Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα μανουλίτσες!

Περάσαμε ένα ήρεμο Σαββατοκύριακο χωρίς να πάμε κάπου γιατί η Κωνσταντίνα διάβαζε για 2 διαγωνίσματα που δίνει σήμερα και αύριο. Θα πάρουν βαθμούς τέλος του μήνα οπότε έχουν μπόλικο διάβασμα με τις επαναλήψεις!

Διαβάζω τα νέα σας κι επανέρχομαι...

Καλή επιτυχία στο κορίτσι μας!!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα μανουλίτσες!!!

Γειά σου κορίτσι!

Εμείς πήραμε χελωνονιτζάκι στον μεγάλο και Νεράϊδα Μαριπόζα στη μικρή!!! Ένα καμάρι που έχει!!! Την κούκλα της την είχε φέρει ο άγιος Βασίλης!!!

Εμείς δεν προλάβαμε χτες να δούμε τις στολές που έχω στην ντουλάπα. Μάλλον αύριο το απόγευμα που θα σχολάσω νωρίς και θα πάω γρηγορότερα στο σπίτι.

Αγγελική μου έχεις δίκιο.

Κι εγώ βλέπω μεγάλες διαφορές μεταξύ αγοριού και κοριτσιού.

Η κόρη μου ασχολείται διαρκώς με τα μωρά της, με τις μπάρμπι, με τις πλαστελίνες κλπ...

Ο γιος μου... σβούρα σκέτη!!!

Όσο για την σβούρα ξαναπέστο! Ήθελα να ήξερα αυτό το παιδί που την βρίσκει τόση ενέργεια!!!!

Αύριο έχουμε πάρτυ σε παιδότοπο για τα γενέθλια του μεγάλου!!! 7 χρονών το αντράκι μου!!! Φέτος θα κάνουμε πάρτι με συμμαθητές, όχι ξαδελφάκια!!!

Να τα εκατοστήσει το αντράκι σου! Να είναι γερός κι ευτυχισμένος!

Εσάς στην περιοχή έχετε ξένους;; εμάς είναι πάνω από τα μισά παιδάκια της τάξης. Δεν τα καλέσαμε όλα, μάλλον μισά μισά θα είναι!!!

Εμείς στον παιδικό δεν έχουμε πολλά ξένα παιδάκια αλλά ούτε και στο γυμνάσιο. Νομίζω πως στην τάξη του μικρού δεν είναι κανένα ξένο.

Εμβόλιο γρίπης δεν έχω κάνει σε κανένα παιδί μου ποτέ. Δεν μου το πρότεινε η παιδίατρος, δεν το πρότεινα κι εγώ.

Εμείς λόγο ίωσης δεν το κάναμε την προηγούμενη φορά. Δεν ξέρω να θα το κάνουμε τελικά φέτος.

Καλό Σαββατοκύριακο!!!

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Γειά σου Τινάκι!

Έχω πάαααααρα πολύ καιρό να μπω στο καφέ μας και να μάθω νέα σας, αλλά μιας και τις τελευταίες μέρες "βολτάρω" εδώ μέσα είπα να πω ένα γεια!

Και πολύ καλά έκανες!

Χαίρομαι που όπως είδα απο τα τελευταία μηνύματά σας είστε όλες καλά με τα παιδάκια σας!!!

Κι εμείς καλά είμαστε! Περάσαμε διάφορες δύσκολες φάσεις στην ευρυτερη οικογένειά μου, αλλά τώρα προσπαθούμε να βάλουμε πάλι τα πράγματα σε μία τάξη!

Το καλύτερο εύχομαι σε όλους σας!

Και για να μπω στην συζήτηση εμένα ο Πετράκος μου θα ντυθεί max steel. Αυτό διάλεξε το παιδί! Περσι είχε ντυθει spiderman αλλά την στολή την φορούσε ΟΛΟ τον χρόνο (στο σπίτι!)! Οπότε όταν είπα στον άντρα μου οτι η στολή του max steel έκανε 30 ευρώ(και κορίτσια είναι μία μπουρδα!) του είπα "Ε δεν πειραζει, τουλάχιστον το παιδί μας κανει απόσβεση, αφου φοράει τις στολές όλο τον χρόνο!!!" χαχαχα!!!

Σας φιλώ γλυκά!

