Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

stellini

σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με το που το έμαθα και είδα τον γιατρό (περίπου δύο μηνών) άρχισα με την νονά του γιου μου (τρελλές και οι δύο) να παίρνουμε ζβάρνα όλα τα μαγαζιά και να ψωνίζουμε κι όλας!! Αργότερα κατάλαβα ότι είχαμε υπερβάλει πολύ.

Σε αυτήν η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι, αλλά μάλλον οφείλεται στο γεγονός ότι έχω τον μικρό και δεν μπορώ να ξεκουραστώ όποτε και όσο θα ήθελα.

Να μην ανησυχείς!! Όλα θα πάνε καλά και το καλοκαίρι θα βγαίνουμε βόλτες με τα μωρά μας!!

mapolif, mairi, kordelitsa, evi κι όλες όσες ξέχασα που είστε; Πείτε μας τα νέα σας!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

jasmini μήπως ξέρεις εσύ αν είναι φυσιολογικό το ένα μπεμπέ να είναι αρκετά μικρότερο απο το άλλο τώρα στην αρχή?Μήπως είναι κακός οιωνός?Καμιά άλλη μέλλουσα μανούλα αν ξέρει κάτι έστω κ απο φίλες ας μου δώσει μια γνώμη.Άσχετο,τικεράκι πώς βάζω?

Link to comment
Share on other sites

Μαριλίνα μου να σου πώ την αλήθεια το προτιμούσα τοτε που ημουν ξεγνοιαστη κ τρελάρα.Ειχα καλυτερη ψυχολογια.Ολες μας κανουμε υπερβολες στα πρωτα μας.Τώρα το μόνο αστειο ειναι οι συζητησεις με τον γιο μου γι ατη νεα έλευση και ο πανικόβλητος μπαμπας που θεωρει οτι πρεπει να αλλαξουμε σπιτι...αυτοκινητο...(κατι σε λεωφορειο να υποθεσω),γιατι τίποτα δεν θα μας χωράει!λες κ περιμενουμε πενταδυμα!

Link to comment
Share on other sites

jasmini μήπως ξέρεις εσύ αν είναι φυσιολογικό το ένα μπεμπέ να είναι αρκετά μικρότερο απο το άλλο τώρα στην αρχή?Μήπως είναι κακός οιωνός?Καμιά άλλη μέλλουσα μανούλα αν ξέρει κάτι έστω κ απο φίλες ας μου δώσει μια γνώμη.Άσχετο,τικεράκι πώς βάζω?

Stellini μου σου είπε ο γιατρός ότι το ένα είναι μικρότερο από το άλλο? Γιατί εμένα έτσι μου φαινόντουσαν και ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ότι φαίνεται έτσι επειδή το ένα είναι πιό μπροστά και το άλλο πιο πίσω, αλλά ότι έχουν το ίδιο μέγεθος άσχετα με το πως φαίνονται.

Για να βάλεις τικεράκι έχει πολλά site όπως το www.Lilypie.com και το www.baby-gaga.com

Επίσης αν θές ρίξε μια ματιά και εδώ http://www.pregnology.com

Επεξεργάστηκαν by Jasmini

RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια!!!!!!!!!!! Ήρθα και εγω!!!! Με πολλές καούρες στο στομάχι!!!!

Stellini καλως ήρθες!!!! Διδυμάκια και εσύ? Πες μας λεπτομέρειες? Σε ένα ή δυο σάκους? Πότε κατάλαβες την εγκυμοσύνη?

jasmini τα μπεμπέ σου πως είναι? Πότε πας στον γιατρό?

Μαριλίνα γιατί ανυσηχείς? Εσύ που το ξαναπέρασες? Όλα μια χαρά θα είναι!!!!!


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια!!!!!!!!!!! Ήρθα και εγω!!!! Με πολλές καούρες στο στομάχι!!!!

Stellini καλως ήρθες!!!! Διδυμάκια και εσύ? Πες μας λεπτομέρειες? Σε ένα ή δυο σάκους? Πότε κατάλαβες την εγκυμοσύνη?

jasmini τα μπεμπέ σου πως είναι? Πότε πας στον γιατρό?

