Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γκρετονιο μου ειναι λογικο να τρομαζεις οποιαδηποτε στην θεση το ιδιο θα εκανε αλλα ηρεμησε δεν ειναι κατι σπανιο αυτο που συμβαινει, εαν υποθεσουμε οτι ειναι συσπασεις (το χειροτερο σεναριο στο μυαλο σου) δεν τρεχει τιποτα θα παρεις τα χαπακια σου θα προσεχεις και λιγο παραπανω και θα σταματησουν ασε που συμφωνα με τα βιβλοα που διαβαζω στον μηνα που ειμαστε η μητρα κανει συσπασεις γιατι προετοιμαζεται και μπορει λεει καποιες να το καταλαβενουμε και καποιες να νομιζουμε οτι ειναι το μωρο.αλλωστε σου μιλαει μια που ειχε συσπασεις μηνες που δεν επρεπε!!!

το αλλο σεναριο και πιο ευχαριστο ειναι να μεγαλωνει η μητρα σου και παραγκωνιζει καποιο απο τα οργανα σου με αποτελεσμα οξυς πονους οπως συνεβη σε εμενα με το δεξι νεφρο μου αν θυμασαι μονο που μεχρι να με εξετασει ο γιατρος δεν ηξερα οτι ειναι το νεφρο μου που ποναει απλα φοβομουνα

αυτα ειχα να πω εγω πιστευω οτι ειναι το δευτερο σεναριο και αυτο ευχομαι!!!φιλακι κοριτσακι μου περιμενω νεα σου!!!:D

Αχ βρε Κρισάκι να σαι καλάααααα!!!!:DΜακάρι να ναι το δεύτερο σενάριο ή τίποτα:rolleyes: αλλά αυτό που με φοβίζει είναι πως δεν ξέρω ΠΩς ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΤΡΩΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!Νοιώθω μεγάλος μπούφος αυτή τη στιγμή,δεν μπορώ να καταλάβω το σώμα μου!:(Τώρα μεταξύ μας....να πάω νοσοκομείο ή είναι υπερβολή?Φοβάμαι....Μόλις πήρα κι ένα χάπι.Εσύ πώς τα αντιμετώπισες τα πετρώματα?Με μαγνήσιο?Πήγες άμεσα να σε δει ο γιατρός?Μήπως δεν μου έδωσε ο γιατρός την απαιτούμενη σημασία γιατί δεν ήξερα να εξηγήσω τι έχω?


as1cHgcVM3D1230NTk4MDVifDAwMDE3NTVkfGNvbWUgdG8gbWFtYSEhIQ.gif

363122t20zgo6mme.gifyou see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχ βρε Κρισάκι να σαι καλάααααα!!!!:DΜακάρι να ναι το δεύτερο σενάριο ή τίποτα:rolleyes: αλλά αυτό που με φοβίζει είναι πως δεν ξέρω ΠΩς ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΤΡΩΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!Νοιώθω μεγάλος μπούφος αυτή τη στιγμή,δεν μπορώ να καταλάβω το σώμα μου!:(Τώρα μεταξύ μας....να πάω νοσοκομείο ή είναι υπερβολή?Φοβάμαι....Μόλις πήρα κι ένα χάπι.Εσύ πώς τα αντιμετώπισες τα πετρώματα?Με μαγνήσιο?Πήγες άμεσα να σε δει ο γιατρός?Μήπως δεν μου έδωσε ο γιατρός την απαιτούμενη σημασία γιατί δεν ήξερα να εξηγήσω τι έχω?

Λοιπον αν πας Νοσοκομειο θα κανεις 50 ωρες!!!εγω οταν ειχα προβλημα αφου εφαγα μεγαλη ταλαιπωρια Παπαγεωργιου που εφημερευε και τελικα σηκωθηκαμε φυγαμε εμαθα οτι Διαβαλκανικο εχει 24 ωρες γυναικολογο διαθεσιμο για εξεταση.πηαγαμε κατευθειαν εκει μας ειδαν εκατευθειαν με εξετασε ο γιατρουλης ητανε ολα καλα και πληρωσαμε 50Ευρω αλλα ειχα αγχωθει πολυ και ηξερα οτι δεν προκειτε νακλεισω ματι αν δεν δω οτι το μωρο μου ειναι καλα.εσυ σε τι κατασταση εισαι ψυχολογικα???:roll:

δεν εισαι υπερβολικη ή τουλαιστον οχι περισσοτερο απο εμενα.

