Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Πάλι εξετάσεις? Εμένα δεν μου έδωσε τίποτα. Μου είπε μόνο να κόψω τα utrogestan σιγά σιγά μέχρι την Τρίτη που θα πάω για την αυχενική.

Όσο μεγαλώνει τρελένεσαι πιο πολύ! Πότε πήγες τελευταία φορά? Εγώ πριν 1 μήνα όταν ήμουν 7 εβδομάδων!


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας κοριτσια!!!με θελετε στην παρεα σας????????????

δεν βρηκα καμια με πιθανη ημερομηνια με μενα.

Βεβαια εγω εχθες εκανα το τεστ και βγηκε θετικο και υπολογιζω να μαι στην 4-5 εβδομαδα.γιατρο ακομη δεν πηγα.Εσεις σε ποια εβδομαδα πηγατε?θα δειξει κατι ή ειναι νωρις?


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

Nenaki,συγχαρητήρια!!Από την 5η εβδομάδα και μετά πήγαινε για να δεις σάκο!!Καλή επιτυχία!!

Μαιρούλα μου,μετά από τόσο καιρό!!!!!!!!!Πώς άντεξες!!!!!!!!!!Είδες τι όμορφο είναι το μωράκι σου!!!!!!!Άντε κι εγώ να σας πω τα δικά μου την Παρασκευή!!!!!!!

Ήθελα να σας ρωτήσω,βρε κοριτσάκια,όσο νιώθουμε το στήθος μας να πονά και να είναι πρησμένο,σημαίνει ότι όλα πάνε καλά!!!!Προσπαθώ να βρω μία ελπίδα να πιαστώ μέχρι την Παρασκευή!!Έχω να το δω σχεδόν 3 εβδομάδες!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι εξετάσεις? Εμένα δεν μου έδωσε τίποτα. Μου είπε μόνο να κόψω τα utrogestan σιγά σιγά μέχρι την Τρίτη που θα πάω για την αυχενική.

Όσο μεγαλώνει τρελένεσαι πιο πολύ! Πότε πήγες τελευταία φορά? Εγώ πριν 1 μήνα όταν ήμουν 7 εβδομάδων!

Σου κόβει τα utrogestan? Εμένα δεν μου είπε τίποτα ακόμα. Τα συνεχίζω. Τελευταία πήγα στις 22/12 και τα είδα αλλά αγχώνομαι κάθε φορά και περισσότερο. Μου έβγαλε και έγχρωμες φωτογραφίες στον υπέρηχο και τα είδαμε κιόλας σ' αυτόν, απίστευτο είναι!!! Τον ρωτούσα συνέχεια.. καλά είναι τα μωρά μου γιατρέ??? χαχαχα λές να έχουμε τρελαθεί μέχρι να γεννήσουμε από το άγχος?:):)


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε, όλες ανησυχούμε στην αρχή!!

Που να δείτε μία φορά στον γιο μου που πήγα στο γιατρό και δυσκολεύτηκε να βρει την καρδιά. Τα είχα δει όλα!! Τελικά τον ανακαλύψαμε τέρμα αριστερά!!

Είναι φυσιολογικές οι ανησυχίες μας!! Αυτό μας έλειπε τώρα!!

nenaki

καλώς ήρθες!! Νομίζω κάπου στην 6η εβδομάδα ακούς καρδιά κλπ

evi

μην ανησυχείς. Όλα καλά πάνε!! Α, και να προειδοποιήσω: Το ότι απο ένα σημείο κι έπειτα (πολύ κοντινό μιας και κλείνουμε το πρώτο τρίμηνο) δεν νιώθουμε αναγούλες κλπ και έχουμε περισσότερη ζωτικότητα, είναι φυσιολογικό: Μην ανησυχείτε!!

jasmini

εσύ -κάπου διάβασα- πρέπει να ξεκουράζεσαι περισσότερο από εμάς, μιας κι ο δικός σου οργανισμός δουλεύει έξτρα υπερωρίες με τα διδυμάκια!!

ανθουλάκι,

τι έγινε; Έκανες την αυχενική; περιμένουμε νέα!!

