Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

... Τυχαια έπεσα επάνω στο καφε σας!!ΈΨαχνα τα κοριτσακια του Νοεμβρη 2009, μια που πριν ένα μήνα γεννησα το δευτερο αγοράκι μου. Και όταν ειδα ότι γεννατε τον Ιούλη θυμήθηκα την πρωτη μου εγκυμοσυνη πριν τέσσερα χρόνια που μου χαρισε τον Αγγελο μου!!!!

Τελευταια περιοδος 16.10.2005, θετικό τεστ την 16.11.05, τα Χριστουγεννα είχε αρχισει και φαινονταν η κοιλια μου, και εγω ήμουν πολύυυ ευτυχισμενη. Το άγχος μου ήταν μεγαλο θυμάμαι... δε μπορουσα να πιστεψω ότι θα κανω μωρακι...Κοιταζω το παιδακι μου τωρα που έχει γινει παληκαράκι και μου λέει 'έλα να με πάρεις αγκαλίτσα...' και λιωνω! Ακόμη δε μπορω να το πιστεψω!

Γέννησα το Αγγελάκι μου 12 Ιουλιου 2006... πέρασαν τα χρονια, έκανα και δευτερο παιδάκι. Ευχαριστω κάθε μέρα το Θεό για τα δωράκια που μου έστειλε!!!

Σας εύχομαι να περάσει γρηγορα ο καιρός, να έχετε μια καλή εγκυμοσυνη και μια εύκολη γέννα. Και κατά το Καλοκαιράκι πρωτα ο Θεός, να έχετε αγκαλια τα μωρουλίνια σας.

Σας φαινεται μακρινη η στιγμή που το δικό σας το μωρακι θα σας λέει λογακια... αλλά είναι τόσο κοντα τελικα! με το καλό κοριτσακια μου!

Ειλικρινά με συγκίνησες...

Με έκανες να το πιστέψω, ένα παιδάκι που σε λίγο θα λέει λογάκια τώρα βρίσκεται στην κοιλίτσα μου, και εγώ η αχάριστη κάθομαι και σκάω για λίγες αναγούλες....

Ευχαριστούμε που μας έκανες να ονειρευτούμε τα δικά μας αγγελούδια!!!

Να σου ζήσουν και τα δικά σου!!!


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας μικρες μου γοργονες! Σας ελειψα ε? το ξερω! χεχεχε Αυτο το παιδι μου εχει αλλαξει τα φωτα... απο το πρωι που ξυπναω μεχρι το βραδυ εχω τρελες αναγουλες... αδυναμια... ζαλαδα... ειναι και χαμηλο το σιδηρο... αφηστε τα... δεν εχω ορεξη να κανω το οτιδηποτε... στην κορη μου ημουν πολυ καλα μεχρι τον 9ο μηνα οπου και ειχα βαρυνει πολυ και ανυπομονουσα να γεννησω! Αχ... πολυ αναγουλιαρικο το παιδι μου αυτο... Πηγα στο δοκτορα σημειωσε τις εξετασεις μου και με περιμενει με τις επομενες την αλλη φορα... υπερηχους δεν εχει και ετσι δεν ειδα και δεν ξερω κατι απο το φασολακι μου... λεω να κλεισω αυχενικη για 8 Ιανουαριου... ανυπομονωωωωωωω! Επισης ανυπομονω να περασει το πρωτο τριμηνο για να τελειωσουν οι αναγουλες που δεν αντεχονται...

Να ειστε ολες καλα και παντα χαρουμενες! Μουααατττςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites

mapolif

κι εγώ κουράζομαι πολύ περισσότερο σε αυτήν την εγκυμοσύνη. Πιστεύω ότι οφείλεται αποκλειστικά στο γεγονός ότι δεν μπορώ να κοιμηθώ/ξεκουραστώ/ταβλιαστώ όσο και όποτε θέλω. Επίσης, κι εγώ έχω πολλές αναγούλες σε αυτήν την εγκυμοσύνη χωρίς να έχω άλλες ενοχλήσεις ή άλλες διαφορές από την προηγούμενη.

