Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!!

Που θα το τσικνίσετε σήμερα;

Εμείς κανόνισε κάτι η δουλειά, αλλά δεν βολεύει το ωράριο, οπότε δεν θα συμμετέχω!!! Θα πάω να το τσικνίσω με τα παιδάκια μου!!!

Φιλλιόπι μου,

πως περάσατε στο πάρτυ; Αν είναι σε παιδότοπο δεν είναι πολύ δύσκολο με δύο παιδιά!!!

Κι εγώ δεν είμαι φαν του τηγανιού. Προτιμώ τα ψητά / βραστά κλπ... Απλά η κόρη μου είναι λιχούδο (σαν όλους μας....). Τώρα, πλέον, τα απογεύματα της δίνω φρουτάκια. Ακόμη και μπανάνα θεωρώ ότι είναι σίγουρα καλύτερη από γλυκά!!! Κάνα γλυκάκι θα το φάει, αλλά δεν το θέλει και πολύ!!! Κι εγώ απλά κατάφερα από το καλοκαίρι να πάρει μόνο ένα κιλό, όχι κάτι καλύτερο...

Ελπίζω να τα καταφέρουμε και προσεχώς!!!

Αγγελική μου,

κι εμάς δίνουν αυγουλάκι κάθε Παρασκευή. Υποθέτω πως αν κάποια παιδάκια έχουν αλλεργία, απλά δεν θα τους το δίνουν. Και ψαρόσουπα έχουν κάθε Τετάρτη. Υποθέτω ότι ισχύει το ίδιο!!!

Εμείς έχουμε μείνει για κάνα μήνα χωρίς γιαγιά. Έκανε μία μικροεπέμβαση και δεν μπορεί να οδηγεί κλπ για 20 τουλάχιστον μέρες. Άρα, δεν παίρνει παιδιά, δεν πάει Αιμιλίτσα στο κολυμβητήριο κλπ... θα προσαρμοστούμε, τι να γίνει!!!

Φιλάκια και καλά να περάσετε!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες!

Εμείς σήμερα δεν θα κάνουμε κάτι αλλά θα το μεταθέσουμε για μέσα στο Σαββατοκύριακο!

Καλημέρα κορίτσια!!!

Που θα το τσικνίσετε σήμερα;

Εμείς κανόνισε κάτι η δουλειά, αλλά δεν βολεύει το ωράριο, οπότε δεν θα συμμετέχω!!! Θα πάω να το τσικνίσω με τα παιδάκια μου!!!

Μιά χαρά!

Κι εγώ δεν είμαι φαν του τηγανιού. Προτιμώ τα ψητά / βραστά κλπ... Απλά η κόρη μου είναι λιχούδο (σαν όλους μας....). Τώρα, πλέον, τα απογεύματα της δίνω φρουτάκια. Ακόμη και μπανάνα θεωρώ ότι είναι σίγουρα καλύτερη από γλυκά!!! Κάνα γλυκάκι θα το φάει, αλλά δεν το θέλει και πολύ!!! Κι εγώ απλά κατάφερα από το καλοκαίρι να πάρει μόνο ένα κιλό, όχι κάτι καλύτερο...

Ελπίζω να τα καταφέρουμε και προσεχώς!!!

Μιά χαρά είναι το ένα κιλό!

Αγγελική μου,

κι εμάς δίνουν αυγουλάκι κάθε Παρασκευή. Υποθέτω πως αν κάποια παιδάκια έχουν αλλεργία, απλά δεν θα τους το δίνουν. Και ψαρόσουπα έχουν κάθε Τετάρτη. Υποθέτω ότι ισχύει το ίδιο!!!

ψαρόσουπα δίνουν κι εμάς μία φορά την εβδομάδα.

Εμείς έχουμε μείνει για κάνα μήνα χωρίς γιαγιά. Έκανε μία μικροεπέμβαση και δεν μπορεί να οδηγεί κλπ για 20 τουλάχιστον μέρες. Άρα, δεν παίρνει παιδιά, δεν πάει Αιμιλίτσα στο κολυμβητήριο κλπ... θα προσαρμοστούμε, τι να γίνει!!!

Φιλάκια και καλά να περάσετε!!!

Περαστικά και σιδερένια η γιαγιά σας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, συννεφιασμένη σήμερα!!! Τι κάνετε, πως είστε; Το τσικνίσατε εχτές; Καλά η μυρωδιά στον αέρα το βράδυ ήταν το κάτι άλλο!!