Οσο για τις συσπασεις ουτε εγω τι καταλαβαινα ο γιατρουλης τις ειδε στον υπερηχο εγω δεν μπορουσα να τις καταλαβω:roll:


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αν πας Νοσοκομειο θα κανεις 50 ωρες!!!εγω οταν ειχα προβλημα αφου εφαγα μεγαλη ταλαιπωρια Παπαγεωργιου που εφημερευε και τελικα σηκωθηκαμε φυγαμε εμαθα οτι Διαβαλκανικο εχει 24 ωρες γυναικολογο διαθεσιμο για εξεταση.πηαγαμε κατευθειαν εκει μας ειδαν εκατευθειαν με εξετασε ο γιατρουλης ητανε ολα καλα και πληρωσαμε 50Ευρω αλλα ειχα αγχωθει πολυ και ηξερα οτι δεν προκειτε νακλεισω ματι αν δεν δω οτι το μωρο μου ειναι καλα.εσυ σε τι κατασταση εισαι ψυχολογικα???:roll:

δεν εισαι υπερβολικη ή τουλαιστον οχι περισσοτερο απο εμενα.

Οσο για τις συσπασεις ουτε εγω τι καταλαβαινα ο γιατρουλης τις ειδε στον υπερηχο εγω δεν μπορουσα να τις καταλαβω:roll:

Ναι το νοσοκομείο είναι μεγάαααλη ταλαιπωρία και απ ό,τι διαβάζω τώρα,όχι που δεν θα ψαχούλευα πάλι,πρέπει και να ξεκουράζομαι.Ψυχολογικά τώρα είμαι μπερδεμένη:roll: και απ ό,τι διαβάζω σ αυτά που ψαχουλεύω στο φόρουμ μάλλον είχα πολύ συχνά πέτρωμα κοιλιάς κι εγώ νόμιζα πως ήταν το μπεμπέ.Γιατί αισθανόμουν μία έντονη πίεση στην κοιλιά,συνήθως αριστερά,σαν να μαζεύεται μια μπάλα και έλεγα το μωρό είναι και τσουπ αισθανόμουν μία κίνηση του μπεμπέ.Αλλά έτσι είναι και το πέτρωμα διαβάζω.Ε,ρε μπλέξιμο!Τελος πάντων.Θα πάω αύριο στο γιατρό και θα περιμένω να δω κάποια αλλαγή με τα χάπια.Πάντως σ ευχαριστώ πάρα πολύ!Είμαι πολύ τυχερή που σε πέτυχα μέσα και με ηρέμησες αρκετά.Θα πάω τώρα να ξαπλώσω γιατί είμαι σε μια λίγο άβολη στάση με το λαπ τοπ.Φιλάκια Κρισάκι μου,σ ευχαριστώ πολύ και θα σου πω τι έγινε με το γιατρούλη!


as1cHgcVM3D1230NTk4MDVifDAwMDE3NTVkfGNvbWUgdG8gbWFtYSEhIQ.gif

363122t20zgo6mme.gifyou see, a dog growls when it's angry, and wags its tail when it's pleased. Now I growl when I'm pleased, and wag my tail when I'm angry. Therefore I'm mad.'" 444387eg9c8e9djb.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι το νοσοκομείο είναι μεγάαααλη ταλαιπωρία και απ ό,τι διαβάζω τώρα,όχι που δεν θα ψαχούλευα πάλι,πρέπει και να ξεκουράζομαι.Ψυχολογικά τώρα είμαι μπερδεμένη:roll: και απ ό,τι διαβάζω σ αυτά που ψαχουλεύω στο φόρουμ μάλλον είχα πολύ συχνά πέτρωμα κοιλιάς κι εγώ νόμιζα πως ήταν το μπεμπέ.Γιατί αισθανόμουν μία έντονη πίεση στην κοιλιά,συνήθως αριστερά,σαν να μαζεύεται μια μπάλα και έλεγα το μωρό είναι και τσουπ αισθανόμουν μία κίνηση του μπεμπέ.Αλλά έτσι είναι και το πέτρωμα διαβάζω.Ε,ρε μπλέξιμο!Τελος πάντων.Θα πάω αύριο στο γιατρό και θα περιμένω να δω κάποια αλλαγή με τα χάπια.Πάντως σ ευχαριστώ πάρα πολύ!Είμαι πολύ τυχερή που σε πέτυχα μέσα και με ηρέμησες αρκετά.Θα πάω τώρα να ξαπλώσω γιατί είμαι σε μια λίγο άβολη στάση με το λαπ τοπ.Φιλάκια Κρισάκι μου,σ ευχαριστώ πολύ και θα σου πω τι έγινε με το γιατρούλη!

