Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Mανούλες Μαίου 2015


Present

Recommended Posts

Ο συγκεκριμένος γιατρός του Έλενα συνεργαζεται με την μαία που θα έχω κμςγω ατην γέννα,απλα γω ξεκίνησα με τον γιατρό μου τώρα κ δεν θέλω να τον άλλαξαν γιατί του έχω πολύ εμπιακτοσυνη κ δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να τον αλλάξω!!! Ουτως η άλλως κ ο γιατρός του Έλενα δεν παιρνει λιγοτερο απο τον γιατρό μου!! Στην ουσία τα λεφτα του μαιευτήριου θα γλυτωνα αλλά δεν θέλω γιατί στο Λητώ μπορω να κάνω πλάνο τοκετού κ αλλες απαιτήσεις!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο συγκεκριμένος γιατρός του Έλενα συνεργαζεται με την μαία που θα έχω κμςγω ατην γέννα,απλα γω ξεκίνησα με τον γιατρό μου τώρα κ δεν θέλω να τον άλλαξαν γιατί του έχω πολύ εμπιακτοσυνη κ δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να τον αλλάξω!!! Ουτως η άλλως κ ο γιατρός του Έλενα δεν παιρνει λιγοτερο απο τον γιατρό μου!! Στην ουσία τα λεφτα του μαιευτήριου θα γλυτωνα αλλά δεν θέλω γιατί στο Λητώ μπορω να κάνω πλάνο τοκετού κ αλλες απαιτήσεις!!!

Τι σημαίνει πλάνο τοκετού;

πράγματι και στο Έλενα τον γιατρό θα τον πλήρωνες, θα γλίτωνες μόνο το δωμάτιο, στο Έλενα το απλό μονόκλινο έχει 50 ευρώ την μέρα!

εγώ έμενα σε μονόκλινο ήταν μια χαρά.

Το σημαντικότερο είναι να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και θα πάνε τέλεια όλα όπως τα επιθυμείς!!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την είχα πατησει σαν πρόβατο στην κόρη μου κ πήρα ενα σωρό συμπληρωματα χωρίς λογο(να πω μονο οτι έπαιρνα μαγνήσιο μέχρι την ημερα που γέννησα χωρις να έχω κανει ουτε μιση σύσπαση σε όλη την εγκυμοσύνη!!),εκανα καισαρικη η οποία αποδείχτηκε αναίτια εψαξα πολύ καιρό τον γιατρο κ τον πέρασα απο τεστ των 40 ερωτήσεων όταν πήγα γιαυτό δεν τον αλλαζω τώρα!!! Το πλάνο τοκετού είναι στην ουσία μια λίστα με το πως θέλεις να είναι η διαμονή σου στον νοσοκομειο,το τι θα γίνει στην γέννα εαν θες επισκληριδιο ας πούμε,το αν το μωρο επιτρέπεται να απομακρυνθει απο δίπλα σου η να το έχω δίπλα μου κ οτι εξετάσεις θέλουν να κάνουν να τις κανουν με μένα η τον άνδρα μου κτλ!! Δες λίγο το λινκhttp://gunaikakaimama.blogspot.gr/2014/01/blog-post.html


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή την είχα πατησει σαν πρόβατο στην κόρη μου κ πήρα ενα σωρό συμπληρωματα χωρίς λογο(να πω μονο οτι έπαιρνα μαγνήσιο μέχρι την ημερα που γέννησα χωρις να έχω κανει ουτε μιση σύσπαση σε όλη την εγκυμοσύνη!!),εκανα καισαρικη η οποία αποδείχτηκε αναίτια εψαξα πολύ καιρό τον γιατρο κ τον πέρασα απο τεστ των 40 ερωτήσεων όταν πήγα γιαυτό δεν τον αλλαζω τώρα!!! Το πλάνο τοκετού είναι στην ουσία μια λίστα με το πως θέλεις να είναι η διαμονή σου στον νοσοκομειο,το τι θα γίνει στην γέννα εαν θες επισκληριδιο ας πούμε,το αν το μωρο επιτρέπεται να απομακρυνθει απο δίπλα σου η να το έχω δίπλα μου κ οτι εξετάσεις θέλουν να κάνουν να τις κανουν με μένα η τον άνδρα μου κτλ!! Δες λίγο το λινκhttp://gunaikakaimama.blogspot.gr/2014/01/blog-post.html

Πολύ ενδιαφέρον αυτό το άρθρο, το πιο σημαντικό είναι να έχεις εμπιστοσύνη στον γιατρό σου και όλα θα πάνε καλά!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Koritsia! exw meres na mpw! Tolmw na pw apolamvana thn adeia mou kanontas mono ta apolitws aparetita!! Kanena neo?? Kapoia me apotelesmata?? Egw tpt akomaaaa! Egw skeftomai ean tha gennisw edw, alla tn giatro mou apla tn eida mia fora gia pente lepta opote mallon tha allaksw kentro... Avolw na se ksegenna kapoios pou den ksereis...nmzw tha kataliksw na tn xastoukisw apo tn pono kai ta neura mou ekeini ti stigmi :P


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koritsia! exw meres na mpw! Tolmw na pw apolamvana thn adeia mou kanontas mono ta apolitws aparetita!! Kanena neo?? Kapoia me apotelesmata?? Egw tpt akomaaaa! Egw skeftomai ean tha gennisw edw, alla tn giatro mou apla tn eida mia fora gia pente lepta opote mallon tha allaksw kentro... Avolw na se ksegenna kapoios pou den ksereis...nmzw tha kataliksw na tn xastoukisw apo tn pono kai ta neura mou ekeini ti stigmi :P

