Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

.....

Αύριο πάω για την αυχενική και έχω μία μεγάλη αγωνία πλέον!!

Ακριβώς επειδή όλες μας έχουμε την ίδια αγωνία, όταν με το καλό τελειώσεις, γράψε μας αναλυτικά την εμπειρία σου, να ξέρουμε τουλάχιστον κι εμείς ακριβώς τι να περιμένουμε...

Συνέχεια σκέφτομαι τι θα δω, τι θα πει ο γιατρός για την υγεία του παιδιού, πόσο μεγάλο θα είναι τώρα το σποράκι μας, και λίιιιγο, έχω και μια αγωνία μήπως φανεί και το φύλο, να αρχίσω να ονειρεύομαι λίγο πιο συγκεκριμένα το μέλλον...

Πάντως μη μας ξεχάσεις, πρώτη σου δουλειά μετά το γιατρό να μπεις στο forum να μας δώσεις τα φώτα σου!!!!!

Ευχαριστούμε!!!

:)


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαριλίνα, όλα καλά να πάνε στην αυχενική. Περιμένουμε με αγωνία να μας πεις πώς ήταν η εμπειρία. Εγώ έχω στις 13/01 και αγωνιώ πραγματικά.

Ευτυχώς που φεύγουν και οι γιορτές γιατί από το πολύ φαγητό κοντεύω να σκάσω. Και έχω και ραντεβού στις 15 με τον ενδοκρινολόγο και να δούμε τι θα μου πει κι αυτός αν δει ότι πήρα κιλά. Αχχ...

Σήμερα ξύπνησα με τρομερές ζαλάδες και ανακατοσούρες. Δεν ξέρω τι έπαθα. Πρώτη φορά το παθαίνω αυτό τόσο έντονα και μάλιστα όλη μέρα. Δεν έχω ηρεμήσει ακόμα.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Η αυχενική διαφάνεις πρωτοεγκυούλες μου είναι υπέρηχος. Ο γιατρός είδε την καρδιακή λειτουργία, τα μέλη του μωρού που φαινόντουσαν, τη ροή του αίματος, το στομάχι, τον εγκέφαλο κλπ. Επίσης, μέτρησε εκείνο το σημείο που ονομάζουν "αυχενική διαφάνεια".

Για το φύλλο δεν μπορούσε να είναι σίγουρος, γιατί το σποράκι (τι σποράκι, ήταν φοβερό, ολοκληρωμένο, γύρναγε γύρω γύρω, κουνούσε χέρια και πόδια) ως επί το πλείστον μας είχε γυρισμένη πλάτη!! Κάτι μας είπε ο γιατρός για κοριτσάκι, αλλά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη γιατί ξέρω πολλές περιπτώσεις που παιδάκια άλλα δείχνανε στην αυχενική κι άλλα ήτανε!!

Στον μπαμπά μας (που δεν είχε δει ξανά υπερηχογράφημα) άρεσε πολύ.

Ταυτόχρονα σου παίρνουν αίμα για το PAPP-A.

Εμάς η αυχενική μετρήθηκε 2,2, αρκετά καλή για την ηλικία μου (κλείνω τα 36 τον Μάρτιο). Αλλά, για σιγουριά, θα περιμένουμε και τα αποτελέσματα του τεστ. Αυτά μάλλον την Παρασκευή θα τα πάρουμε.

Ήταν πολύ ωραία, γιατί ήμασταν αρκετή ώρα στον υπέρηχο και απέναντι από εκεί που ήμουνα ξαπλωμένη είχε κάτι σαν γιγαντοοθόνη και το έβλεπα πολύ ωραία!!

Με το καλό και σε εσάς!!

Jasmini να υποθέσω ότι θα πας σε ειδικό κέντρο για δίδυμες κυήσεις; Ή όχι; Ρωτάω γιατί δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.

ανθουλάκι, εσύ πότε πας;


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω 6,3 εκατοστά ή πολύ λέω και πρέπει να είναι χιλιοστά;

Να είμαι ειλικρινής ήμουνα τόσο εκστασιασμένη που δεν άκουγα!!

Αύριο περιμένουμε νέα σου!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαριλίνα σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις πληροφορίες,

μακάρι να είναι για όλες μας μια ευχάριστη εμπειρία όπως ήταν για σένα.

Σου είπε τίποτα για αμνιοπαρακέντηση, αφού έχεις πατήσει τα 35;

Ή δε χρειάζεται επειδή ήταν καλή η αυχενική;


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ο γιατρός μου είναι της άποψης ότι και 28 θα έπρεπε να γίνει.