Εμείς λόγω και εργάσιμης μέρας δεν κάναμε πολλά αλλά τελικά τα απρογραμμάτιστα είναι τα καλύτερα! Άναψε το βραδάκι ο άντρας μου και έψησε στην αυλή. Και τα παιδάκια, βοήθησε και ο καιρός, παίξανε έξω, τρέξανε και ευχαριστηθήκανε. Μετά φάγαμε οι τέσσερις μας! Αχ να δείτε τον μικρό να φωνάζει Ατο Ατό Ντότο! (αυτό, δώστο) για την πίτα και την τυροσαλάτα! Απίστευτος! Έφαγε και κοτοπουλάκι και του άρεσε. Σιγά σιγά αρχίζουμε να τρώμε και κομματάκια! Το κορίτσι μου κι αυτό πολύ ευχαριστήθηκε αλλά προς το τέλος της βραδιάς έπιασε το χεράκι της στην πόρτα και χάλασε η διάθεση της! Αφού ήθελε να πάει και στη θεία της να κάνει παράπονα για το "πονεμένο χεράκι της"!!!

Για το πάρτυ μην τα συζητάτε! Ήταν χάλια! Λές και κάποιος μας έφτυσε! Λοιπόν... το μεσημεράκι κοιμάται η κατερίνα, λέω ωραία θα ξεκουραστεί και θα έχει όρεξη. Αμ δε! Ξυπνάει και λέει ότι κρυώνει, ότι δεν είναι καλά με ένα συνεχόμενο κλάμα - γκρίνια αλλά δεν πείθεται να μην πάμε τελικά! Κάνω κουράγιο, τα ντυνω, τα ετοιμάζω, φτάνουμε. Σε όλη τη διαδρομή κρυώνω, θέλω εμετό αλλά πίσω να μην γυρνάει. Εν τω μεταξύ το κεφαλάκι της ζεστό αλλά πυρετό δεν έδειχνε το θερμόμετρο! Φτάνουμε όλα καλά, ήταν στον 1ο όροφο. Μας υποδέχονται, καθόμαστε στο τραπεζάκι μας, ο μικρός μια χαρά κεφάτος να θέλει να παίξει, ήταν και οι δασκάλες του οπότε του ήταν οικείο το περιβάλλον αλλά το κορίτσι μου να μην θέλει να σηκωθεί από την καρέκλα και να θέλει χυμό. Και οι σερβιτόρες να έχουν τρελαθεί στη δουλειά και να μην τον φέρνουν. Τέλος πάντων αφού τον ήπιε λέω εντάξει, ηρέμησε και λιγάκι, ο μικρός έπαιζε μέσα στον παιδότοπο.... έρχεται η φωτογράφος... Ελάτε για φωτογραφίες. Ξανά κλάμα γκρίνια δεν θέλω μην με βγάζεις κλπ. Βγάλαμε μόνο τον μικρό. Από εκείνη την ώρα δεν ξαναηρέμησε η Κατερίνα. Μου έδινε ότι συμπτώματα κούρασης και αρρώστιας μπορείτε να φανταστείτε: τα αυτιά μου πονάνε, θέλω εμετό κλπ. Όσπου λέω δεν γίνεται άλλο πάμε να φύγουμε και συμφωνεί. Φεύγοντας μας σταματάει η φωτογράφος. Παρένθεση ήθελε να τηε δώσω 15 ευρώ για τρεις φωτογραφίες. Ψιλοαρπαχτήκαμε! Έλεος που νομίζουν τα βρίσκουμε; Τεσπα φεύγουμε. Καλώ το ασανσέρ και φτάνει. Η πόρτα γυάλινη τόσο άψογα καθαρισμένη, χωρία αυτοκόλλητα και μπουμ η Κατερίνα πάει να περάσει από μέσα. Το αποτέλεσμα συν μια τεράστια μελανιά στο μέτωπο! Φτάσαμε σπίτι, μας αξίωσε ο θεός και η γκρίνια ψιλοπερνάει. Βάζουμε θερμόμετρο πάλι τίποτα. Δεν ξερω αν πιστευετε στο μάτι αλλά εγώ ναι. Και παίρνω τη μαμά μου να τα ξεματιάσει γιατί ξαφνικά αφηνιάζει ο μικρός! Και αυτό ήταν! Ηρεμία! Δεν την πονούσε τίποτα πια! Δεν γκρινιάζανε! Ερώτημα: τελικά όλα ήταν "μάτι" ή με φτύσανε;

Σόρρυ για το σεντόνι αλλά έπρεπε να τα πω!!! Θα έσκαγα!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!