Εμένα πάλι ο δικός μου δεν θέλει να φοράει στολές παρά μόνο όταν χρειάζεται. Αντίθετα με την Κωνσταντίνα η οποία τις φορούσε με τις φίλες και πάιζανε όλο τον χρόνο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, μανούλες!!!

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Έχω πάαααααρα πολύ καιρό να μπω στο καφέ μας και να μάθω νέα σας, αλλά μιας και τις τελευταίες μέρες "βολτάρω" εδώ μέσα είπα να πω ένα γεια!

Χαίρομαι που όπως είδα απο τα τελευταία μηνύματά σας είστε όλες καλά με τα παιδάκια σας!!!

Κι εμείς καλά είμαστε! Περάσαμε διάφορες δύσκολες φάσεις στην ευρυτερη οικογένειά μου, αλλά τώρα προσπαθούμε να βάλουμε πάλι τα πράγματα σε μία τάξη!

Και για να μπω στην συζήτηση εμένα ο Πετράκος μου θα ντυθεί max steel. Αυτό διάλεξε το παιδί! Περσι είχε ντυθει spiderman αλλά την στολή την φορούσε ΟΛΟ τον χρόνο (στο σπίτι!)! Οπότε όταν είπα στον άντρα μου οτι η στολή του max steel έκανε 30 ευρώ(και κορίτσια είναι μία μπουρδα!) του είπα "Ε δεν πειραζει, τουλάχιστον το παιδί μας κανει απόσβεση, αφου φοράει τις στολές όλο τον χρόνο!!!" χαχαχα!!!

Σας φιλώ γλυκά!

Καλά κάνει το παιδάκι!!! Μικρό είναι ας τη φοράει όσο θέλει!!!

Κι εσύ πολύ καλά έκανες και μπήκες ξανά στο καφέ!!!

Πες μας και κάνα νέο (δε θυμάμαι από παλιά :rolleyes:): Ο Πετράκης πάει παιδικό, κάθεται σπίτι;; Πως τα περνάτε;;

Καλημέρα και καλή εβδομάδα μανουλίτσες!

Περάσαμε ένα ήρεμο Σαββατοκύριακο χωρίς να πάμε κάπου γιατί η Κωνσταντίνα διάβαζε για 2 διαγωνίσματα που δίνει σήμερα και αύριο. Θα πάρουν βαθμούς τέλος του μήνα οπότε έχουν μπόλικο διάβασμα με τις επαναλήψεις!

Διαβάζω τα νέα σας κι επανέρχομαι...

Πως τα πήγε η Κωνσταντίνα με τα διαγωνίσματα;; Ιιιι, βαθμοί στο τέλος του μήνα!!!

Καλημέρα σας!!! Τι κάνετε; Μας άρχισε καλά η βδομάδα βλέπω με λιακάδα... ωραία! Να μπορούμε να πάμε και καμμιά βολτίτσα γιατί με τις βροχές το ΣΚ δεν ήταν ωραία!

Με γεια και σε σας οι στολές σας! Καλά φαντάζομαι το νάζι της νεραιδας Μαριπόζα!! Η δική μου κόρη δεν τα πάει πολύ καλά με τις Barbie δεν ξέρω τι φταίει άλλα κορίτσια τρελαίνονται. Η δική μου αγαπάει Πέππα το γουρουνάκι, Hello Kitty κλπ!

Χρόνια πολλά για το αντράκι σου! Να τα εκατοστίσει! Γερός και δυνατός!!! Πάντα υγεία και χαρά να έχει στη ζωή του!!! Υδροχόος είναι στο ζώδιο; Για πες τι να περιμένω, και ο Αποστολάκος μου είναι υδροχοάκι!

Καλά ε να δείτε max steel και μάγισσα να μαλώνουν ποιος θα κερδίσει! Η φάση! Να φωνάζει η Κατερίνα σε μάγεψα με το ραβδί! Να φωνάζει ο Πέτρος με τα χέρια σε θέση μάχης: όχι είμαι ο max steel!! Γέλιο!!!!

Λέμε σήμερα να πάμε και παιδίατρο να δούμε τι μαντάτα θα έχουμε! Πάντως στο internet λέγανε για μεγάλη εξάπλωση του ιού της γρίπης! Αχ τι να πώ; Μάλλον η γιατρός μας είναι υπέρ των εμβολίων της γρίπης. Κάθε χρόνο από τότε που γεννήθηκε η Κατερίνα κάνουμε οικογενειακώς!!!

