Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      πρίν από 13 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

Cafe Αυγουστος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • happiness

    1879

  • galat

    1750

  • DimRous

    1091

  • amande

    977

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κουράγιο μανουλίτσες... εγώ εχω συνεχεια ξερο στομα, και γουργουρισματα καμια ζαλαδα που και που αλλα οχι εμετους και ανακατωσουρες ευτυχως...ειναι δυσκολο με ενα διχρονο να θελει την προσοχη σου συνεχεια...


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

...εχω κι εγω διχρονο,κ τριχρονο,κ 9 μηνων,οποτε ξερω ολη τη γκαμα δυσκολιων...το καλο ειναι οτι επειδη ειμαι συνεχεια εγκυος,εχουν συνιθισει καπως κ δε ζηταν αγκαλια πολυ,εκτος απο καποιες στιγμες κ ξερουν οτι για να τους παρει αγκαλια η μαμα πρεπει να καθεται κλπ...το δημητρη τον πηρα κ μαζι μου τον υπερηχο,να δει το μωρακι.στο μονο που τα χαλασαμε ειναι το οτι θελει αγορακι,ενω εγω κοριτσακι...(οχι οτι με πολυνιαζει,περισσοτερο για το πρακτικο θεμα του δωματιου)..ο καθενας κοιτα το συμφερον του...χεχεχε

χθες μου μυριζαν τα παντα...μεχρι κ η καθαρη πανα του μωρου...νυσταζω κ συνεχεια,κ δεν μπορω να κοιμηθω γιατι κραταω τη βενετια στο σπιτι απο τον παιδικο λογω ιωσεων...κ πολυ σπανια κοιμουνται ολοι μαζι το μεσημερι............

Επεξεργάστηκαν by theolvas
ορθογραφικο λαθος

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυμονούσες!!! Δεν σηκωθήκατε ακόμα?? Χουζουρεύετε? :-P

Δυο μέρες τώρα είμαι καλύτερα από εμετούς αλλά η αναγούλες καλά κρατούν....

Λία να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό το νέο μέλος της οικογένειας σου! Είσαι αξιοθαύμαστη, χαρά στο κουράγιο σου :-P και μένα ο άντρας μου 4 θέλει!!!

Για τις βαφές τι να πω τώρα με καλύψατε όλες παραπάνω, θα συμφωνήσω μαζί σας.

Θα σας πω μόνο αυτό που μου είπε ο κομμωτής μου σχετικά με την βαφή με χρήση χρωμοσαμπουάν που γίνετε λέει με την ίδια μέθοδο, δεν περιέχει όμως καθόλου οξυζενέ και αμμωνία, και η δράση της είναι ως εξής: καλύπτει απλά σαν στρώμμα την τρίχα σε αντίθεση με την κλασσική βαφή που ανοίγει τα λέπια της τρίχας και εισχωρεί μέσα. Την θεωρεί καλύτερη μέθοδο, δεν ταλαιπωρεί τα μαλλιά, τα κάνει πιο απαλά, κρατά περισσότερο, την θεωρεί ακίνδυνη, απλά δεν έχει πολύ καλή κάλυψη στα λευκά. Αυτά απλά ενημερωτικά από έναν κομμωτή :-P Η κάθε μία αποφασίζει....

galat με το καλό να δεχθείς τον άντρα σου!!!

κωνκων υπομονή και σε σε εσένα, τι δύσκολο είναι το μακριά....

Olympia99 πως είσαι σήμερα? τα έκανες όλα χθές?


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!!!

Εγω ξυπνησα απο τις 8 00....επρεπε να πιει γαλατακι το παιδι μου!!!!!

Τωρα ξανακοιμαται!!!!!Δεν περνανε οι μερες να παω να κανω εκεινη την αυχενικη να ηρεμησω!!!!!Εχω καταγχωθει!!!!!

Παντως εχει τελειο καιρο για χουζουρι.....


GRJdp2.png

xefUp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


bre τι εχουμε παθει με την αυχενική...κι εγώ το σκεφτομαι συνεχεια, οχι τοσο αγχος, αλλα ανυπομονισία... εχω και περιεργεια αν θα ειναι αγορακι η κοριτσακι....περισσοτερη απο την πρωτη φορά...!

εγω εχω ραντεβου 18 φεβρουαριου....

το αλλο...μου ειπαν στο αττικο που εκλεισα ραντεβου οτι συμφωνα με τα νεοτερα δεδομενα ειναι καλυτερα να περνεται το αιμα για το παππ α την 10η εβδομαδα... εγω ομως επειδη μενω μακρυα απο το αττικο, τους ειπα δεν πειραζει ας ειναι, εγω αιμα θα δωσω την ιδια μερα με την αυχενικη...να μην πηγαινω 2 φορές...θα ρωτησω και το γιατρο μου σημερα που εχω ραντεβου βεβαια να μου πει αν εκανα καλα...