Μαριλίνα γιατί ανυσηχείς? Εσύ που το ξαναπέρασες? Όλα μια χαρά θα είναι!!!!!

hello Mairy!Σε 2 σάκους ειναι τα μωρακια.Την εγκυμοσύνη την κατάλαβα πολυ νωρίς.2 μέρες πριν την ημερομηνια που περιμενα περιοδο εκανα 2 τεστ κ βγηκαν θετικα,ξερεις απο αυτα που ανιχνεύουν απο την 5η μερα συλληψης.Στην αρχή νόμιζα οτι θα τη βγαλω καθαρή,χωρίς πολλές ναυτίες όμως τα μπεμπε ειχαν αλλα σχέδια.Καούρες έχεις?εμένα το στομαχι μου χορευει και λέω να μετακομίσω μόνιμα στην τουαλέτα ενω είναι η καταλληλη περίοδος να εγγραφω σε κηνυγετικο συλλογο ως ίχνηλάτης!Ξέρω τι μαγειρεύει όλο το τετράγωνο σε καθημερινή βαση!

Link to comment
Share on other sites

hello Mairy!Σε 2 σάκους ειναι τα μωρακια.Την εγκυμοσύνη την κατάλαβα πολυ νωρίς.2 μέρες πριν την ημερομηνια που περιμενα περιοδο εκανα 2 τεστ κ βγηκαν θετικα,ξερεις απο αυτα που ανιχνεύουν απο την 5η μερα συλληψης.Στην αρχή νόμιζα οτι θα τη βγαλω καθαρή,χωρίς πολλές ναυτίες όμως τα μπεμπε ειχαν αλλα σχέδια.Καούρες έχεις?εμένα το στομαχι μου χορευει και λέω να μετακομίσω μόνιμα στην τουαλέτα ενω είναι η καταλληλη περίοδος να εγγραφω σε κηνυγετικο συλλογο ως ίχνηλάτης!Ξέρω τι μαγειρεύει όλο το τετράγωνο σε καθημερινή βαση!

Χαχαχαχα ωραία τα λες ρε Stellini. Κι εμένα η όσφρησή μου έχει πάρει τα πάνω της αλλά είναι και πρόβλημα αυτό, ότι και να μου μυρίσει μου προκαλεί αηδία και ανακατοσούρα!!!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια!!!!!!!!!!! Ήρθα και εγω!!!! Με πολλές καούρες στο στομάχι!!!!

jasmini τα μπεμπέ σου πως είναι? Πότε πας στον γιατρό?

Καλά είναι τα μπεμπέ μου Mairi μου απ' όσο ξέρω τουλάχιστον και εύχομαι, έχω ραντεβού στις 22/12 για αιμοληψία και υπέρηχο και ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες!!!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι τα μπεμπέ μου Mairi μου απ' όσο ξέρω τουλάχιστον και εύχομαι, έχω ραντεβού στις 22/12 για αιμοληψία και υπέρηχο και ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες!!!

Στις 23/12 πάω για υπέρηχο.Μετράω τις μέρες σαν φυλακισμένος...Μακάρι να είναι καλά όλα τα μωρούλια!και τα δικάσας κ τα δικά μου.Να αισιοδοξείτε γιατί είναι Χριστούγεννα κ τίποτα δεν θα πάει στραβά!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πώς είσατε; πώς πάτε απο συπτώματα;εγώ εκεί που έλεγα επιτέλους τελειώνουν , τώρα είμαι και τα πρωινά χάλια.την δευτέρα πάω για αυχενική έχει πάει καμία άλλη;έχω ξαναρωτήσει αλλα δεν μου απαντήσατε


tt151846.aspx

tt151848.aspx

tt146113.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Τι κάνετε? Τελικά πρέπει να είμαι πολύ ανάποδος άνθρωπος. Όλες οι έγκυες ανακατεύονται και έχουν εμετούς το πρωί. Εγώ γιατί έχω το βράδυ???????????? Εκτός βέβαια απο τις καούρες που τις έχω όλη μέρα!!!!!

Τίτη μου περιμένουμε νέα την Δευτέρα. Εγω αυχενική έχω 12/1!


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσούδια!!

