Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Χρόνια πολλά,κοριτσάρες και με το καλό ο νέος χρόνος!!!!!!!!Έφθασα 10 εβδομάδων και 4 ημερών,ακριβώς όπως η Μαιρούλα μας!!Πριν 2 εβδομάδες κάναμε επαναληπτικό υπέρηχο και το σποράκι είχε κεφαλάκι,μυτούλα,χειλάκια,ποδαράκια,χεράκια κ.τ.λ.Την άλλη Παρασκευή έχουμε την αυχενική μας για να ησυχάσουμε!!!!!!Δε σας κρύβω ότι έχω πολύ άγχος!Καθέ μέρα που ξυπνώ σκέφτομαι αν είναι καλά και ανησυχώ!!!!Έχω και τόσο καιρό να το δω στον υπέρηχο!!!!!Είμαι λίγο υπερβολική???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κουκλιτσες μου! Χρονια Πολλα σε ολες και με το καλο να ερθει ο νεος χρονος! Ειστε ολες καλα? Εμετοι ναυτιες ζαλαδες νευρα ολα κομπλε? χεχεχε Δεν αντεχω αλλο αυτες τις αναγουλες με εχουν πεθανει...

Παντως αν επρεπε να παρετε ινσουλινη θα ηταν καλυτερα κατα την αποψη μου... ειναι δυσκολοτερο να το ρυθμισεις μονο με διαιτα, ειδικα αν αυτες τις μερες θες να φας κατι παραπανω... μην ανησυχειτε ομως ειναι κατι περαστικο!

Πολλες φορες ξεχναω οτι ειμαι εγκυος γιατι κυνηγαω το θεριο την κορη μου και δεν μου μενει μυαλο... χεχεχε Το να ανησυχουμε ομως ειναι κατι εντελως φυσιολογικο! Το παραξενο θα ηταν να μην ανησυχουμε!

Φιλια σε οοοοολλλλλεεεεεεεςςςςςςςς!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!!!! Τι κάνετε? Περνάνε γρήγορα οι γιορτές και έτσι περνάνε γρήγορα και οι μέρες για να πάω να δω το μωράκι μου! Έχω ραντεβού με τον γιατρό μου στις 5/1 και αυχενική 12/1. Φαίνεται το φύλλο στην αυχενική??????


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!!!! Τι κάνετε? Περνάνε γρήγορα οι γιορτές και έτσι περνάνε γρήγορα και οι μέρες για να πάω να δω το μωράκι μου! Έχω ραντεβού με τον γιατρό μου στις 5/1 και αυχενική 12/1. Φαίνεται το φύλλο στην αυχενική??????

Δεν φαίνεται πάντα.Είναι λίγο νωρίς για να πει ο γιατρός με βεβαιότητα.Ανάλογα κ πόσο μεγάλο είναι λίγο το μπεμπέ.Συνήθως οι γιατροί δεν πολυλένε γιατί υπάρχει πιθανότητα λάθους.Στον γιο μου μου είπαν το φύλο οταν είχα μπει στον τεταρτο.Εχω κανονίσει για αυχενική στις 12/1.Ο γιατρός μου είπε οτι δεν θα μπορεί να δει το φυλο.Οπότε ανάλογα κ στον γιατρό.Εγώ μαλλον δεν θα μαθω τοσο συντομα γιατι ειναι διδυμακια κ θα είναι λιγο μικρούλια.Ιδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!

τι κάνετε? Όλες καλά? Πολύ ωραία.

Εγώ πήγα σήμερα για την αιμοληψία στον γιατρό και 13/1 έκλεισα αυχενική. Συνήθως λένε το φύλο του μωρού και τις περισσότερες φορές πέφτουν μέσα. Από όσο ξέρω στην 11-12η εβδομάδα έχουν αρχίσει να διαμορφώνονται πλήρως τα γεννητικά όργανα. Οπότε αν είναι και σε καλή οπτική γωνία το μωρό...

