Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Χρόνια Πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα και σε όσα μικρούλια έχουν την τιμητική τους!

Μαριλίνα δεν ξέρω γιατί βγάζει νεύρα ο μικρός μου! Ξεκινάει από γκρίνια και αν δεν ικανοποιηθεί το ... αίτημά του καταλήγει σε νεύρα! Η παιδιοψυχολόγος του σταθμού λέει ότι έχει να κάνει με παιχνίδι επιβολής! Είναι σε ηλικία που δοκιμάζει πιά μέχρι που μπορεί να πιέσει για να περάσει το δικό του!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα σας κορίτσια μου και χρόνια πολλά σε όλους τους εορταζόμενους! Τι κάνετε; Παρασκευή σήμερα, ελπίζω να έχουμε ένα ήρεμο Σαββατοκύριακο γιατί λίγο ξεκούραση την χρειάζομαι!!! Πως πέρασε η βδομάδα σας; Εμείς έτσι κι έτσι... ο Αποστολάκος μου αρρώστησε την Κυριακή το βράδυ και μείναμε σπίτι Δευτέρα και Τρίτη, από Τετάρτη πήγε κανονικά. Ευτυχώς μόνο πυρετό 38 έκανε τίποτε άλλο. Και (να χτυπήσω ξύλο) δεν κόλλησε την αδερφούλα του.

Kala eiste edw kai grafete akoma?apisteuto....egw mpika gia plaka kai den pisteua sta matia mou...ennoeite pws den tha kathisw na diabasw apo otan eixa na mpw...tha sas parakolouthw omww.polu xarika bre koritsia, ante na ta leme

Εδώ είμαστε Βικούλα!! Χα χα!!! Λίγο πιο αραιά αλλά εδώ είμαστε! Μεγαλώνουμε όλοι ε;!;! Να σου ζήσει και το καινούριο μωράκι!!!

Γειά σου vickoyla!

Για πες μας τα δικά σου νέα. Το ζουζούνι σου τι κάνει? Πηγαίνεται σταθμο?

Κορίτσια τα παιδάκια σας πως πάνε από νεύρα? Ο δικός μου ώρες ώρες δεν παίζεται! Πολλές φορές πηγαίναι και γυρεύοντας για γκρίνια και φασαρία! Λένε ότι τα τρίχρονα το έχουν αυτό. Εσείς το βιώνεται???

Αγγελική έχω μια πολύ τσαούσα κόρη! Έκανε πολλά νεύρα και φωνές αλλά παρατήρησα ότι έκανε κάτι σαν μίμηση όταν την μάλωνα με φωνή. Το άλλαξα αυτό και τώρα της λέω μην το κάνεις θα στεναχωρηθώ, θα θυμώσω κλπ. Οπότε η μίμηση πέτυχε! Δεν φωνάζει με νευρα πια όταν δεν γίνεται το δικό της. Εχτές συγκεκριμένα σε μια κρίση ζήλειας γιατί έπαιζα με τον μικρό μου λέει:"Κοίτα τι έκανες με έκανες να στεναχωρηθώ και θα κλάψω". Ούτε να τσιρίζει, ούτε να χτυπήσει τον αδερφό της! Πρόοδος!!! Χα χα μωρέ, θα μεγαλώσουν και θα περάσει κι αυτό!!!

Καλημερούδια!!!

Βικούλα να σου ζήσει η μπέμπα!!!

Βλέποντας τα τικεράκια, πάλι μανούλα Ιουλίου έγινες, ε;; και μάλιστα με μία μέρα διαφορά από τον γιόκα σου!!!!!

Μην ανησυχείς!!! Οι ζήλιες είναι φυσικές και αναμενόμενες, ειδικά αφού έχεις και τα δύο παιδιά στο σπίτι!!! Σύντομα θα βρείτε τις ισορροπίες σας και θα έρθουν καλύτερες μέρες!! Είναι απόλαυση όταν μεγαλώνουν τα ζουζούνια να τα βλέπεις να παίζουν μαζί και να "συνωμοτούν" ενάντια σε σένα!!!

Αγγελική μου,

εσείς γιατί νεύρα;;

Να σας πω, κορτσούδια!!! Τα παιδάκια σας είναι γκρινιάρικα;; Η μικρή είναι γκρινιάρα μέχρι αηδίας... μιλάμε μου σπάει τα νεύρα... Δεν ξέρω τι να την κάνω, για να σταματήσει να γκρινιάζει τόσο πολύ...

Πείτε καμία ιδέα!!!

