Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Kαλημέρα! Ο Γουμαλατσος ξεγεννάει την γυναικα του αδερφου μου, 1 φεβρουαρίου!

ΕΠλίζω να ειναι καλός ανθρωπος γιατι τελευταία μας εχει απογοητευσει λίγο...της ειπε οτι(και ενω την παρακολουθει απο την αρχη) μολις προχθες οτι εγώ δεν σε ξεγενναω θα σε στειλω στον αντικαταστατη μου, εχω ενα μηνμόσυνο να πάω!!!! και ενώ θα την ξεγεννησει με καισαρική με ραντεβου! Δηλαδή δεν καταλαβαίνω...ας αλλαξει το ραντεβου, ποσες μερες θα ειναι αυτο το μνημοσυνο...εκτος αν αστειευοταν... και το άλλο! Ζητησε να δώσει ο αδρεφός μου αίμα μια μπουκάλα λεει να εχουμε σε περιπτωση που συμβεί τίποτα!!!! Η κοπέλα εντωμεταξύ αιματοκρίτη 40... εχει τρομοκρατηθει ειναι και πρωτομάνα...τεσπα ξερω οτι ειναι εμπειρος, τωρα τι ειναι αυτα τα τελευταια δεν ξέρω...

Εγώ θα γεννησω στο Αττικό ναι, με εναν εξαίρετο γιατρο...

Στο πρώτο πάλι ειχα φανταστικο γιατρό, αλλα ειναι στο Ιασω, δεν ξαναδινω τοσα χρηματα, καλυτερα να τα φαω σε πατατάκια ... γιατί δεν εμεινα ευχαριστημενη καθόλου ειδικά απο το θέμα του θηλασμου...επρεπε να κανω συνεχεια φασαρία να μου φερουν το παιδι, να μην δινουν συμπλήρωμα...

στο φακτορι θα παρεις και ρουχα των παιδιών? εχει? δεν εχω παει ποτέ...

Επεξεργάστηκαν by galat

eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ και να σας πω ποιον γιατρό έχω και που θα γεννήσω, δεν θα καταλάβετε γιατί είμαι Γερμανία. ;)

Εδώ είναι διαφορετικά, αλλά χωρίς παρεξήγηση είναι πολύ καλύτερα.

Τους Έλληνες γιατρούς δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη.

Το λουκουμάκι που χάθηκε;;

Πολλά φιλιά σε όλες!!!


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα κοριτσια!!!!

Ολα προχωρανε καλα........

γιωτα,να μου φιλησεις τον τασουλη......δοντια βγαλατε???εμεις 4!!!!

Σε ευχαριστω Λια μου....του τα εδωσα τα φιλακια!!!!!

Δοντακι βγαλαμε τα 2 κατω οταν ηταν 10 μηνων....τα υπολοιπα απο οτι φαινεται θα τα βγαλει οταν παει δημοτικο!!!!!!:P:p:p:p:p

Εσεις βγαλατε πολλα!!!! 4????? Μας φαγατε λαχανο,και ειστε κ μικροτεροι δυο μηνες!!!!Αστερι ο μικρος!!!!!


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites

galat...μαλλον πλακα εκανε στη νυφη σου...γενικα ειναι ανθρωπος με πολυ χιουμορ,τον εχω γιατρο μου απο τα 19 μου που αφαιρεσα την ωοθηκη μου.φιαλη αιμα ξερω οτι ζητανε παντα προληπτικα οταν ειναι για χειρουργειο..για τα υπολοιπα δεν ξερω,μαλλον πλακα της εκανε...εγω παντως σ ολες τις γεννες,ακομα κ στην τελευταια που υπηρχε πολυ αγχος,γελουσα μεχρι δακρυων..γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τη συμπεριφορα του...σε ολες τις φασεις της ζωης μου..καλη λευτερια στη νυφη σου...

στα factory στον τελευταιο οροφο,εχει ολες τις μαρκες παιδικων ρουχων σε στοκ(δηλ περσινα κ προπερσινα σχεδια) σε τιμες jumbo...εγω παω παντα στις εκπτωσεις κ ψωνιζω για την επομενη σαιζον.θελει λιγο ψαξιμο βεβαια,επειδη ειναι σπασμενα νουμερα,αλλα ολο κ κατι βρισκω...

giota. ο δημητρης εβγαλε το πρωτο δοντι 11 μηνων κ ολα τα υπολοιπα μαζι 15!!!η βενετια το πρωτο 12 μηνων κ τωρα στους 26 μηνες βγαζει το τελευταιο...ο γιωργακης εβγαλε τα δυο πρωτα κ δεν τον καταλαβα...ξαφνικα ειδα δυο δοντια,ουτε κλαμα,ουτε τιποτα...την προηγουμενη βδομαδα εβγαλε κ τα κουνελισια...εβγαλε επιτελους κ μαλλι,πανω που ειχα αρχισει να απελπιζομαι....γενικα λενε οτι οσο αργοτερα βγουν τα δοντια,τοσο πιο γερα ειναι...

σε σκεφτομουν τη μερα που πηγα για υπερηχο...το πρωτο που ειπα στο γιατρο ηταν..."πες μου πως ειναι ενα...."

ολυμπια μηπως εισαι απο καστορια?????


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Στις 2 Φεβρουαριου.....Την αλλη Τριτη!!!!

Μαζί θα πάμε!!

Τη Δευτέρα πάω για αίμα και στις 2/2 για τη αυχενική...