Υδροχοάκι είναι ο γιόκας μου, ναι!!! Είναι πολύ καλό παιδί, η άλλη είναι το καθικάκι της οικογένειας!!! Μικρός ήταν σωστή σβούρα, υπερκινητικός και δεν άκουγε με τίποτα. Μεγαλώνοντας ηρέμησε!!!

Πολύ γέλιο η μαγισσούλα και ο max steel!!!.

Όσον αφορά τα εμβόλια, το παν είναι να εμπιστευόμαστε τους παιδιάτρους μας, λέω εγώ!!! Αν έχουμε αμφιβολία, βλέπουμε τι κάνουμε!!!

Τι ωραίος καιρός είναι αυτός σήμερα;; Θα πάρει η γιαγιά τα παιδιά βόλτα και μετά να αγοράσουν κάτι!!!

Η μαμά έχει ριλάξ σήμερα!!!!!

Αγγελική μου, η μικρή πάει στο ανοιχτό καινούριο κολυμβητήριο της Καλλιθέας. Της έχω αγοράσει ισοθερμικό μαγιώ και δεν κρυώνει καθόλου!!!

Δε μου λέτε, τα παιδάκια σας από κιλά πόσα είναι;;

η δικιά μου είναι λίγο παραπάνω από το κανονικό. Από το καλοκαίρι προσπαθώ να της συγκρατώ και τα έχουμε καταφέρει, αλλά έχουμε και καιρό να πάμε στην παιδίατρο να τα δει κλπ. Φέτος δεν έχουμε αρρωστήσει καθόλου λέμε!!!!! Τι χαρά!!!:tongue::tongue::tongue:

Πολλά φιλάκια!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες!

Ο καιρός σήμερα λίγο αναποφάσιστος! Για να δούμε πως θα εξελιχθεί...

Χτες κατεβάσαμε τις στολές από την ντουλάπα και μας κάνουν δύο. Η μία είναι Αρλεκίνος και η άλλη Ρομπέν των Δασών. Καμάρωνε πολύ που τις φορούσε και στηνόταν για τον βγάλω και φωτογραφία!

Μαρινάκι καλά λέει ότι πάει με τα διαγωνίσματα η Κωνσταντίνα. Θα δείξει ο έλεγχος γύρω στις 15 Μάρτη τελικά. Πήρα στο Γυμνάσιο και ρώτησα χτες!

Σχετικά με το βάρος του Χρήστου είναι 17 κιλά. Ο γιατρός μας είναι πολύ ευχαριστημένος! Βέβαια ο γιόκας μου δεν βάζει μώλο κάτω! Και δεν τρώει ποσότητες φαγητού αλλά τσιμπολογάει συνέχεια!

Αυτά το ολίγα για την ώρα! Πάω να δουλέψω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας τι κάνετε; Εγώ στο γρεφείο, τα παιδιά σχολεία, όλοι σε θέσεις μάχης!

Kαλησπέρα, μανούλες!!!

Υδροχοάκι είναι ο γιόκας μου, ναι!!! Είναι πολύ καλό παιδί, η άλλη είναι το καθικάκι της οικογένειας!!! Μικρός ήταν σωστή σβούρα, υπερκινητικός και δεν άκουγε με τίποτα. Μεγαλώνοντας ηρέμησε!!!

Πολύ γέλιο η μαγισσούλα και ο max steel!!!.

Όσον αφορά τα εμβόλια, το παν είναι να εμπιστευόμαστε τους παιδιάτρους μας, λέω εγώ!!! Αν έχουμε αμφιβολία, βλέπουμε τι κάνουμε!!!

Τι ωραίος καιρός είναι αυτός σήμερα;; Θα πάρει η γιαγιά τα παιδιά βόλτα και μετά να αγοράσουν κάτι!!!

Η μαμά έχει ριλάξ σήμερα!!!!!

Αγγελική μου, η μικρή πάει στο ανοιχτό καινούριο κολυμβητήριο της Καλλιθέας. Της έχω αγοράσει ισοθερμικό μαγιώ και δεν κρυώνει καθόλου!!!

Δε μου λέτε, τα παιδάκια σας από κιλά πόσα είναι;;

η δικιά μου είναι λίγο παραπάνω από το κανονικό. Από το καλοκαίρι προσπαθώ να της συγκρατώ και τα έχουμε καταφέρει, αλλά έχουμε και καιρό να πάμε στην παιδίατρο να τα δει κλπ. Φέτος δεν έχουμε αρρωστήσει καθόλου λέμε!!!!! Τι χαρά!!!:tongue::tongue::tongue:

Πολλά φιλάκια!!!