Αλήθεια, κάνουνε δραστηριότητες τα παιδάκια σας;

Εμένα πάει μπαλέτο στο σχολείο της και κολυμβητήριο!!!

Μαριλίνα και από γκρίνια καλά τα πάμε!!! Αλλά κυρίως γκρίνια κούρασης! Δήλαδη όταν γκρινιάζει 99% νυστάζει. Ειδικά όταν γυρνάει από το σχολείο. Μέσα σε μια - δυο ωρίτσες αρχίζει η γκρινίτσα αλλά περνάει με αγκαλίτσα και υπνάκο. Κουράζονται στο σχολείο, το μυαλουδάκι τους γεμίζει πράγματα! Εμείς κάνουμε στο σχολείο μόνο γυμναστική. Είχε κολυμβητηριο (ούτε να το συζητήσει), υπολογιστές (που ασχολείται στο σπίτι) και τη γυμναστική. Οπότε το επιλέξαμε για να τονώσουμε και την αυτοπεποίθηση της σε σχέση με το σώμα της. Γενικά είναι πολύ προσεκτική, δεν θα τρέξει γρήγορα, θα κρατηθεί για να κατέβει σκαλιά, μάλλον μου μοιάζει , κι εγώ έτσι είμαι. Αλλά και εδώ έχουμε πρόοδο, τις προάλλες μου έκανε κολοτούμπα στο χαλί! Χα Χα!!! Ναιαιαιαααιιι!!! Μπαλέτο δέχονται από τόσο μικρά; Νόμιζα μετά τα 4!! Γιατί κι εμείς έχουμε τάσεις μπαλαρίνας!!!

Σας φιλώ πάω να δουλέψω λίγο. Φτιάχνω το νέο μας site! Μπειτε αν θέλετε να μου πείτε τη γνώμη σας! www.gfp.gr


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική μου!!!!!!!!!!!!!!!!

:roll::roll::roll::roll:

Είχα μέρες να μπω... μπήκα... αλλά ξέχασα ότι σήμερα γιορτάζεις!!!!!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Xronia polla Aggelikoula na xairese tin oikogeneia sou kai panta me ugeia...

Nai ta agapimena adelfakia exoun 3 xronia diafora kai 1 mera... kai me fysiologikous toketous den xerw pws egine auto.

Apo drastiriotiktes pame kolumbitirio alla distixws einai mono 2 fores tin bdomada kai mpainoume mazi stin pisina...pol tha ithela na kanei kai kati allo alla einai kai to oikonomiko...

Sas filw glika giati o panos fwnazei...


w0fYp2.png

jdyQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλίτσες!

Χάθηκα, αλλά βλέπω ξαναζωντάνεψε το καφέ...

Χρόνια πολλά σε όσες μανούλες και όσα παιδάκια γιορτάζουν!

Βικούλα να σου ζήσει η μπέμπα!

Η Αφροδίτη έχει ξεκινήσει παιδικό. Πηγαίνει με χαρά κάθε μέρα, της αρέσει πολύ αλλά είναι συνέχεια άρρωστη...σήμερα με πήραν τηλέφωνο και πήγα και την πήρα με 38,5 :(

Την Αρτεμούλα την έχω σπίτι και από τέλος του μήνα που ξεκινάω δουλειά θα την κρατάει η μαμά μου.

Από νεύρα έχουμε πάααααααρα πολλά αλλά τα καταφέρνουμε. Τη μικρή την αγαπάει πολύ αλλά τη ζηλεύει και λιγάκι ;)

Φιλιά σε όλες!


487Yp3.png

cYn6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια!

Περάσαμε ένα ήσυχο Σαββατοκύριακο γενικά! Έκανα κάμποσες δουλίτσες αλλά σε χαλαρούς ρυθμούς!

Καλημέρα σας κορίτσια μου και χρόνια πολλά σε όλους τους εορταζόμενους!

Ευχαριστώ πολύ!

Τι κάνετε; Παρασκευή σήμερα, ελπίζω να έχουμε ένα ήρεμο Σαββατοκύριακο γιατί λίγο ξεκούραση την χρειάζομαι!!! Πως πέρασε η βδομάδα σας; Εμείς έτσι κι έτσι... ο Αποστολάκος μου αρρώστησε την Κυριακή το βράδυ και μείναμε σπίτι Δευτέρα και Τρίτη, από Τετάρτη πήγε κανονικά. Ευτυχώς μόνο πυρετό 38 έκανε τίποτε άλλο. Και (να χτυπήσω ξύλο) δεν κόλλησε την αδερφούλα του.

