Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Να ρωτήσω κάτι τα κορίτσια που πήραν θετικη χοριακη? Είχατε συμπτωματα? Εγώ ζάλη και κοπωση έχω από πριν την εμβρυομεταφορα γιατί παίρνω utrogestan από το στόμα που με επηρεάζουν αρνητικά. Μετά την εμβρυομεταφορα τίποτα. Μόνο φουσκωμα σα να έχω φάει συνεχώς ένα αρνί το οποίο επισης θεωρώ ότι είναι από τα φάρμακα. Την προηγούμενη φορά είχα καφέ κηλίδες και όντως η χοριακη βγήκε όχι θετικη ούτε και αρνητικη άρα κατι είχε πάει να γίνει.  Αυτή τη φορά....τίποτα!

      Την επόμενη μέρα μετά την εμβρυομεταφορά,ξεκίνησαν πονακια και τσιμπήματα στην κοιλιά και τραβήγματα στους συνδέσμους της μήτρας,τα οποία στη συνέχεια γινόντουσαν όλο και πιο έντονα.Οποτε καταλαβαινα ότι κάτι γίνεται.Το στήθος τπτ το ιδιαίτερο και μάλιστα από σήμερα το νιώθω ξεπρησμενο τελείως🤷Αυτο που λες με το φούσκωμα και εγώ το έχω,πιστεύω πως είναι από την προγεστερόνη σίγουρα.Κηλιδες αίματος δεν είχα ούτε οταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,ούτε τώρα.Πάντως υπάρχουν πολλές περιπτώσεις όπου δεν είχαν καθόλου συμπτώματα και πήραν θετική χοριακη,οπότε πιστεύω πως τπτ δεν είναι στάνταρ 

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!Δυσκολη μέρα η σημερινή!!!!Εχω πολλές πολλές δουλίτσες!!!Περα απο την δουλειά μου!Που είμαι μονιμος πνιγμένη!Εχω να : 1)περάσω απο την μοδίστρα να κλείσουμε την πρόβα!

2)περάσω απο το catering να διαλέξω τούρτα (το είχα αφήσει αυτο)

3)να περάσω να πάρω τις προσκλήσεις

4) και τελος να πάω απο το κτήμα να δώσω το καινούριο πλάνο για τα τραπέζια!Αυτάααααααααααααααααααααααααααα

Πήρα τα αποτελέσματα του Papp-A τα οποία ειναι 1:10000!!!!Ο γιατρός μου ενθουσιάστηκε!!!!Και τον ρώτησα και για τη βαφή μαλλιών και μου είπε στις 16 εβδομάδες (έχε χάρη που παντρεύομαι αλλιώς δεν θα με άφηνε!!!!!!

Chris μου εγώ προσωπικά δεν έχω ιδέα!!!Γιατι δεν παίρνεις τον γιατρό σου να τον ρωτήσεις;;;;

Christina μου με έκανες και ένιωσα καλύτερα με αυτα που είπες!!!!!!!!Ευχαριστώ πολύ!Είχα αρχίσει να πιστεύω οτι είμαι τρελή!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Stone αγορομανα και συ;;;;;ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεσπινιώ μου και γω μία απο τα ίδια!!!!Τα πιο πολλά τσιγάρα τα κάνω στη δουλειά και όταν μιλάω με την πεθερά μου!!!!!Τις ώρες που συγχ'ιζομαι δηλαδή όταν είμαι σπιτι και είμαι ήρεμη δεν κάνω!!!!


ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα έγκυουλες τι κάνετε ?

στόνε μου με το καλό ο

Γιος

Και εγώ γιο θέλω πάλι ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΘΑ ΣΕ ΕΧΟΥΝ …..!!!

chris 81 αυτό που λες για σουβλιές στον τράχηλο εγώ το ένιωσα χτες μετά την επαφή με τον άντρα μου και ειλικρινά ούτε να καθίσω δεν μπορούσα αύριο θα ρωτήσω την γιατρό γιατί έτσι βασικά μου είπε αν νιώθω καλά να έχω επαφή


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Chris δεν το λές και ανησυχητικό αλλα γιατι δεν κανεις και ενα τηλεφωνακι και στο γιατρο σου να δουμε τι θα σου πει..Απο κατω δλδ εχεις ενοχλήσεις;;

