Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κουκλιτσες μου! Καλα εισαστε? Εγω ειμαι χαλια... παρεπεω απο τη νυστα... εχω τρελες αναγουλες οι οποιες αδιαφορουν για ωρες οπως πχ αν εγω θελω να κοιμηθω ή αν θελω να φαω... με αποτελεσμα να μου χαλανε οοολο το προγραμμα μου... ουφ... το Χριστιαννακι μου δεν ηταν ετσι...

Γιασεμι μου και μενα αυτο μου εδωσε, των 500 μου ειπε, τον πηρα τηλ πριν λιγο. Περιμενα το αντιβιογραμμα απο το μικροβιολογικο που ειχε γινει ενα λαθος... ειπε για 2 βδομαδες να το παρω και μετα να αφησω να περασουν αλλες 10 μερες για να ξανακανω το τεστ. Αυτο που εχει γελιο ειναι πως μου ειπε να κανει και ο αντρας μου μια εξεταση, καλλιεργια ουρηθρικου εκκριματος και το βλεπω ο αντρας μου να αντιδραει καπως! ουχαχαχα Χαπι ειναι αυτο που μας εδωσαν ετσι?...

Τα υπολοιπα κοριτσακια μου? Ολα καλα?

Παιρνω και γω σιδηρο και ασβεστιο. Το σιδηρο εχει μεσα και φολικο. Το ασβεστιο που μου εχει δωσει ομως ειναι αδυνατο να το καταπιω. Πρεπει να φτυσω 3 μεχρι να καταφερω να πιω (ισως) το 4... αλλιως δεν πινω κανενα. Πηρα κατι αναβραζοντα που μου ειχε δωσει στην προηγουμενη εγκυμοσυνη. Δεν του το ειπα ακομη αλλα ετσι και αλλιως εκεινος μου τα ειχε δωσει και μαλλον νομιζω για τον ιδιο λογο... δε θυμαμαι καλα ομως...

Τη Δευτερα θα παω στο γιατρο αλλα δεν εχει υπερηχους. Μονο ενα ντοπλερακι... Αρχες νεου ετους ομως (1-10) μου εχει γραψει να κανω την αυχενικη!!! Αντε να περασουν οι μερεεεεςςςςςς!

Επεξεργάστηκαν by mapolif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια εγώ έχω πόνους σήμερα εδώ και αρκετή ώρα χαμηλά στην κοιλιά και επίσης πονάνε και τα πόδια μου. Μήπως πρέπει να ανησυχήσω? Τους έχετε κι εσείς βρε κορίτσια? Είναι φυσιολογικό?


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Jasmini, θυμάμαι κάτι πονάκια στην κοιλιά, αλλά εγώ έχω και τον γιο μου με τον οποίο παίζω και κυνηγάω. Γενικά λένε ότι μεγαλώνει η μήτρα (και στην δική σου περίπτωση περισσότερο ίσως!!!!) αλλά, αν συνεχιστούν τα πονάκια δεν είναι κακό να μιλήσεις με τον γιατρό σου.

Εγώ έκανα σχεδόν όλες τις εξετάσεις και την Τρίτη θα πάω στον γιατρό.

Κακό αυτό που λέω, αλλά σε αυτήν την εγκυμοσύνη με έχει πιάσει τρελό άγχος. ίσως επειδή κουράζομαι περισσότερο, ίσως γιατί πολλά έχω δει και έχω ακούσει... δεν ξέρω. Πάντως χθες είδα το καλύτερο όνειρο: Ότι γέννησα ένα υγιέστατο μωρό (νομίζω αγόρι) και το έβαλα στο καρεκλάκι του αυτοκινήτου για να πάμε στο εξοχικό της μάνας μου και... ξεχάσαμε το καρότσι...


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Jasmini πως είσαι? Είσαι καλύτερα?

Μαριλίνα μην ανχώνεσαι. Όλα θα πάνε μια χαρά. Προσπάθησε όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι και μην διαβάζεις πράγματα που σε ανχώνουν. κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Jasmini πως είσαι? Είσαι καλύτερα?