ανθουλάκι

δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι!! Εγώ είμαι δημόσιος υπάλληλος και πάλι κουράζομαι. Εσύ τι δουλειά κάνεις, αν θες να πεις; Για να μην πω και τη συνέχεια: Από τον Ιανουάριο - να κάνω την αυχενική να είναι όλα καλά - μην με είδατε στη δουλειά. Είναι κι ο τελευταίος χρόνος του μεταπτυχιακού μου (στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο) το οποίο τις τελευταίες εβδομάδες το έχω εγκαταλείψει πλήρως. Αμαρτία να το χάσω τελείως. Όσο για την επιλογή να το τελειώσω του χρόνου με δυο παιδιά... όνειρο θερινής νυχτός!!

Φιλάκια σε όλες σας και πάνω απ' όλα στις κοιλίτσες σας!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

mapolif

ανθουλάκι

δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι!! Εγώ είμαι δημόσιος υπάλληλος και πάλι κουράζομαι. Εσύ τι δουλειά κάνεις, αν θες να πεις; Για να μην πω και τη συνέχεια: Από τον Ιανουάριο - να κάνω την αυχενική να είναι όλα καλά - μην με είδατε στη δουλειά. Είναι κι ο τελευταίος χρόνος του μεταπτυχιακού μου (στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο) το οποίο τις τελευταίες εβδομάδες το έχω εγκαταλείψει πλήρως. Αμαρτία να το χάσω τελείως. Όσο για την επιλογή να το τελειώσω του χρόνου με δυο παιδιά... όνειρο θερινής νυχτός!!

Φιλάκια σε όλες σας και πάνω απ' όλα στις κοιλίτσες σας!!!

Κάνε ένα κουράγιο, και θα το τελειώσεις το μεταπτυχιακό σου, είναι κρίμα να το παρατήσεις, φαντάζομαι πόσο έχεις δουλέψει μέχρι τώρα!!!!

Έχω δικό μου φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης, αλλά είναι πρώτη χρονιά που το δουλεύω, είμαι χημικός, και ενώ θα έπρεπε να είμαι συνέχεια στο γραφείο μου να μιλάω στους γονείς των παιδιών και να οργανώνω τα μαθήματα και τις καθηγήτριες και να κάνω μαθήματα, εγώ είμαι συχνά ξάπλα στο σπίτι να τρώω κρακεράκια...

Προσπαθώ να τα καταφέρω, φοβάμαι ότι δεν θα παει καλά το φροντιστήριο, και έχω αφιερώσει πολύ χρόνο και χρήμα για να το στήσω.

Τουλάχιστον μου έρχεται κουτί ο μήνας που θα γεννήσω, γιατί τα παιδιά θα έχουν ήδη δώσει εξετάσεις, και θα έχω και πολύ χρόνο να επανέλθω ως τον επόμενο Σεπτέμβρη για εγγραφές...

Τελοσπάντων, τουλάχιστον ΘΑ ΕΧΩ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τί λέτε;

Πώς τα πάτε με τις δουλειές σας;;;

Επεξεργάστηκαν by ανθουλάκι

dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites

ανθουλάκι

μην ανησυχείς. Συνήθως τα συμπτώματα αυτά υποχωρούν μετά το πρώτο τρίμηνο. Λογικά μετά τις διακοπές των Χριστουγέννων θα είσαι μια χαρά.

Όλα καλά θα πάνε, ειδικά αφού σου έκατσε τόσο καλά - όπως λες κι εσύ - με τις ημερομηνίες.

Όσο για το παιδάκι...

Χθες στολίσαμε δέντρο και ο μικρός μας ήταν ενθουσιασμένος. "Πω, πω ένα ψηλό δέντρο" στη συνέχεια έβαζε μπάλες, έβγαζε μπάλες. Έρχεται και ένα φιλικό μας ζευγάρι γείτονες που το κοριτσάκι τους είναι λίγους μήνες μεγαλύτερο και παίζουν μαζί και ο μικρός μου κοκορευόταν: "Κοίτα το δέντρο που στόλισα"

είχε πολύ πλάκα!!!