Που θα το τσικνίσετε σήμερα;

Εμείς κανόνισε κάτι η δουλειά, αλλά δεν βολεύει το ωράριο, οπότε δεν θα συμμετέχω!!! Θα πάω να το τσικνίσω με τα παιδάκια μου!!!

Φιλλιόπι μου,

πως περάσατε στο πάρτυ; Αν είναι σε παιδότοπο δεν είναι πολύ δύσκολο με δύο παιδιά!!!

Κι εγώ δεν είμαι φαν του τηγανιού. Προτιμώ τα ψητά / βραστά κλπ... Απλά η κόρη μου είναι λιχούδο (σαν όλους μας....). Τώρα, πλέον, τα απογεύματα της δίνω φρουτάκια. Ακόμη και μπανάνα θεωρώ ότι είναι σίγουρα καλύτερη από γλυκά!!! Κάνα γλυκάκι θα το φάει, αλλά δεν το θέλει και πολύ!!! Κι εγώ απλά κατάφερα από το καλοκαίρι να πάρει μόνο ένα κιλό, όχι κάτι καλύτερο...

Ελπίζω να τα καταφέρουμε και προσεχώς!!!

Αγγελική μου,

κι εμάς δίνουν αυγουλάκι κάθε Παρασκευή. Υποθέτω πως αν κάποια παιδάκια έχουν αλλεργία, απλά δεν θα τους το δίνουν. Και ψαρόσουπα έχουν κάθε Τετάρτη. Υποθέτω ότι ισχύει το ίδιο!!!

Εμείς έχουμε μείνει για κάνα μήνα χωρίς γιαγιά. Έκανε μία μικροεπέμβαση και δεν μπορεί να οδηγεί κλπ για 20 τουλάχιστον μέρες. Άρα, δεν παίρνει παιδιά, δεν πάει Αιμιλίτσα στο κολυμβητήριο κλπ... θα προσαρμοστούμε, τι να γίνει!!!

Φιλάκια και καλά να περάσετε!!!

Περαστικά στη γιαγιά σας και σύντομα!!!!

Σας φιλώ!!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες!

Σήμερα ο Χρήστος πάνε εκδρομή με τον παιδικό στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο κι ελπίζω να μην βρέξει και τους την χαλάσει! Ήταν καταενθουσιασμένος και μας μιλούσε συνέχεια για τα ζωά που θα δουν! Νεότερα θα σας πω από Δευτέρα...

καλημέρα, συννεφιασμένη σήμερα!!! Τι κάνετε, πως είστε; Το τσικνίσατε εχτές; Καλά η μυρωδιά στον αέρα το βράδυ ήταν το κάτι άλλο!!

Δεν κάναμε τίποτα γιατί ο άντρας μου λείπει αυτές τις μέρες. Το μεταθέσαμε για το Σαββατοκύριακο!

Εμείς λόγω και εργάσιμης μέρας δεν κάναμε πολλά αλλά τελικά τα απρογραμμάτιστα είναι τα καλύτερα! Άναψε το βραδάκι ο άντρας μου και έψησε στην αυλή. Και τα παιδάκια, βοήθησε και ο καιρός, παίξανε έξω, τρέξανε και ευχαριστηθήκανε. Μετά φάγαμε οι τέσσερις μας! Αχ να δείτε τον μικρό να φωνάζει Ατο Ατό Ντότο! (αυτό, δώστο) για την πίτα και την τυροσαλάτα! Απίστευτος! Έφαγε και κοτοπουλάκι και του άρεσε. Σιγά σιγά αρχίζουμε να τρώμε και κομματάκια!

Κι εμείς έχουμε αυλή στο σπίτι και είναι το καλύτερό τους όταν ψήνουμε! Και του χρόνου!

Το κορίτσι μου κι αυτό πολύ ευχαριστήθηκε αλλά προς το τέλος της βραδιάς έπιασε το χεράκι της στην πόρτα και χάλασε η διάθεση της! Αφού ήθελε να πάει και στη θεία της να κάνει παράπονα για το "πονεμένο χεράκι της"!!!