Μαριλίνα το βλέπω το διαφορετικό χαρακτήρα των δύο παιδιών... νομίζω είναι αποτέλεσμα της διαφοράς ηλικίας, του ζωδίου, του φύλου, γονιδίων κλπ! Το Κατερινάκι ποτέ δεν έκανε τρέλες, να σκαρφαλώνει να τρέχει να κάνει αταξίες. Πολύ προσεκτική με τις κινήσεις της. Ακόμα και σήμερα για να ανέβει η να κατέβει από κάπου πρέπει να είναι σίγουρη ότι μπορεί να κρατηθεί από κάτι. Αλλά είναι ο αρχηγός της οικογένειας. Ο λόγος της είναι νόμος. Και πολλές φορές αν δεν της γίνει το χατήρι έχουμε ή κλάματα ή νεύρα. Από την άλλη πλευρά είναι ο Απόστολος που είναι μόνιμα με ένα χαμόγελο στο στόμα. Δεν γκρινιάζει, δεν κλαίει εύκολα, είναι "βολικό" παιδί. Αλλά όπου μπορεί να σκαρφαλώσει θα το κάνει. Δεν έχει σημασία αν πέσει και χτυπήσει. Ότι καλώδιο βρει θα το τραβήξει. Ότι μπορεί να χωρέσει στο στόμα θα το δοκιμάσει. Είναι εντελώς διαφορετικά τα παιδάκια μου όσο κι αν μοιάζουν στην όψη! Αλλά το σημαντικό είναι ότι όσο διαφορετικά κι αν είναι τους έχω την ίδια μεγάαααλη αγάπη!!!

Στον παιδίατρο πήγαμε. Η Κατερίνα έχει ίωση με κόκκινο λαιμο που δεν την είχα καταλάβει και το γλίτωσε το εμβόλιο. Θα κάνει ωστόσο θεραπεία με αντιασθματικά γιατί έχει βήχα κοπώσεως. Το μικρούλι δεν το γλίτωσε, κάναμε την πρώτη δόση και σε ένα μήνα τη δεύτερη. Μας απελευθέρωσε και το διαιτολόγιο και τρώμε απ' όλα! 12 κιλά και 83 πόντους ο γιγαντάκος! Το Κατερινάκι 20 κιλά και 1.10μ. Είναι τώρα στα φυσιολογικά πλαίσια αλλά κάναμε διατροφή από το καλοκαίρι γιατί και εμας είχε ξεφύγει λίγο.

Καλημέρα μανουλίτσες!

Ο καιρός σήμερα λίγο αναποφάσιστος! Για να δούμε πως θα εξελιχθεί...

Χτες κατεβάσαμε τις στολές από την ντουλάπα και μας κάνουν δύο. Η μία είναι Αρλεκίνος και η άλλη Ρομπέν των Δασών. Καμάρωνε πολύ που τις φορούσε και στηνόταν για τον βγάλω και φωτογραφία!

Μαρινάκι καλά λέει ότι πάει με τα διαγωνίσματα η Κωνσταντίνα. Θα δείξει ο έλεγχος γύρω στις 15 Μάρτη τελικά. Πήρα στο Γυμνάσιο και ρώτησα χτες!

Σχετικά με το βάρος του Χρήστου είναι 17 κιλά. Ο γιατρός μας είναι πολύ ευχαριστημένος! Βέβαια ο γιόκας μου δεν βάζει μώλο κάτω! Και δεν τρώει ποσότητες φαγητού αλλά τσιμπολογάει συνέχεια!

Αυτά το ολίγα για την ώρα! Πάω να δουλέψω!

Καλά έχουν πολύ πλάκα τα μικρούλια με τις στολές!!! Καλή επιτυχία στην Κωνσταντίνα και κουράγιο για να ανταμειφθεί με τον καλύτερο τρόπο τον Μάρτη!

Φιλιά κοριτσάκια με έπιασε πολύ πάρλα σήμερα.. ώρα για λίγη δουλειά!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας τι κάνετε; Εγώ στο γρεφείο, τα παιδιά σχολεία, όλοι σε θέσεις μάχης!

Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του κοινώς!!!!

