Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά δεν έχω δει παλιότερα posts. Γιατί θα γεννήσεις μέσα στο μήνα? Πότε θα σε δει ο εμβρυολογος?

      Συμφωνώ! 🥰Το να φτάσω ποτέ 30 βδομάδες το θεωρώ απίστευτο και όνειρο!

      😁🙏

      ειμαι με περιδεση από 22η εβδομάδα λογω τραχήλου και με συσπάσεις από 17η ! ε λίγο αυτό λίγο το μωράκι είναι χαμηλά, λίγο ο γιατρός μου κάτι βλέπει και υπολογίζει τα δικά του! ε μου είπε μέχρι 35η εβδομαδα!  τρίτη εχω ραντεβού 

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Νένα μου περαστικά σας και σιδερένια η μικρή!

Πως τα φοβάμαι αυτά τα ατυχήματα. Πρέπει να έχεις συνεχώς τα μάτια σου 14 συνεχώς και παντού αλλά δυστυχώς δε γίνεται συνέχεια να είσαι από πίσω τους. Όσο και αν τα προσέχεις πάντα υπάρχει ο κίνδυνος. Από τότε που απέκτησα τα μικρά έχω φοβερές φοβίες και τώρα με την εγκυμοσύνη χειροτέρευσαν!

Ευτυχώς δεν ήταν κάτι σοβαρό. Φιλάκια στη μικρούλα αντάρτισσα!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα.

αχου μωρέ η ψυχούλα μου. πάντως η φωτογραφία με την κιθάρα όλα τα λεφτά. να την χαίρεσαι μωρέ.

πάντως από πεσίματα δεν τα προλαβαίνεις είναι μιλάμε σίφουνες εμένα προχτές έτρεχε από την χαρά του να ανοίξει την πόρτα στον μπαμπά του γλίστρισε και κοπάνησε πάνω στην πόρτα και χτες πήδαγε πάνω στον καναπέ και ενώ ήταν ο αντρας μου δίπλα πως επεσε και έσκασε κάτω νααα ένα καρούμπαλο.

πάντως συμφωνώ με τη stone βλέπω το μικρό μου και ώρες ώρες είναι πιστό αντίγραφο του πατέρα του

Link to comment
Share on other sites

Νενα περαστικα στη μικρη σου..Ευτυχως ήταν κατι ελαφρυ

Κι ο δικος μου ο ταλιμπαν συνεχεια πέφτει αλλά κατευθειαν σηκωνεται και συνεχιζει τις ταρζανιες, δεν πτοειται με τπτ..

Σας βαζω καποιες φωτο να δειτε και το δικο μου ταρζανακι!!

..........................


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέεεερα!!!

Nena περαστικούλια στην μικρή μωρέεε... Ώχου το κουκλί, τι έπαθε, χτύπησε :(.

Stone ο γιόκας εντελώς ταλιμπάν όμως, φάτσας τρελλός, πολύ τον πάω!! :D

Και εγώ έχω ραντεβού αύριο με τον γιατρό μου. Δεν θα πω ότι είμαι πάλι αγχωμένη επειδή θα γίνω κουραστική :( - αλλά είμαι!! Λιγότερο από τις άλλες φορές μεν, αλλά... Βέβαια είδα ένα όνειρο χθες και λίγο με ηρέμησε: Είχα ραντεβού με τον γυναικολόγο μου (καλή ώρα σαν αύριο) και είχα άγχος και έπιασε μια βροχή τρελλή και απεργούσαν τα λεωφορεία και τα ταξί (σαν την αυριανή μέρα) και ο άντρας μου βαριόταν να με πάει στον γιατρό μου (για κάτι παρόμοιο τσακωθήκαμε σήμερα, επειδή γκρίνιαζε που αύριο θα με έπαιρνε από την δουλειά μου, οπότε και εγώ κανόνισα να με γυρίσει ένας συνάδελφός μου για να σκάσει ο άλλος, να και εγώ!!). Από την απελπισία μου έκλαιγα, έκλαιγα, έκλαιγα... Τρελλό άγχος όλο το όνειρο. Εντελώς τυχαία κατάφερα να φτάσω τελικά στον γιατρό μου με 5' καθυστέρηση και μου είπε στο τέλος "Μπράβο Clelia, όλα τέλεια, μπράβο!!".