Καλό βράδυ!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω evi.τοτε θα παω αν ειναι στο τελος της αλλης εβδομαδας,θα συνεννοηθω βεβαια με τον γυναικολογο μου.

καλη εγκυμοσυνη να εχετε κοριτσια και τελειομηνη!!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μέλλουσες μανούλες!!

Έκανα κι εγώ την αυχενική, όλα δείχνουν καλά, 1,6 η μέτρηση του αυχένα και "ύψος" 5.8 εκατοστά!!

Δηλαδή όλα καλά για την ώρα.

Σε λίγες μέρες μου έκλεισε και ραντεβού για να κάνω και Alpha test.

Εσείς θα κάνετε τέτοιο τεστ;

Έχω και μια ερώτηση.

Είμαι κλεισμένα 35 και δεν έχω καταλάβει κάτι.

Αν όλες αυτές οι εξετάσεις βγούνε καλές, αυτό θα σημαίνει οτι δε θα χρειαστεί να κάνω αμνιοπαρακέντηση, ή αυτή πρέπει να γίνει άσχετα με τα αποτελέσματα;

Δεν ρώτησα σήμερα το γιατρό μου (το ξέχασα από τη χαρά μου που είδα το μωρό μου να χοροπηδάει!).

Μήπως έχει ρωτήσει κάποια το δικό της γιατρό;

Επεξεργάστηκαν by ανθουλάκι

dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites

ανθουλάκι

μπράβο!!! Πολύ καλή τιμή αυχενικής!!

Όσον αφορά την αμνιοπαρακέντηση, συνίσταται για ηλικίες άνω των 35, αλλά δεν επιβάλεται. Απ' τη στιγμή που έχεις πολύ καλή αυχενική, δε νομίζω ότι είναι ανάγκη. Βέβαια θα το συζητήσεις με τον γιατρό σου.

Ξέρω παραδείγματα και συναδέλφου που ενώ είχε δυσκολευτεί πολύ να πιάσει παιδί και είχε καλή αυχενική αποφάσισε να την κάνει, και φίλης που έκανε το παν για να την αποφύγει και δεν την έκανε ποτέ.

Προς στιγμήν σίγουρα δεν σου επιβάλεται με αυτήν την τιμή (φτου, φτου, μην σε ματιάσω!!!)


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

μα που χαθηκατε ολες????????????????

Πες τα βρε, όλες μάλλον όταν είναι γιορτές ή Σαββατοκύριακο εξαφανίζονται, άντε πείτε καμια κουβέντα να περάσει η ώρα και να ξεχαστούμε λιγάκι...

Εμένα οι αναγούλες μάλλον περάσανε, λίγο προς το βράδυ με θυμούνται, αλλά με λίγο φαγητό φεύγουν.

Ο πονοκέφαλος πάλι, με συντροφεύει όλες τις ώρες.

Περιμένω πως και πως να φύγουν τα συμπτώματα και να αρχίσω να κάνω δουλίτσες στο σπιτάκι μου, (με πολλή προσοχή, μη φοβάστε!) για να αρχίσω να ονειρεύομαι το δωμάτιο του παιδιού.

Δε θα κάνω τίποτα σοβαρό από τώρα, αλλά τα όνειρα και το ψάξιμο στο ίντερνετ θα με κάνουν να το πιστέψω λίγο περισσότερο, για την ώρα πιο πολύ άρρωστη νοιώθω παρά μέλλουσα μανούλα. Σίγουρα, όταν βλέπω το παιδάκι στον υπέρηχο το πιστεύω λίγο κάπως, οτι αυτό το ζωντανό πραγματάκι είναι δικό μου, αλλά μετά απο κάποιες ώρες και αν τύχουν διάφορα θέματα στην δουλειά, αισθάνομαι λες και ότι έβλεπα νωρίτερα ήταν σε ένα ντοκυμαντέρ και αυτά όλα τα ωραία συμβαίνουν σε μια άλλη, τυχερή, γυναίκα, όχι σε μένα....


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου ανθουλακι!!