Αχ μωρέ! Και ο Χρήστος προχθές πήγε κι έπιασε το μάτι της κουζίνας στην πεθερά μου που μόλις του είχε φτιάξει κρεμούλα! Ευτυχώς το κάψιμο ήταν μικρό και αφού του έδωσα λίγο παυσίπονο και του έβαλα λίγη κρεμούλα σε μία ώρα είχε ηρεμήσει και δεν τον ενοχλούσε άλλο!

Δεν ξερω αν πιστευετε στο μάτι αλλά εγώ ναι. Και παίρνω τη μαμά μου να τα ξεματιάσει γιατί ξαφνικά αφηνιάζει ο μικρός! Και αυτό ήταν! Ηρεμία! Δεν την πονούσε τίποτα πια! Δεν γκρινιάζανε! Ερώτημα: τελικά όλα ήταν "μάτι" ή με φτύσανε;

Εγώ πιστεύω στο μάτι! Πολλές φορές μου έχει τύχει ανεξήγητη συμπεριφορά του μικρού και τελικά ήταν μάτι!

Σόρρυ για το σεντόνι αλλά έπρεπε να τα πω!!! Θα έσκαγα!!!

Σιγά το σεντόνι! Καλά έκανες και τα είπες! Ξαλάφρωσες!

Περαστικά στη γιαγιά σας και σύντομα!!!!

Σας φιλώ!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια!!!

Φιλιόπι μου,

κρίμα που δεν πέρασε καλά το Κατερινάκι στο πάρτυ... :-( Τουλάχιστον περάσατε καλά χθες!!!

Στο μάτι όντως πιστεύω κι εγώ πάρα πολύ!!! ξέρω να ξεματιάζω και το χρησιμοποιώ!!!

Αγγελική μου,

μια χαρά θα τσικνίσετε το Σαββατοκύριακο!!!

Εμείς πήγαμε χθες στο σπίτι του κολλητού του γιου μου (κοινωνικές συναναστροφές) και περάσαμε πάρα πολύ καλά...

Πως καταλαβαίνεις ότι έχουν αλλάξει τα ωράριά σου κλπ...

Πήγαμε στο σπίτι 8:00 περίπου η ώρα. Για να πάμε περνάγαμε μπροστά από ένα σουβλατζίδικο, το οποίο μου έκανε εντύπωση που ήτανε άδειο... Φύγαμε κατά τις 10:30... το σουβλατζίδικο φίσκα... εννοείται... τέτοιες ώρες βγαίνει ο κόσμος!!! Αυτά κάναμε παλιά!!! :tongue::tongue:

Αύριο και μεθαύριο έχουμε πάρτυ παιδικού και σχολείου!!!

καλό Σαββατοκύριακο!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Φιλιόπι μου,

κρίμα που δεν πέρασε καλά το Κατερινάκι στο πάρτυ... :-( Τουλάχιστον περάσατε καλά χθες!!!

Στο μάτι όντως πιστεύω κι εγώ πάρα πολύ!!! ξέρω να ξεματιάζω και το χρησιμοποιώ!!!

Ωραία! Θα σε έχω υπόψη!

Αγγελική μου,

μια χαρά θα τσικνίσετε το Σαββατοκύριακο!!!

Ναι, αυτό περιμένω!

Εμείς πήγαμε χθες στο σπίτι του κολλητού του γιου μου (κοινωνικές συναναστροφές) και περάσαμε πάρα πολύ καλά...

Μπράβο και του χρόνου!

Πως καταλαβαίνεις ότι έχουν αλλάξει τα ωράριά σου κλπ...

Πήγαμε στο σπίτι 8:00 περίπου η ώρα. Για να πάμε περνάγαμε μπροστά από ένα σουβλατζίδικο, το οποίο μου έκανε εντύπωση που ήτανε άδειο... Φύγαμε κατά τις 10:30... το σουβλατζίδικο φίσκα... εννοείται... τέτοιες ώρες βγαίνει ο κόσμος!!! Αυτά κάναμε παλιά!!! :tongue::tongue:

Προ παιδιών κάναμε αυτά και χειρότερα!!!!!!!!! Αλλά τώρα ...

Αύριο και μεθαύριο έχουμε πάρτυ παιδικού και σχολείου!!!

καλό Σαββατοκύριακο!!!

Να περάσετε καλά και στα δύο πάρτυ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανουλίτσες!

Πως ήταν το σαββατοκύριακό σας?