Αλλά το σημαντικό είναι ότι όσο διαφορετικά κι αν είναι τους έχω την ίδια μεγάαααλη αγάπη!!!

Αυτή είναι η μεγαλύτερη αλήθεια!

Στον παιδίατρο πήγαμε. Η Κατερίνα έχει ίωση με κόκκινο λαιμο που δεν την είχα καταλάβει και το γλίτωσε το εμβόλιο. Θα κάνει ωστόσο θεραπεία με αντιασθματικά γιατί έχει βήχα κοπώσεως.

Αυτός ο καιρός όπως εξελίσεται είναι ότι χειρότερο για τις ιώσεις! Περαστκά!

Το μικρούλι δεν το γλίτωσε, κάναμε την πρώτη δόση και σε ένα μήνα τη δεύτερη. Μας απελευθέρωσε και το διαιτολόγιο και τρώμε απ' όλα! 12 κιλά και 83 πόντους ο γιγαντάκος! Το Κατερινάκι 20 κιλά και 1.10μ. Είναι τώρα στα φυσιολογικά πλαίσια αλλά κάναμε διατροφή από το καλοκαίρι γιατί και εμας είχε ξεφύγει λίγο.

Ο δικός μου είναι μινιατούρας!!! 1 μέτρο είναι στο ύψος αλλά όσο μπόι του λείπει το έχει σε ζουζούνιασμα!!!

Καλά έχουν πολύ πλάκα τα μικρούλια με τις στολές!!! Καλή επιτυχία στην Κωνσταντίνα και κουράγιο για να ανταμειφθεί με τον καλύτερο τρόπο τον Μάρτη!

Να είσαι καλά κοριτσάκι!

Φιλιά κοριτσάκια με έπιασε πολύ πάρλα σήμερα.. ώρα για λίγη δουλειά!!!

Δικαιολογείσαι, είχαμε να τα πούμε αρκετές μέρες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Φιλιόπι,

για πες μου λίγο περισσότερα για τη διατροφή!!! Με ενδιαφέρει πάρα πολύ.

Εγώ έχω πολύ καιρό να τη μετρήσω ύψος, μιας και (φτου, φτου) δεν έχουμε αρρωστήσει να πάμε παιδίατρο, αλλά το βάρος είναι γύρω στα 22 κιλά :-(.

Βασικά, προσέχω πολύ από το απόγευμα και μετά. Το πρωί θα φάει γάλα με κορν φλέηκς ή κρουασάν ή μπισκοτάκια, θα φάει δεκατιανό στο σχολείο φρούτο + ψωμί με μαρμελάδα ή κάτι τέτοιο, μεσημεριανό στο σχολείο. Αν προλάβει ένα μικρό κομματάκι κέικ στο σχολείο (σπάνια) και μετά σπίτι ότι λιγότερο γίνεται. Φρουτάκι, γιαουρτάκι με μέλι για βραδινό κλπ... Αλλά τα Σαββατοκύριακα τρώει περισσότερο, γμτ...

Για δώσε μου τα φώτα σου πλιζ!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες!

Τι αναποφάσιστος καιρός είναι αυτός οεο??? Και φουλ υγρασία, ότι πρέπει για την εξάπλωση των ιώσεων! :confused:

Μαρινάκι η μικρή σου έτσι όπως το λες δεν φαίνεται να τρώει και πάρα πολύ! Σε συχνότητα εννοώ γιατί ποσότητα δεν ξέρω!

Ο δικός μου προφανώς την έχει γλυτώσει γιατί ναι μεν μασουλάει πολύ συχνά αλλά πάντα μικρές ποσότητες και δεν κάθεται κάτω σχεδόν καθόλου!

Πολλά φιλιά και στις υπόλοιπες μανούλες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι ωραία ηλιόλουστη Παρασκευή είναι αυτή σήμερα! Που όρεξη για δουλειά αλλά αν θέλω ας κάνω αλλιώς! :rolleyes:

Ο παιδικός που πηγαίνει ο Χρηστάκος άνοιξε και 2ο σχολείο και μας έχουν καλέσει την Κυριακή το πρωί να γνωρίσουμε τις εγκαταστάσεις! Έχουν μία πολύ μεγάλη αυλή με παιδότοπο μέσα και θα απασχολήσουν τα μικρά όσο οι γονείς θα πίνουν το καφεδάκι τους. Θα σας πω εντυπώσεις την Δευτέρα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα μανουλίτσες!