Καλή επιτυχία λοιπόν σε όλες μας!! Φιλάκια πολλά!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάρες μου,θέλω τη βοήθεια από τις εγκυούλες που έχουν περάσει την 12η εβδομάδα!Αύριο κλείνω την 11η και οδεύω προς την 12η.Εδώ και 4-5 μερούλες έχω λιγότερες αναγούλες και κάνω εμετό μέρα παρά μέρα πια και όχι κάθε μέρα όπως πριν...Είναι φυσιολογικό ή να ανησυχώ???Έχω τις ζαλαδίτσες μου και πονάει λιγάκι το στήθος μου δεξιά και αριστέρα.Η αυχενική είναι την άλλη Παρασκευή και νομίζω ότι θα πεθάνω από την αγωνία μου!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά σε όλες.evi26 φυσικά και είναι λογικό να μειωθούν τα συπτώματα,πλέον είσαι στο 2ο τρίμηνο που κατα την γνώμη μου είναι και το καλύτερο γιατι δεν έχεις τις ανακατωσούρες που είχες ούτε και θα είσαι αρκετά βαριά όπως στο 3ο τρίμηνο.απόλαυσέτο.όσο για την αυχενική ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες και απο οτι βλέπω 12 με 13 θα την κάνετε οι περισσότερες. το φύλλο είναι πολύ πιθανόν να φανεί, αλλα εξαρτάται και απο την θέση του εμβρύου.στην κόρη μου το είχαμε δεί, ενώ τώρα όχι.δεν πειράζει καλά να είναι και δεν με απασχολεί καθόλου.εγώ ξεκίνησα αντιπηκτικές εδώ και μια εβδομάδα, που μου φαίνετε για αιώνας,τα απογεύματα απο τις 5 και μετά είμαι με τρομερές ζαλάδες και η κοιλίτσα έχει αρχίσει ήδη και φαίνετε αρκετά.φιλάκια


tt151846.aspx

tt151848.aspx

tt146113.aspx

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ,Τιτη μου!!!!!!!!!Με το καλό κι εσύ το μωρουλίνι σου!!!!!Κι εμένα τις τελευταίες μέρες μου έχουν αυξηθεί οι ζαλάδες είναι καθημερινές πια!!!!!!!!!!!Καλή χρονιά σε όλα τα κοριτσάκια!!!!!!Σας φιλώ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και με το καλό να δεχτούμε το 2010!!

Αυτές οι μέρες ήταν πολύ κουραστικές αλλά και πολύ ωραίες!!

Κι η δικιά μου κοιλιά έχει αρχίσει να φαίνεται και έχει πολύ πλάκα!!

Χθες πήγαμε με τον γιο μου στο καρουζέλ στο Ζάππειο και στα σπιτάκια. Περάσαμε πολύ ωραία. Το καρουζέλ το είχα άχτι από τα Χριστούγεννα του 2008 και δεν είχα καταφέρει δύο χρόνια να τον πάω. Επιτέλους!!

Σήμερα ξεκινάμε τις προετοιμασίες για τη γιορτή αύριο (Βασίλης γαρ ο υιός).

Κορίτσια, θα συμφωνήσω με την Τίτη. Το δεύτερο τρίμηνο είναι το καλύτερο. Έχουν φύγει οι ανακατοσούρες, οι φόβοι για παλλινδρομήσεις κλπ, δεν είσαι αρκετά βαριά όπως στο τρίτο τρίμηνο και επιπροσθέτως φαίνεται η κοιλιά και όλοι σε προσέχουν!!

Ανυπομονώ να περάσει κι η τελευταία εβδομάδα!!

Φιλάκια!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλή χρονιά!!

Πως τα περάσατε; Εμείς αρκετά καλά!! Αρχίζει η μελαγχολία που τελειώνουν οι γιορτές!!

Την Πρωτοχρονιά είχαμε γιορτή για τον γιο μου!!

Αύριο πάω για την αυχενική και έχω μία μεγάλη αγωνία πλέον!!

Φιλάκια!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονιά σε όλους να χαίρεστε την οικογενειά σας(και φυσικά να σας χαίρονται και αυτοί:P) και με το καλό τα μωράκια μας.μαριλίνα ιδιαίτερα χρόνια πολλά στο αντράκι σου εύχομαι.πώς είστε; εγώ χάλια.απο προχθές το βράδυ ήμουν με τρομερές ζαλάδες και εχθές με εμετούς και λίγο πυρετο.έκοψα όλες τις βιταμίνες μέχρι να επανέλθει το στομάχι και βλέπουμε.ελπίζω να μην μου πάει έτσι όλη η χρονιά γιατι την πατήσαμε.είσαστε έτοιμες για την αυχενική; το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο φαντάζομαι.στις 12 θα πάω και εγώ στον γιατρό και είναι πολύ πιθανό να μου πεί και τι είναι.για να δούμε


tt151846.aspx

tt151848.aspx

tt146113.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...