Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

τι ωραίο όνομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:oops:Ευχαριστούμε Φανούλα...

Γεια σας κοριτσάκια μου!Τι μου κάνετε?Επιτέλους μαζευτήκαμε από την απουσία του καλοκαιριού!Να ζήσουν σε όλες τα βαφτισμένα μωράκια!!Βαφτιστήκαμε κι εμείς πριν 2βδομάδες και το ονομά μας,Νικόλας..του πεθερού φυσικά διότι δεν σηκώναμε κουβέντα περί τουτού..Φιλιά σε όλες!!!Swity μου περαστικά!!!

Ευχαριστούμε πολύ!! Μ'αρέσει ο Νικόλας για γαμπρός! Ψήνεσαι???:-P Νικόλας + Αφροδίτη = L.F.E. χαχααχαχα:tongue::tongue::tongue:

Καλημέρα κοριτσάκια τι κάνετε?

εχω καιρό να μπω αλλά έχω πολύ τρέξιμο ευτυχώς αυριο βαφτίζω τη μικρή μου και θα μπούμε ξανά στο προγραμμά μας!

Να σας ζήσουν τα νεοφώτιστα!!!

κατα τα άλλα η μικρή μου έχει ζωηρέψει πολυ ξεκινήσαμε και χορτόσουπα και μέχρις στιγμής την τρώει ευχάριστα!

Με το καλό joanna μου, καλή βουτίτσα εύχομαι! Κι εμείς χθες αλλάξαμε κρεμούλα κ τηνν φάγαμε ευχάριστα μπορώ να πω. Φρούτο αρχίζουμε σε 1 βδομαδούλα, άντε να δούμε :rolleyes:

Α κ είχαμε 2 μέρες πυρετό από το εμβόλιο γιατί μάλλον ήταν ψιλοκρυωμένο το ζουζουνάκι μου κ δεν΄το πήραμε χαμπάρι ούτε εμείς ούτε η γιατρός :evil: Την άλλη φορά θα είμαι πιο υποψιασμένη γιατί ταλαιπωρήθηκε το μικρούλι μου... ΄κρίμα:mad:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χαχαχαχα Κellymania δεν το χα σκεφτεί...εντάξει λοιπόν ωραία θα΄ταν μια Αφροδίτη για νύφη:))))

Κορίτσια συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα γιατί 'ελειπα καιρό τώρα ξεκινάτε τις κρεμούλες και το φαγητό στα ζουζούνια σας?Γιατί εμεις έχουμε από τέλη Ιουλίου που ξεκινήσαμε και τώρα ευτυχώς το εδραιώσαμε αν εξαιρέσει κανείς ορισμένες φορές που μπορεί να μην έχει όρεξη για κάτι..Υπομονή!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα Κellymania δεν το χα σκεφτεί...εντάξει λοιπόν ωραία θα΄ταν μια Αφροδίτη για νύφη:))))

Κορίτσια συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα γιατί 'ελειπα καιρό τώρα ξεκινάτε τις κρεμούλες και το φαγητό στα ζουζούνια σας?Γιατί εμεις έχουμε από τέλη Ιουλίου που ξεκινήσαμε και τώρα ευτυχώς το εδραιώσαμε αν εξαιρέσει κανείς ορισμένες φορές που μπορεί να μην έχει όρεξη για κάτι..Υπομονή!!

Νίκο λένε κ τον άντρα μου κ είναι το αγαπημένο μου όνομα από πιτσιρίκα! :wink:

Αστα Μακρίνα, ακόμη στο... αααα άνοιξε το στόμαααα... μαμμμ:rolleyes:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια μου ! ευχαριστω ολες πολυ για τα περαστικα σας ! 2 βδομαδες μου ειπε ο γιατρος, την τεταρτη θα παω και βλεπουμε.....ζορι μεγαλο τραβαω...

εμεις βγαζουμε δοντακια τελικα γιαυτο τοση γκρινια και ξενυχτια..2 μαζι και κοντευει να μας φαει οοοολους...

σημερα δοκιμασαμε και κρεας αλλα τζιφος παλι....

φιλακια σε ολες θα τα ξαναπουμε συντομα...

Μακρινα το καταφερα νομιζω..


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βγαλαμε και εμεις δοντάκι (την Πέμπτη το πήρα είδηση) και ετοιμάζεται και το διπλα . Εχει ασπρίσει το ουλο και η μικρή είναι μες την γκρίνια και το μαμαμα .

Έμπαινε Κλειώ! Κι εμένα μάλλον μου το ετοιμάζει σιγα σιγα το "δωράκι" γιατί όποτε μπορεί με δαγκώνει!!!:tongue:

γεια σας κοριτσακια μου ! ευχαριστω ολες πολυ για τα περαστικα σας ! 2 βδομαδες μου ειπε ο γιατρος, την τεταρτη θα παω και βλεπουμε.....ζορι μεγαλο τραβαω...

εμεις βγαζουμε δοντακια τελικα γιαυτο τοση γκρινια και ξενυχτια..2 μαζι και κοντευει να μας φαει οοοολους...

σημερα δοκιμασαμε και κρεας αλλα τζιφος παλι....

φιλακια σε ολες θα τα ξαναπουμε συντομα...

