Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Cafe Ιούλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!!! Το βράδυ με πήρε με το ζόρι ο άντρας μου μέσα στο δωμάτιο για να κοιμηθω, αλλα δεν έκλεισα μάτι. 11:15 έχω ραντεβού!!!! θα μπω το μεσημέρι να γράψω νέα!!!!!


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαιρουλα σε κανα μισαωρο εχεις ραντεβου και φανταζομαι θα την εχεις στησει απεξω απο το γιατρο εδω και καμια ωρα!!!! χεχεχχε Θα ακουσεις καρδουλα σημερα γιατι εχει μεγαλωσει το φασολακι, ειναι τοοοοσο ωραιος αυτος ο ηχος! χεχεχε

Γιασεμι και συ θα ακουσεις και θα δεις και οοοολλλλλαααααα!!!! Το απογευμα θα πας εσυ?

Εμενα οι αναγουλες δε λενε να σταματησουν και το χειροτερο ειναι που με πιανουν το βραδυ που ξαπλωνω... ανυποφορο... ουφ... αν ειναι Μαριλινα αγορι και με παιδευει ετσι απο τωρα καηκα! χεχεχε εγω 14 του μηνος παω γιατρο και ετσι δεν εχω νεα... Α! Ψεμα... εχω νεα... εχω και γω ουρεοπλασμα... ουφ... περιμενω τις εξετασεις για να πω ακριβως στο γιατρο και να μου πει τι να κανω... ελπιζω να πανε ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια της παρέας!Μαίρη πώς πήγε το ραντεβού σου;

mapolif και εγώ στις 14/12 έχω το ραντεβού μου!!!θα πάω τις εξετάσεις αίματος και ούρων που μου είπε να κάνω!μου έγραψε και κάποιες εξετάσεις που γίνονται με καλλιέργεια κολπικού υγρού αλλά τα ιδιωτικά εργαστήρια δεν αναλαμβάνουν. Εσύ πού τις έκανες;

εν τω μεταξύ στην δουλειά επειδή είναι πολυ μεγάλη εταιρεία παρουσιάστηκαν πολλά κρούσματα της γρίπης των χοίρων και έχω φοβηθεί!εσείς κορίτσια στις δουλειές σας είχατε κρούσματα;πώς το αντιμετωπίζετε;

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα και εγω απο τον γιατρό!!!!!!! Τέλειο συναίσθημα!!!!!!! Η καρδούλα του χτυπύσε σαν τρελή και ο γιατρός γέλαγε με τον άντρα μου και μας έβαζε να την ακούμε συνέχεια!!!!! Φτάσαμε τι 1,5 εκατοστό!!!!!!!! Το επόμενο ραντεβού το έχω στις 5/1 και αυχενική 12/1!!!! Πως θα περάσει ο καιρός???????


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια της παρέας!Μαίρη πώς πήγε το ραντεβού σου;

mapolif και εγώ στις 14/12 έχω το ραντεβού μου!!!θα πάω τις εξετάσεις αίματος και ούρων που μου είπε να κάνω!μου έγραψε και κάποιες εξετάσεις που γίνονται με καλλιέργεια κολπικού υγρού αλλά τα ιδιωτικά εργαστήρια δεν αναλαμβάνουν. Εσύ πού τις έκανες;

εν τω μεταξύ στην δουλειά επειδή είναι πολυ μεγάλη εταιρεία παρουσιάστηκαν πολλά κρούσματα της γρίπης των χοίρων και έχω φοβηθεί!εσείς κορίτσια στις δουλειές σας είχατε κρούσματα;πώς το αντιμετωπίζετε;

Τα νέα για το ραντεβού τα γράφω παραπάνω!!!!! Οι εξετάσεις αίματος και ούρων βγήκαν μια χαρά αλλα με την εξέταση για το κολπικο υγρό είχα πρόβλημα. Στο μικροβιολογικό που πηγαίνω δεν αναλαμβάνουν να σου πάρουν το υγρό μονο να το επεξεργαστούν και ο γυναικολόγος μου με έστειλε σε ένα άλλο μικροβιολογικό να την κάνω και θα πάω την Τρίτη!

Με την δουλειά δεν ξέρω τι θα κάνω. Ευτηχως δεν δουλεύω ακόμη αλλα όταν ξεκινήσω θα είμαι σε σχολείο. Περιμένω μέχρι τις γιορτές να με καλέσουν.


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

τώρα κατάφερα να μπω στο ιντερνετ για να σας πω τα νέα μου. Πήγα σήμερα στον γιατρό και ακούσαμε τις καρδούλες τους, εγώ ήθελα να ουρλιάξω από χαρά μέσα στο ιατρείο αλλά συγκρατήθηκα!!! Επόμενο ραντεβού στις 22/12 για αιματοληψία.

Mapolif σου έδωσε ο γιατρός αντιβίωση για το ουρεόπλασμα? Εγώ παίρνω την klaricid για 10 ημέρες θεραπεία. Μετά θα κάνω πάλι την εξέταση με το κολπικό υγρό να δούμε πως πάει...το καταραμένο μικρόβιο που μας ταλαιπωρεί...

Mairoula όλα καλά έτσι? Πολύ χαίρομαι!!! Απίστευτο πραγματικά το συναίσθημα!!!


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια!!