εγινε κοριτσακι μου πανε ξεκουρασου και οχι καθιστη ξαπλα!!!!

ολα καλα θα πανε θα δεις φιλακια πολλα και σταματα να ψαχουλευεις μην διαβασεις πραγματα που σε αγχωσουν περισσοτερο τζαμπα.Αντε περιμενουμε τα ευχαριστα νεακια οσυ αυριο καλο και ησυχο βραδυ και στις δυο!!!:P


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γκρετα κοριτσι μου να ακολουθησεις τις οδηγιες του γιατρου σου και να μην ανησυχεις..Αυριο θα σε δει και θα ηρεμησεις..Για το πέτρωμα της κοιλιας ειναι οτι ακριβως λέει και η λέξη νοιωθεις την κοιλια σου πέτρα, άκαμπτη και εγω θα το περιεγραφα σαν να σε φουσκωνουν με τρόμπα την στιγμη που πετρωνει.. Ολες τα εχουμε,αλλες λίγο αλλες πολύ και ειναι και φυσιολογικό..Οταν δε αυτες οι συσπασουλες ειναι συχνες (και αυτο σχετικο ειναι πχ πάνω απο 5-6 τη μερα) πρεπει να ακολουθησει ξεκουραση μεχρι να σε δει ο γιατρος

Χρυσουλα τι παιδι ειν'αυτο??Φτου-φτου!!!Επτακοσαρι χτυπησε η ζουζου??

Ελένη στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα και εγω πολλά ξεσπάσματα και κρισεις παραπόνων και κλαματων..Τωρα καθόλου αλλά ειναι λογικό και το σημαντικοτερο απόλα ειναι οτι ο συζυγος αναγνωρισε οτι καπου εφταιξε και επανορθωσε..Η περιοδος της εγκυμοσυνης κατακλύζεται συνεχώς απο τετοια συναισθηματα..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια,τι εγινε κανατε μπανακι????

Γκρετα μου και εγω παιρνω trofocard για αυτο τον λογω,ειχα συσπασουλες και πονακια στην κοιλια.μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε....


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή νύχτα σε όλες και πολλά φιλάκια!!!

Λοιπόν πήρα τα αποτελέσματα, ειλικρινά δεν τα περίμενα έτσι....

Έχουμε και λέμε:

0' : 86

60' : 117

120': 111

180': 58

Μίλησα και με τον γιατρό μου, με πήρε σήμερα και μου είπε τα ίδια και αυτός. Μου είπε ότι οι μετρήσεις είναι καλές........

Vasdeli μου αυτό να κρατήσεις που σου είπε ο γιατρός σου και μη σκέφτεσαι τίποτα παραπάνω!!!!!! ;)

χθες έπαθα κλονισμό....... καθήσαμε βεράντα και κουβεντούλα, και κάποια στιγμή κατά τις 2.30 που έιχε σοβαρέψει λιγάκι η κουβέντα μου πέταξε κάτι το αμόρε και σφίχτηκα τόσο πολύ για να μην βάλω τα κλάματα... με πόνεσε η κοιλίτσα μου αφόρηρα χαμηλα... σαν ατέλειωτος σφάχτης... και μετά δεν άντεξα και έβαλα τα κλάματα... και εκτονώθηκα, αλλά έλεγα συνεχώς: "τι έκανα?"... με έπιασε πανικός!!! και τρόμαξα! και τρόμαξε και το αμόρε! και μετά κοιμήθηκα... αγκαλιά του...

πολύ φοβήθηκα για το μωράκι κορίτσια! πολύ όμως...

ploegisi μου κι εγώ πιστεύω ότι ταράζουμε τα μωράκια μας πάνω στην τρέλα μας, αλλά έχουν και αυτά τις αντοχές τους, μας δίνουν τους κλώτσους τους και ηρεμούμε!!!! Ο σύζυγος "έγραψε" με το τριαντάφυλλο!!!!!!