ναι απο κατω αλλα δεν μπορει να ειναι κατι σαν ουρολοιμωξη ας πουμε γιατι καθε μηνα κανω γεν.ουρων και καλιεργεια και αιματος.Ο γιατρος μου ειναι εξωτερικο για σεμιναριο αλιως θα τον ειχα ζαλισει ηδη.Το Σαββατο που εχω ραντεβου θα τον ρωτησω απλα ελεγα μηπως εχει καμια παρομοια ενοχληση να ξερει.:roll:

Μαρη νυφη ενα σωρο δουλειες εχεις απαπα....φουλ η μερα!!ωραια πραγματα αυτα τα θυμαμαι και τρελαινομαι!!!:mrgreen:


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έγκυουλες τι κάνετε ?

στόνε μου με το καλό ο

Γιος

Και εγώ γιο θέλω πάλι ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΘΑ ΣΕ ΕΧΟΥΝ …..!!!

chris 81 αυτό που λες για σουβλιές στον τράχηλο εγώ το ένιωσα χτες μετά την επαφή με τον άντρα μου και ειλικρινά ούτε να καθίσω δεν μπορούσα αύριο θα ρωτήσω την γιατρό γιατί έτσι βασικά μου είπε αν νιώθω καλά να έχω επαφή

δεν ειναι στον τραχηλο ειναι πιο χαμηλα ετσι τουλαχιστον τον ενιωσα και επισης εγω δεν εχω επαφες ειναι απαγορευμενες και αυτες:roll: ευχαριστω πολυ πολυ παντως κοριτσακια μου!!!


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι στον τραχηλο ειναι πιο χαμηλα ετσι τουλαχιστον τον ενιωσα και επισης εγω δεν εχω επαφες ειναι απαγορευμενες και αυτες:roll: ευχαριστω πολυ πολυ παντως κοριτσακια μου!!!

Γιατί δεν κάνεις μια καλλιεργεί ουρών τσακ μπαμ εστί προχθές η αδερφη μου ένιωθε λίγο τσουξίματα και με τα χίλια ζόρια της πήρα εγώ τα ουρά από το σπίτι και τα πήγα στην μικροβιολόγο και τελικά είχε ουρολοίμωξη

μην το αφήνεις με το ουροποιητικό έχω θέμα πάθαινα κολικούς νεφρού στην εγκυμοσύνη του Λευτεράκι και από τότε δεν αφήνω τίποτα

μια εξέταση είναι δεν χρειάζεται να είναι τα πρωινά σου απλά πλύσου καλά ώστε να είναι καθαρό το δείγμα

Και μην ξανά πεις ότι μας ζαλίζεις οκ ? νταξ ?

Και γιατί απαγορευμένο …..?


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολα τα κοριτσια!!

Stone μπραβο μπραβο!!!Κυριως που εχεις ενα υγιεστατο παιδακι!! Και μετα που με εσενα περναμε μπροστα οι αγορομανες ;) Επισης τι ονειρο ηταν αυτο??? Πολυ αγχος και μας βγαινει και στα ονειρα!! Χαλαρωστε γιατι χανομαστε!!

Παντως περα απο αυτο το φορουμ, τον τελευταιο χρονο ολες μα ολες οι γνωστες μου εκαναν κοριτσια, ουτε ενα αγορι. Να λοιπον που μαλλον αυτη ειναι η χρονια των αγοριων.

hroukaki κανε κουραγιο, ο γαμος θελει τρεξιμο, δυστυχως αν θελεις να ειναι ολα καλα οργανωμενα δεν μπορεις να κανεις αλλιως... Καλη δυναμη!!!

chris κατα καιρους εχω κι εγω σουβλιες και χαμηλα και κυριως στο στηθος. Ομως ειναι κατι στιγμιαιο που δεν με ενοχλει. Φανταζομαι οτι ειναι θεμα νευρων.

