Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα μανουλίτσες!

Λετάκι να χαίρεσαι τον Μανωλάκη σου για χτες!

Εμείς αυτές τις μέρες τις περάσαμε οικογενειακά μεν με πολύ φαγητό δε!!!

Παραμονή Χριστουγέννων έκανε έναν μεζέ η αδερφή του άντρα μου, ανήμερα και το μέσημέρι και το βράδυ είχαμε επισκέψεις εμείς λόγω του Χρηστάκου μου. Και χτες το μεσημέρι φάγαμε στη πεθερά μου.

Κοινώς, μαμ, κακά και νάνι!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλή χρονιά κοριτσάκια μου! Υγεια και χαρά σε όλες εύχομαι, να χαιρόμαστε τις οικογένειες και να μας χαίρονται και αυτοί! Πως τα περάσατε; Εμείς πολύ ωραία, κάναμε και τις βόλτες μας, ξεκουραστήκαμε, φάγαμε πολύ... μια χαρά. Σήμερα όλοι στα πόστα τους πρώτη μέρα, μετά πάλι τριήμερο διαλειμματάκι και από Τρίτη τέλος και οι γιορτές. Μετά πρέπει να αρχίσω να οργανώνω τα γενέθλια του μικρούλη μου! Αχ πότε μεγάλωσε κι αυτός.... Σας φιλώ πείτε κανένα νέο! Ααα να χαιρόμαστε και όλους τους εορτάζοντες των γιορτών!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κορίτσια, με υγεία πάνω από όλα!

Τη παραμονή της Πρωτοχρονιάς ψήσαμε πανσετούλες στην αυλή και φάγαμε και μόλις άλλαξε ο χρόνος άνοιξαν τα παιδιά τα δώρα τους, κόψαμε την βασιλόπιτα και έπεσα για ύπνο αφού ανήμερα δούλευα!

Ανήμερα λοιπόν σχόλασα κατά τις 2, ευτυχώς γιατί έχω τελειώσει και πιό αργά άλλες χρονιές, και πήγαμε στον αδερφό μου που γιόρταζε και φάγαμε. Το απόγευμα χαλαρώσαμε στο σπίτι γιατί εγώ ειδικά ήμουν πτώμα!

Σήμερα το απόγευμα μάλλον θα φύγουμε για τριήμερο αλλά δεν έχουμε αποφασίσει ακόμη αν θα είναι για Ευβοια ή για Γιάννενα. θα σας το πω την Τρίτη!

Καλό τρίημερο σε όλες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι κάνετε κορίτσια! Σταματήσαμε απότομα με τη νέα χρονιά να μιλάμε! Πως είσαστε; Εμείς μια χαρά, ωραία κυλάει η χρονιά μας μέχρι τώρα, δηλαδή καλός ήταν ο πρώτος της μήνας! Κάναμε και τα γενέθλια του μικρού μας και σβήσαμε ένα κεράκι. Την επόμενη μέρα περπάτησε κιόλας. Αρχίζω να νιώθω πια πως φεύγει και αυτός από το μωρό και πηγαίνει προς το παιδάκι. Η αδερφή του εντωμεταξύ έχει αρχίσει να του δείχνει μεγάλη αδυναμία, κάτι που με χαροποιεί ιδιαίτερα! Αλλά κι εκείνος κάνει καλό καλό και αγκαλίτσες! Αχ τι άλλο θέλουμε; Υγεία και χαρούμενα παιδάκια! Τι κάνουν εσάς τα ζουζούνια σας; Γράψτε καμμια νέα περιπέτεια!!!

Α και ένα αστείο νέο: Η κόρη μου θέλει να ντυθεί κακιά μάγισσα! Και δεν θέλει η στολη να εχει άλλο χρώμα παρά μόνο το μαύρο!!! Ε έτσι ειπαμε να της κάνουμε το χατήρι και να ντύσουμε και τον αδερφό της βάτραχο για να είναι ζευγαράκι!!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανουλίτσες!

Αραίωσε η κίνηση πάρα πολύ στο καφέ μας. Μήπως να το ξαναζωντανεύαμε λιγάκι?