Κι εγώ το τάραξα...με κάτι που συνέβη την Παρασκευή το απόγευμα και ένιωσα να δυσανασχετεί μέσα μου.... και εκεί συνήλθα και προσπάθησα να ηρεμίσω, γιατί είχα ταραχτεί τόσο που ήμουν εκτός εαυτού (όχι με το σύζυγο.....)

εγώ ζυγίστηκα .... και δείχνει ότι έχω πάρει 500 γρ... κάτι δεν πάει καλά ... καθόλου καλά
15 μέρες δίαιτα ..... για να πάρω μισό κιλό???

είμαι χάλια μαύρα...

εννοείτε το ticker πήγε ......μαζί με το προηγούμενο που είχα.....

Τσιπουράκι μου, γλυκό μου, με όλα αυτά που πέρασες είναι φυσικό να αποκοιμήθηκε ο ατιμούλης ο μεταβολισμός... εδώ ο δικός μου κοιμάται σε περιόδους ηρεμίας......

όσο για το τικεράκι ποιος το χezeι, θα το αντικαταστήσεις με ένα κλάσεις ανώτερο σε μερικούς μήνες ή ακόμα καλύτερα σε μερικές εβδομάδες!!!!!!! smile κουκλίτσα μου!!!!!!

μπηκαμε να σας πουμε οτι ειμαστε παρα πολυ καλα και μεγαλωσαμε πολυ 700γρ ειμαστε

Τέλεια Χρύσα μου, μεγάλωσε πολύ το καρβελάκι σου!!!!!!! :-D

και απ ό,τι διαβάζω σ αυτά που ψαχουλεύω στο φόρουμ μάλλον είχα πολύ συχνά πέτρωμα κοιλιάς κι εγώ νόμιζα πως ήταν το μπεμπέ.Γιατί αισθανόμουν μία έντονη πίεση στην κοιλιά,συνήθως αριστερά,σαν να μαζεύεται μια μπάλα και έλεγα το μωρό είναι και τσουπ αισθανόμουν μία κίνηση του μπεμπέ.Αλλά έτσι είναι και το πέτρωμα διαβάζω.Ε,ρε μπλέξιμο!

Γκρέτα μου κι εγώ το νιώθω αυτό, αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί είπα είναι φυσιολογικό... μήπως πρέπει να ανησυχώ κι εγώ.....

Γκρετα κοριτσι μου να ακολουθησεις τις οδηγιες του γιατρου σου και να μην ανησυχεις..Αυριο θα σε δει και θα ηρεμησεις..Για το πέτρωμα της κοιλιας ειναι οτι ακριβως λέει και η λέξη νοιωθεις την κοιλια σου πέτρα, άκαμπτη και εγω θα το περιεγραφα σαν να σε φουσκωνουν με τρόμπα την στιγμη που πετρωνει.. Ολες τα εχουμε,αλλες λίγο αλλες πολύ και ειναι και φυσιολογικό..Οταν δε αυτες οι συσπασουλες ειναι συχνες (και αυτο σχετικο ειναι πχ πάνω απο 5-6 τη μερα) πρεπει να ακολουθησει ξεκουραση μεχρι να σε δει ο γιατρος

Προτιμώ πάντως να σκέφτομαι αυτή την εκδοχή, γιατί δε θέλω και πολύ να σαλτάρω πάλι, πλησιάζει και η Β' επιπέδου........ και προσπαθώ να διώξω μια ανησυχία που έχει αρχίσει να με πιάνει......

Σήμερα άδειασα και όλο το ψυγείο, κάτι που δεν είχα ξανακάνει ποτέ μέχρι τώρα..... και δεν είμαστε για τέτοια ξεσπάσματα... ήδη νιώθω απαίσια και το στομάχι μου έχει ανέβει ψηλά και μου δυσκολεύει την αναπνοή.....

Χθες το βράδυ είχα και κάτι πονάκια μετά από 1 γρανίτα λεμόνι που ήπια και με ταλαιπώρησε αρκετά μέχρι να κοιμηθώ....

Σήμερα όμως το νινάκι μου έδωσε ρεσιτάλ χορού όλη μέρα, από την ώρα που ξύπνησα μέχρι και τώρα που γράφω είναι πολύ κινητικό, ανά τακτά διαστήματα.... τόσο που λέω... καλά μάτι δεν έκλεισε σήμερα.....;;;;

χαίρομαι όμως γιατί όλη την εβδομάδα ήταν πολύ ήσυχο (από τη Δευτέρα το ένιωθα πολύ βαθιά μου και τους χτύπους λες και ήταν προς τα πίσω και δεν έφταναν δυνατά μέχρι την επιφάνεια) και μου είχε λείψει.........

