Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Cafe Μάρτιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

σημερα κλείσαμε 7 μηνες.ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!

βρε πως πέρασε έτσι ο καιρός

ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

Να τα δισεκατομμυριοχιλιάσετε!!!!!! Όντως βρε Φανούλα, σα νεράκι περνάει ο καιρός!

Της μπουμπούς μου της πονάνε τα ουλάκια και μου δαγκώνει το...σαγόνι! Με επίθεση, παίρνει φόρα κ ορμάει! χαχαχα:mrgreen:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ευχαριστώωώώώώώώώώώώώώώ και σεις το ιδιο χιχιχιχιχ.

εμένα δαγκωνει ότι βρει αστα.βλέπω φουσκώσανε τα πάνω ουλάκια το μωρό μου.σε ποσες μέρες να βγούνε άραγε;τα κάτω τα ίδια κατευθείαν δεν είδα καν το πρίξημο στα ούλα.


s7xl94df5dzan06a.png

bzw594dfmcxdku61.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια με τα εμβολια τι κανετε?? τα κανετε ολα?

παλι διαβασα για το engerix για την ηπατίτιδα β οτι προκαλεί σκλήρυνση κατα πλακας.

ο παιδιατροςμου το εχει γραψει να το κανω σε 15 μερες.

τι πρόβλημα ειναι αυτο με τα εμβολια...δεν θελω να τα κανω ολα αλλα πως να επιλέξω πια θα κανω?

ο παιδιατρος ειναι διαλλακτικός με αφηνει να αποφασίσω εγω

μαλιστα που ειπε οτι θα μου σφραγίσει κ το βιβλιάριο για να μην εχουμε πρόβλημα με το σχολειο..


eNortjK1UjIzNDMxV7IGXDASvAKk33.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια με τα εμβολια τι κανετε?? τα κανετε ολα?

παλι διαβασα για το engerix για την ηπατίτιδα β οτι προκαλεί σκλήρυνση κατα πλακας.

ο παιδιατροςμου το εχει γραψει να το κανω σε 15 μερες.

τι πρόβλημα ειναι αυτο με τα εμβολια...δεν θελω να τα κανω ολα αλλα πως να επιλέξω πια θα κανω?

ο παιδιατρος ειναι διαλλακτικός με αφηνει να αποφασίσω εγω

μαλιστα που ειπε οτι θα μου σφραγίσει κ το βιβλιάριο για να μην εχουμε πρόβλημα με το σχολειο..

Ωχ μη λες τέτοια... κι εγώ σε 1 εβδομάδα το κάνω, το 2ο engerix το επαναληπτικό... Κι εγώ τα ίδια τραβάω αλλά δυστυχώς δεν έχω διαλλακτικό παιδίατρο αλλά ούτε κ πολλές επιλογές για να τον αλλάξω :twisted:. Μου λέει πως όλα αυτά δεν έχουν αποδειχθεί κ πως πρέπει να τα κάνει όλα για να'ναι προστατευμένο, μεγάλη η ευθύνη... τι να πω... Που το διάβασες αυτό για το engerix petalouditsa??:confused:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!Εμείς δεν έχουμε κάνει κάποιο τέτοιο εμβόλιο και ούτε μου έχει αναφέρει κάτι ακόμη..Απλά μου είπε ότι κάποιο εμβόλιο για ηπατίτιδα θα το κάνουμε πριν πάμε παιδικό..Πάντως καλό θα ήταν να το ψάξει κανείς λίγο πριν εμβολιάσει το παιδί του αν για κάτι αμφιβάλει.Θεωρώ πως ο κάθε παιδιάτρος οφείλει να ενημερώνει τους γονείς σχετικά με τα εμβόλια και τις παρενέργεις τους..

Σήμερα κάναμε και εμείς εμβολιάκια,την τρίτη δόση από το infarix hexa kai to prevenar..

Kαι από τον επόμενο μήνα θα αρχίσουμε και αυγουλάκι...Αχ το αγόρι μου μεγαλώνει...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια έχω φρικάρει πάρα πολυ.εμένα στο βιβλιάριο δεν γράφει ποιο έχω κάνει και τα κάνω στο κέντρο μάνας και παιδιού.τώρα τι γίνεται;έκανε την 1η δόση 3 μηνων και την 2η δόση 4 μηνών.