μαμαλευτερακι λες να μας εχουν βασιλισσες τα αγορακια μας ή θα τα κανουμε εμεις πασαδες και ουτε ενα ποτηρι νερο δεν θα μας φερνουν??θα δουμε... :)


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Chris να προσεχεις λίγο μεχρι το Σαββατο και παρατηρησε αν το ξανανοιωσεις..Γενικα στον Ανασταση ειχα διαφορες τετοιες ενοχλήσεις αλλά τοτε επειδη ημουν τις πιο πολλές ωρες στο σπίτι και ειχα σταματησει και τη δουλεια, όλο ψαχνομουν και τα μεγαλοποιουσα λίγο..Ο γιατρος μου με επιβεβαιωνε οτι ολα ειναι φυσιολογικα και μεσα στα πλαισια της εγκυμοσυνης

Μαμαλευτερακι με το καλό και εσυ να πάς αυριο για την εξέταση...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις μια καλλιεργεί ουρών τσακ μπαμ εστί προχθές η αδερφη μου ένιωθε λίγο τσουξίματα και με τα χίλια ζόρια της πήρα εγώ τα ουρά από το σπίτι και τα πήγα στην μικροβιολόγο και τελικά είχε ουρολοίμωξη

μην το αφήνεις με το ουροποιητικό έχω θέμα πάθαινα κολικούς νεφρού στην εγκυμοσύνη του Λευτεράκι και από τότε δεν αφήνω τίποτα

μια εξέταση είναι δεν χρειάζεται να είναι τα πρωινά σου απλά πλύσου καλά ώστε να είναι καθαρό το δείγμα

Και μην ξανά πεις ότι μας ζαλίζεις οκ ? νταξ ?

Και γιατί απαγορευμένο …..?

δεν κανω γιατι εκανα το Σαββατο που μας περασε γιατι αυτο το Σαββατο εχω γιατρο και πρεπει να του παω αποτελεσματα.κανω καθε μηνα ή λιγο λιγοτερο.Οχι οχι δεν θα ξαναπω οτι σας ζαλιζω:lol: οσο για το απαγορευμενο ειμαι ξαπλα απο την αρχη της εγκυμοσυνης και μεσα στα οχι ειναι και αυτο.Αργοτερα που θα σηκωθω μπορει να γινει και ναι ποτε δεν ξερεις:mrgreen:

Ευτυχως που εχω συντομα ραντεβου οποτε θα μου λυσει την απορια ο γιατρουλης


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites

!

chris κατα καιρους εχω κι εγω σουβλιες και χαμηλα και κυριως στο στηθος. Ομως ειναι κατι στιγμιαιο που δεν με ενοχλει. Φανταζομαι οτι ειναι θεμα νευρων.

:)

και εμενα στιγμιαιο ειναι απλα δεν το ξαναειχα τις τελευταιες 2 μερες μου συνεβει και χεστ....α μην χασω.Μαλλον κατι τετοιο θα ειναι :mrgreen:

Chris να προσεχεις λίγο μεχρι το Σαββατο και παρατηρησε αν το ξανανοιωσεις..Γενικα στον Ανασταση ειχα διαφορες τετοιες ενοχλήσεις αλλά τοτε επειδη ημουν τις πιο πολλές ωρες στο σπίτι και ειχα σταματησει και τη δουλεια, όλο ψαχνομουν και τα μεγαλοποιουσα λίγο..Ο γιατρος μου με επιβεβαιωνε οτι ολα ειναι φυσιολογικα και μεσα στα πλαισια της εγκυμοσυνης

Μαμαλευτερακι με το καλό και εσυ να πάς αυριο για την εξέταση...

Stone μου εχεις ακομα πιο δικιο εσυ γιατι αν ημουνα στην δουλεια ουτε που θα τα παρατηρουσα με το τρεξημο που θα ειχα.Αντε να χαλαρωσω λιγο γιατι στο τελος θα γινω υποχονδρια:mrgreen:

Μαμαλευτερακι εχεις γιατρο αυριο???με το καλο καλα αποτελεσματα!!:P


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites

μαμαλευτερακι λες να μας εχουν βασιλισσες τα αγορακια μας ή θα τα κανουμε εμεις πασαδες και ουτε ενα ποτηρι νερο δεν θα μας φερνουν??θα δουμε... :)