Ελπίζω να είχατε όντως ένα ήρεμο Σαββατοκύριακο! Όσο για τις αρρώστιες ο καιρός δεν βοηθάει καθόλου για να τις αποφύγουμε δυστυχώς!

Αγγελική έχω μια πολύ τσαούσα κόρη! Έκανε πολλά νεύρα και φωνές αλλά παρατήρησα ότι έκανε κάτι σαν μίμηση όταν την μάλωνα με φωνή. Το άλλαξα αυτό και τώρα της λέω μην το κάνεις θα στεναχωρηθώ, θα θυμώσω κλπ. Οπότε η μίμηση πέτυχε! Δεν φωνάζει με νευρα πια όταν δεν γίνεται το δικό της. Εχτές συγκεκριμένα σε μια κρίση ζήλειας γιατί έπαιζα με τον μικρό μου λέει:"Κοίτα τι έκανες με έκανες να στεναχωρηθώ και θα κλάψω". Ούτε να τσιρίζει, ούτε να χτυπήσει τον αδερφό της! Πρόοδος!!! Χα χα μωρέ, θα μεγαλώσουν και θα περάσει κι αυτό!!!

Εμένα ο δικός μου όταν τον πιάνει το ανάποδο δεν ακούει τίποτα! Τον αφήνω κι εγώ να εκτονωθεί για λίγο και μετά προσπαθώ να του απόσπάσω την προσοχή με κάτι άλλο!

Μαριλίνα και από γκρίνια καλά τα πάμε!!! Αλλά κυρίως γκρίνια κούρασης! Δήλαδη όταν γκρινιάζει 99% νυστάζει. Ειδικά όταν γυρνάει από το σχολείο. Μέσα σε μια - δυο ωρίτσες αρχίζει η γκρινίτσα αλλά περνάει με αγκαλίτσα και υπνάκο.

Δεν κοιμάται στο σχολείο? Τι ώρα γυρίζει από τον σταθμό?

Σας φιλώ πάω να δουλέψω λίγο. Φτιάχνω το νέο μας site! Μπειτε αν θέλετε να μου πείτε τη γνώμη σας! www.gfp.gr

Θα μπω μόλις ευκαιρίσω από την δουλειά και θα σου πω!

Xronia polla Aggelikoula na xairese tin oikogeneia sou kai panta me ugeia...

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Κι εσύ να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου!

Αγγελική μου!!!!!!!!!!!!!!!!

:roll::roll::roll::roll:

Είχα μέρες να μπω... μπήκα... αλλά ξέχασα ότι σήμερα γιορτάζεις!!!!!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΑΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ κι εσένα Μαρινάκι μου! Να δω πότε θα καταφέρουμε να πιούμε κανένα καφεδάκι!

Καλησπέρα μανουλίτσες!

Γειά σου κορίτσι!

Χάθηκα, αλλά βλέπω ξαναζωντάνεψε το καφέ...

Που και που μπαίνουμε και δηλώνουμε το παρόν!

Χρόνια πολλά σε όσες μανούλες και όσα παιδάκια γιορτάζουν!

Ευχαριστούμε!

Βικούλα να σου ζήσει η μπέμπα!

Η Αφροδίτη έχει ξεκινήσει παιδικό. Πηγαίνει με χαρά κάθε μέρα, της αρέσει πολύ αλλά είναι συνέχεια άρρωστη...σήμερα με πήραν τηλέφωνο και πήγα και την πήρα με 38,5 :(

Τα περισσότερα παιδάκια περνάνε αυτό το στάδιο με τις αρρώστιες! Τουλάχιστον να΄είναι ήπιες καταστάσεις!

Την Αρτεμούλα την έχω σπίτι και από τέλος του μήνα που ξεκινάω δουλειά θα την κρατάει η μαμά μου.

Μαγάλη βοήθεια οι γονείς σε αυτές τις περιπτώσεις!

Από νεύρα έχουμε πάααααααρα πολλά αλλά τα καταφέρνουμε. Τη μικρή την αγαπάει πολύ αλλά τη ζηλεύει και λιγάκι ;)

Φιλιά σε όλες!

Φιλάκια και σε σένα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Φιλλιόπι,

έχετε καμία σχέση με τεχνικούς ασφαλείας; ξέρεις αν χρειάζεται σε συγκρότημα αποκλειστικά εξοχικών κατοικιών που απασχολεί 1-2 υπαλλήλους με ΙΚΑ;


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι βροχή ήταν αυτή που έριξε χτες? Άργησα να επιστρέψω στο σπίτι κι ευτυχώς γλύτωσα δύο φορές να κάνω μπάνιο στον δρόμο!!!