Τώρα, δεν μου έκανε αυτός την αυχενική. Αυτόν θα τον δω την ερχόμενη Τρίτη. Και θα πρέπει να συγκριθούν και τα αποτελέσματα του ΡΑΡΡ-Α μαζί.

Εγώ το σκέφτομαι γιατί δεν θέλω να προκύψει κάτι αργότερα, να σου πω και γιατί, φυσικά, έχω περάσει τα 35. Στον γιο μου (τον γέννησα στα 33 μου) δεν το σκέφτηκα και κανείς δεν μου το πρότεινε.

Δεν έχω αποφασίσει τίποτα, βλέπουμε...


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Άρα για την ώρα είμαστε στην αναμονή...

Και το παιδάκι, μάλλον για εκατοστά πρέπει να μιλάμε πλέον...

(Θέλω να ελπίζω, τόση κοιλίτσα που πέταξα την τελευταία εβδομάδα, δεν τη δικαιολογεί κάτι μικρότερο!!!)

Καλή συνέχεια σε όλες!


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites

Jasmini να υποθέσω ότι θα πας σε ειδικό κέντρο για δίδυμες κυήσεις; Ή όχι; Ρωτάω γιατί δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.

Μαριλίνα μου χαίρομαι που όλα πήγαν καλά. Τα συγχαρητήριά μου και καλή συνέχεια!!! Την εξέταση θα την κάνω στον γιατρό μου, στο ιατρείο του. Όλα εκεί γίνονται και το αίμα για το PAPP-A αυτός μου το πήρε στο γραφείο του. Βέβαια εμένα μου πήρε αίμα στις 29/12 και η αυχενική μου είναι στις 13/01. Περίεργο μου φαίνεται που σε εσάς το παίρνουν ίδια μέρα, θα τον ρωτήσω όταν πάω.

Φιλάκια πολλά σε όλες και καλά αποτελέσματα.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας!!!!!!! Τι ωραία νέα ακούω????????? Πήγατε για αυχενική!!!!!!!!!!!!! Εγώ αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό μου θα δω επιτέλους το φασολάκι μου μετά απο ένα μήνα και την άλλη Τρίτη θα πάω για αυχενική!!!!!!


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια και παο εμας!!!!

Εμεις θα παμε για αυχενικη στις 11/01

Στον γιο μου μας ειχε πει φύλλο αυτη τη φορα να δουμε...

Επισης πολλες αναγουλες ρε παιδι μου το ειχα ξεχάσει!

Αλλα ελπιζω μολις κλεισω τις 12 εβδομαδες να κοπουν μαχαιρι όπως και την πρωτη φορα (ειχα μαλιστα ανησυχησει τοτε που περασε ολοκληρη μερα χωρις εμετο και ειχα παρει το γιατρο τηλέφωνο:D)

Αντε με το καλο να κανουμε όλες αυχενικη διαφανεια να μας φυγει ενα βαρος!


Τα καλυτερα έρχονται...

USQXp2.png25G9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,κοριτσάρες!!Την Παρασκευή κι εγώ θα σας πω τα νέα μου από την αυχενική!!Ανυπομονώ!!Είμαι 11 εβδομάδων και 5 ημερών και ευτυχώς τις τελευταίες μέρες δεν κάνω κάθε μέρα εμετό,αλλά κάθε 2-3 μέρες,αλλά οι αναγούλες αναγούλες!!Ήθελα να σας ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό που κάποια βράδια ενώ νιώθω πολύ κουρασμένη δυσκολεύομαι να κοιμηθώ,κάτι σαν αϋπνία...οι ορμόνες φταίνε, η αγωνία μου??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!! Γύρισα απο το γιατρό και έχω τρελαθεί απο τη χαρά μου!!!!! Το φασολάκι μου είναι 6,5 εκ και κουνούσε το κεφαλάκι του και τα χεράκια του. Την Τρίτη θα πάω για αυχενική και θα το ξαναδώ!!!!!!


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mairi μου τι τυχερή είσαι που πήγες και είδες το μωράκι σου, εγώ κάνω υπομονή μέχρι την άλλη Τετάρτη για την αυχενική που έχω. Βέβαια και αυτή η εβδομάδα είναι γεμάτη. Μου έγραψε 4 σελίδες εξετάσεις να κάνω πάλι. Πάλι σάκχαρο δηλαδή, ούρα, κολπικό υγρό, αίμα. Σε δουλειά να βρίσκομαι. χαχαχα.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...