Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!Εμείς δυστυχώς συεχίζουμε τη διάρροια μας και σήμερα..<τελικά μαλλον είναι ίωση γαστρεντερίδας...Ο μικρός Νικόλας πάντως δεν χάνει το κέφι του:))Αλλά τον λειπάμαι τον καυμενούλη κι εμένα μαζί:((Σήμερα ξυπνήσαμε απότις 6το πρωί,κάναμε τη διάρροιά μας,είχαμε και μπούκωμα-βγάλαμε και τις μυξούλες μας,ήπιαμε και το γάλα μας και κατά τις 7:30 αισίως ξανακοιμηθηκάμε!

Kellymania,καλή αρχή εύχομαι με το μηλαράκι!!Άντε να μας πεις πώς τα πήγατε!!!

Όσο για την περίοδο δυστυχώς δεν μπορώ να σε κατατοπίσω αλλά εφόσον θηλάζεις θα είναι φυσιολογικό-υποθέτω!!Εγώ δυστυχώς από τον τρίτο μήνα αδιαθέτησα..

έλα βρε κοριτσάκι μου.περαστικούλια στον μικρό νικόλα σας.μίλησες με την παιδίατρο;

kellymania καλή αρχή και από μένα


s7xl94df5dzan06a.png

bzw594dfmcxdku61.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα. Εγώ θηλάζω αποκλειστικά και ακόμα δεν έχω περίοδο. Ευτυχώς δηλαδή γιατί βαριέμαι την διαδικάσία. Εμείς σήμερα αρχίζουμε την φρουτόκλεμα: μήλο , αχλάδι και πορτοκάλι μαζί. Για να δούμε τί θα ΄κάνουμε.. Περάσαμε και ένα συναχάκι γι α 3 μέρες όπου το βράδυ επειδή δεν μπορεούσε να ανασάνει κανονικά με ξύπναγε κάθε 1 ώρα. Ευτυχλως σήμερα είναι καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Fani μου,με τον παιδίατρο μίλησα αλλά απ'ότι βλέπω τα δόντια μας κάνουν τη ζημιά γιατί όταν είναι η ώρα για γάλα δεν πίνει παρά προτιμά να δαγκώνει και να πιπιλίζει την θηλή!Σα να ροκανίζει τα ούλα του:)Αυτή τη στιγμή που σας μιλώ προσπαθεί ο καλός μου να του το δώσει!Ουφ!Άντε να δούμε!!

Desdra μου εσείς πώς τα πήγατε με τα φρούτα σας σήμερα?

Σας καληνυχτώ!

Link to comment
Share on other sites

Fani μου,με τον παιδίατρο μίλησα αλλά απ'ότι βλέπω τα δόντια μας κάνουν τη ζημιά γιατί όταν είναι η ώρα για γάλα δεν πίνει παρά προτιμά να δαγκώνει και να πιπιλίζει την θηλή!Σα να ροκανίζει τα ούλα του:)Αυτή τη στιγμή που σας μιλώ προσπαθεί ο καλός μου να του το δώσει!Ουφ!Άντε να δούμε!!

Desdra μου εσείς πώς τα πήγατε με τα φρούτα σας σήμερα?

Σας καληνυχτώ![/QUOT

Καλημέρα! Μια χαρά έφαγε τα φρουτάκια του χτες. Ξύνιζε κάθε φορά που το έτρωγε αλλά το άνοιγε το στοματάκι του. Για να δούμε και σήμερα.

Καλέ τί κρύο έβαλε ξαφνικά? Αλήθεια τα μωράκια σας με τί τα σκεπάζεται τώρα τον χειμώνα. Εμένα όλο ξεσκεπάζεται και είναι παγωμένα τα χεράκια του και τα αυτάκια του!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε χάθηκα αλλά είχαμε ενα προβληματάκι με το internet και δεν μπορούσα να μπω.

Στις 2 του μηνός βάφτισα το κοριτσάκι μου και πήγαν όλα τέλεια η μικρούλα μου ήταν άψογη δεν έκλαψε καθόλου!!!