Μαριλίνα μην ανχώνεσαι. Όλα θα πάνε μια χαρά. Προσπάθησε όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι και μην διαβάζεις πράγματα που σε ανχώνουν. κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Mairi μου ευτυχώς οι πόνοι πάνε και έρχονται, οπότε ηρεμώ κι εγώ. Σκέφτομαι μήπως να πάω να κάνω έναν υπέρυχο πιο μπροστά. :?: Σε 2 εβδομάδες είναι το επόμενο ραντεβού μου βέβαια.

Εσύ πώς τα πάς? Όλα καλά? Πότε είναι το επόμενο ραντεβού σου? Θα κάνεις στο επόμενο αυχενική ή ακόμα?


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Επόμενο ραντεβού έχω 5/1 και αυχενική 12/1. Με τον γιατρό μίλησες? Ρώτησε τον και αν χρειάζεται θα σου πει αυτός να πας νωρίτερα να σε δει.


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

jasmin φυσικά και να πάς για υπέρηχο πιο νωρίς αν είναι να αισθανθείς καλύτερα.θα στο πεί και ο γιατρός σου φαντάζομαι.πρέπει να είμαι η πρώτη που έχει κανονίσει αυχενική(21/12) η μου φαίνεται;σε ένα άλλο τόπικ τα κορίτσια είχαν μία λίστα για το ποιές γεννάγανε, πότε, και πού.μήπως την έχετε κάνει και εσείς και δεν την εχω δεί;Μαριλίνα πόσο είναι ο γιό σου;εμένα η κόρη μου είναι 28 μηνών και ευτυχώς 2 εβδομάδες πριν μάθω οτι είμαι έγκυος, έκοψε την πάνα οπότε έχω έναν μπελά λιγότερο


tt151846.aspx

tt151848.aspx

tt146113.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Τίτη, εμένα είναι 2 έτών και 10 μηνών ο μικρός, αλλά... η πάνα πάνα!! Δεν την αποχωρίζεται με τίποτα.

Θα δούμε τι θα κάνουμε.

Εγώ, να σου πω, το θεωρώ πολύ νωρίς να γράψω στη λίστα, αν και η δική μου ημερομηνία θα καθοριστεί γρήγορα (μιας και είχα κάνει καισαρική στον πρώτο και, φυσικά, θα κάνω και στον δεύτερο)!!

Όλες τα κανονίζετε όλα βλέπω!! Εγώ είμαι τελευταία και ιδρωμένη. Την Τρίτη θα πάω στο γιατρό και τότε θα μου πει πότε θα πρέπει να κάνω την αυχενική.

Σκέφτεται καμία για αμνιοπαρακέντηση; Εγώ θα του το συζητήσω, γιατί τον Μάρτιο κλείνω τα 36.

Φιλάκια!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

μαριλίνα κοντά είναι τα παιδάκια μας.εμένα την πάνα την έκοψε τελείως απρόσμενα,έβλεπε την ξαδέρφη της που έχουν 10 μήνες διαφορά και ένα πρωινό μου είπε οτι θέλει και αυτή να πηγαίνει στην τουαλέτα.δεν πειράζει θα το κόψει όταν είναι έτοιμος.εμείς πάλι δεν αφήνουμε την πιπίλα.

αμνιοπαρακέντηση ή τροφοβλάστη μάλλον θα κάνω και εγώ.(αν και είμαι 32) πέρσι τον οκτώβριο και φέτος τον μαίο είχα παλίνδρομες που οφείλονταν σε χρωμοσομικές ανωμαλίες και μετα την αυχενική θα δούμε τι θα κάνουμε απο τα δύο.μακάρι να πάνε όλα καλά και ας κάνω ότι θέλει.παρόλο που με αγχώνουν ιδιαίτερα αυτές οι 2 εξετάσεις.γιατι πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε καισσαρική και τώρα;και εγώ είχα κάνει στην κόρη μου,αλλα δεν έχουμε συζητήσει για τοκετό ακόμα και ούτε την είχα σιγουρη να σου πώ την καισαρική


tt151846.aspx

tt151848.aspx

tt146113.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Τίτη μου έχω χάσει τις ελπίδες μου προς στιγμήν για την πάνα. Ευελπιστώ στις αρχές του καλοκαιρού που θα είμαι και σπίτι και θα έχω και περισσότερη υπομονή.