Αυτά από εμένα, ελπίζω να μην ξέχασα κάτι...

Να έχουμε μια υπέροχη εβδομάδα (αν και θερμή...) με τέλεια αποτελέσματα για όλες μας!!!!!!!

Όνειρα γλυκά!!!!!!!


Καρδιά μου λιώνω, μακριά σου δε ζω...

7P0bp3.png?QSgUFaB8

dOCGp3.png?JHmztYbB

Γνωριστήκαμε: 3/3/2000

Παντρευτήκαμε: 7/7/2007

Ήρθε το μωράκι μας: 14/10/2010

Ήρθε το 2ο αγγελουδάκι μας: 31/1/2013

_________________

ΗΡΘΑΤΕ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΧΧΧΧΧ!!!Για πολύ λίγο δεν σε πέτυχα μέσα Κλελούκο και σε χρειαζόμουν!!!!:(

Κορίτσια όποια ξέρει και το δει....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!Είμαι πολύ θορυβημένη.:confused:Λοιπόν από προχθές βράδυ είχα ένα πόνο δεξιά πάνω από το ηβικό οστό,νομίζω,μία ήταν έντονος μία πιο ήπιος.Κυρίως μ έπιανε άμα σηκωνόμουν ή περπατούσα.Δεν έδωσα σημασία γιατί έλεγα πως ίσως είναι το εντεράκι,ίσως το μπεμπέ.Αλλά επειδή ο πόνος συνεχίζεται μέχρι σήμερα τηλ τον γιατρό και με τρέλλανε.Μου είπε να πάρω τροφοκάλντ,αν το λέω καλά,είναι λέει μαγνήσιο,για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο του να είναι συσπάσεις της μήτρας ή πετρώματα,αν θυμάμαι καλά.Και αύριο να πάει να με δει...Τι είν αυτό ρε κορίτσια?Ακουστά το έχω αλλά πώς μπορώ να σιγουρευτώ .Α,και με ρώτησε αν αισθάνομαι και πιο σκληρή την κοιλιά μου.Του είπα όχι αλλά αν σας πω πως μόλις έκλεισα το τηλ νομίζω ότι σκλήρυνε η κοιλιά?Τώρα έστειλα τον Γκρετίνο να πάρει τα χάπια.Καμιά γνώμη κορίτσια?????Α...και χθες στις 4 το πρωί ξύπνησα πάλι απ τον ίδιο πόνο σ εκείνο το συγκεκριμένο σημείο,και αντιλήφθηκα πως κι η μπέμπα με τάραξε στα κλωτσομπούνια τόσο πολύ που είπα πως κάτι θέλει να μου πει σίγουρα,αλλά τιιιιιι?????:|Ρε μήπως δεν είναι άνετα το μωρό μου εκεί μέσα?Θα σκάσωωωωωω.

Να μη ξεχάσω....Κρισάκι μπράβο με την κοράκλα.Φτου φτου!!!:D

Ploegisi τέλος καλό όλα καλά!:DΨυχολογικό σκαμπανέβασμα ήταν και πάει πέρασε!Ο σύζυγος με το τριαντάφυλλο μ έστειλε!!!:cool:Πολύ καλή κίνηση να του πεις.

Γκρέτα μου μην ανησυχείς :wink: είναι φυσιολογικό να συμβαίνει αυτό στην κοιλίτσα σου όπως και σε όλων μας. Εγώ παίρνω trofocard απο την 1η μέρα που έμαθα οτι είμαι εγκυος γιατι η γιατρός μου μου είπε οτι βοηθάνε πολύ για τις συσπάσεις (αν και δεν είχα ΄δεν τις ένιωσα λογω φαρμάκου) και είναι απλο μαγνήσιο. Και τωρα παίρνω γιατί μεγαλώνει η μήτρα για τα μπεμπακια μας και βοηθουν. Μην ανησυχεις όλα θα πάνε καλα :D:D:D


ttB9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέεεερα!!!

Γκρετούλα, τώρα το διάβασα!!