Κατα τα άλλα η μικρή μου εδω και 3 μέρες ξυπνάει 2 φορές μεσα στη νύχτα και είναι μες τη γκρίνια...


x1n1p3.png 44EHp3.png zsH7p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!Εμείς δυστυχώς συεχίζουμε τη διάρροια μας και σήμερα..<τελικά μαλλον είναι ίωση γαστρεντερίδας...Ο μικρός Νικόλας πάντως δεν χάνει το κέφι του:))Αλλά τον λειπάμαι τον καυμενούλη κι εμένα μαζί:((Σήμερα ξυπνήσαμε απότις 6το πρωί,κάναμε τη διάρροιά μας,είχαμε και μπούκωμα-βγάλαμε και τις μυξούλες μας,ήπιαμε και το γάλα μας και κατά τις 7:30 αισίως ξανακοιμηθηκάμε!

Kellymania,καλή αρχή εύχομαι με το μηλαράκι!!Άντε να μας πεις πώς τα πήγατε!!!

Όσο για την περίοδο δυστυχώς δεν μπορώ να σε κατατοπίσω αλλά εφόσον θηλάζεις θα είναι φυσιολογικό-υποθέτω!!Εγώ δυστυχώς από τον τρίτο μήνα αδιαθέτησα..

έλα βρε κοριτσάκι μου.περαστικούλια στον μικρό νικόλα σας.μίλησες με την παιδίατρο;

kellymania καλή αρχή και από μένα

Ευχαριστούμε κοριτσάκια μου :P

Δεν μπορώ να πω ότι είχαμε ιδιαίτερη επιτυχία, 2 κουταλιές κ αυτές με το ζόρι ξυνίζει τα μούτρα της λες κ θα κάνει εμετό!! Ρε κορίτσια εσείς τις κρέμες δίνετε το απόγευμα, αυτές του εμπορίου? Διαβάζω πολλά για ζάχαρη κ.λ.π. κ είναι πολλές μαμάδες που ή δεν δίνουν καθόλου ή παίρνουν βιολογικές όπως π.χ. ρυζάλευρο της Holle. Η παιδίατρος μου είναι λίγο αδιάφορη με το θέμα, μόνο της Frezylac μου πρότεινε σαν εναλλακτική αλλά δεν ξέρω αν έχουν ζάχαρη μέσα. Καμιά ιδέα? :rolleyes::rolleyes:

Α, κ η πεθερά μου μου αποκάλυψε μόλις χθες ότι είναι αλλεργική στην μπανάνα. Στο τσακ! κ θα την άρχισα στη μπέμπα από σήμερα αλλά τώρα θα την αργήσω πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ. Μηλαράκι κ αχλαδάκι κ μια χαρά είναι :cool:

Καλημέρα. Εγώ θηλάζω αποκλειστικά και ακόμα δεν έχω περίοδο. Ευτυχώς δηλαδή γιατί βαριέμαι την διαδικάσία. Εμείς σήμερα αρχίζουμε την φρουτόκλεμα: μήλο , αχλάδι και πορτοκάλι μαζί. Για να δούμε τί θα ΄κάνουμε.. Περάσαμε και ένα συναχάκι γι α 3 μέρες όπου το βράδυ επειδή δεν μπορεούσε να ανασάνει κανονικά με ξύπναγε κάθε 1 ώρα. Ευτυχλως σήμερα είναι καλύτερα...

Άντε να χω συμπαράσταση:tongue: Πως τα πήγατε με τη φρουτόκρεμα?

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε χάθηκα αλλά είχαμε ενα προβληματάκι με το internet και δεν μπορούσα να μπω.

Στις 2 του μηνός βάφτισα το κοριτσάκι μου και πήγαν όλα τέλεια η μικρούλα μου ήταν άψογη δεν έκλαψε καθόλου!!!

Κατα τα άλλα η μικρή μου εδω και 3 μέρες ξυπνάει 2 φορές μεσα στη νύχτα και είναι μες τη γκρίνια...