Τα νέα μας δεν είναι πολλά. Τα παιδιά είναι καλά και σε γενικές γραμμές ο Γενάρης πέρασε χωρίς σοβαρές αρρώστιες. Ο μικρός πέρασε κάτι ψιλοιωσούλες στο πόδι ευτυχώς!

Στον παιδικό μαθαίνει παρα πολλά πράγματα. Χθες μου έλεγε πως λένε στα αγγλικά το μήλο, την γάτα, την μπανάνα και την πατάτα.

Έχει μάθει να μετράει μέχρι 5 αντικέιμενα και να αναγνωρίζει τους αριθμούς μέχρι το 5!

Η μεγάλη τα πάει μία χαρά στο σχολείο. Τα καλύτερα ακούω από τους καθηγητές της και καμαρώνω γιατί όλη η προσπάθεια που κάνει είναι αποκλειστικά δική της καθώς εγώ και να θέλω δεν μπορώ να την βοηθήσω πλέον!

Τι κάνετε κορίτσια! Σταματήσαμε απότομα με τη νέα χρονιά να μιλάμε!

Έχεις δίκιο κορίτσι! Ελπίζω να ξαναζωντανέψουμε!

Πως είσαστε; Εμείς μια χαρά, ωραία κυλάει η χρονιά μας μέχρι τώρα, δηλαδή καλός ήταν ο πρώτος της μήνας! Κάναμε και τα γενέθλια του μικρού μας και σβήσαμε ένα κεράκι. Την επόμενη μέρα περπάτησε κιόλας.

Να τα εκατοστήσει ο μικρούλης σου! Τώρα που περπάτησε δε ποιός τον πιάνει!

Αρχίζω να νιώθω πια πως φεύγει και αυτός από το μωρό και πηγαίνει προς το παιδάκι. Η αδερφή του εντωμεταξύ έχει αρχίσει να του δείχνει μεγάλη αδυναμία, κάτι που με χαροποιεί ιδιαίτερα! Αλλά κι εκείνος κάνει καλό καλό και αγκαλίτσες! Αχ τι άλλο θέλουμε; Υγεία και χαρούμενα παιδάκια! Τι κάνουν εσάς τα ζουζούνια σας; Γράψτε καμμια νέα περιπέτεια!!!

Έτσι ακριβώς όπως το λες! Αγαπημένα αδερφάκια, η χαρά του σπιτιού!

Α και ένα αστείο νέο: Η κόρη μου θέλει να ντυθεί κακιά μάγισσα! Και δεν θέλει η στολη να εχει άλλο χρώμα παρά μόνο το μαύρο!!! Ε έτσι ειπαμε να της κάνουμε το χατήρι και να ντύσουμε και τον αδερφό της βάτραχο για να είναι ζευγαράκι!!!!

Βλέπω η κορούλα σου έχει άγριες διαθέσεις! Εμένα ο δικός μου δεν έχει εκφράσει κάποια επιθυμία ακόμη.

Αυτά για την ώρα! Θα προσπαθήσω να δίνω καθημερινά το παρόν!

Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nai mwre giati na xanomaste?

Kai emeis kala eimaste o megalos mou tarzan tarzaneuei kialo , oso giati tin mpempa mia xaroula trwei kai froutakia kai kremoula, einai poli kali!

O thimasmos ellatwnete kai polu lipame alla kathe pragma sto kairo tou. Kleisame kai imerominia baptisis 11/05 thema petaloudes kai xrwmata lila - kitrino.

Auta... paw na plinw ta piata kai na paw gia ipno...

Filakia kai oneira glika sta aggeloudakia mas kai se sas koritsares mou


w0fYp2.png

jdyQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες!

Σήμερα, αν δεν κάνω λάθος, έχει γενέθλια η Λίνεαλ! Να τα εκατοστήσεις κορίτσι κι ελπίζω να διαβάσουμε νέα σου κάποια στιγμή!

Nai mwre giati na xanomaste?

Ας προσπαθήσουμε να μπαίνουμε έστω και για ένα καλημέρα.