Τπτ δεν είναι βρε!! Και συσπάσεις να είναι (δεν έχω εμπειρία) με το trofocard θα γίνεις περδίκι. Εμένα μου είχε δώσει trofocard (και calcioral) μετά την εξέταση της αυχενικής, προφανώς προληπτικά διότι δεν είχα ενοχλήσεις... Οπότε δεν έχω ιδέα τι πάει να πει σύσπαση...

Να μην ανησυχείς, εννοείται πως δεν χρειαζόταν να τρέξεις σε κανένα νοσοκομείο αφού σήμερα θα πας στον γιατρό σου...

Όσο για το νινί που κλωτσά, σου δείχνει ότι είναι καλά βρε, άσε που νιώθει το άγχος σου και γι' αυτό μπορεί να σφίγγεται λίγο...

Να μην ανησυχείς, όλα καλά είναι!!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσακια.Επιστροφη στην δουλεια μετα την αναρρωτικη!!!Ωραια εβδομαδα βρηκα να γυρισω...με καυσωνα!!!Και ειμαστε και καρμιρηδες εδω εμεις..μετα τους 40 αναβουμε κλιματιστικο!!Ετσι για να εμπεδωσουμε οτι θα κανει ζεστη και οτι δεν θα μας ριξει κανενα χιονι απο το πουθενα!!!!Παντως μολις μπηκα πρωι πρωι λεω...''κλιμα αναψατε την προηγουμενη βδομαδα;;''εεεεεεεεεεεεε οχι ακομα αλλα μοαλλον σημερα!!!!Ε βεβαια ας πει κανενας τιποτα !!!Τον εφαγα!!!

Γρετουλα μην ανησυχεις κοριτσι μου!Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν το χα πει ξαθολου στο γιατρο.Απο μονη μου (εγω ο δοκτωρ) το θεωρησα φυσιολογικο!!χαχαχαχαΜια χαρα πηγαν ολα.Τωρα ξεκινησαν και μενα πριν κανενα μηνα πηρα τον γιατρο μου δωσε και μενα μαγνησιο.Αλλες μερες εχω λιγα πετρωματα αλλες μερες (αυτες που αγχωνομια) πολλα αλλα οκ.Αλλαζεις λιγο σταση στο σωμα και περναει.Φυσιολογικο ειναι.

Ποτε θα γινει Παρασκευη να παμε για μπανιο..οεο;;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!!

RENAH μου, να ανοίξεις εσύ τον κλιματισμό γιατί αν περιμένεις να το καταλάβουν οι άλλοι, πόσο ζεσταινόμαστε και τι εξάψεις έχουμε...... σώθηκες..... βουρ λοιπόν με τσαμπουκά!!!!

Κοριτσάκια "της Αθήνας" που πηγαίνετε για μπάνιο...... καθαρές παραλίες.... λέμε τώρα.... ποιες προτιμάτε, μήπως κάνουμε καμία εξόρμηση το επόμενο Σ/Κ, αργούτσικα βεβαίως βεβαίως;;;;;


Καρδιά μου λιώνω, μακριά σου δε ζω...

7P0bp3.png?QSgUFaB8

dOCGp3.png?JHmztYbB

Γνωριστήκαμε: 3/3/2000

Παντρευτήκαμε: 7/7/2007

Ήρθε το μωράκι μας: 14/10/2010

Ήρθε το 2ο αγγελουδάκι μας: 31/1/2013

_________________

ΗΡΘΑΤΕ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την έκανα μπάνιο την μπέμπα χθες!! Με πήγαν η αδελφή μου και ο άντρας της και η ανιψούλα μου, καθώς ο άνδρας μου ψόφια να με δει στο πάτωμα δεν θα χαλάσει η ζαχαρένια του :evil:.

Angelique μου εμένα συνήθως με πηγαίνουν :D στον Τύμβο Μαραθώνα. Δεν είναι στο χέρι μου να σου πω, αν θες όμως την παραμονή μπορώ να σε ενημερώσω για το αν θα πάμε, αν και πολλές φορές μου τηλεφωνούν 20' νωρίτερα και μου λένε: Ετοιμάσου (τα καλά του laser αποτρίχωσης, είμαι πάντα μα πάντα έτοιμη). Και για να μπορέσουμε να πιάσουμε καμιά θέση της προκοπής στο beach bar "Le panto" ξεκινάμε κατά τις 9.30-10 παρά και φτάνουμε κατά τις 10.30. Φεύγουμε βέβαια κατά τις 12.00-13.00.