Καλώς την joanna! Να σου ζήσει η νεοφώτιστη!!!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

kellymania νομίζω ότι θέλει το χρόνο της για να συνηθίσει τις νέες γευσεις..Κι εμείς στην αρχή τα ίδια είχαμε αλλά τώρα μια χαρά!Τρώει και μουγκρίζει από ευχαρίστηση;)

Όσο για τις απογευματινές κρεμούλες,εμείς ξεκινήσαμε με βανίλια ρυζάλευρο της Nutricia,το οποίο δεν έτρωγε και τελικά καταλήξαμε στη φαρίν λακτέ..του εμπορίου και όχι βιολογικές..Μια μέρα τρώμε κρέμα και την άλλη γιαούρτι..έτσι για ποικιλία:o

Τώρα βέβαια με τις διάρροιες αλλάξαμε μενού αλλά ελπίζω να στρώσουμε πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια τι κάνετε?Εμείς χάλια έχει το κοριτσάκι μου συνάχι τρέχει η μυτούλα της και ειναι μες τη γκρίνια τωρα κοιμάται αλλα δεν το βλέπω γιατι πολυ ειναι πολύ ανησυχη μάλλον θα έχουμε ολονυχτία και όσο σκεφτομαι οτι πρέπει να ξυπνήσω στις 6......


x1n1p3.png 44EHp3.png zsH7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια τι κάνετε?Εμείς χάλια έχει το κοριτσάκι μου συνάχι τρέχει η μυτούλα της και ειναι μες τη γκρίνια τωρα κοιμάται αλλα δεν το βλέπω γιατι πολυ ειναι πολύ ανησυχη μάλλον θα έχουμε ολονυχτία και όσο σκεφτομαι οτι πρέπει να ξυπνήσω στις 6......

Ωχχχ.,.. περαστικά εύχομαι joanna μου, ελπίζω να'στε καλύτερα σήμερα. Πως ήταν το βράδυ σας τελικά?

Εμείς τσακωνόμαστε με το κουτάλι ακόμη, 2 μπουκιές σύνολο σήμερα κ αυτές με το ζόρι...:?


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωχχχ.,.. περαστικά εύχομαι joanna μου, ελπίζω να'στε καλύτερα σήμερα. Πως ήταν το βράδυ σας τελικά?

Εμείς τσακωνόμαστε με το κουτάλι ακόμη, 2 μπουκιές σύνολο σήμερα κ αυτές με το ζόρι...:?

Σ'ευχαριστώ σήμερα είμαστε πολύ καλύτερα αλλα προχτές το βράδυ ξενυχτήσαμε ετρεχε η μυτούλα της και δεν μπορούσε καθόλου το κοριτσάκι μου:(

υπομονή με τη κρέμα και εμένα στην αρχή τόσο έτρωγε και τώρα καθαρίζει όλο το πιάτο:D

οσο για την απογευματινή ακομα δεν έχουμε ξεκινήσει γιατί είναι χοντρούλα!!!:D


x1n1p3.png 44EHp3.png zsH7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ σήμερα είμαστε πολύ καλύτερα αλλα προχτές το βράδυ ξενυχτήσαμε ετρεχε η μυτούλα της και δεν μπορούσε καθόλου το κοριτσάκι μου:(

υπομονή με τη κρέμα και εμένα στην αρχή τόσο έτρωγε και τώρα καθαρίζει όλο το πιάτο:D

οσο για την απογευματινή ακομα δεν έχουμε ξεκινήσει γιατί είναι χοντρούλα!!!:D

Ωραία, να πάρω κουράγιο τότε :rolleyes: Πάντως κι εμένα χοντρούλα είναι (9 κιλά ήδη) αλλά δεν μου'πε κάτι η γιατρός. Της άρχισα κ farin lacte με μπισκότο μήπως δούμε καμιά άσπρη μέρα;)

Δώσε ένα φιλί από μένα στο μαγουλάκι της μικρής σου :tongue: Νομίζω πως είναι στα ίδια κυβικά με τη δικιά μου ή μου φαίνεται?:D