Το θεμα με το δωματιο ειναι ολα τα λεφτα,ασε με καπου να φανταζομαι μονο δωματια!!χαχαχαχα

Εγω ευτυχως οπως και στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα και μεχρι τωρα δεν εχω αναγουλες και διαφορα τετοια,παρα μονο το βραδυ πριν κοιμηθω καμια ανακατωσουρα και εντονες κινησεις στην κοιλιακη χωρα (ααα και ωρες ωρες να συσπατε η μητρα και να γινεται κατι σαν καρουμπαλακι)..εσενα γινεται ετσι η κοιλια?το εχεις νιωσει?

Σου ευχομαι συντομα να μην εχεις κανενα συμπτωμα και να χαρεις την εγκυμοσυνη σου!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου ανθουλακι!!

Το θεμα με το δωματιο ειναι ολα τα λεφτα,ασε με καπου να φανταζομαι μονο δωματια!!χαχαχαχα

Εγω ευτυχως οπως και στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα και μεχρι τωρα δεν εχω αναγουλες και διαφορα τετοια,παρα μονο το βραδυ πριν κοιμηθω καμια ανακατωσουρα και εντονες κινησεις στην κοιλιακη χωρα (ααα και ωρες ωρες να συσπατε η μητρα και να γινεται κατι σαν καρουμπαλακι)..εσενα γινεται ετσι η κοιλια?το εχεις νιωσει?

Σου ευχομαι συντομα να μην εχεις κανενα συμπτωμα και να χαρεις την εγκυμοσυνη σου!

Μόνο φούσκωμα σαν να έχω φάει ένα ολόκληρο κουνουπίδι...

Ούτε συσπάσεις, ούτε τίποτα άλλο περίεργο για την ώρα.

Μάλιστα, σαν χαζή βάζω το στηθοσκόπιο απο το πιεσόμετρο που έχουμε για να ακούσω τί γίνεται εκει μέσα και έχει πολλή πλάκα, όλο νερά να τρέχουν και μπουρμπουλήθρες ακούω!!

Αυτά θα ακούει το καημένο το μωράκι για τους υπόλοιπους μήνες;;;


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites

Μόνο φούσκωμα σαν να έχω φάει ένα ολόκληρο κουνουπίδι...

Ούτε συσπάσεις, ούτε τίποτα άλλο περίεργο για την ώρα.

Μάλιστα, σαν χαζή βάζω το στηθοσκόπιο απο το πιεσόμετρο που έχουμε για να ακούσω τί γίνεται εκει μέσα και έχει πολλή πλάκα, όλο νερά να τρέχουν και μπουρμπουλήθρες ακούω!!

Αυτά θα ακούει το καημένο το μωράκι για τους υπόλοιπους μήνες;;;

χαχαχαχα προς το παρον αυτο θα ακουει,αλλα σε λιγος μηνες θα ακουει και τον εξω κοσμο!!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!

τυχαια διαβαζα το τοπικ σας και ειπα να σας διακοψω λιγακι για να σας ευχηθω μεσα απο την καρδια μου ολα να πανε καλα και να κρατησετε τα μπεμπακια σας στην αγκαλια σας η καθεμια την ημερομηνια που πρεπει!!!

εγω ειμαι μανουλα ιουλιου2009 περυσι ζουσα αυτη την απιστευτη εμπειρια που ζειτε εσεις σημερα και συγκινηθηκα οταν διαβαζα για τους υπερηχους και εγω περυσι τον ιανουαριο ειχα μαθει οτι εχω αγορακι και ημουν μεσ την τρελη χαρα

ετσι σημερα κραταω στη αγκαλια τον ερωτα της ζωης μου το ιδιο ευχομαι και για εσας!!!!

να μην εχετε αγχος να απολαμβανετε την καθε στιγμη της εγκυμοσυνης σας και ολα θα πανε καλα!!

επισης να προσεξετε τα κιλα σας εγω εβαλα πολλα και ταλαιπωρουμε ακομη....

sorry αν σας κουρασα

ευχομαι καλη εγκυμοσυνη σε ολες!!!


as1cEZlx03-1110MjQyZHwwMDA2NDk1ZHxvIG5pa29sYXMgbW91ISEhISE.gif

το αγορακι μου!!!!! ο ερωτας μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...