Μακρινα το καταφερα νομιζω..

Μόνο ζόρι? Κι εγώ με 1 παιδί κ τα δυο μου ποδια ανεπαφα κ γκρινιάζω???:roll: Ηρωας swity, υποκλίνομαι!!!:cool::cool::cool:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι παιδια είναι δυσκολη δουλειά να είσαι μαμά . Και εγω κουράζομαι απίστευτα και αναρωτιέμαι ποτε θα ξεκουραστώ ? Μαλλον θα αργήσει .....

Και εννοείτε οτι και εγω γκρινιάζω ......... :tongue:


Link to comment
Share on other sites

Καλξμέρα κορίτσια. Να σας ζήσουν τα νεοφώτιστα. Πάει ξεμπερδέψαμε και με αυτό. Εμείς είμαστε ακόμα στο ριζάλευρο και την άλλη εβδομάδα αρχίζουμε φρουτόκρεμα. Να σας ρωτήσω..Πώς φτιάχνετε το ριζάλευρο? Μας ενδιαφέρουν οι κουταλείες που θα ρίξουμε ή τα ml? Γιατί η παιδίατρος μου είπε 150-200 ml και 8-10 κουταλιές του γλυκού κρέμα αλλά δεν μου βγαίνει.. Δεν λεει να πήξει σε αυτά τα ml! Και όλο βάζω παραπάνω κουταλιές. Λέτε να το παχύνω το παιδί? Έχετε πάρει καμιά ειδική συσκευή για να φτιάχνετε την φρουτόκρεμά του και την σούπα του? Βρήκα μια που λέγεται babycook αλλά λυπάμαι τα λεφτα (150 ευρώ). Από την άλη βαριέμαι να έχω να πλένω κάθε μέρα χύτρες. Εσε'ις τί κάνετε?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κορίτσια.καλέ με το καλό τα δοντάκια σας.desdra εγώ κρεμούλα την φτιάχνω με 120ml νερο με γαλατάκι και όσες κουταλίτσες παίρνει για να πηξει,δεν μου πε κατι η παιδιατρος


s7xl94df5dzan06a.png

bzw594dfmcxdku61.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έμπαινε Κλειώ! Κι εμένα μάλλον μου το ετοιμάζει σιγα σιγα το "δωράκι" γιατί όποτε μπορεί με δαγκώνει!!!:tongue:

Μόνο ζόρι? Κι εγώ με 1 παιδί κ τα δυο μου ποδια ανεπαφα κ γκρινιάζω???:roll: Ηρωας swity, υποκλίνομαι!!!:cool::cool::cool:

ευχαριστω κοριτσακι μου...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κορίτσια.καλέ με το καλό τα δοντάκια σας.desdra εγώ κρεμούλα την φτιάχνω με 120ml νερο με γαλατάκι και όσες κουταλίτσες παίρνει για να πηξει,δεν μου πε κατι η παιδιατρος

και γω το ιδιο....

και ενα κολπο για τα παιδακια που δε τρωνε σουπα...δοκιμαστε αντι για κολοκυθακι κολοκυθα ειναι πιο γλυκια και αντι για πατατα γλυκοπατατα...η δικια μου που ειναι γλυκατζου τα βολευτικε καλυτερα...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Καλξμέρα κορίτσια. Να σας ζήσουν τα νεοφώτιστα. Πάει ξεμπερδέψαμε και με αυτό. Εμείς είμαστε ακόμα στο ριζάλευρο και την άλλη εβδομάδα αρχίζουμε φρουτόκρεμα. Να σας ρωτήσω..Πώς φτιάχνετε το ριζάλευρο? Μας ενδιαφέρουν οι κουταλείες που θα ρίξουμε ή τα ml? Γιατί η παιδίατρος μου είπε 150-200 ml και 8-10 κουταλιές του γλυκού κρέμα αλλά δεν μου βγαίνει.. Δεν λεει να πήξει σε αυτά τα ml! Και όλο βάζω παραπάνω κουταλιές. Λέτε να το παχύνω το παιδί? Έχετε πάρει καμιά ειδική συσκευή για να φτιάχνετε την φρουτόκρεμά του και την σούπα του? Βρήκα μια που λέγεται babycook αλλά λυπάμαι τα λεφτα (150 ευρώ). Από την άλη βαριέμαι να έχω να πλένω κάθε μέρα χύτρες. Εσε'ις τί κάνετε?

γιατι καλυτερα να πλενεις αυτη τη μηχανη ?? εγω εχω μια μικρη χυτρα και ενα δυχτακι για μεσα που τα κανω στον ατμο, μαγειρευω μια φορα τη βδομαδα και μετα στη καταψυξη σε μεριδες...


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι παιδια είναι δυσκολη δουλειά να είσαι μαμά . Και εγω κουράζομαι απίστευτα και αναρωτιέμαι ποτε θα ξεκουραστώ ? Μαλλον θα αργήσει .....

Και εννοείτε οτι και εγω γκρινιάζω ......... :tongue:

δε θα ξεκουραστεις απλα θα συνηθησεις...χι χι χι χι χι!!!!


rys1ubq6nuoz3bc1.png

tdikmjscwjfbqzbn.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...