Kai emeis kala eimaste o megalos mou tarzan tarzaneuei kialo , oso giati tin mpempa mia xaroula trwei kai froutakia kai kremoula, einai poli kali!

O thimasmos ellatwnete kai polu lipame alla kathe pragma sto kairo tou.

Έτσι ακριβώς! Μεγάλωσε μωρέ και η ζουζούνα σου!

Kleisame kai imerominia baptisis 11/05 thema petaloudes kai xrwmata lila - kitrino.

Μου αρέσει πολύ και το θέμα αλλά και ο χρωματικός συνδιασμός! Με το καλό!

Auta... paw na plinw ta piata kai na paw gia ipno...

Filakia kai oneira glika sta aggeloudakia mas kai se sas koritsares mou

Πάω κι εγώ να δουλέψω λιγάκι και τα ξαναλέμε...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!!!

Τι κάνετε μανούλες;;; Συμφωνώ, ώρα να ξαναζωντανέψουμε το καφέ!!!

Φιλλιόπι μου,

να χαίρεσαι τον γιόκα σου!!!! Να τα εκατοστήσει!!! Όντως, φεύγει κι αυτός σιγά σιγά από την πολύ μπεμπέ φάση!!!

Και τι ωραία που είναι τόσο αγαπημένα αδελφάκια!!!

Συμφωνώ, αφού το θέλει τόσο πολύ η κόρη σου, μην της χαλάσετε χατήρι!!!

Βικούλα,

έτσι είναι... σιγά σιγά ο αποθηλασμός ξεκινάει με τις στερεές!! Μεγάλωσε και η δική σου η πριγκιπέσσα!!!

Αγγελική μου,

συγχαρητήρια για την κορούλα σου!!! Καλά κάνεις και είσαι τόσο περήφανη!!!

Κι ο Χρηστάκος, όμως, αστεράκι!!!!! Η Αιμιλία ακόμα δεν πολυξεχωρίζει τους αριθμούς. Τους μπερδεύει. Να μετράει ξέρει... όποτε το θελήσει...

Έχω ακόμα και το καθισματάκι αυτοκινήτου. Να βρεθούμε κάποια στιγμή να στο δώσω!!!

Εμείς (φτύστε μας) ακόμα δεν έχουμε αρρωστήσει καθόλου φέτος!!!

Η μικρή πηγαίνει κολυμβητήριο (με ισοθερμικό μαγιώ) και ο μεγάλος καράτε. Δεν ξέρω αν τη βοηθάει το κολυμβητήριο, πάντως είναι μία ωραία αλλαγή!!! Το αυτάκι πονάει καμία φορά, βάζουμε σταγονίτσες και όλα καλά!!!

Η τυχερούλα μου κέρδισε το φλουρί στον παιδικό ανάμεσα σε 50 παιδάκια της ηλικίας της!!! Ένα καμάρι, ένα νάζι, άλλο πράγμα!!!

Η μαμά πάλι, γκαντέμω. Πήγαμε για φαί με τους συναδέλφους και κόψαμε πίτα. Λίγο πριν την κόψουμε άλλαξα θέση με μία συνάδελφο (εκείνη το ζήτησε)... και της έτυχε το φλουρί στη θέση μου... κλαψ!!!

Πάω κι εγώ να δουλέψω!!! Φιλάκια και καλή σας μέρα!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!!!

Καλημέρα Μαριλίνα!

Τι κάνετε μανούλες;;; Συμφωνώ, ώρα να ξαναζωντανέψουμε το καφέ!!!

Έτσι μπράβο!

Αγγελική μου,

συγχαρητήρια για την κορούλα σου!!! Καλά κάνεις και είσαι τόσο περήφανη!!!

Ευχαριστώ!

Κι ο Χρηστάκος, όμως, αστεράκι!!!!! Η Αιμιλία ακόμα δεν πολυξεχωρίζει τους αριθμούς. Τους μπερδεύει. Να μετράει ξέρει... όποτε το θελήσει...

Έχω ακόμα και το καθισματάκι αυτοκινήτου. Να βρεθούμε κάποια στιγμή να στο δώσω!!!