s7xl94df5dzan06a.png

bzw594dfmcxdku61.png

Link to comment
Share on other sites

Fani μου θα έλεγα να μη πανικοβάλεσαι.Θέλω να πιστεύω πως αν πας στο κέντρο μάνας και παιδιού θα σου πουν ποια εμβόλια έχεις κάνει ειδικά αν θυμάσαι και τους μήνες ή αν ήταν ένα ή δυο μαζί εμβόλια//Μα καλα΄κι αυτοί δεν σημειώνουν τι κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δείτε πόσο φρίκαρα πριν λίγο δηλ και τώρα είμαι σε κατάσταση πανικού..Ο μικρός εκεί που κοιμόταν ξύπνησε με κλάματα γοερά και δεν σταματούσε να κλαίει..Προσπαθούσαμε να τον ξυπνήσουμε και δεν έλεγε να ξυπνήσει..Με τα χίλια ζόρια αφού ξύπνησε συνέχισε να κλαίει και του έδωσα λίγο ντεπονάκι..μου το είχε πει και ο γιατρός να του δώσω λίγο ντεπονάκι σήμερα γιατί έχει ευαισθησια σ αυτά τα εμβόλια..Και πάλι με χίλια ζόρια να κοιμηθεί ο καημένος..Εκεί που έλεγε να κοιμηθεί σα κάτι να τον ενοχλούσε και ξυπνούσε..Μαύρο βράδυ μας περιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δείτε πόσο φρίκαρα πριν λίγο δηλ και τώρα είμαι σε κατάσταση πανικού..Ο μικρός εκεί που κοιμόταν ξύπνησε με κλάματα γοερά και δεν σταματούσε να κλαίει..Προσπαθούσαμε να τον ξυπνήσουμε και δεν έλεγε να ξυπνήσει..Με τα χίλια ζόρια αφού ξύπνησε συνέχισε να κλαίει και του έδωσα λίγο ντεπονάκι..μου το είχε πει και ο γιατρός να του δώσω λίγο ντεπονάκι σήμερα γιατί έχει ευαισθησια σ αυτά τα εμβόλια..Και πάλι με χίλια ζόρια να κοιμηθεί ο καημένος..Εκεί που έλεγε να κοιμηθεί σα κάτι να τον ενοχλούσε και ξυπνούσε..Μαύρο βράδυ μας περιμένει...

Kαλά και γω θα είχα φρικάρει να τον ξυπνάω και να μην συνέρχεται;;;;;;;;;;απαπαπαπα τι τράβηξες κουκλίτσα μου.πονάνε μωρέ τα φουκαριάρικα.εμενα δεν μου αφήνει ουτε τα ουλα να του ψιλαφήσω κλαίει,αστα.ευτυχώς την Δευτέρα έχω ραντεβού στην παιδίατρο.ενώ σε γενικ'ές γραμμές τα μεσημέρια κοιμότανε από μωρό παιδί εδω και τόσες μέρες τα μεσημέρια ξυπνούσε μετά απο 1μιση ωρα με κλάμμα και λιγμό και να λέω το παιδί έχει δοντακια,μακάρι δλδ και να μην ήταν κατι αλλο.αφου έκλαιγε και στα χερια και του λέει ο μπαμπας σε κάποια φαση(αντρας να σου πετύχει)μην κάνεις έτσι παιδί μου και μεις βγαλαμε δοντάκια στην τελική τι να πει και η μανα σου που έχει ΚΑΙ περίοδο καθε μήνα.ο μικρός σταματησε την γκρινια αμεσως λες και καταλαβε το σκατούλι.χαχαχαχαχαχ

χθες ο καημενούλης κοιμήθηκε για μεσημέρι 4 ώρες.το απογευμα δεν είχαμε γκρινια μετά απο τόοοοοοσες μέρες.τι να πω.τεσπα αγκαλίτσες και πολλά πολλά φιλάκια


s7xl94df5dzan06a.png

bzw594dfmcxdku61.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Fani μου θα έλεγα να μη πανικοβάλεσαι.Θέλω να πιστεύω πως αν πας στο κέντρο μάνας και παιδιού θα σου πουν ποια εμβόλια έχεις κάνει ειδικά αν θυμάσαι και τους μήνες ή αν ήταν ένα ή δυο μαζί εμβόλια//Μα καλα΄κι αυτοί δεν σημειώνουν τι κάνουν?