Renah ο γιατρός μου είχε πει ΑΜΕΣΩΣ με το που βγω από την θάλασσα να βγάλω το μαγιό μου! Η θάλασσα απλά να μην είναι ΚΡΥΑ και όταν του είπα αν έχω πρόβλημα που κάνω μπάνιο στην Αττική, μου είπε: Κανένα!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Καλή Ζεστή Εβδομάδα :)

τί σκ ήταν αυτό βρε αγάπες; να πάει και να μην ξανάρθει!!!!!!

κάποια συναστρία θα ήταν δεν εξηγήται, εγώ εκτός από το σοκ της ζυγαριάς (μάλλον έπαιξε κι αυτό το ρόλο του για να είμαστε ειλικρινείς) τσακώθηκα και με το donkopsaro...... είμαστε ακόμα frozen :( :( :(

αλλά αυτή τη φορά δεν θα κάνω εγώ το πρώτο βήμα.........

ομολογώ ότι δεν είμαι πολύ καλά .... αλλά προσπαθώ να είμαι :cool:

@ Γκρετόνιο : τίποτα δεν έχεις ! εμένα θα ακους κι άσε το internet κλπ!

:):):)

@ PLoegisi : .... κουμπαρούλα μου ..... είμαι σίγουρη ότι δεν το ήθελε ο κουμπάρος μου ...... έξειξε ότι μετάνοιωσε κιόλας..... ;)

οσο για την μπέμπα, αντέχει αυτή μην την φοβασαι! αλλά να προσέχεις να μην στεναχωριέσαι σε παρακαλώ

@ Πετρούλα, Νενάκι, Αγγελική,Vasdeli, ΜαμάΛ, Ελενα : ευχαριστώ αγάπες μου, μάλλον είμαι μπάχαλο ακόμα.... θα στρώσω που θα πάει??? !!!

@Κλελια, της άρεσε της γκομενάρας η θάλασσα;;;;;;;;; για πες!

φιλάκια σε όλες σας :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή βδομάδα σε όλες τις κοριτσάρες!!!

καλά, τι ζέστη είναι αυτή??? πως θα τη βγάλουμε??? μου φαίνεται θα πάω να αγοράσω κι άλλο καρπούζι... είναι το μόνο που με δροσίζει για κανα 2ωρο...

κορίτσια μου σήμερα έχουμε επέτειο!!! 1 χρόνο από το γάμο μας!!! και φυσικά το γιορτάσαμε από χθες! πείτε μου καμιά ιδέα για δωράκι στην αγάπη μου... δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι... έλεγα να βγω καμιά βόλτα αγορά, αλλά να έχω κάτι στο νου μου!!! το δικό μου δώρο είναι για το επόμενο σκ... κάτι κανονίζει, αλλά δεν ξέρω ακριβώς... πήρε το γιατρό και τον ρωτούσε αν μπορώ να πάω σε σπα! δεν ξέρω τι του είπε! κάνω ότι δεν άκουσα! και περιμένω να μου το ανακοινώσει!

γκρέτα μου, μην ανησυχείς με τις συσπάσεις! κι εγώ παίρνω trofocard εδώ και 1,5 μήνα... δεν είναι τίποτα! τι σου είπε ο γιατρός?

κορίτσια μου με έκανε κομμάτια το αμόρε αυτές τις μέρες! ο καλός μου... κι εγώ συνέχεια ξεσπάσματα έχω και μετά το μετανιώνω!

αγγελική, ρένα και κλέλια, εμένα μου είπε όσο το δυνατόν πιο καθαρή θάλασσα με όσο το δυνατόν λιγότερο κόσμο και μπάνιο κανα 15λεπτο, όχι παραπάνω... φυσικά αυτό αποκλείει για μένα τη δυνατότητα να πηγαίνω όποτε μπορώ εδώ κοντά (πιερία), γιατί οι θάλασσες δεν είναι και τόοοοσο καθαρές... τώρα πως μπορεί η αττική να έχει πιο καθαρές απο δω... δεν ξέρω... πάντως οι φίλες μου πηγαίνουν όλες εδώ... για το μαγιό δε μου είπε και όταν του το ανέφερα είπε καλά θα ήταν αλλά όχι και απαραίτητο! και φυσικά αντηλιακό προσώπου χωριστά και σώματος με μεγάλο δείκτη και συχνή επάλοιψη!

νένα εσύ έκανες μπανάκι? γιατί εγώ έκανα πολλά! στον ιδρώτα!


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...