Εμείς δεν κάναμε κάτι. Έλειπε ο άντρας μου και εγώ είχα ουκ ολίγες δουλειές!

Το Σάββατο το πρωί ήρθαν να μας δουν και οι δικοί μου και κάθησαν μέχρι το βραδακι. Καλά ήταν! Τα παιδιά έβαλαν και τις στολές τους και μουσικούλα και χόρεψαν με τα ξαδέρφια τους!

Σήμερα χάλασε ο καιρός! Χειμώνιασε ξανά! Αλλά που θα πάει, θα ζεστάνει!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες γλυκές συννεφιασμένες! Τι μου κάνετε; Εμείς καλά! Πόσο καιρό έχω να το πω!!!! Φτου φτου φτου και τρεις στροφές γύρω από τον εαυτό μου! Είμαστε α-μυξοι (δική μου λέξη) 5 μέρες! Ουάου!!!!

Μπήκαμε για τα καλά σε κλίμα αποκριών! Έχουμε και τα πάρτυ στους παιδικούς αυτή τη βδομάδα, μια χαρά! Το τριήμερο λέγαμε να πάμε και στο Τινάκι βόλτα αλλά θα δούμε μάλλον μας τα χαλάει ο μπαμπάς μας που ήταν το σκ αρρωστούλης! Θα δούμε περιμένω να δω αν κόλλησε και τα παιδιά! Θα φανεί σήμερα αυριο! Ελπίζω να ξεφύγουμε και να μπορέσουμε να πάμε την βολτίτσα μας!

Και εμάς το σκ ήταν ήσυχο, μόνο σε μια εκδήλωση του δήμου πήγαμε και περάσαμε μέτρια μπορώ να πω! Το κορίτσι μου αν δεν βλέπει γνώριμες καταστάσεις θέλει την ώρα του να προσαρμοστεί!

Σας φιλώ ελπίζω να άρχισε καλά η βδομάδα σας και να προχωράει καλύτερα!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλίτσες!

Χτες είμουν σπίτι μιά και πήγα μέχρι το σχολείο της κόρης μου για να δω τους καθηγητές της. Τα νέα μας είναι γενικά καλά. Στο μόνο μάθημα που έχουμε ένα θεματάκι είναι τα μαθηματικά γιατί μέχρι τώρα είχαν έναν μαθηματικό ο οποίος τους είχε πολύ χαλαρούς. Αποτέλεσμα, τώρα που άλλαξαν μαθηματικό, αυτή να διαπιστώσει μεγάλα κενά σε ότι ξέρουν τα παιδιά και τα ξεκινάει από την αρχή! Τους έβαλε κι ένα τεστ και τα αποτελέσματα ήταν άστα να πάνε! Αλλά πιστεύει πως με μία καλή προσπάθεια από μέρους των παιδιών θα μπορέσει να καλύψει τα κενά τους σε μεγάλο βαθμό! Η κόρη μου πρώτη φορά στην ζωή της πήρε τόσο άσχημο βαθμό και της στοίχισε πολύ! Αλλά με ενθάρρυνση πιστεύω ότι θα τα καταφέρει.

Κατά τα άλλα η υπόλοιπη μέρα μου ήταν γεμάτη δουλειές! Έβαλα 2 πλυντήρια, σιδέρωσα τον Όλυμπο, ψώνισα από την λαική. Πάλι ξεκουράστηκα!!!!:tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρες γλυκές συννεφιασμένες!

Σήμερα όμως αποφάσισε να φτιάξει! Ωραίος ήλιος αλλά με σχετικό κρύο!

Τι μου κάνετε; Εμείς καλά! Πόσο καιρό έχω να το πω!!!! Φτου φτου φτου και τρεις στροφές γύρω από τον εαυτό μου! Είμαστε α-μυξοι (δική μου λέξη) 5 μέρες! Ουάου!!!!

Μπράβο! Πάντα τέτοια!

Μπήκαμε για τα καλά σε κλίμα αποκριών! Έχουμε και τα πάρτυ στους παιδικούς αυτή τη βδομάδα, μια χαρά! Το τριήμερο λέγαμε να πάμε και στο Τινάκι βόλτα αλλά θα δούμε μάλλον μας τα χαλάει ο μπαμπάς μας που ήταν το σκ αρρωστούλης! Θα δούμε περιμένω να δω αν κόλλησε και τα παιδιά! Θα φανεί σήμερα αυριο! Ελπίζω να ξεφύγουμε και να μπορέσουμε να πάμε την βολτίτσα μας!

