπε και εμένα ο Σταθης, πως μπορουμε να το κανονίσουμε να γεννησω στις 11 Φεβρουαρίου που εχει γενέθλια ο ανδρας μου, αλλα θελωνα ερθει μονη της η μικρη μου, οποτε αυτή το αποφασισει.. Ασε που στους τεχνιτους πόνους βάζουν μια ορμονη μεσα δεν θυμαμαι τωρα πως την λενε, η οποια δημιουργει προβλημα στο κατέβασμα του μητρικου γάλακτος!!!

Σιλβή ουτε εγω κάνω το εμβόλιο.Προσέχω πολυ, πλενω πολυ τα χέρια μου, βαζω αντισιπτικό, αποφευγω οσο μπορώ τους δημοσιους χώρους και οταν πάω καθομαι μακρια απο αρρωστους, δεν αγγίζω τιποτα, κανω πολυ καλη διατροφη για να περιφρουρήσω τον οργανισμό μου. Γενικώς κανω οτι μπορώ, αλλα την στιγμή που τοσοι γιατροι ειναι αντίθετοι και το εμβόλιο δεν εχει δοκιμαστει πλήρως για εμένα, δεν διακινδυνεύω το παιδί μου!! Αν την πατησω θα το αντιμετωπίσω, αλλα δεν θα πάρω μονη μου το ρίσκο να παθει κατι το κοριτσάκι μου!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Εσυ το κανεις υδροχοάκι, ειναι αντιαλλεργικο υλικο, στην μια πλευρα βαζεις την φωτογραφια του και στην άλλη εχεις παρει τα αποτυπωματά του!! ποδαράκια ή χεράκια!! ή και τα δυο!!! Με το που τα ειδα ξετρελλάθηκα!!! πάνε γυρω στα 25 ευρω το ενα, αλλα θελω παρα πολυ να πάρω!!!

και εγω θελω, το πουλανε στα mothercare αθηνα? γιατι ειδα το site ξένο..


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για το mothercare Αθήνα δεν ξέρω, αλλα στο Λητώ της Πειραιώς υπαρχουν γιατι τα εχω δει!!! Υπαρχουν και μεγαλυτερα που χωρούν και τα πατουσάκια και τα χεράκια!!

Οι τιμές τους ειναι λιγο τσιμπημενες ομως!!!

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080202&itmid=1291988#

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080202&itmid=1291934

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080202&itmid=1291936

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080202&itmid=1291990

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080202&itmid=1291938

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080202&itmid=1291932


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκαιο αλλα αν κολλήσουμε τι θα κάνουμε΄΄

σε καταλαβαινω γιατι και εγω ετσι μεσα στο αγχος ειμαι..περασαν τοσοι μηνες εγκυμοσυνης να σκεφτομαι μην κολλησω το ενα και το αλλο με αποτελεσμα να αποκτησω τρελες φοβιες. Τωρα καθε φορα που ερχεται στο προσκηνιο η γριπη η κατι αλλο λεω παντα στον ευατο μου "Πρωτα θα γινονται τα πραγματα αν ειναι να γινουν και μετα θα τα αντιμετωπισεις" ...και επαναλαμβανω τοσες φορες μεχρι να το πιστεψω!


eNortjK1UjI3MLQwVrIGXDASqAKf21.png
Link to comment
Share on other sites

maria τελειο! και πολυ καλη ιδεα για δωρακι!

Ναι!!! Στον εαυτό μας και στα αγγελούδια μας!!! ;):P:p


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


koritsakia kalispera!!!!

molis girisa apo ton giatro !!!!820 gr imaste ....leptoula nomizo...

vgalame kai photo 3d me ton omfalio loro pano sto kefali kai xerakia ,patousakia ola mes to stoma !!!!!..den itane zoiri tin kounage o giatros kai ekini liga pragmata ...alla exei strogilepsei to prosopaki tis ...nomizo miazei tou baba tis !!!!!

prin pao ston giatro perasa apo to bebe jou..kai psonisa ..ta vasika !!eorouxakia ,lavetes,panes hase,seltedes,

kai ena set me xtena ,vourtsa,psalidaki ,lima kai thermometro baniou!!!!eimai poly xaroumeni!!!!elega tha geniso kai den tha exei oute vraki na tou valo !!!!!aaaaaaaaa pira kai sfougari fisiko gia to banaki kai ..pira kai gia mena...ayta pou vazoun sto stithos gia meta ton thilasmo !!!!!!

rotisa gia banieres tha paro megali me vasi ...ego eimai megali gineka den mporo na skivo ....:).....tha kanei lei banaki 2 fores tin imera!!!!!..gira sta 40 euro exei kai einai gia ena xrono sigoura ...meta ...to vazeis stin baniera ...xoris tin vasi ..

rotisa kai gia ton apostiroti ..tis avent pernei mono bibero avent ta opia leei einai plastika kai den einai gialina ...ta bibero avent einai kala?to mikro exei 6 euro kai to megalo 8,50 ...tis nuk poso exoun

episis pio thilastro na epilekso koritsia tis avent dixnei poly kalo ..pia i gnomi sas ?

sfina eseis tha parete?mou to protine i politria ...22 euro exei ...einai gia na krataei to bebe se plagia thesi ...telika pos prepei na koimounte ta bebe?

sas korurasa?eimai poly happy simera !!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Inkaki συγχαρητήρια για την μπεμπούλα σου! Μπράβο!

Και με γειά τα πράγματα... καλοφόρετα, γρήγορα να τα χαλάσετε και να πάρετε άλλα ! χε χε

Τσέκαρε λίγο για το σφουγγάρι, δεν ξέρω αν κάνει στα μικρούλια μας, γιατί θεωρείται ότι είναι εστία μικροβίων.. Έτσι έχω ακούσει, και ότι τα πλένουμε βάζοντας σαπούνι στο χέρι. Παλιές μανούλες τα φώτα σας!!

Νομίζω ότι πρέπει να κοιμούνται ανάσκελα και αν είναι να κάτσουν στο πλάι να φροντίζουμε να κάθονται ίσο χρονο στο ένα και στο άλλο πλάι. Οι παλιές μανούλες θα ξέρουν!


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Αλλά αυτό για το πλάι νομίζω ισχύει ότι το κάνουμε μόνο αν φοβόμαστε ότι θα κάνουν εμετό κτλ. Κανονικά είναι για ανάσκελα

Α! Και επίσης ότι στην αρχή αρχή δεν γυρνάνε μόνα τους, δεν μπορούν

Αυτά τα διάβασα στο βιβλίο που πήρα για τα νεογέννητα.

Μακάρι να μας πουν και οι πιό παλιές αν ισχύουν


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

bravo inka!!! να τη χαίρεσαι!!!!!

τα nuk τα μεγάλα έχουν γύρω στα 6 ευρώ (να πάρεις και έξτρα θηλές)

κι εγώ νομίζω ότι στην αρχή τα πλένουμε με το χέρι κ μετά με ένα πανάκι που πλένεται και καθαρίζει εύκολα....

για το σφηνάκι δεν ξέρω, κι εγώ νομίζω ότι τα κοιμίζουν ανάσκελά πλέον


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...