Που είστε καλέ? Είδατε καλό καιρό και πήρατε τους δρόμους?

Κορίτσια χτες είχαμε πάει σε μία εκδήλωση που έκανε ο σταθμός του μικρού μου για να γνωρίσουμε το νέο τους κτίριο. Καταενθουσιάστηκα!!! Δήλωσα ότι θέλω να πάω κι εγώ παιδικό!!! Αγόρασε ένα νεοκλασικό και το έκανε κούκλα!!! Θέλω να γίνω 3χρονο!!!! Απασχόλησαν τα παιδιά για κανένα δίωρο και οι γονείς γυρίσαμε όλο το κτίριο, καθήσαμε μετά στον κήπο όπου πρόσφεραν καφέ και προς το μεσημεράκι που τελείωσαν οι δραστηριότητες των μικρών μας, πρόσφεραν κρύα σνακ για όλους! Κλήρωσαν και κάποιες δωροεπιταγές που πρόσφεραν κάποιοι χορηγοί και έδωσαν σε όλα τα παιδιά μπαλόνια και σακουλάκια με μπισκοτάκια και καραμέλες! Ήταν τέλεια!

Σας φιλώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια!!!

Τέλεια τα νέα σας, Αγγελική, για τις εγκαταστάσεις του παιδικού!!! Μια χαρά θα περνάει ο Χρηστάκος!!!

Δεν ξέρω για την ποσότητα, η αλήθεια είναι ότι είναι λιχούδα το καλό μου!!! Ζητάει αρκετές φορές, όποτε τρώει κάποιος κλπ... Τα απογεύματα, πλέον, αν δεν πάει στον παππού, την κανονίζω με φρουτάκια!!! Και τα δέχεται το καλό μου!!! Ειδικά τώρα με τις φράουλες, είναι η καλύτερή της!!!

Ελπίζω να καταφέρω να τη "μαζέψω" λίγο...

Ο καιρός όντως αναποφάσιστος, γμτ... Έχει τόσες ωραίες μέρες, αλλά, πιστεύω, θα ξαναρχίσουν τα κρύα!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι μανουλίτσες!

Η υγρασία που έχει από χτες είναι το κάτι άλλο! Το απόγευμα που γυρνούσα από την δουλειά κατά τις 8 και κρατούσα και 2 σακούλες από το σούπερ μάρκετ κόντεψα να φάω τούμπα γιατί ο δρόμος ήταν μούσκεμα και γλιστρούσε!

Να μην σας πω ότι και για τις αλλεργίες είναι ότι χειρότερο! Ήδη άρχισα εισπνεόμενα!

Μαρινάκι ο μικρός δεν πάει στο νεό κτίριο αλλά τους πηγαίνουν εκεί μιά φορά στο τόσο όταν έχει καλό καιρό και παίζουν στον κήπο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κοριτσάκια μου! Μπήκα στα γρήγορα να δω τα νέα σας πριν φυγω να πάω να πάρω τα παιδια από τα σχολεία τους!

Λοιπόν Μαριλίνα δεν έκανα κάτι σπουδαίο, θεωρώ, έκοψα τα ανθυγιεινα σνακ και προτίμησα πιο υγιεινες εκδοχές τους! Λοιπόν πλέον τρώει: Το πρωί γαλατάκι φρέσκο γύρω στα 200 με 250 μλ. Μετά φεύγουμε για σχολείο. Εκεί τους δίνουν συχνότερα ψωμί με μερέντα η μαρμελάδα και πιο σπάνια κεικ ή τοστ. Τρεις φορες τη βδομάδα τρώνε και αυγό. Μετά μεσημεριανό, ωραία γευματα, υγιεινα θεωρώ, όχι χοιρινό όχι τηγάνι και φρουτάκι. Όταν γυρίσει σπίτι δεν πολυπεινάει. Κατά τις 5 θα φάμε κάποιο σνακ: φρούτο ή γιαούρτι ή αυγό με φρυγανια αν δεν το έχει φάει στο σχολείο, κορν φλεικς κλπ. Το βραδάκι αν θέλει θα φάει λίγο από το δικό μας μεσημεριανό ή ανάλογα με το τι έχει φάει το απόγευμα κάποιο τοστάκι ή ένα καλαμάκι (σουβλάκι) ή λίγο φιδέ ή χυλοπίτες (τρελένεται). Τέλος ανάλογα με το τι θα φάει το βραδάκι και πόσο θα φάει θα πιει και το ανάλογο γαλατάκι. Νομίζω η Κατερίνα έχασε γιατί πχ αντί να τσακίσει ένα σακούλι φουντούνια το απόγευμα της πρόσφερα άλλες λύσεις που την χορταίναν και βοηθούσαν και την υγεία της. Επίσης στο σχολείο κάνει μια φορά γυμναστική αλλά δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο. Ούτως η άλλως και με τα παραπάνω κιλάκια της έκανε σαν σβούρα! Να σου πω τέλος ότι δεν έχασε κιλά απλά την κράτησα στα ίδια κιλά μεγάλο χρονικό διάστημα οπότε ψηλώνοντας μπήκε στη σωστή καμπύλη ανάπτυξης. Και φάνηκε και σε μας να αδυνατίζει ενώ ουσιαστικά δεν έχασε. Αυτά! Ελπίζω να βοήθησα. Αν και δεν μου φαίνεται ότι τρώει πολύ η Αιμιλία!