Πλησιάζουν Χριστούγεννα, το έχετε συνειδητοποιήσει;

Δεν είναι υπέροχο;


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα στολιδια στο κατω μερος του δικου μας δεντρου καθως και στα τραπεζακια και ολα οσα εχω διακοσμησει και φτανει η μικρη, περιφερονται σε ολο το σπιτι διασπαρτα... ολα τα βγαζει... της αρεσουν πολυ και θελει να παιξει μαζι τους και ετσι εχει αλλαξει ντεκορασιον το σπιτι! Δεν θα αναφερθω στα σπασμενα στολιδια μου... μπουχουχου...

Κανονισα αυχενικη στις 7 Ιανουαριου... ουφ... αληθεια εχετε προτιμηση στο φυλο? Ξερω ξερω να ειναι γερο! Βεβαια αυτο ειναι πανω απολα αλλα απο τη στιγμη που ας πουμε το εχουμε εξασφαλισει... τι θα θελατε? ε? εγω θα ηθελα αλλο ενα κοριτσακι, το αγορακι θα ειναι κατι καινουριο και με φοβιζει!

Χθες δεν ειχα αναγουλες και η αληθεια ειναι οτι φοβηθηκα (πολυς φοβος επεσε)... αλλα σημερα νατες παλι! χεχεχε

Με τη δουλεια τα παω μια χαρα γιατι δε δουλευω!

Αυταααααα... σημερα φτιαχνω κεφτεδακια... και για πειτε μου πως να δω αν εχουν αλατι πριν τα τηγανισω αφου δεν θελω να βαλω ωμο κρεας στο στομα μου ε?... τεσπα... το εκανα, το εφτυσα, ξεπλυνα το στομα μου και ελπιζω ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

mapolif

σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Κι εγώ θα προτιμούσα ένα αγοράκι ακόμα και γιατί τα ξέρω και γιατί νομίζω ότι θα κάνουν καλύτερη παρέα.

Α, μιλώντας για φόβους: Την Τρίτη το πρωί που πήγα στο γιατρό στο χαρτί τουαλέτας καθώς σκουπιζόμουνα ήτανε ένα πολύ μικρό ροζουλί κομματάκι σαν ζελέ. Φοβήθηκα πάρα πολύ (λες και το μωρό θα έφευγε χωρίς αίμα και χωρίς τίποτα) που για να είμαι ειλικρινής μόνο όταν έκανα τον υπέρηχο ηρέμησα τελείως. Τρέλλα, ε;

Πάντως εχθές τελικά κουράστηκα. Πήγα στο τζάμπο το πρωί (κοπάνα από τη δουλειά), το απόγευμα στολίσαμε δέντρο κλπ, σήμερα το πρωί ήμουνα να με κλαίνει οι ρέγγες. Δεν ήθελα να πάρω άδεια, πήγα όπως όπως στη δουλειά και στις 1 το μεσημέρι ξεσήκωσα τον άντρα μου και φύγαμε. Δεν την πάλευα με τίποτα μιλάμε!!

Αρχίζω και νιώθω σαν γιαγιά που κάνει κάτι και θέλει να ξεκουραστεί μέρες μετά!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!

Που χαθήκατε τσούπρες μου;

Τίτη πήγες για την χοριακή;

mapolif σε έχει βγάλει τελείως γκολ το δεύτερο;

διδυμοεγκυούλες τι κάνετε;

Κι όλες οι υπόλοιπες!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες Ιουλίου, όλα καλά?

Εγώ αγχωμένη!!!!! Έχω ραντεβού αύριο στον γιατρό και με έχει πιάσει η αγωνία. Βρε κορίτσια είμαι λίγο τρομαγμένη να πώ την αλήθεια. Παλιά έλεγα, αποκλείεται να συμβαίνουν άσχημα πράγματα στην εγκυμοσύνη. Τώρα δεν βρίσκω την εγκυμοσύνη σαν κάτι απλό και φυσιολογικό, αλλά σαν έναν αγώνα καθημερινής επιβίωσης των ζωών που κουβαλάμε μέσα μας. Έχω γίνει λίγο τραγική ε? Ζητώ συγνώμη, μπορεί να φταίνε και ορμόνες μου, όπως νευρίασα την προηγούμενη εβδομάδα και έσπασα το laptop μου,..

