Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

jasmini

να χαίρεσαι αν δεν μπορείς να φας!! Για ρώτα με που στον πρώτο πήρα πάνω από 25 κιλά (κάπου εκεί είχα σταματήσει να μετράω) και έφτυσα αίμα να τα χάσω μετά. Εμένα με πιάνουν αναγούλες και με υπερβολικά άδειο και με υπερβολικά γεμάτο στομάχι!!

Α, μιλώντας για συγκινήσεις: Το Σάββατο είχαμε κανονίσει να πάρουνε το παλιό μας αυτοκίνητο (ένα fiat panda 30 ετών, το οποίο λόγω προβλημάτων ήταν ακινητοποιημένο τα τελευταία δύο χρόνια και δεν προλάβαμε φυσικά την απόσυρση), το οποίο ήταν το πρώτο μας.

ήμουν εκεί όταν το φόρτωναν με το γερανό κλπ. Ε, ρε, συγκίνηση. Να το φωτογραφίζω (καθ' ότι μένουμε σε υπερηψωμένο ισόγειο και είχα πρόσβαση) και μετά να το θρηνώ!! Ε, ρε, άτιμες ορμόνες!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!...Για την χοριακή το σκεφτόμουνα: Από την μία να την κάνω γρήγορα να ξεμπερδεύω...

Χαχαχα Μαριλινακοοοο! Παλι χοριακη εγραψες!

Μαρεσουν και τα μελομακαρονα και οι κουραμπιεδες... βασικα ολα μου αρεσουν... ηθελα κατι αλλο φετος! Οσο για το αυτοκινητο καλο μου... σκεψου πως... εκει που πηγε... ειναι καλυτερα και θα περναει καλυτερα ε? ετσι δε λενε? χιχι

Γιασεμι λογω εμετων δεν μπορεις να φας? θα περασουν καλε! Φυλα κανα μελομακαρονο να το φας μετα! χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Γιασεμι λογω εμετων δεν μπορεις να φας? θα περασουν καλε! Φυλα κανα μελομακαρονο να το φας μετα! χεχεχε

Όχι καλέ λόγω εμετών, χειρότερα, λόγω αυξημένου σακχάρου κύησης!!! Άστα να πάνε, ο ενδοκρινολόγος μου επέτρεψε το πολύ 4 μελομακάρονα σε όλες τις γιορτές... Το ένα το έφαγα ήδη.. χιχιχιχι:D:D:D:D


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας κι από μένα!!!

Πήγα κι εγώ στο γιατρό και στον υπέρηχο φάνηκε το σποράκι και κουνούσε τα ποδαράκια!!!

Περιττό να σας πω πόσο πολύ συγκινήθηκα.

Σε εσάς εχει φανεί κατι παρόμοιο;


dev200pfs__.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα τσούπρες!!!

Αχ, μπράβο που είδατε τα μωράκια σας!!

Είναι πραγματικά πολύ συγκινητικό!!

Εγώ περιμένω την αυχενική (όχι χοριακή, μην μπερδευτώ πάλι!!!) στις 4/1. Ευελπιστώ να αφήσουν και τον μπαμπά να είναι μέσα, γιατί τα προηγούμενα τα έκανα στο Έλενα και δεν άφηναν άντρες!! Δεν έχει δει ποτέ!!

Αυτή τη φορά θα πάω στον Πύργο Αθηνών κατόπιν εντολή γιατρού.

Εσείς σκέφτεστε την αμνιοπαρακέντηση; Εγώ κλείνω τα 36 τον Μάρτιο και το σκέφτομαι σοβαρά.


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

jasmin το παλεύεις με την διατροφή ή κάνεις και ινσουλίνη;εγώ στην κόρη μου ξεκίνησα στον 7ο ινσουλίνη και σήμερα ξεκίνησα μετρήσης να δούμε τι γίνετε

ανθουλάκι και μένα στον υπέρηχο έκανε κολοτούμπες και μου φάνηκε πάρα πολύ περίεργο για την 10η εβδομάδα ,πάντως όσες φορές και να το δείς την ίδια συγκίνηση θα νιώθεις.δεν είναι τέλεια; φαντάσου πώς θα είναι και όταν θα κουνιέται στην κοιλίτσα:-P:-P:-P:-P:-P

μαριλίνα γιατι δεν επιτρέψανε στον σύζυγο να είναι μέσα; ενας υπέρυχος είναι΄, δεν είναι και εγχείρηση.ζητήστε να μπεί, ειναι κρίμα να το χάσει δεύτερη φορά.όσο για την αμνιοπαρακέντηση εγώ την γλίτωσα,αλλα εχθές μετά απο επίσκεψη σε αιματολόγο ανακαλύψαμε αυξημένη πυκτικότητα αίματος και ξεκινησα ενέσεις,που όπως φαίνετε θα την κάνω μέχρι να γεννήσω :(:(:(.ελπίζω να μην χρειαστεί να κάνω και ινσουλίνη, γιατι τότε τα πιάσαμε τα λεφτά μας:rolleyes::rolleyes:


tt151846.aspx

tt151848.aspx

tt146113.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

ΤΙΤΗ μου μέχρι στιγμής την παλεύω. Για ινσουλίνη δεν μου είπανε τίποτα. Ελπίζω να την γλιτώσω όμως. Θα δείξει όταν πάω ξανά στον ενδοκρινολόγο στις 15/1. Η αλήθεια είναι πως είναι λίγο δύσκολο αλλά δεν πειράζει, αξίζει και το καταλαβαίνω κάθε φορά που πάω για υπέρηχο και βλέπω τα μωράκια μου.