Για τον γιατρό μου ξέρω ότι δεν είναι σύμφωνος με φυσιολογικό τοκετό μετά από καισαρική. Δεν το έχω συζητήσει καθόλου μαζί του - θα τον δω την Τρίτη - αλλά να σου πω δεν με νοιάζει κι ιδιαίτερα. Μετά την πρώτη καισαρική - που ήταν και με ολική νάρκωση - ήμουνα μία χαρά πολύ γρήγορα.

Ούτε για αμνιοπαρακέντηση έχω συζητήσει. Όλα αυτά την Τρίτη!!!

Αχ, έχω μία αγωνία να είναι όλα καλά. Εμένα δεν θα δει το μωρό στον υπέρηχο, θα μου το ακούσει με αυτό το μηχάνημα που περιγράψατε.

Σήμερα θα είναι δύσκολη μέρα. Πήγαμε για ψώνια, έχω συνάντηση 4-8 για το Ανοιχτό Πανεπιστήμιο και εν συνεχεία θα πάμε στην ανιψούλα μας που γιορτάζει... Ξερή θα πέσω, το βλέπω εγώ...

Φιλάκια!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας νυν και μέλλουσες μανούλες!Αρχές Ιουλίου θα γίνω για δευτερη φορά μαμά.Πριν 2 μέρες πήγα στο γιατρό και μου ανακοίνωσε πως είναι δύο τα μωράκια.Είμαι 9 εβδομάδων έγκυος και ανησυχώ πολύ.Τίποτα δεν είναι ίδιο με την πρώτη μου εγκυμοσύνη.Βλέπω τρομερούς εφιάλτες.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...καμιά δεν είναι εντός ή εγώ δεν εγγράφηκα σωστά και μιλάω με τον εαυτό μου καθότι και άσχετη με τεχνολογία!Καλό ρεζίλι για αρχή.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!

stellini καλώς ήρθες!! Δεν έκανες κανένα λάθος, απλά έτυχες σε ώρα που κανείς δεν διάβαζες!!

Με το καλό να δεχτείς τα μωράκια σου!! Δύο, ε; Είσαι η δεύτερη μέλλουσα διδυμομαμά Ιουλίου αν δεις τα ποστ.

Το πρώτο σου παιδάκι τι είναι; Πόσο χρονών είναι;

Κι εγώ δεύτερη φορά μαμά. Είμαι ήδη μαμά ενός αγοριού 2 ετών και 10 μηνών.

Ελπίζω να τα λέμε συχνά!!

Καλή ξεκούραση Κυριακάτικη σε όλες!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας νυν και μέλλουσες μανούλες!Αρχές Ιουλίου θα γίνω για δευτερη φορά μαμά.Πριν 2 μέρες πήγα στο γιατρό και μου ανακοίνωσε πως είναι δύο τα μωράκια.Είμαι 9 εβδομάδων έγκυος και ανησυχώ πολύ.Τίποτα δεν είναι ίδιο με την πρώτη μου εγκυμοσύνη.Βλέπω τρομερούς εφιάλτες.

Καλώς ήρθες στην παρεούλα μας Stellini. Και εγώ είμαι μέλλουσα διδυμομαμά! Είμαι κι εγώ 9 εβδομάδων και όπως κι εσύ ανησυχώ. Οι εφιάλτες δεν είναι τίποτα, τους έχω κι εγώ, είναι από το άγχος. Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Πότε είναι η Π.Η.Τ. σου? Εμένα μου είπε ο γιατρός 15/07 αλλά ότι στα δίδυμα να υπολογίζω σίγουρα νωρίτερα.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

πολύ χαίρομαι που σας βρήκα κορίτσια!Το πρώτο μου παιδάκι είναι αγοράκι και είναι τεσσάρων ετών.Τα διδυμάκια μας τα περιμένουμε 18/7 όμως αυτό ίσχυε πριν το αντιληφθούμε οτι έίναι 2.Φαντάζομαι οτι θα πάει λίγο νωρίτερα.Ανησυχώ πολύ για την έκβαση αυτής της εγκυμοσύνης γιατί αυτή τη φορά είμαι πιο ώριμη και συνειδητοποιημένη και δυστυχώς γνωρίζω και τους κινδύνους.Τα δε συμπτώματα είναι υπερβολικά έντονα!

Επεξεργάστηκαν by stellini
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...