Πρέπει να το κανονίσουμε! Κάποιο Σαββατοκύριακο ίσως και να το συνδιάσουμε με βολτούλα.

Εμείς (φτύστε μας) ακόμα δεν έχουμε αρρωστήσει καθόλου φέτος!!!

Φτου φτου!

Η μικρή πηγαίνει κολυμβητήριο (με ισοθερμικό μαγιώ) και ο μεγάλος καράτε. Δεν ξέρω αν τη βοηθάει το κολυμβητήριο, πάντως είναι μία ωραία αλλαγή!!! Το αυτάκι πονάει καμία φορά, βάζουμε σταγονίτσες και όλα καλά!!!

Σε ανοιχτή ή κλειστή πισίνα?

Η τυχερούλα μου κέρδισε το φλουρί στον παιδικό ανάμεσα σε 50 παιδάκια της ηλικίας της!!! Ένα καμάρι, ένα νάζι, άλλο πράγμα!!!

Τυχερό το κορίτσι! Μπράβο!

Η μαμά πάλι, γκαντέμω. Πήγαμε για φαί με τους συναδέλφους και κόψαμε πίτα. Λίγο πριν την κόψουμε άλλαξα θέση με μία συνάδελφο (εκείνη το ζήτησε)... και της έτυχε το φλουρί στη θέση μου... κλαψ!!!

Άλλη φορά να μένεις στην θέση σου λοιπόν! :tongue:

Πάω κι εγώ να δουλέψω!!! Φιλάκια και καλή σας μέρα!!!

Καλή δουλίτσα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες, καλημέρες!!! Πόσο χάρηκα που έχουμε λίγο κινησούλα!!!! Σήμερα δεν είναι πολύ καλή μέρα, αυτή η Παρασκευή να περάσει να ξεκουραστούμε το σουκού! Τα παιδάκια μου εκεί που είπα είναι καλά πάμε να κάνουμε το εμβόλιο της γρίπης... νάσου οι μυξούλες και ο βήχας! Να δώ πότε θα τα κάνουμε τελικά! Πολύ μεγάλο θέμα φέτος έχω με τα εμβόλια και της ιώσεις. Και δεν νομίζω ότι κάνει να τα καθυστερώ τόσο. Θα μου πείτε άλλοι συνειδητά αποφασίζουν να μην κάνουν εμβόλια στα παιδιά τους. Τι να πω; Δεν ξέρω! Ελπίζω να περάσουν γρήγορα!!

Αγγελικούλα μπράβο στα καμάρια σου! Η αλήθεια είναι πως τώρα με τα δύο παιδάκια μπορώ να καταλάβω καλύτερα πως είναι να καμαρώνεις για τα επιτεύγματα του καθενός ανάλογα με την ηλικία του! Είναι φανταστικό που δεν επισκιάζει η επιτυχία του ενός το άλλο, στα μάτια της μάνας φυσικα! Αχ αυτή η αγάπη που ξαφνικά πολλαπλασιάζεται... εκεί που λες πως δεν έχει άλλο.. τσουπ!!! Μπράβο μπράβο και στα δύο παιδάκια για την πρόοδο τους!!!

Βικούλα μεγαλώνει και η μπεμπούλα, άντε μπήκε και στις στερεες, μπράβο!!! Όσο για τον μεγάλο που λες ότι ταρζανεύει... αρχίζω και καταλαβαίνω τη διαφορά αγοριού και κοριτσιού!!! χα χα νομίζω θα την δεις και εσύ σε κανένα εξάμηνο! Ο Αποστολάκος με το που άρχισε να περπατάει χώθηκε πίσω από την ηλεκτρ. κουζίνα να τραβήξει το καλώδιο! Ταρζάν και αυτός!!!

Μαριλίνα φτου φτου φτου! Νομίζω το κολυμβητήριο πολύ βοηθάει!! Εμένα το φοβήθηκε και ακόμα δεν θέλει να πάει. Πάντως περνάει τις ιώσεις πιο ελαφρά από τον μικρό. Συγχαρητήρια και για το φλουρί!! Πάντα τυχερή! Αλλά και εσύ γιατί χάρισες την τύχη σου αλλού; Αχ!