για το εμβολιο πήρα την παιδιατρο μου νατην ρωτησω ποιο εμβολιο κανει το ικα και μου πε αυτό αλλά υπάρχουν λέει 2 και ευτυχως το ικα κανει το ατοφιο μου λεει μπορω να σε διαβεβαιωσω για αυτο μην ανησυχεις.Δοξα Τον Θεό!!!!!!!!!!!!


s7xl94df5dzan06a.png

bzw594dfmcxdku61.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια τον έχω βάλει στο χαλι στο πατωμα και σερνεται σαν την φωκια με την κοιλια.πολύ γελιο λέμε.χθες τον αφηνω και πάω να αφησω την κουπα μου στην κουζινα ούτε 2 λεπτα γυρναω και δεν βλέπω το παιδι,μα που πηγε το σκατουλι λεω και που ηταν βρε κορίτσια;;;;;;;;κατω απο το παρκο και φαινοντουσαν 2 ποδαρακια να χτυπιουνται.προσπαθουσε να βγει επειδη τον φωναζα.τι εχουμε να δουμε Παναγιτσα μου


s7xl94df5dzan06a.png

bzw594dfmcxdku61.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά Fani μου πραγματικά οι άντρες ώρες ώρες έχουν πολύ πλάκα!!Ακου τι να πει και η μαμά που έχει και περίοδο??Μα καλά πώς του ήρθε εκείνη την ωρα??:))))))))))Όσο για τα εμβόλια ευτυχώς όλα οκ οπότε όλα καλά!!Πάντως κοριτσάκια μυο μεγάλη ταλαιπωρία τα δόντια!!Εμείς τις τελευταίες μέρες κάνουμε 1-2διάρροιες τη μέρα:(((Άντε να περάσει κι αυτό!Αμάν περνάει το ένα έρχεται κάτι άλλο μετά!!That's life!!!Kisses!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια τον έχω βάλει στο χαλι στο πατωμα και σερνεται σαν την φωκια με την κοιλια.πολύ γελιο λέμε.χθες τον αφηνω και πάω να αφησω την κουπα μου στην κουζινα ούτε 2 λεπτα γυρναω και δεν βλέπω το παιδι,μα που πηγε το σκατουλι λεω και που ηταν βρε κορίτσια;;;;;;;;κατω απο το παρκο και φαινοντουσαν 2 ποδαρακια να χτυπιουνται.προσπαθουσε να βγει επειδη τον φωναζα.τι εχουμε να δουμε Παναγιτσα μου

και που'σαι ακόμη!!! :tongue: Ωραίο χειμώνα θα'χουμε φέτος :rolleyes:!!!

Καλά Fani μου πραγματικά οι άντρες ώρες ώρες έχουν πολύ πλάκα!!Ακου τι να πει και η μαμά που έχει και περίοδο??Μα καλά πώς του ήρθε εκείνη την ωρα??:))))))))))Όσο για τα εμβόλια ευτυχώς όλα οκ οπότε όλα καλά!!Πάντως κοριτσάκια μυο μεγάλη ταλαιπωρία τα δόντια!!Εμείς τις τελευταίες μέρες κάνουμε 1-2διάρροιες τη μέρα:(((Άντε να περάσει κι αυτό!Αμάν περνάει το ένα έρχεται κάτι άλλο μετά!!That's life!!!Kisses!!

Μωρέ κ διάρροια το καημενούλι? Πως είστε σήμερα?

Εμείς αύριο ξεκινάμε φρουτόκρεμα ή για να'μαι πιο συγκεκριμένη μηλαράκι! Άντε να δούμε γιατί μέχρι στιγμής μου βγάζει λίγο το λάδι...;)

Αααα, κ κάτι άλλο, ακόμη να αδιαθετήσω βρε κορίτσια. Είναι καμιά θηλάζουσα μανούλα που δεν της έχουν 'έρθει" ακόμη? Έγκυος δεν είμαι πάντως, αυτό είναι το μόνο σίγουρο :rolleyes:

Φιλιά μανούλες!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!Εμείς δυστυχώς συεχίζουμε τη διάρροια μας και σήμερα..<τελικά μαλλον είναι ίωση γαστρεντερίδας...Ο μικρός Νικόλας πάντως δεν χάνει το κέφι του:))Αλλά τον λειπάμαι τον καυμενούλη κι εμένα μαζί:((Σήμερα ξυπνήσαμε απότις 6το πρωί,κάναμε τη διάρροιά μας,είχαμε και μπούκωμα-βγάλαμε και τις μυξούλες μας,ήπιαμε και το γάλα μας και κατά τις 7:30 αισίως ξανακοιμηθηκάμε!

Kellymania,καλή αρχή εύχομαι με το μηλαράκι!!Άντε να μας πεις πώς τα πήγατε!!!

Όσο για την περίοδο δυστυχώς δεν μπορώ να σε κατατοπίσω αλλά εφόσον θηλάζεις θα είναι φυσιολογικό-υποθέτω!!Εγώ δυστυχώς από τον τρίτο μήνα αδιαθέτησα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...