Από όλο το όνειρο το κλάμα μου με καθησύχασε. Συνήθως όταν με βλέπω να κλαίω στον ύπνο μου κάτι καλό συμβαίνει...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ναι συμφωνω, ειναι σε τι περιβαλλον θα μεγαλώσουν και τι βλέπουν και απο τους γονεις, ειδικα απο το μπαμπα για τα αγόρια...

Εγώ πάλι δεν πιστεύω ότι είναι δεν εξαρτάτε αποκλειστικά από του γονείς από ότι βλέπω από τα παιδιά τις αδέρφης μου που τα μεγάλωσε και τα 2 η ιδία και όσων αφόρα τον άντρα της άσε καλύτερα του δένουν και τα κορδόνια δεν κάνει τίποτα μέσα στο σπίτι πονεμένη ιστορία

ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΑΝΙΨΙΟ ΤΟΝ ΕΧΩ ΚΑΜΑΡΙ ΜΕΓΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΣΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΥΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

nenaki περαστικά στην μικρούλα σου καλέ τι στρουμφιτουλα είναι αυτήν

στονε τι αστεράκι γιο έχεις και εσύ άντε να δεις παιχνίδια που θα κάνουν με τον μικρό

Clelia μην σκάφτεσαι τα όνειρο μην τα δύνεται σημασία έξαλλου η έγκυες βλέπουν πολλά παράξενα όνειρο όλα τελία θα είναι αύριο


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

nenaki τι επαθε η ανταρτισσα σου μωρε?? Ενταξει μικρο το κακο, ολα περαστικα και γρηγορα! Παντως ειναι κουκλιτσα με τα κοτσιδακια της!!

stone τι αντρακι εχεις εσυ!!ειναι πολυ καλος!!

maraki κι ο δικος σου ταλιμπανακι ειναι απο οτι λες!!

Να σας ζησουν κοριτσια τα παιδακια σας και μακαρι και τα δικα μας να ειναι ετσι χαρουμενα και ζωηρουλια!!!

Clelia μην μασας καθολου, ολα τελεια θα πανε! Εκτος απο το κλαμμα, λενε πως και η βροχη ειναι καλο σημαδι στο ονειρο, ξεπλενει τις ανησυχιες και τις εγνοιες! Ολα σουπερ θα πανε!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια σας ευχαριστουμε για τα περαστικα.Ευτυχως η δικια μου δεν χτυπαει συχνα και δεν εχω τετοιο φοβο.αλλα οπως και να εχει καθε φορα που κλαιει λιγονομαι.ολα μες στο προγραμμα ειναι!

stone και ο δικος σου αλανακι,να τον χαιρεσαι!!!Σκαρφαλωνει παντου (αν ειδα σε μια φωτο)

κλελια με το καλο αυριο και εσυ!!ολα καλα!!!

φιλακια,παω να βαλω να φαω!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια, τι κανετε; εγω οχι και πολυ καλα. πηρα σημερα τα αποτελεσματα τις αυχενικης και βγηκαν 1:750. ο γιατρος δεν ηταν και πολυ ευχαριστημένος. Αυριο θα παω να με δει και να τα πουμε αναλυτικα. εσεις τι προτεινετε με αυτο το ποσοστό, αμνιοπαρακέντηση ή όχι? εχω αγχωθεί πολυ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λιανα θεωρω απο την πειρα μου οτι το ποσοστο σου ειναι μια χαρα!λογικα ειναι πανω απο την βαση!!ρωτα τον ποια ειναι η βαση συμφωνα με τα δικα σου αποτελεσματα!αποεκει και περα ειναι στην δικια σου αποφαση αν θες να κανεις ληψη τροφοβλαστη ή αμνιο ωστε να ηρεμησεις μεχρι την β επιπεδου!!!μπορει να ειναι μια ψυχοφθωρα διαδικασια αλλα ειναι και καθησυχαστικη....εγω ειχα 1:139 για τρισωμια 18 με βαση 1:322 και 1:232 τρισωμια 13 με βαση 1:541 και 1:822 για τρισωμια 21(συνδρομο down) με βαση 1:3615 επρεπε λοιπον να κανω ληψη αν και με διαβεβαιωνε ο γιατρος μου οτι ειναι σπανιο!!!!!σκεψου και πες ολες σου τις αποριες στον γιατρο σου!