Κορίτσια πότε παίζει να δούμε το φύλο του μωρού?? είναι το πρώτο μου και έχω μια αγωνία...


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλως ηρθες κ με το καλο το μωρακι...παιζει να το δεις στην αυχενικη,αν το παιδι εχει καλη θεση κ ο γιατρος καλο μηχανημα..στο πρωτο παιδι μου ειπαν σωστα οτι ηταν αγορι,το δευτερο οτι ηταν κοριτσι,κ στο τριτο ειπαν στην αυχενικη οτι θα ηταν μαλλον κοριτσι (χαρα κακο εγω,αγοραζα διπλα ρουχα για τη βενετια "αφου ερχεται κι αλλη απο πισω") κ λιγο πριν το β επιπεδου μου ειπε ο γιατρος (που του ειχα πει οτι μου ειπαν ετσι στην αυχενικη) "να ενα χερι,να αλλο χερι,να ενα ποδι,να κι αλλο ποδι...ωχ,ωχ...η κορη σου εχει αρχ....."...σεκος εγω...τωρα δεν με πολυκαιει.....


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

ολυμπια μηπως εισαι απο καστορια?????

Οχι, ειμαι απο Θεσσαλονικη και εχω πολυ κακη εμπειρια απο Ελληνες γυναικολογους.

Ενταξει ομως δεν τους βαζω ολους στο ιδιο τσουβαλι. Θελω να πιστευω οτι υπαρχουν και καλοι.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

..εγω τουλαχιστο στο θεμα του γιατρου ειμαι τυχερη...


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν από λίγο κοιμήθηκε η μικρή και βρήκα ευκαιρία να μπω να δω τι κάνετε!

Εγώ έχω ραντεβού στις 4 Φεβρουαρίου για αυχενική. Αίμα δίνω σε εξωτερικό εργαστήριο την ίδια μέρα. Ο γιατρός μου, μου έχει πει ότι μέσα σε 24ώρες πρέπει να γίνει ο υπέρυχος και το PAP-A, εσάς γιατί σας είπαν ότι μπορείτε να πάτε και άλλη μέρα?? :roll: Τι ισχύει τελικά? Θα μας τρελάνουν οι γιατροί μου φαίνεται :?


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλο είναι να γίνει νωρίτερα ή την ιδια μερα, μάλλον οχι αργότερα...

αχ μακαρι λία με ανακουφισες για τον γιατρο....

παντως εγώ πρωτη φορά ακούω να ζητάνε αιμα για καισαρική...κι εγω με καισαρική γέννησα και αιματοκριτη 30, και τοσες γνωστες μου...ισως εχει ελλειψη το νοσοκομειο? τι να πω...

indie αν ειναι πολυ καλο το μηχανημα και το μωρο σε καλη θεση, απο οτι εχω ακουσει μπορει να φανει και απο την αυχενικη... εμενα εκανε μια προβλεψη ο γιατρος μου κατα την 17-18 εβδομαδα, και μετα το σιγουρεψαμε στο β επιπεδου...

κι εγώ τώρα εχω μεγάλη αγωνία! Θα ρωτησω στην αυχενική, ελπίζω να μην νομισουν οτι υποβιβάζω τη σημαντικοτητα της εξετασης!

Επεξεργάστηκαν by galat

eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κ εγω ξερω πως πρεπει να γινονται κ τα 2 την ιδια μερα....

...τωρα αυτο το καινουργιο που λετε, για 10 μερες νωριτερα το αιμα ,δεν το ξερω αλλα θα ρωτησω το γιατρουλη μου.


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

ειναι γενικώς καινουργιο...ειναι πολιτικη του Αττικο να περνουν αιμα στη 10η εβδομαδα...κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν το ήξερα...

αλλά πιστεύω ότι δεν εχει τοσο μεγάλη σημασία πια!, οσο ο συνδυσμος αποτελεσμάτων -υπέρηχου...ξερω κι εγώ για ρώτα να δούμε τι θα πει...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχετε συσπασεις;;;;;

προχθες που πηγα στο γιατρο του ειπα πως με ποναει η μεση μου κ ειπε οτι ειναι συσπασεις(αυτο το γνωριζα κ απο τη κορη μου).Στον υπερηχο δεν φαινοταν τπτ εκεινη τη στιγμη αλλα ειπε πως οποτε ποναω να παιρνω μπουσκοπαν....Οντως μολις πηρα με ανακουφισε αμεσως....Παλι χαπια ρε γμτ....:(


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν έχω ύπνο.....η αλήθεια βέβαια είναι ότι ξάπλωσα νωρίς, όμως εχθές ήταν μια πολύ χάλια μέρα. Ενώ για δυο μέρες είμουν καλά και παρ' όλο που είχα αναγούλες εμετούς δεν έκανα, εχθές ξανά από την αρχή εξαγωγές και ήρθα και στάνιαρα. Έχω συνέχεια πονοκέφαλο και μάλον κρύωσα λιγάκι διότι έχω και συνάχι.....νοιώθω τα αυτιά μου να κάνουν κλατσ κλατσ και κρυώνω συνέχεια :mad: δεν κοιμήθηκε και η μικρή για μεσημέρι και ήρθε και έδεσε!

Εσείς πως τα πάτε???

nikijo όλα για τα μωράκια μας, υπομονή! :P

loukoumaki μου γλυκό που είσαι?? πως πας?


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...