Την Παρασκευή έχει και ο μικρός πάρτυ στον σταθμό. Ακουσα ότι την Καθαρά Δευτέρα θα έχει βροχές και αέρα οπότε δεν κανονίζουμε τίποτα.

Και εμάς το σκ ήταν ήσυχο, μόνο σε μια εκδήλωση του δήμου πήγαμε και περάσαμε μέτρια μπορώ να πω! Το κορίτσι μου αν δεν βλέπει γνώριμες καταστάσεις θέλει την ώρα του να προσαρμοστεί!

Σας φιλώ ελπίζω να άρχισε καλά η βδομάδα σας και να προχωράει καλύτερα!!!

Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Που είστε μανουλίτσες? Έχετε ήδη φύγει για τριήμερο?

Ο καιρός δεν παίζεται λέμε! Αντί να είναι καλός και να ευχαριστηθούν τα ζουζούνια μας παιχνίδι έξω, χάλασε με βροχές και κρύο :confused::confused::confused:

Οπότε δεν θα πάμε πουθενά!

Σήμερα ο Χρηστάκος έχουν πάρτυ μασκέ στον παιδικό και η Κωνσταντίνα θα έκαναν 3 ώρες μάθημα και μετά παρτάκι! Μου έχει λείψει ένα πάρτυ μασκέ ενηλίκων και αν υπήρχε η δυνατότητα πολύ θα ήθελα να οργάνωνα ένα! Ίσως του χρόνου...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας μανουλίτσες!

Τι παλιόκαιρος ήταν αυτός μέσα στο τριήμερο? Αν εξαιρέσουμε το Σάββατο οι άλλες μέρες ήταν χάλι! Μουλιάσαμε!

Τελικά δεν πήγαμε πουθενά αφού έτσι κι αλλιώς πάλι μέσα κλεισμένοι θα ήμασταν!

Και σήμερα που ήρθα στην δουλειά έξω είναι χαρά Θεού!!!! Δεν θα σχολιάσω περισσότερο γιατί εκνεύριζομαι!!!!

Εσείς κάνατε κάτι? Περάσανε καλά τα ζουζούνια σας στα αποκριάτικά πάρτυ των σχολείων σας?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Εμείς, τελικά, μετά από πίεση συζύγου + τέκνων πήγαμε στο εξοχικό μας στο Σούνιο το τριήμερο!!

Πήγαμε Σάββατο με τη βροχή, ανάψαμε τζάκι στο κρύο - υγρό σπίτι.

Την Κυριακή ήτανε χαρά Θεού. Ήρθαν οι γείτονες, ήρθαν φίλοι, τρέξαμε, παίξαμε, πετάξαμε αετό, όλα καλά!!!

Η μικρή, όμως, μου έκανε διάρροιες χθες (είχανε και τα δύο γαστρεντερίτιδα την προηγούμενη εβδομάδα...) γμτ... ξανακύλησε...

Κι εγώ δεν είμαι και πολύ καλά...

Στα αποκριάτικα πάρτυ επίσης περάσαμε πολύ καλά!!!

Φιλάκια!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!!

Εμείς, τελικά, μετά από πίεση συζύγου + τέκνων πήγαμε στο εξοχικό μας στο Σούνιο το τριήμερο!!

Πήγαμε Σάββατο με τη βροχή, ανάψαμε τζάκι στο κρύο - υγρό σπίτι.

Την Κυριακή ήτανε χαρά Θεού. Ήρθαν οι γείτονες, ήρθαν φίλοι, τρέξαμε, παίξαμε, πετάξαμε αετό, όλα καλά!!!

Δεν το σκεφτήκαμε κι εμείς να πηγαίναμε την Κυριακή για το πέταγμα του αετού! Του χρόνου πιά!

Η μικρή, όμως, μου έκανε διάρροιες χθες (είχανε και τα δύο γαστρεντερίτιδα την προηγούμενη εβδομάδα...) γμτ... ξανακύλησε...

Κι εγώ δεν είμαι και πολύ καλά...

Περαστικά σε μαμά και κόρη!

Στα αποκριάτικα πάρτυ επίσης περάσαμε πολύ καλά!!!

Φιλάκια!!!

Μαρινάκι πρέπει κάποια στιγμή να πούμε και από κοντά! Έχω καιρό να σε δω...


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...