Αγγελικούλα μπράβο που περάσατε ωραία! Χάρηκε και ο μικρός ε; Το Κατερινάκι όταν περνάμε από το σχολείο το χαιρετάει Γεια σου σχολείο μου θα σε δω αυριο! Κι αυτό κτήμα τους το θεωρούν! Να προσέχεις τώρα με τον άστατο καιρό γιατί και ιώσεις και αλλεργίες θα μας φέρει. Οι καημένες οι αμυγδαλίτσες άνθισαν, θα τις κάψει ο Μάρτης γδάρτης!!!

Κι εμείς περάσαμε το σκ μια μικρή ίωση με τον Απόστολο. Ελπίζω να πέρασε γιατί έχουμε και αποκριάτικες υποχρεώσεις αυτή τη βδομάδα. Θα σας τα πω αυριο... Φιλιά!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες!

Από χτες το απογευματάκι νομίζω ότι ζω στα Γιάννενα, λόγω ομίχλης! Τι καλά! Αφού δεν μπορώ να πάω στο χωριό, ήρθε ο καιρός του χωριού εδώ!!!

FilioPi μια χαρά είναι η διατροφή της μικρούλας σου! Το αυγό που τρώει το στέλνεις εσύ από το σπίτι ή τους το φτιάχνουν στο σχολείο? Σε ρωτάω γιατί στον δικό μας σταθμό αυγό δεν τους δίνουν λόγω αλλεργιών.

Πραγματικά το ευχαριστήθηκε ο Χρηστάκος την Κυριακή! Όντως αυτός ό καιρός είναι ιδανικός για εμφάνισξη ιώσεων και αλλεργιών! Μέχρι στιγμής μας έχει πάει καλά! Αν κολλήσει τίποτα θα το αντιμετωπίσουμε!

Όσο για τα λουλούδια κι εμένα άνθισαν οι φρέζες που έχω στο μπαλκόνι!

Αυτά κορίτσια! Πάω να δουλέψω και τα ξαναλέμε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Τι κάνετε; Εδώ που είμαστε εμείς χαρά θεού σήμερα, ένας ήλιος άλλο πράμα! Κρίμα που λένε ότι θα ξαναπιάσουν τα κρύα! Σήμερα θα πάμε στο αποκριάτικο πάρτυ που διοργανώνει ο παιδικός του μικρού στον παιδότοπο τους. Έχω ένα άγχος γιατί θα είμαι μόνη και με τα δύο (και οι μεγάλοι πληρώνουν για το πάρτυ οπότε...) για να δούμε πως θα τα πάμε! Θα σας πω αυριο εντυπώσεις!!!

Αγγελική το αυγουλάκι τους το δίνουν από εκεί. Βέβαια στην εγγραφή του παιδιού μας ρώτησαν αν τρώει ψάρι και αυγό και αν έχει κάποια αλλεργία. Πάντως η μικρή μου είπε ότι τα αυγουλάκια τα φέρνει ο παππούς. Πιθανότατα να παίρνουν από κάποιον που έχει κοτούλες!

Σας φιλώ, σας χαιρετώ, πάω να πάρω τα μπουμπούκια μου , να τα ντύσω και να πάμε να χορέεεεεψουμεεεεε!!! Κι... ο θεός βοηθός!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...