Και κάτι ακόμα: Τελικά το χατήρι της το έκανα!! Πήραμε στολή μάγισσα! Αλλά όχι κατάμαυρη. Ευτυχώς είναι χαριτωμένη! Μαύρο με πορτοκαλί και ασημί αστεράκια και φεγγαράκια. Τον μικρό δεν θα τον ντύσω βάτραχο, δεν βρήκαμε στολή. Του πήρα στολή πρίγκιππα (πριν γίνει βάτραχος) !!! Χα χα χα!!! Πάλι ασορτί θα είναι!!!

Φιλάκια!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια μανουλίτσες!

Επιτέλους ήλιος σήμερα κι ελπίζω να μην το κάνει σαν χτες που ξεκίνησε με ήλιο και κατέληξε με κάμποση βροχή!

Καλημέρες, καλημέρες!!! Πόσο χάρηκα που έχουμε λίγο κινησούλα!!!!

Κι εγώ κορίτσι κι ελπίζω να το συνεχίσουμε!

Σήμερα δεν είναι πολύ καλή μέρα, αυτή η Παρασκευή να περάσει να ξεκουραστούμε το σουκού! Τα παιδάκια μου εκεί που είπα είναι καλά πάμε να κάνουμε το εμβόλιο της γρίπης... νάσου οι μυξούλες και ο βήχας! Να δώ πότε θα τα κάνουμε τελικά! Πολύ μεγάλο θέμα φέτος έχω με τα εμβόλια και της ιώσεις. Και δεν νομίζω ότι κάνει να τα καθυστερώ τόσο. Θα μου πείτε άλλοι συνειδητά αποφασίζουν να μην κάνουν εμβόλια στα παιδιά τους. Τι να πω; Δεν ξέρω! Ελπίζω να περάσουν γρήγορα!!

Κι εγώ έχει τύχει να καθυστερήσω εμβόλιο του μικρού λόγω ίωσης. Συμβαίνουν αυτά!

Αγγελικούλα μπράβο στα καμάρια σου! Η αλήθεια είναι πως τώρα με τα δύο παιδάκια μπορώ να καταλάβω καλύτερα πως είναι να καμαρώνεις για τα επιτεύγματα του καθενός ανάλογα με την ηλικία του! Είναι φανταστικό που δεν επισκιάζει η επιτυχία του ενός το άλλο, στα μάτια της μάνας φυσικα! Αχ αυτή η αγάπη που ξαφνικά πολλαπλασιάζεται... εκεί που λες πως δεν έχει άλλο.. τσουπ!!! Μπράβο μπράβο και στα δύο παιδάκια για την πρόοδο τους!!!

Ευχαριστώ κορίτσι! Βοηθάει βλέπεις και η διαφορά ηλικίας που έχουν οπότε οι επιτυχίες του ενός δεν έχουν καμία σχέση με τις επιτυχίες της άλλης!

Βικούλα μεγαλώνει και η μπεμπούλα, άντε μπήκε και στις στερεες, μπράβο!!! Όσο για τον μεγάλο που λες ότι ταρζανεύει... αρχίζω και καταλαβαίνω τη διαφορά αγοριού και κοριτσιού!!! χα χα νομίζω θα την δεις και εσύ σε κανένα εξάμηνο! Ο Αποστολάκος με το που άρχισε να περπατάει χώθηκε πίσω από την ηλεκτρ. κουζίνα να τραβήξει το καλώδιο! Ταρζάν και αυτός!!!

Η αλήθεια είναι ότι τα αγοράκια είναι παραδοσιακά πιο ζωηρά από τα κορίτσια, χωρίς αυτό να είναι κανόνας βέβαια!

Και κάτι ακόμα: Τελικά το χατήρι της το έκανα!! Πήραμε στολή μάγισσα! Αλλά όχι κατάμαυρη. Ευτυχώς είναι χαριτωμένη! Μαύρο με πορτοκαλί και ασημί αστεράκια και φεγγαράκια. Τον μικρό δεν θα τον ντύσω βάτραχο, δεν βρήκαμε στολή. Του πήρα στολή πρίγκιππα (πριν γίνει βάτραχος) !!! Χα χα χα!!! Πάλι ασορτί θα είναι!!!