Εύχομαι μια καλή εβδομάδα σε όλες.

Επεξεργάστηκαν by Jasmini

RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες Ιουλίου, όλα καλά?

Εγώ αγχωμένη!!!!! Έχω ραντεβού αύριο στον γιατρό και με έχει πιάσει η αγωνία. Βρε κορίτσια είμαι λίγο τρομαγμένη να πώ την αλήθεια. Παλιά έλεγα, αποκλείεται να συμβαίνουν άσχημα πράγματα στην εγκυμοσύνη. Τώρα δεν βρίσκω την εγκυμοσύνη σαν κάτι απλό και φυσιολογικό, αλλά σαν έναν αγώνα καθημερινής επιβίωσης των ζωών που κουβαλάμε μέσα μας. Έχω γίνει λίγο τραγική ε? Ζητώ συγνώμη, μπορεί να φταίνε και ορμόνες μου, όπως νευρίασα την προηγούμενη εβδομάδα και έσπασα το laptop μου,..

Εύχομαι μια καλή εβδομάδα σε όλες.

Κουράγιο Jasmini μου, δεν είσαι μόνη σου, σχεδόν έτσι αισθανόμαστε όλες, λίγο πάνω λίγο κάτω...

Συνέχεια φοβάμαι μήπως κάτι κακό έχει γίνει και δεν το πήρα χαμπάρι.

Το βράδυ έχω ραντεβού με το γιατρό, το έβαλα δυο εβδομάδες νωρίτερα από ότι έπρεπε, μόνο και μόνο γιατί θέλω να σιγουρευτώ οτι πάει καλά το μωράκι, για να μπορέσω να περάσω τις γιορτές όσο πιο ήρεμα γίνεται, κρατώντας στα χέρια ένα υπέρηχο - φωτογραφία από το σποράκι μας.

Το καλό είναι οτι διαβάζω στο ίντερνετ οτι περάσαμε τις εβδομάδες που στατιστικά θεωρούνται πιο ύποπτες για αποβολές, άρα θα έπρεπε να χαλαρώσουμε λιγάκι από εδώ και πέρα. Πρέπει να πείσουμε η μία την άλλη οτι όλα θα πάνε καλά!!!!

Κουράγιο σε όλες!!!


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!

Που χαθήκατε τσούπρες μου;

Τίτη πήγες για την χοριακή;

mapolif σε έχει βγάλει τελείως γκολ το δεύτερο;

διδυμοεγκυούλες τι κάνετε;

Κι όλες οι υπόλοιπες!!!

γειά σας κορίτσια.βλέπω απο νεύρα καλά πάμε.και εγώ μια απο τα ίδια ποιός θα είναι ο τυχερός δεν ξέρω.

μαριλίνα, την χωριακή την έχουμε ξεπεράσει προ πολού :-P:-P,για αυχενική πήγα και όλα πάνε τέλεια.ο γιατρός είναι πόλύ αισιόδοξος και μόνο που δεν με έβρισε για το άγχος μου.τώρα θα κάνω αύριο κάποιες εξετάσεις θροβοφιλίας που έχω καθυστερήσει, θα βγεί και η papp A και θα δούμε μήπως κάνω αμνιο.σήμερα ξεκίνησα το χαπάκωμα κανονικότατα.πρωι 2 μεσημέρι απόγευμα βράδυ.για να δούμε.

