Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ τι ωραια!!!!Κι εγω σημερα το μεσημερι θα τον παω στην μαμα μου να παμε σουπερ-μαρκετ κ το βραδυ σινεμα!Οποτε αυριο πιστευω να ξυπνησω αργα.....

Βρε κοριτσια για συμπτωματα που συζηταμε,εμενα με ποναει αρκετα η μεση μου,δεν ξερω βεβαια αν παιζει ρολο οτι πρεπει να σηκωνω τον Τασο κ να κουραζομαι λιγο παραπανω.Αλλα ειναι 2-3 μερες που ποναει η μεση μου!!!!!Λετε να φταιει ο καιρος???


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα Γιώτα μου, θυμάμαι, στον γιο μου με πονούσε παρά πολύ η μέση μου και το αριστερό μου πόδι.

Τότε ο γιατρός μου μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό.

Μπορεί να είναι όμως και που σηκώνεις τον Τάσο, ποσά κιλά είναι;


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που αργησα να απαντησω αλλα ημουν σουπερ-μαρκετ!

Ο Τασος ειναι 11 κιλα!Θρεφταρακι (να ναι καλα ομως) και ισως γι αυτο.

Βεβαια ειμαι ακομη σε αδεια κ η αληθεια ειναι οτι κουραζομαι με το παιδι ολη μερα στο σπιτι,δεν εχει κ καλο καιρο να βγουμε εξω,κουβαλαω κ διδυμα στην κοιλια,βαλε κ τις δουλειες του σπιτιου,τις καθημερινες.....οποτε λογικο ειναι!!!!

Αν δω οτι κουραζομαι πολυ ισως να βρω μια κοπελα να ειναι μαζι μου τα πρωινα!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Απ' ότι βλέπω οι περισσότερες έχουμε ήδη απο ενα παιδάκι και πάμε για το 2ο :D!

Βρε κοριτσια για συμπτωματα που συζηταμε,εμενα με ποναει αρκετα η μεση μου,δεν ξερω βεβαια αν παιζει ρολο οτι πρεπει να σηκωνω τον Τασο κ να κουραζομαι λιγο παραπανω.Αλλα ειναι 2-3 μερες που ποναει η μεση μου!!!!!Λετε να φταιει ο καιρος???

Λογικό είναι να σε πονάει αφού μεγαλώνει η μήτρα και σπρώχνει προς τα πίσω. Εγω την προηγούμενη βδομάδα ήμουν τελείως πιασμένη, έχω πρόβλημα γενικώς και πολύ φοβάμαι. Πήρα και ζώνη εγκυμοσύνης μήπως και βοηθήσει και ο γιατρός μου είπε προσοχή στα κιλά που θα πάρω.

Απο φάρμακα παίρνω σιδηρο+φολικο οξύ(σε υγρη μορφη), μαγνησιο και ασβέστιο.

Έχει δυο μέρες που είμαι λίγο καλύτερα με τις αναγούλες, ελπίζω να μην με ξαναπιάσουν.

Μακάρι να μη σε ξαναπιάσουν. Και εγώ ήμουν λίγο χάλια στις αρχές αλλά τώρα οκ. Στην 1η εγκυμοσύνη είχες? Καλη επιτυχία με τις εξετασεις!

Link to comment
Share on other sites

hello girls!!!!!

περναει ο καιρος .....εγινα 9εβδ.!!!!!χαχαχα....κ το τικερακι μου τρωει κ 2 μερες!!!!!

Κ μενα ποναει η μεση μου,η πλατη μου...απο τη πολυ ξαπλα λεω εγω....αλλα βεβαια ειναι κ η μητρα οπως ειπε κ η κωνκων.

Οσον αφορα στα φαρμακα ο καθε γιατρος δινει οτι νομιζει....τι να πω...ειμαστε ιδιας περ.εβδομαδας αλλα δεν παιρνουμε τα ιδια....Παντως ασβεστιο-σιδηρο πηρα στο 2ο 3μηνο στην κορη μου...