Φιλάκια!!!

Με γειά οι στολές σας! Να τις χαρείτε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες!!!

Με γεια οι στολές, Φιλλιόπι!!! Μια χαρά ασορτί είναι τα παιδάκια σου!!!

Εμείς πήραμε χελωνονιτζάκι στον μεγάλο και Νεράϊδα Μαριπόζα στη μικρή!!! Ένα καμάρι που έχει!!! Την κούκλα της την είχε φέρει ο άγιος Βασίλης!!!

Αγγελική μου έχεις δίκιο.

Κι εγώ βλέπω μεγάλες διαφορές μεταξύ αγοριού και κοριτσιού.

Η κόρη μου ασχολείται διαρκώς με τα μωρά της, με τις μπάρμπι, με τις πλαστελίνες κλπ...

Ο γιος μου... σβούρα σκέτη!!!

Αύριο έχουμε πάρτυ σε παιδότοπο για τα γενέθλια του μεγάλου!!! 7 χρονών το αντράκι μου!!! Φέτος θα κάνουμε πάρτι με συμμαθητές, όχι ξαδελφάκια!!!

Εσάς στην περιοχή έχετε ξένους;; εμάς είναι πάνω από τα μισά παιδάκια της τάξης. Δεν τα καλέσαμε όλα, μάλλον μισά μισά θα είναι!!!

Εμβόλιο γρίπης δεν έχω κάνει σε κανένα παιδί μου ποτέ. Δεν μου το πρότεινε η παιδίατρος, δεν το πρότεινα κι εγώ.

Καλό Σαββατοκύριακο!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Έχω πάαααααρα πολύ καιρό να μπω στο καφέ μας και να μάθω νέα σας, αλλά μιας και τις τελευταίες μέρες "βολτάρω" εδώ μέσα είπα να πω ένα γεια!

Χαίρομαι που όπως είδα απο τα τελευταία μηνύματά σας είστε όλες καλά με τα παιδάκια σας!!!

Κι εμείς καλά είμαστε! Περάσαμε διάφορες δύσκολες φάσεις στην ευρυτερη οικογένειά μου, αλλά τώρα προσπαθούμε να βάλουμε πάλι τα πράγματα σε μία τάξη!

Και για να μπω στην συζήτηση εμένα ο Πετράκος μου θα ντυθεί max steel. Αυτό διάλεξε το παιδί! Περσι είχε ντυθει spiderman αλλά την στολή την φορούσε ΟΛΟ τον χρόνο (στο σπίτι!)! Οπότε όταν είπα στον άντρα μου οτι η στολή του max steel έκανε 30 ευρώ(και κορίτσια είναι μία μπουρδα!) του είπα "Ε δεν πειραζει, τουλάχιστον το παιδί μας κανει απόσβεση, αφου φοράει τις στολές όλο τον χρόνο!!!" χαχαχα!!!

Σας φιλώ γλυκά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα μανουλίτσες!

Περάσαμε ένα ήρεμο Σαββατοκύριακο χωρίς να πάμε κάπου γιατί η Κωνσταντίνα διάβαζε για 2 διαγωνίσματα που δίνει σήμερα και αύριο. Θα πάρουν βαθμούς τέλος του μήνα οπότε έχουν μπόλικο διάβασμα με τις επαναλήψεις!

Διαβάζω τα νέα σας κι επανέρχομαι...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!! Τι κάνετε; Μας άρχισε καλά η βδομάδα βλέπω με λιακάδα... ωραία! Να μπορούμε να πάμε και καμμιά βολτίτσα γιατί με τις βροχές το ΣΚ δεν ήταν ωραία!

Καλημέρα μανουλίτσες!!!

Με γεια οι στολές, Φιλλιόπι!!! Μια χαρά ασορτί είναι τα παιδάκια σου!!!