Επεξεργάστηκαν by galat

eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα,κ ευχαριστω για τις ευχες.....αυχενικη εχω κλεισει στις 17 φεβ.αιμα θα δωσω κι εγω γυρω στις 8-10 φεβ για παπ-α,γιατι ο γεννετιστης μου θελει τα αποτελεσματα οταν θα γινει το υπερηχογραφημα.εγω την αμνιο την εχω σχεδον σιγουρη λογω ηλικιας(37),αλλα ο γιατρος μου κι ο γεννετιστης συμφωνουν να περιμενουμε τ αποτελεσματα της αυχενικης για ν αποφασισουμε,επειδη εχω τα αλλα παιδια κ εκ των πραγματων δεν θα μπορεσω να κατσω στο κρεβατι τις 4 μερες που επιβαλλεται μετα την αμνιο.οποτε περιμενουμε κ βλεπουμε.αγχος δεν εχω καθολου.στην τελικη οτι ειναι να συμβει θα συμβει ειτε εχω αγχος ειτε οχι,οποτε γιατι να χαλασω ενα μηνα αγχωμενη????μου φτανουν οι 10-15 εμετοι.......

αυτα απο εμενα..

γιωτα,να μου φιλησεις τον τασουλη...τυχερη που ξανακοιμαται...εμενα ξυπνουν ομαδικως 6.30 κ δεν ξανακοιμουνται.....δοντια βγαλατε???εμεις 4!!!!

μπου μπου,αμα κανεις δυο κοντα κοντα,τα υπολοιπα ειναι παιχνιδακι...εμεις για ενα πηγαιναμε(γιατι εχω μια μονο ωοθηκη) αλλα βρεθηκαμε με 4!!!!!!!


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Πηγα εχθες στο γιατρο μου κ ειδαμε το νινι!!!!!δεν ηταν κανονισμενο αλλα με επιασε ενα χαζο αγχος(οτι σταματησε η καρδια κ τετοια ωραια :( )...εχει σχηματιστει κ αρχιζει κ φαινεται ανθρωπακι 3 εκατοστων!!!!!!!!

Απο 4 ως 11 Φλεβαρη μου ειπε να παω για υπερηχο-Απαπ .Το αιμα το παιρνει στο ιατρειο κ το στελνει Αγγλια.Στην κορη μου δεν το εκανε αυτο-πηγα σε μικροβιολογο.Τωρα εξελιχθηκαν τα πραγματα!!!:)

theolvas...συμφωνω κοπελα μου με οτι λες...θα αγχωθω για κατι που περναει απο το χερι μου να το αλλαξω....(βεβαια οι φοβοι παραμονευουν!!!)Μπραβο σου κ μακαρι να φτασω τα 4 !!!!!:)

Ειδατε τη μαμα με τα 10 παιδια;;;;Τι απλα που τα παρουσιαζε!!!!...:)


catcatadr20031129_-8_H+LATREIA+MOY+BASILIKH.png

i6mXp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν την είδα αλλά μόλις μου ελεγε μια φίλη μου οτι γεννουσαν στο διπλανο δωμάτιο και ειδε και τα τηλεοπτικα συνεργεια κλπ...νομιζω ειχε τον χασιάκο γιατρο...καταπληκτικος γιατρος...

Τελικά είδα σημερα το σποράκι ολα καλά, και συμφώνησε ο γιατρός να δώσω νωριτερα αιμα για papp-A και ας ειναι διπλη διαδρομή. Επισης μου ειπε οτι ατο Αττικο κανουν κι ακομα μια εξεταση αναμεσα απο την αυχενικη και την βεπιπεδου, κατι για την αναπτυξη δεν καταλαβα καλα...προχώ στο Αττικο!

theolvas με μια μερα διαφορα θα κανουμε την αυχενική!

Καληνυχτα σας κοριτσάκια!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

nikijo,το ιδιο αγχος ειχα στο πρωτο παιδι.καθε 10 μερες υπερηχο.πολυ αγχος κ χαμενος χρονος κ χρημα.......χαλαρωσε...ολα καλα θα πανε...φοβοι υπαρχουν παντα,ακομα κ σ εμενα που ας πουμε οτι "εχω παρει το κολλαει" αλλα προτιμω να το διοχετευω αλλου,κανω δηλ μια δραστηριοτητα με τα αλλα παιδια κ ξεχνιεμαι......

galat στο αττικο θα την κανεις μαλλον,ε???

εγω γενναω αλεξανδρα με τον αγαπημενο μου κ γουμαλατσο στον οποιο χρωσταω τα παιδια κ τη ζωη μου.....φυσιολογικα ελπιζω κι αυτη τη φορα κ χωρις επισκληριδιο εννοειται.εσεις που?????

ετοιμαζομαι να παω λαικη...παραληλλα μαγειρευω κ αργοτερα θα παω factory να παρω τα χειμωνιατικα για του χρονου τωρα που εχει εκπτωσεις

απο ναυτιες ειμαι λιγο καλυτερα προς το παρον,χθες εσπασα ολα τα ρεκορ.......

φιλια κ καλημερα


ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06

ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ 11.4.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.9.10 κ θηλαζει.........ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...