Μπρουμυτα κοιμαστε;;;;;;;;...εγω ναι.για λιγο καιρο ακομα.....:)

Αυταααα!!!!!


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μη σε ξαναπιάσουν. Και εγώ ήμουν λίγο χάλια στις αρχές αλλά τώρα οκ. Στην 1η εγκυμοσύνη είχες? Καλη επιτυχία με τις εξετασεις!

Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα. Πετούσα!!!

Μπρουμυτα κοιμαστε;;;;;;;;...εγω ναι.για λιγο καιρο ακομα.....:)

Αυταααα!!!!!

Μπα από τότε που το έμαθα ότι είμαι έγκυος δεν μπορώ.

Να ξερές πόσο πολύ μου αρέσει να κοιμάμαι μπρούμυτα…..τώρα πόσο καιρό θα κάνω να κοιμηθώ έτσι :-(


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Εγώ συνήθως πρωινή πρωινη! Δεν μπορώ να κοιμηθώ παραπάνω λόγω της μέσης μου, το είχα και πριν την εγκυμοσύνη.

Αντε σας έφτιαξα πρωινό!

1041743f7ymtghsuv.gif

Μπρουμυτα κοιμαστε;;;;;;;;...εγω ναι.για λιγο καιρο ακομα.....:)

Αυταααα!!!!!

Κ εγώ μόνο μπρούμητα κοιμόμουν αλλα το έκοψα απο την αρχή. Βάζω ενα μαξιλάρι μπροστά απο την κοιλιά μου ή ανάμεσα στα πόδια και κάπως καλύτερα βολευομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα!!!!!

Όχι δεν ξυπνησα τωρα,απλα τωρα εκατσα στον υπολογιστη,ομως με περιμενουν δουλιτσες!!!!!!

Που ειστε Αυγουστομανουλες?????Ελατε η Κωνκων μας εφτιαξε πρωινο!!!!Ακόμη και εφημερίδα πήγε και πήρε!!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα!!

Σημερα έκλεισα τη 10 εβδομάδα!! Υπομονή άλλες 2 βδομάδες να δω το φυστικι μου και να κάνουμε αυχενική.

Έχω αρχίσει να παχαίνωωωω.... έβαλα ήση 3 κιλάααα... και νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα για κιλά....

Βέβαια έκοψα και το κάπνισμα και κάθε λιχουδιά του σαβουρώνω την αποδίδω εκεί....

Νομίζω ότι θα πάω σε διατροφολόγο.....


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Μια μέρα δεν μπήκα και τώρα το έριξα στο διάβασμα :!::lol:

Καλέ γιατί σας φωρτώσανε από τώρα σίδηρο ασβέστιο φολικό?? Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη τα ξεκίνησα στο δεύτερο τρίμηνο και τώρα ακόμα δεν παίρνω τίποτα. Βέβαια και οι εξετάσεις μου είναι καλές. Επίσης το μαγνήσιο είναι για τις κράμπες, έχετε κράμπες ή το παίρνετε προληπτικά?? Το έπερνα και εγώ στο τρίτο τρήμηνο (της πρώτης εγκυμ.) γιατί είχα πάρα πολλές κράμπες, δεν μπορούσα να κουνηθώ, πάθαινα ακόμα και στον ύπνο μου :mad:

Και τώρα που είπα για ύπνο κοιμηθείται όσο προλαβαίνεται μπρούμυτα γιατί από το άλλο τρίμηνο δεν αφήνουν και στο τρίτο τρίμηνο είδικά προς το τέλος δεν αφήνουν οι γιατροί το πολύ ανάσκελα.

Αύριο θα πάρω τηλ. να κλείσω ραντεβού για την αυχενική που μου είπε ο γιατρός να κάνω σε περίπου τρεις εβδομάδες.


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...