Εμείς πήραμε χελωνονιτζάκι στον μεγάλο και Νεράϊδα Μαριπόζα στη μικρή!!! Ένα καμάρι που έχει!!! Την κούκλα της την είχε φέρει ο άγιος Βασίλης!!!

Αγγελική μου έχεις δίκιο.

Κι εγώ βλέπω μεγάλες διαφορές μεταξύ αγοριού και κοριτσιού.

Η κόρη μου ασχολείται διαρκώς με τα μωρά της, με τις μπάρμπι, με τις πλαστελίνες κλπ...

Ο γιος μου... σβούρα σκέτη!!!

Αύριο έχουμε πάρτυ σε παιδότοπο για τα γενέθλια του μεγάλου!!! 7 χρονών το αντράκι μου!!! Φέτος θα κάνουμε πάρτι με συμμαθητές, όχι ξαδελφάκια!!!

Εσάς στην περιοχή έχετε ξένους;; εμάς είναι πάνω από τα μισά παιδάκια της τάξης. Δεν τα καλέσαμε όλα, μάλλον μισά μισά θα είναι!!!

Εμβόλιο γρίπης δεν έχω κάνει σε κανένα παιδί μου ποτέ. Δεν μου το πρότεινε η παιδίατρος, δεν το πρότεινα κι εγώ.

Καλό Σαββατοκύριακο!!!

Με γεια και σε σας οι στολές σας! Καλά φαντάζομαι το νάζι της νεραιδας Μαριπόζα!! Η δική μου κόρη δεν τα πάει πολύ καλά με τις Barbie δεν ξέρω τι φταίει άλλα κορίτσια τρελαίνονται. Η δική μου αγαπάει Πέππα το γουρουνάκι, Hello Kitty κλπ!

Χρόνια πολλά για το αντράκι σου! Να τα εκατοστίσει! Γερός και δυνατός!!! Πάντα υγεία και χαρά να έχει στη ζωή του!!! Υδροχόος είναι στο ζώδιο; Για πες τι να περιμένω, και ο Αποστολάκος μου είναι υδροχοάκι!

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Έχω πάαααααρα πολύ καιρό να μπω στο καφέ μας και να μάθω νέα σας, αλλά μιας και τις τελευταίες μέρες "βολτάρω" εδώ μέσα είπα να πω ένα γεια!

Χαίρομαι που όπως είδα απο τα τελευταία μηνύματά σας είστε όλες καλά με τα παιδάκια σας!!!

Κι εμείς καλά είμαστε! Περάσαμε διάφορες δύσκολες φάσεις στην ευρυτερη οικογένειά μου, αλλά τώρα προσπαθούμε να βάλουμε πάλι τα πράγματα σε μία τάξη!

Και για να μπω στην συζήτηση εμένα ο Πετράκος μου θα ντυθεί max steel. Αυτό διάλεξε το παιδί! Περσι είχε ντυθει spiderman αλλά την στολή την φορούσε ΟΛΟ τον χρόνο (στο σπίτι!)! Οπότε όταν είπα στον άντρα μου οτι η στολή του max steel έκανε 30 ευρώ(και κορίτσια είναι μία μπουρδα!) του είπα "Ε δεν πειραζει, τουλάχιστον το παιδί μας κανει απόσβεση, αφου φοράει τις στολές όλο τον χρόνο!!!" χαχαχα!!!

Σας φιλώ γλυκά!

Καλά ε να δείτε max steel και μάγισσα να μαλώνουν ποιος θα κερδίσει! Η φάση! Να φωνάζει η Κατερίνα σε μάγεψα με το ραβδί! Να φωνάζει ο Πέτρος με τα χέρια σε θέση μάχης: όχι είμαι ο max steel!! Γέλιο!!!!

Λέμε σήμερα να πάμε και παιδίατρο να δούμε τι μαντάτα θα έχουμε! Πάντως στο internet λέγανε για μεγάλη εξάπλωση του ιού της γρίπης! Αχ τι να πώ; Μάλλον η γιατρός μας είναι υπέρ των εμβολίων της γρίπης. Κάθε χρόνο από τότε που γεννήθηκε η Κατερίνα κάνουμε οικογενειακώς!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...