Εχθές πήγαμε και ακούσαμε και είδαμε πάλι το μπεμπέ!!

Όλα είναι καλά (η αλήθεια είναι μία ανησυχία την έχω)!!

Κανονίσαμε αυχενική διαφάνεια στις 4/1 μαζί με το PAPP-A και κάτι άλλες εξετάσεις πιο καινούριες από τότε που γέννησα τον μικρό.

Ο γιατρός μου - είναι στο Έλενα - μου είπε να μην κάνω εκεί την αυχενική και να πάω σε ένα άλλο κέντρο που έχει εξελιγμένα μηχανήματα. Υποθέτω ότι πάει να σιγουρευτεί για το αν χρειάζεται ή όχι αμνιοπαρακέντηση.

Κατά τα άλλα, έχω αναγούλες που μου κάνουν καλό μόνο οι φρυγανιές και οι πατάτες!!

Δεν έχω εμετούς, αλλά είναι πολύ ενοχλητικό.

Λαγωνικά μου εσείς!! Κι εμένα έχει οξυνθεί η όσφρηση αλλά όχι σε τέτοιο σημείο. Απλά, κάποια φαγητά που δεν είχα πρόβλημα (βλ. ψητό λουκάνικο) με ενοχλούν όταν ετοιμάζονται!!

Φιλάκια!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα!!!

Βλέπω όλες συμπάσχουμε, καούρες, εμετοί, αναγούλες... κλπ.

Εμένα μου έχει χαλάσει εντελώς το πρόγραμμα, δεν μπορώ να δουλέψω όπως πρέπει και το κακό είναι οτι είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και δεν μπορώ να ζητήσω άδεια από τον εαυτό μου... Εσείς πώς τα καταφέρνετε με τις δουλειές σας;


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites

... Τυχαια έπεσα επάνω στο καφε σας!!ΈΨαχνα τα κοριτσακια του Νοεμβρη 2009, μια που πριν ένα μήνα γεννησα το δευτερο αγοράκι μου. Και όταν ειδα ότι γεννατε τον Ιούλη θυμήθηκα την πρωτη μου εγκυμοσυνη πριν τέσσερα χρόνια που μου χαρισε τον Αγγελο μου!!!!

Τελευταια περιοδος 16.10.2005, θετικό τεστ την 16.11.05, τα Χριστουγεννα είχε αρχισει και φαινονταν η κοιλια μου, και εγω ήμουν πολύυυ ευτυχισμενη. Το άγχος μου ήταν μεγαλο θυμάμαι... δε μπορουσα να πιστεψω ότι θα κανω μωρακι...Κοιταζω το παιδακι μου τωρα που έχει γινει παληκαράκι και μου λέει 'έλα να με πάρεις αγκαλίτσα...' και λιωνω! Ακόμη δε μπορω να το πιστεψω!

Γέννησα το Αγγελάκι μου 12 Ιουλιου 2006... πέρασαν τα χρονια, έκανα και δευτερο παιδάκι. Ευχαριστω κάθε μέρα το Θεό για τα δωράκια που μου έστειλε!!!

Σας εύχομαι να περάσει γρηγορα ο καιρός, να έχετε μια καλή εγκυμοσυνη και μια εύκολη γέννα. Και κατά το Καλοκαιράκι πρωτα ο Θεός, να έχετε αγκαλια τα μωρουλίνια σας.

Σας φαινεται μακρινη η στιγμή που το δικό σας το μωρακι θα σας λέει λογακια... αλλά είναι τόσο κοντα τελικα! με το καλό κοριτσακια μου!


Απο τ'ουρανου τα βαθη και απ'της γης την αγκαλια φωλιασαν μες την ψυχη μου δυο καταλευκα πουλια

Το'να ηρθε καλοκαιρι σαν αχτιδα από φως εγινε, η υπαρξη μου Μιχαηλ 'ο άγγελος'

τ'αλλο εφτασε Χειμωνα στο σκοταδι αστερακι, εγινε η αναπνοη μου θα τον λεω Δημητρακη

12.07.2006 --------- 18.11.2009

221882cb0gkyh7q4.gif

kpo41uccq3f2qz2w.pngejdnpdkk9gcs5nb6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...