Χαχαχα Σαλώμη γελασα πολύ με το χαστούκι!!!! Θεωρώ οτι έχετε πολύ καλό σύστημα υγειας κ νομιζω είναι δωρεάν η γέννα η κάνω λάθος;υποθέτω βέβαια οτι τα 2500-3000? δεν είναι που είναι εδώ!! Αλλά κ σε δημόσιο θέλεις παλι στην ξεφτυλα ενα χιλιαρικο μονο ο γιατρός!!! Υποθέτω οτι θα κανεις μαθήματα ανωδινου τοκετού οποτε θα μάθεις να ελεγχεις το σωμα σου κ τον πόνο κ όταν δεν αντεχεις θα σου κανουν επισκληριδιο!!!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημέρα. έχω αρχίσει να ανησυχώ για κάτι και θέλω την άποψη σας. τους μήνες εκτός εγκυμοσύνης και κάθε που περιμένω περίοδο έχω φρικτές κρίσεις ημικρανίας και εμετούς. όταν έμεινα έγκυος στους 2 γιούς μου οι ημικρανίες είχαν κοπεί μαχαίρι μέχρι που γέννησα. τώρα σε αυτή την εγκυμοσύνη όταν ήταν να αδιαθετήσω πραγματι δεν με έπιασε ημικρανία. από χθές όμως με κρατάει πόνος στην αριστερή πλευρά και φοβάμαι μην επιδυνωθεί και δεν μπορώ να πάρω ουτε παυσίπονο ούτε και ένεση φυσικά..... γιατί ομως ήρθε ημικρανία?? αρχίζω να σκέφτομαι μήπως δεν πάει κάτι καλά??? :cry:


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια μου, nia μην σκέφτεσαι έτσι αρνητικά, λογικά είναι ορμονολογικό και σύμπτωμα εγκυμοσύνης, πάρε τον γιατρό σου για να σου πει τι να κάνεις για να αισθανθείς καλύτερα, και να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα!!!

salomisofia καλύτερα να ψάξεις για άλλον γιατρό για να αισθάνεσαι σιγουριά μαζί του και να του έχεις εμπιστοσύνη, μεγάλο ζήτημα η εμπιστοσύνη!!!

maria μου πως πας με τα συμπτώματα; σου πέρασαν τώρα που είσαι στον τέταρτο μήνα;; εγώ με τους πρωινούς εμετούς υποφέρω και ανυπομονώ να μπω στο άλλο τριμηνο μήπως και αισθανθώ καλύτερα!!!


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kalimera sas!!

Mariazeta nai einai ola dwrean! eksetaseis, rantevou kai genna! Kai mathimata anodinou toketou tha kanoume, ekleisa thesi apo tr gt meta dn tha vriskw :oops: ekei tha kanoume kai mathimata enimerwsis kai apo ekei tha ftiaksw plano toketou.

Vasulini To kiriotero einai na parw eksetaseis na kanw kai auxeniki kai na mn exw kapoio problimataki kai tote tha epileksw na gennisw me maia kai oxi me tn giatro..kiriws epidi i maia tha einai pio konta mou se oli tin egkimosini.

Nia dn nmzw na einai kati kako! Pare to giatro sou na se kathisixasei! Tha s protina na ksaplwseis se meros skoteino kai iremo gia ligo kai na mn skeftesai!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ κορίτσια! ελπίζω να μην είναι τίποτα ανησυχητικό.. απλά σε άλλες εγκυμοσύνες ξεμπέρδευα με το θέμα ημικρανία και τώρα με κρατάει και μου φένεται παράξενο.

το σκοτεινό μέρος δεν μου κάνει τίποτα σοφια μου. για να μου περάσει βάζω ένεση κάθε μήνα...... θα σκάσω μέχρι τις 13 που έχω γιατρό.. μακάρι να ειναι όλα καλα.........


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kale ean ponas toso poli pros theou min perimeneis mexri tis 13!! Den nomizw vevaia na exei na kanei me to mwraki sou! Pare ena tilefono ton giatro sou, na s pei ti allo tha mporouses na kaneis. Elpizw na sou perasei to sintomotero xxx

αν κατι πηγαινε στραβα θα ειχα και αίμα και ισως άλλα συμπτωματα λετε; ισως απλά να είναι διαφορετική αυτή η εγκυμοσύνη από τις άλλες;


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

salomisofia ωραίο είναι το σύστημα που έχετε, όλα δωρεάν και οι παροχές τέλειες!!!

το πλάνο τοκετού μου άρεσε πολύ Μαρία, θα ρωτήσω εάν το έχουν και στο Έλενας αν και δεν το πολύ πιστεύω αλλά θα ρωτήσω...

nia μου, μην βάζει στο νου σου άσχημα πράγματα, όλα θα ναι καλά, πάρε ένα τηλ τον γιατρό σου να σε καθησυχάσει.


xoH6p3.png

1hQVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nia mou oles oi egkimosines einai diaforetikes!! Eimai sigouri pws ean sigkrineis kai tis alles dio tha vreis mikrodiafores metaksi tous!! Ase pou meta apo kathe egkimosini allazoun toso oi issoropies sto organismo mas pou tipota den einai to idio meta!! Sou eipame, pare ena tilefono kai iremise, oso anisixeis kai to skeftesai epidinwneis tin katastasi sou xwris logo!! Stenaxwriemai pou se vlepw toso agxomeni!! dokimase pagwkistes kai poli nero!!


kadxp2.png

FghAp2.png

duX5p1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...