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας κι από μένα!!!

Πήγα κι εγώ στο γιατρό και στον υπέρηχο φάνηκε το σποράκι και κουνούσε τα ποδαράκια!!!

Περιττό να σας πω πόσο πολύ συγκινήθηκα.

Σε εσάς εχει φανεί κατι παρόμοιο;

Αχ ανθουλάκι τι συναίσθημα κι αυτό ε? ζηλεύω λίγο(χαχα), εγώ δεν είδα καμία κίνηση. Και πραγματικά ανυπομονώ να αρχίσω να τα νιώθω να κουνιούνται μέσα στην κοιλίτσα μου!!:-P:-P:-P


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα!

Περιμενω το δευτερο παιδακι μου! Ο ''μεγαλος'' γιος μου ειναι τώρα 13 μηνων. Θα έχουν 21 μηνες διαφορα.

Είμαι στην 9η εβδομαδα εχω Π.Η.Τ 5/08 αλλά θα γεννησω σίγουρα τέλος Ιουλιου μιας και ο πρωτος ήρθε 15 μερες νωρίτερα αρα όπως μου είπε ο γιατρος αυτο το μωρο θα γεννηθει σιγουρα νωριτερα!

Ακουσαμε την καρδουλα του. Ειναι ολα καλά και στις 11/01 θα πάμε για αυχενική.

Στην πρωτη εγκυμοσυνη το πρωτο τρίμηνο ειχα ζαλάδα και τάση για εμετο που κοπηκαν μαχαιρι με το που εκλεισα τον τριτο. Απο εκει και περα ειχα αψογη εγκυμοσυνη!

Σε αυτη εδω την ημερα είμαι μια χαρά ΑΛΛΑ απο το μεσημερι και μετά γινομαι κομματια. Ειμαι αγκαλια με την τουαλετα και υποφερω πολύ ελπιζω να λήξει στο τριμηνο...

Με το καλο και τα δικα σας μωράκια!


Τα καλυτερα έρχονται...

USQXp2.png25G9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελευταία μέρα στη δουλειά και βαριέμαι ασύστολα!!!

Την άλλη εβδομάδα θα είμαι σπίτι με τον γιόκα μου!!

Ασπασία

καλώς ήρθες και να έχεις μία καλή εγκυμοσύνη!!

jasmini

έχεις γενικά πρόβλημα με το ζάχαρο ή μόνο στην εγκυμοσύνη; Πάντως η κουνιάδα μου που σε δύο από τα τρία παιδιά της είχε διαβήτη κύησης, εξελίχθηκαν όλα ομαλά, γέννησε υγιέστατα παιδιά, απλά κατά λίγες ημέρες πρόωρα. Μην ανησυχείς και απλά να προσέχεις λίγο την διατροφή σου.

Τίτη

δεν του επέτρεπαν να μπει γιατί στο δημόσιο νοσοκομείο ήμασταν πολλές στην ουρά. Να φανταστείς ότι ενώ η προηγούμενη ντυνόταν, εγώ ήδη είχα ξαπλώσει. Υποθέτω για αυτό: για να μην καθυστερούν μιας και δεν γίνεται να μας βλέπουν οι άντρες με παντελόνια κατεβασμένα!!!

Καλά Χριστούγεννα σε όλες!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλά Χριστούγεννα σε όλες!Δυστυχώς ούτε να μαγειρέψω μπορώ ούτε τίποτα.Ξυπνάω στις 3 τα χαράματα κ οδύρομαι μην τυχόν κ πάει κατι στραβά.Ευτυχώς ηρέμησα λίγο γιατί χθες είδα τα μπεμπε κ είναι μια χαρά!Μετράω μέρες να ισορροπήσουν οι ορμόνες.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μέρα στη δουλειά και βαριέμαι ασύστολα!!!

Την άλλη εβδομάδα θα είμαι σπίτι με τον γιόκα μου!!

Ασπασία

καλώς ήρθες και να έχεις μία καλή εγκυμοσύνη!!

jasmini

έχεις γενικά πρόβλημα με το ζάχαρο ή μόνο στην εγκυμοσύνη; Πάντως η κουνιάδα μου που σε δύο από τα τρία παιδιά της είχε διαβήτη κύησης, εξελίχθηκαν όλα ομαλά, γέννησε υγιέστατα παιδιά, απλά κατά λίγες ημέρες πρόωρα. Μην ανησυχείς και απλά να προσέχεις λίγο την διατροφή σου.

Τίτη

δεν του επέτρεπαν να μπει γιατί στο δημόσιο νοσοκομείο ήμασταν πολλές στην ουρά. Να φανταστείς ότι ενώ η προηγούμενη ντυνόταν, εγώ ήδη είχα ξαπλώσει. Υποθέτω για αυτό: για να μην καθυστερούν μιας και δεν γίνεται να μας βλέπουν οι άντρες με παντελόνια κατεβασμένα!!!

Καλά Χριστούγεννα σε όλες!!!

Όχι Μαριλίνα μου, μόνο σάκχαρο κύησης εγώ. Ευτυχώς βέβαια θα έλεγα. Όμως όταν τρώω κάτι που τυχαίνει να μου ανεβάσει λίγο παραπάνω το σάκχαρο αγχώνομαι, μόνο για τα μωρά μου, να μην μου πάθουν τίποτα!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...