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, να πάρω κουράγιο τότε :rolleyes: Πάντως κι εμένα χοντρούλα είναι (9 κιλά ήδη) αλλά δεν μου'πε κάτι η γιατρός. Της άρχισα κ farin lacte με μπισκότο μήπως δούμε καμιά άσπρη μέρα;)

Δώσε ένα φιλί από μένα στο μαγουλάκι της μικρής σου :tongue: Νομίζω πως είναι στα ίδια κυβικά με τη δικιά μου ή μου φαίνεται?:D

Ευχαρίστως για το φιλί και ανταποδίδουμε:D

η δικιά μου σχεδον πριν 1 μήνα ηταν 8200 τωρα θα τα κοντεύουμε τα 9 κιλά:D

είναι και οι δυο τσουπωτές για δάγκωμα!!!


x1n1p3.png 44EHp3.png zsH7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς με την φρουτόκρεμα δυσκολευόμαστε πολύ. Αρχίζουμε με όρεξη αλλά μετά τις 10 κουταλιές τσινάμε. Οπότε αναγκάζομαι και του δίνω στήθος πάλι. Έτσι μωρέ θα απογαλακτιστούμε? Θα του αλλάξω και φρούτα , αν και νομίζω ότι μάλλον το πορτοκαλι είναι αυτό που το ν ξενίζει.

Τελικά δεν είχαμ συνάχι. Η παιδίατρος ανακάλυψε ότι βγάλαμε ήδη το 1ο δοντάκι και πάμε για το 2ο. Για αυτό τα ξενύχτια με το μπούκωμα και το συνάχι. Δεν είμασταν κρυωμένοι! Άντε να τα βγάλει γιατί κάθε 2 ώρες με ξυπνάει. Ευτυχώς δεν γκρινιάζει και δεν έχει και καθόλου σάλια. Σαλιάρα δεν έχουμε χρησιμοποιήσει ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως για το φιλί και ανταποδίδουμε:D

η δικιά μου σχεδον πριν 1 μήνα ηταν 8200 τωρα θα τα κοντεύουμε τα 9 κιλά:D

είναι και οι δυο τσουπωτές για δάγκωμα!!!

Εμένα καλέ είναι ήδη 9 κιλά!!!! κ δεν έχουμε κλείσει κ τον 7ο ακόμη! χαχαχα!!! Μπουτάκια κ κοιλίτσες κ άγιος ο θεός! από κρέμα πάντως... τζίφος ακόμη! Φαντάσου πόσα κιλά θα ήμασταν αν την έτρωγε!!!:P:p:p

Καλημέρα κορίτσια. Εμείς με την φρουτόκρεμα δυσκολευόμαστε πολύ. Αρχίζουμε με όρεξη αλλά μετά τις 10 κουταλιές τσινάμε. Οπότε αναγκάζομαι και του δίνω στήθος πάλι. Έτσι μωρέ θα απογαλακτιστούμε? Θα του αλλάξω και φρούτα , αν και νομίζω ότι μάλλον το πορτοκαλι είναι αυτό που το ν ξενίζει.

Τελικά δεν είχαμ συνάχι. Η παιδίατρος ανακάλυψε ότι βγάλαμε ήδη το 1ο δοντάκι και πάμε για το 2ο. Για αυτό τα ξενύχτια με το μπούκωμα και το συνάχι. Δεν είμασταν κρυωμένοι! Άντε να τα βγάλει γιατί κάθε 2 ώρες με ξυπνάει. Ευτυχώς δεν γκρινιάζει και δεν έχει και καθόλου σάλια. Σαλιάρα δεν έχουμε χρησιμοποιήσει ποτέ!

Κι εμείς τα ίδια με όλες τις κρέμες, dont worry! Μπράβο για τα δοντάκια σας, φαντάσου τι τραβάν τα κακόμοιρα:rolleyes:

Καλημέραααα!!!!!!!!!!!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...