ανθουλάκι καλύτερα να σε δεί νωρίτερα να σου φύγει και το άγχος και να περάσεις πιο ήρεμα χριστούγεννα.θα περιμένουμε νέα σου το βράδυ


tt151846.aspx

tt151848.aspx

tt146113.aspx

Link to comment
Share on other sites

Αλο γκερλς! Αυτο το παιδι Μαριλινα τι να πω... δεν ξερω τι θα βγει... παλι εμετους σημερα... και να πω η καημενη πως δεν προσπαθω να συγκρατηθω? Προσπαθω! Λογω προβληματος υγειας δεν πρεπει να κανω εμετους και να χανω τροφες καθως μετα θα πρεπει να αναπληρωθουν αλλα δεν ξερω σε τι ποσοτητα... τεσπα... το καλο ειναι οτι κυνηγαω την κορη μου και ετσι ξεχνιεμαι με τα του φασολιου!

Δεν ειναι τελεια τα Χριστουγεννα κουκλες????? Εεεεεεε???? Ναιαιαιαιαιαιαι!!!! Θα κανετε γλυκα? εχετε ορεξη? Εγω θα θελα να κανω αλλα θα θελα να κανω διαφορετικα γλυκα... οχι μελομακαρονα και κουραμπιεδες... κατι αλλο χριστουγεννιατικο και γιορτινο... δεν εμειναν και πολλες μερες και τη βλεπω τη δουλεια... Να ζησουν τα ζαχαροπλαστειααααα! Ουχαχαχα!

Κλαματα εχετε? Εχω και απαυτο... δραμα η κατασταση... τραγικοποιω πολλα πραματα... ουφ... εγκυμοσυνη ειναι θα περασει ε? χεχεχε

7 Ιανουαριου αυχενικη... στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου ειχαν δωσει και dvd, τωρα που ρωτησα γιατι δεν μου εδω σαν μου ειπαν οτι απαγορευτηκε! Ντοινγκ! Γιατι απαγορευτηκε?...

Εγω αν δεν ερθει ο Ιουλιος να γεννησω δεν θα ησυχασω οοοοσα υπερηχογραφηματα και να δω... πρεπει να βαλουν τη φωτο μου στα λεξικα διπλα απο τη λεξη αγχος! χεχεχχεε :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Τίτη, αυχενική ήθελα να γράψω, χοριακή έγραψα. Αυτό θα πει προχωρημένη δυσλεξία!!!

jasmini δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι!!! Νόμιζα ότι ήμουνα η μόνη με νεύρα (και στις δύο εγκυμοσύνες)!!

ανθουλάκι περιμένουμε νέα!!

mapolif θα μας βγάλουν off και τα μέσα και τα έξω μωρά!!

Για την χοριακή το σκεφτόμουνα: Από την μία να την κάνω γρήγορα να ξεμπερδεύω, από την άλλη χαίρομαι που θα έχει περάσει η Πρωτοχρονιά γιατί γιορτάζει ο γιος μου και θέλω να του κάνω γιορτή χωρίς στεναχώριες!!

Γλυκά εγώ θα φτιάξω. Είμαι πολύ fun των Χριστουγέννων και θέλω το παιδί μου να μαθαίνει κάποιες παραδόσεις. Αλλά θα φτιάξω κανονικά μελομακάρονα και κουραμπιέδες. Εχθές μου έφερε ο σύζυγος αλεύρι από το χωριό του και μέσα στην εβδομάδα θα επιδοθώ στο σπορ!! Ελάτε να δοκιμάσετε!!

Φιλάκια!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια μην μιλάτε για γλυκά.. εγώ δεν μπορώ να φάω .. σνιφ..

Καλημερούδια σε όλες!

Το μεσημεράκι είναι το ραντεβού μου, ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!! Να πάω από τώρα να την στήσω εκεί? χαχαχα! Φιλιά σε όλες!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!! Καλέ τι άνχος είναι αυτό? Όλα πάνε μια χαρά γιατί το κάνετε αυτό?????? Σας μιλάει μία που ήταν μονίμως μέσα στο άνχος για όλα! Απο την ημέρα που έκανα τον πρώτο υπέρηχο μέχρι και τώρα δεν ανχόνομαι για τίποτα. Όλα θα πάνε μια χαρά. Ανυπομονησία έχω μόνο και θέλω να περνάνε γρήγορα οι μέρες για να πηγαίνω για υπέρηχο. Ηρεμήστε και απολαύστε τις γιορτές που έρχονται!!!!!!


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...