Εγώ βλέπω τον πρωτότοκο γιο της αδέρφη μου πάντα έναν καλό λόγο έχει για την μητέρα του φιλότιμος συμπονετικός τι να σου λέω ένα παιδί αν τον ζύγιζες με το χρυσάφι ποιο βαρείς θα έβγαινε είναι 3 γυμνάσιου

ενώ η αδέρφη του η σταουσα θέλει και χαρτζιλίκι να σου φέρει ένα ποτήρι νερό τις κάνω τα νύχια προχθές γαλλικο

και μου λέει θεια λίγο στραβά τα έκανες μουρθε να τις δώσω μια άκου εκεί είχα μια ώρα παιδευόμουν και άκουσα και κριτική …….

Αγόρια καλέ ΚΑΙ ΠΑΛΙ αγόριααααα

ΝΑ ΜΑΣ ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ

ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΙΑ ΝΥΦΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ XIXIIXIXI


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλέ ΚΑΙ ΠΑΛΙ αγόριααααα

ΝΑ ΜΑΣ ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ

ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΙΑ ΝΥΦΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ XIXIIXIXI

ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! Φανταζεστε μετα απο μερικα χρονια να μας καμαρωσετε εκει??? Εγω παλι πιστευω πως ειναι στο παιδι, εχω ξαδερφια και φιλους που οπως λες ειναι χρυσα παιδια και βοηθουν τις μανουλες τους κ και ξερω και αγορια που ουτε τις βρωμικες καλτσες τους δεν βαζουν στα απλυτα... Και το αντιστοιχο για κοριτσια, οποτε ο,τι σου κατσει και ισως σε ενα ποσοστο και οπως το μεγαλωσεις...Τι να πω η πρωταρα? Ιδεα δεν εχω...


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας αν και κοντεύει μεσημέρι πια!

Stone συγχαρητήρια! Αγορομάνα και εσύ!

Chris δε νομίζω ότι είναι κάτι σοβαρό αλλά ανέφερέ το στο γιατρό σου όταν τον δεις. Νομίζω ότι είχα και εγώ τέτοιες ενοχλήσεις παλαιότερα και τώρα αραιά και που.


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει να κάνει τόσο με το περιβάλλον (δηλ πως θα μεγαλώσει) όσο και με το χαρακτήρα του παιδιού. Τίποτα δεν είναι απόλυτο. Βλέπεις αδέρφια πολλές φορές που μεγάλωσαν οι ίδιοι γονείς και είναι τόσο διαφορετικά μεταξύ τους. Σίγουρα όμως η διαπαιδαγώγηση και οι παραστάσεις που έχει ένα παιδί μεγαλώνοντας παίζουν σημαντικό ρόλο.


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου.

εμεις ειχαμε τρεχαματα με την μικρη,επεσε χτυπησε και σκιστηκε η μυτουλα της και τρεχαμε στα νοσοκομεια,το πουλακι μου το καλο,ηταν η πρωτη φορα που εκανε τετοιο δυνατο χτυπημα και φοβηθηκα πολυ.

εσεις διαβαζω μια χαρα,χαιρομαι παρα πολυ κοριτσακια μου.

εχουν μεινει πολλα κοριτσια χωρις αυχενικη?

εγω αυριο θα παω να παρω τα αποτελεσματα απο το alpha test (αντε να δουμε) και σε 2 εβδομαδες περιπου παω για β επιπεδου.πω ρε κοριτσια πως περασε ο καιρος?

τωρα εντωμεταξυ στο σπιτι μας εχουμε 3 υπνοδωματια,ενα η κρεβατοκαμαρα,στο αλλο η χριστιαννα και στο τριτο το εχουμε γραφειο (γραφειο να το πει κανεις-ολα τα συμπραγκαλα μου για τις δημιουργιες μου και ενα κρεβατι και δε συμμαζευεται)και αυτο θα το κανουμε παιδικο για την αλλη την τσουπρα και πρεπει τωρα να δω που θα χωρεσω ολα αυτα τα πραγματα στην κρεβατοκαμαρα.ουφ.

θελουμε να βαψουμε κιολας.

ααα δειτε και μια φωτο την μικρη ανταρτισσα!!!

DSC02758.jpg

DSC02762.jpg


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...