Χαίρομαι που όλες είστε καλά!! Εγώ ήμουνα σπίτι γιατί το μικρό μου είχε γρίπη και το ίντερνετ μας έκανε κόλπα!!

Τελικά είμαι η πιο καθυστερημένη απ' όλες στις εξετάεσεις!! Εχθές πήγα και έδωσα αίμα. Όσο για κολπικές, τις είχα κάνει στο Έλενα όταν είδα το σποράκι!!

Να ρωτήσω κάτι;

Έχετε αλλάξει σουτιέν; Γιατί τις δύο τελευταίες εβδομάδες με πιέζει πολύ το στήθος και φόραγα κάτι ξεχειλωμένα (ήταν κανονικά που τα φόραγα μετά την προηγούμενη εγκυμοσύνη πριν επανέλθω τελείως όμως) και σήμερα φόρεσα εγκυμοσύνης (αξιώθηκα να τα πλύνω) και βρήκα τον εαυτό μου!!

Φιλάκια σε όλες!!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολύ που σας βρήκα!!!!!!Πρώτα ο Θεός είμαι κι εγώ μανούλα του Ιουλίου.Είμαι 7 εβδομάδων και 4 ημερών!!Ακούσαμε την καρδουλίτσα μας και είμαστε πολύ ευτυχισμένοι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! Evi καλως ήρθες!!!! Εγω είμαι χάλια. Δεν μπορώ να φάω τίποτα. Μόλις θα φάω μια μπουκιά κατευθείαν θα πάω για εμετό. Θέλω να πάρω τηλ τον γιατρό γιατί υποπτεύομαι το σίδηρο που ξεκίνησα το Σάββατο. Απο τότε άρχισαν, πριν δεν είχα τίποτα.


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


επιτέλους μετά απο πάρα πολύ κόπο κατάφερα να γραφτώ.είμαι και εγώ μια μανούλα ιουλίου 5 συγκεκριμένα, αλλα μάλλον για τέλος ιουνίου με βλέπω.απο συπτώματα πώς πάτε;εγώ απορώ γιατι λέγονται πρωινές αδιαθεσίες,έχω μονίμως τα απογεύματα ζαλάδες και εμετούς.έχετε ξεκινήσει σίδηρο;εγώ παίρνω φιλισιν και σαλισπίρ γιατι είχα 2 παλίνδρομες τον προηγούμενο χρόνο.θα προσπαθήσω να διαβάσω τα προηγούμενα για να μην επαναλαμβάνομαι.


tt151846.aspx

tt151848.aspx

tt146113.aspx

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Τίτη!!!! Σε ποιά εβδομάδα είσαι? Απο συμπτώματα αναγούλες και καούρες. Εκτος απο το Σαβ/κο που ήμουν στην τουαλέτα συνέχεια. Δεν προλάβαινα φαω μία μπουκιά, την εβγάζα. Ίσως με πείραξε το σίδηρο που ξεκίνησα το Σαββατο. Εγω παίρνω φιλισιν, σίδηρο και utrogestan.


iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

είμαι στην 10η βδομάδα, αν και στον υπέρηχο βγαίνει 2 μέρες μεγαλύτερο.ναι όντως το σίδηρο πιθανών να σ έκανε χειρότερα, αλλα τι να κάνουμε αναγκαίο "κακό".

τι θα γ'ινει με αυτές τις ζαλάδες;δεν τα είχα αυτά στην πρώτη εγκυμοσύνη και ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω.αλήθεια πώς το αντιμετωπίζεται;και το κυριότερο πότε θα τελειώσουν;


tt151846.aspx

tt151848.aspx

tt146113.aspx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!

Τίτη καλώς ήρθες!! Μην ανησυχείς, όλα καλά θα πάνε!!

Τον Ιούλιο θα λαλάμε αγκαλιά με τα μωρά!!

Εγώ θα ξαναπάω στον γιατρό την άλλη εβδομάδα. Τώρα το έχω ρίξει στις εξετάσεις!!

Τώρα, όσο για ζαλάδες κλπ... Το μόνο που μου συμβαίνει είναι συνήθως λίγες αναγούλες, κι αυτές πολύ σπάνια και απείρων διαστάσεων κούραση!!

Με τίποτα δε συγκρίνεται η πρώτη εγκυμοσύνη μου, που έκανα όποτε ήθελα ότι ήθελα!! Τώρα έχω και το μεγάλο μου ζουζούνι να προσέχω!!

Φιλάκια γιατί σήμερα έχουμε πολύ δουλειά!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Τίτη!!!! Σε ποιά εβδομάδα είσαι? Απο συμπτώματα αναγούλες και καούρες. Εκτος απο το Σαβ/κο που ήμουν στην τουαλέτα συνέχεια. Δεν προλάβαινα φαω μία μπουκιά, την εβγάζα. Ίσως με πείραξε το σίδηρο που ξεκίνησα το Σαββατο. Εγω παίρνω φιλισιν, σίδηρο και utrogestan.

Mairi μου σου ξεκίνησε κιόλας το σίδηρο? Εμένα ακόμα. Μόνο φολικό οξύ και utrogestan. Τίποτε άλλο δεν μου έχει δώσει ο γιατρός μου. Μήπως πρέπει να τον ρωτήσω?


RKdwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...