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια, τι κανετε; εγω οχι και πολυ καλα. πηρα σημερα τα αποτελεσματα τις αυχενικης και βγηκαν 1:750. ο γιατρος δεν ηταν και πολυ ευχαριστημένος. Αυριο θα παω να με δει και να τα πουμε αναλυτικα. εσεις τι προτεινετε με αυτο το ποσοστό, αμνιοπαρακέντηση ή όχι? εχω αγχωθεί πολυ...

Λιανα μου μην ανησυχεις..δεν ειναι ασχημο το ποσοστο. μηπως σου βγηκε τοσο βαση ηλικίας??πόσο χρονων εισαι?? για το αν θα κανεις αμνιο ή ληψη τροφοβλαστη εγω θα ελεγα να συμβουλευτεις το γιατρο σου.

Και εμενα παντως μια χαρα μου φαινεται. Και μην ανησυχεις! ειδες και εγω τι αγχος περασα με το 1:30!!! και τελικα ειναι μια χαρα το μπεμπονι! αρα?? παντως αν σου προτεινει αμνιο ή ληψη τροφοβλαστη μην αγχωνεσαι εγω δεν πόνεσα καθολου..το μονο δυσκολο ειναι η αναμονη των αποτελεσματων.

παντως δεν ειναι ποσοστο που ευκολα σε στελνει για αμνιο..συνηθως κατω απο 1:350 στο προτεινουν..

ολα ειναι καλα μην στενοχωριεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 28 χρονων. Απλά δεν ήταν και τρελα ενθουσιασμενος με το αποτέλεσμα περίμενε παραπάνω μου είπε. Σίγουρα είναι πάνω από το όριο αλλά... εσείς τι θα κάνατε; despina100 θυμάσε πόσες μέρες έκανε να βγει η εξέταση κ τι κόστος είχε;Εσείς τι θα κάνατε ρε κορίτσια; Εγώ σκέφτομαι να την κάνω για να περάσω ήρεμη , αν όλα πάνε καλά,το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μου και οχι μες στο αγχος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλες μου!!!:P

liana μου κοριτσι μου και εμενα δεν μου φενεται χαμιλο το ποσοστο σου μαλλον λογω ηλικιας το περιμενε παραπανω ο γιατρος.Να ακουσεις τι θα σε συμβουλεψει ο γιατρος και μετα μαζι με τον αντρουλη σου να αποφασισετε κατα ποσο μπορειτε να περιμενετε την β' επιπεδου ή οχι απο το αγχος σας.Στο γιατρο σου ποτε πας να το συζητησετε??:roll:

nenaki μου περαστικα στην υπεροχη γλυκια φατσουλα σου:-D

Clelia σημερα περιμενουμε νεα.Ολα θα πανε πολυ καλα και ειναι λογικο να εχεις αγχος, δεν πειραζει σε λιγες ωρες μολις δεις το ζουζουνι σου θα σου φυγει για τα καλα:mrgreen:ειδικα αμα σου κανει και κανενα σκερτσο ε....???:mrgreen:

απο τα υπολοιπα κοριτσακια εχουμε κανενα νεο??χθες δεν ειχε καποια αυχενικη??λαθος θυμαμαι??:roll::roll:


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

λιανα μου και εγω θα συμφωνησω να δεις πρωτα τι θα σου πει ο γιατρος και μετα πραττετε.και αν πραγματικα χρειαστει να κανεις αμνιο να μην φοβασαι,ολα καλα θα πανε.το ποσοστο σου δεν ειναι οριακο,μπορει να ειναι χαμηλο αλλα οχι τοσο ωστε να ανησυχειτε.ευχομαι το καλυτερο!

ναι κλελια θα περιμενουμε νεακια σου!

γεια σου chrisaki!!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...