Φιλιόπι ώραιο το σάιτ σας! Είδα ότι ανακαινίσατε κι ένα σπίτι στον Κολωνό που έμενα μέχρι που παντρεύτηκα και πήγα στον Πειραιά! Πολύ ωραία δουλειά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia, ti kanete?o kairos kriwse....apo tin mia mou aresei alla skeftome kai ta exoda tis thermansis na parei, an kai fetos emeis balame xilosompa kai tin sindesame me kalorifer, gia na doume pws tha paei.kata ta alla ta mikra kolasi. o panos xileuei tin mpempoula kai ginete xamos.mas exei faei i gkrinia kai ta klamata. auta, sas filw kali bdomada gia aurio


w0fYp2.png

jdyQp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σας! Τι κάνετε; Καλή εβδομάδα! Έφτασε και ο Δεκέμβριος, τα Χριστούγεννα όπου να ΄ναι φτάνουν, πως τα περνάτε; Εμείς καλά! Στη ρουτίνα μας βέβαια με σχολεία και δουλειά αλλά αρχίσαν οι χριστουγεννιάτικες ετοιμασίες και τις χαίρομαι πολύ μαζί με τα παιδιά! Στολίσαμε, φτιάξαμε γλυκάκια! Κάναμε και τη σχολική γιορτή στου Απόστολου το σχολείο! Ο καλός μου ήταν μάγειρας και εφτιαξε κουραμπιέδες! Ήταν μια πολύ ωραία οργανωμένη γιορτή οπού συμετείχαν και οι μαμάδες μαζί με τα μωράκια! Τον έριξα δηλαδή κι εγώ τον χορό μου! Τώρα περιμένουμε και την παράσταση του Κατερινιού το άλλο Σάββατο, να το δω κι εκείνο θα είναι ζαχαρωτάκι ντυμένο!! Χα χα! Μετά από τις 21 ξεκούραση, δεν θα πηγαίνω γραφείο μέχρι τις 2 του Γενάρη, θα είναι κλειστά και τα σχολειά μας! Για πείτε νέα σας, πως τα περνάτε; Πιάσαν τελικά και τα κρύα! Επιτέλους βάλαμε μπουφάν! Βέβαια η θέρμανση είναι ζόρι... ευτυχώς έχουμε ζεστό σπίτι και το τολμήσαμε φέτος να ζεσταθούμε με πετρέλαιο γιατί πέρισυ με τα κλιματιστικά δεν πολυζεσταθήκαμε και είχαμε και πολύ μούχλα στους τοίχους!

Μαριλίνα σόρυ που απαντάω με καθυστέρηση. Δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω στην ερώτηση σου. Αν θες όμως ρωτάω να μάθω!

Φιλιά σε όλες! Περιμένω χριστουγεννιάτικα νέα!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας μανουλίτσες!

Όντως φιλιοπι τα Χριστούγεννα είναι ένα βήμα μακρυά μας!

Εμάς δεν έχουν κάνει ακόμη την γιορτή τους στον σταθμό. Θα την κάνουν στις 23/12. Δεν ξέρω τι θα ντυθεί ο γίοκας μου ακόμη.

Η μεγάλη δεν θα κάνουν γιορτή στο Γυμνάσιο αλλά στις 20/12 θα πάει ένα κουαρτέτο στο σχολείο τους που θα δώσει μία παράσταση και στην συνέχεια τα παιδιά θα έχουν την ευκαιρία να δουν τα όργανα απο κοντά!

Εγώ θα δουλεύω κανονικά όλες τις μέρες μία κι εμείς λόγω τέλους της χρονιάς εχουμε πήξιμο καθε χρόνο!

Κατά τα άλλα ο μικρός μου σήμερα έχει κάνει εμετό 4 φορές και όλες ήταν με φλεματα! Διανύουμε την περίοδο του "όχι" και αντί να φυσάει μυξούλες τις κατάπινε. Έτσι το στομάχι του έφτασε στο αμήν! Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει πυρετό και η διάθεσή του είναι μία χαρά!

Θα πάει να τον πάρει νωρίτερα η πεθερά μου από τον σταθμό για να ξαπλώσει στο σπίτι.

Αυτά τα ολίγα και από εμάς!

Σας φιλώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...